Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto placevi - iskustva

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od duratecHE » subota, 12. jan. 2019. u 16:59h

Ovo je Miletin
063 1658 880


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Skittles

 
Poruka: 109
Član foruma od: subota, 28. dec. 2019. u 19:57h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Skittles » subota, 9. maj 2020. u 14:17h

Royal Ride blizu plavog mosta - prodali su mi Yaris stalno izbacivao neke greške i mučio muke fantomske, sve se držalo kao žvakom zalepljeno da samo stoji. Onda sam ga vratio i uzeo Fiat Sedici i generalno sam time bio zadovoljan ali sam saznao da je bio u nekoj poplavi ili sleteo u reku, farban ceo, i takođe mučio muke sa greškama koje nisu mogle da se uklone nego se stalno vraćale. Preporučio bih da ih zaobiđete.

Avatar korisnika
Dejfob
Poruka: 43
Član foruma od: utorak, 18. feb. 2020. u 21:33h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Dejfob » utorak, 30. jun 2020. u 17:05h

Balkan auto iz Beograda, kakva su iskustva?
Focus mk3 1.6tdci econetic

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od PMilan » utorak, 30. jun 2020. u 17:29h

Drugar rati u njihovom rent a car-u.
Kaze da imaju kola koja uglavnom skinuta sa liziga sa pravom km i servisnom istorijom..

Fiesta2010
Poruka: 19
Član foruma od: petak, 12. jun 2020. u 18:30h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Fiesta2010 » utorak, 30. jun 2020. u 18:21h

D-cars Novi Sad Sentandrejski put njihov je i onaj Auto 021 NS kada zovete prodavca i pitate za neki auto on kaze sve top u fenomenalnom stanju, na svakom autu vracaju kilometrazu i na to kazu da “ne znaju nista o tome i da je to polovan auto ne nov” na mom autu su vratili kilometrazu i prijatelj je isto isao kod njih da gleda auto neki koji kada je upalio radio uzasno i otisao zamajac i vracena isto kilometraza bila za 100.000km-a naravno oni nista ne znaju... gledao sam posle po internetu dosta ljudi je imalo slicnog iskustva kao i ja, tako da zaobidjite ovaj plac u sirokom luku

Avatar korisnika
Dejfob
Poruka: 43
Član foruma od: utorak, 18. feb. 2020. u 21:33h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Dejfob » sreda, 1. jul 2020. u 16:29h

Hvala Milane! Jos neko nesto za Balkan?
Focus mk3 1.6tdci econetic

Petricko
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 20. sep. 2020. u 02:32h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Petricko » četvrtak, 15. okt. 2020. u 23:17h

Drustvo, oprez. Evo samo jedan od milion primeraka o laznoj kilometrazi. Auto plac iz Novog Sada JP Company izvaljen, danas kontaktirao vlasnika povodom ovog automobila, a vidim da mi je automobil poznat. I meni savest ne da mira, znam da sam auto negde video na stranim sajtovima i posle vise od pola sata pretrage sam ga pronasao. Lik kaze da je auto u odlicnom stanju bez mana sa originalnom propratnom dokumentacijom, servisnom knjigom i kilometrazom. A ustvari auto je sa ostecenjem, i vracenom kilometrazom 60000 km. Tako da ukoliko neko juri auto neka ne gleda ovaj.... :diablo: :diablo: :diablo:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... i-titanium

https://vinfax.site/609964/ford-mondeo- ... 16875.html

MilanT85
Poruka: 16
Član foruma od: utorak, 20. sep. 2016. u 17:48h
Lokacija: Beograd

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od MilanT85 » četvrtak, 29. okt. 2020. u 23:39h

Veternik plac Auto PLUS NS trebao da pazarim
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ocus-n-o-v
Sve je super u razgovoru preko telefona."Preduslov mi je za kupovinu auta da ga detaljno proverim "kažem ja. Sve može,sve ima,svaka provera može.
Iz pičkinca zapucam kao ludak i prethodno mu najavim da ću ga sigurno detaljno proveriti...I opet on : "sve može"
Dođem pogledam pola stvari iz opisa nema. Pola auta iz titanijum opreme pola iz običnog. Kakvi Led farovi,kakvi ambijent light...trista djavola nema od toga ali reko nema veze...Možda to neka čudna serija.Važano mi kako održavan. Tražim tu servisku knjigu (sto piše da ima)...
Kaže : "sve je to sada elektronski u ovlašćenom servisu"
Već me boli glava al reko : "Pa da ga teramo u ovlašćeni onda"
Ko iz topa on :"Može naravno"
dobro je reko možda ipak nije prevarant.Pošto nemam pojma gde ima ovlašćen servis izguglam ,pozovem Grand Motors i zakažem sutra dan pregled.
Reko ako je prevarant odustaće majku mu.Jok bre...sve može. Reko mogu li probne tablice da platim pa da ga ja vozim do Novog Sada? Sve može.
Već mi laknulo vratim se za BG,javim banci da mi već sprema keš kredit,žena da sprema za čast :-)
Zove on mene uveče i kaže : "Mi ćemo da ti učinimo pa ćemo ga besplatno doterati tamo".
Zapalim ponovo za Novi sad jutros,..Pošto sam već paranoidan postao kažem momcima iz GM da ga pregledaju detaljno ako treba i 100evra ću dati.

Momci odrade svoju magiju...Rezultat je "Samo prihvati ako ga dobijaš na poklon"
Zahvalim se momcima ,naravno naplatili samo 3500 din ,mene spasili 7100evra.
I sve bi bilo OK,zahvalio bih se i vlasniku auto placa PLUS NS,možda reko nije ni on znao kad je licitirao.
Medjutim saznam preko mojih veza da je baja dva puta zvao GM preko nekih bitnih glavai pokušavao da urgira lažan izveštaj.
Jest duži post ,ali reko već kad sam puko preko 150evra za ovu dvo-dnevnu ekspediciju morao sam makar negde da se izjadam.Ai da pohvalim momke iz GM koji su odjebali budalu.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 29. okt. 2020. u 23:59h

Mislim da oglase sa NOV u naslovu više ni ne otvaram, a sa prodavcima na placevima pričam, kao da im je svaka reč koju izgovore laž najgora.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Nedeljkovic » petak, 30. okt. 2020. u 00:07h

Jeste Titanium ali osnovni, nema ambi light, led farove i stopove, sociva, zatamnjena stakla, felne su verovatno 16"... Sve se to da videti i na slikama

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

markofpi
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 27. sep. 2023. u 13:03h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od markofpi » četvrtak, 28. sep. 2023. u 10:03h

Dejfob piše:
sreda, 1. jul 2020. u 16:29h
Hvala Milane! Jos neko nesto za Balkan?
Ja sam svog Scenic-a kupio na Balkan placu.
Kod mene je vec 5god i kad sve saberem i oduzmem uzeo sam solidan primerak. Pre toga slep i pravac servis na pregled. Tek skoro sam ga iz radoznalosti provukako kroz CarVertical, km se slaze, ostecenja nije bilo.
E sad jedino na sta treba obratiti paznju jeste ako je auto kupljen, a ciji je vlasnik bila velika lizing kuca. Oni imaju svoje servise u kojima servisiraju vozila u garantnom roku. Tako moze da se desi da recimo po specifikaciji proizvodjaca neki deo treba da se zameni ali ako nije bio za zamenu nece ga promeniti ali ce napisati da je promenjen.

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od acadimke » petak, 8. dec. 2023. u 20:10h

Nedavno sam posetio plac JP kompani iz Novog Sada, vlasnik ima priču da daje garanciju na motor i ostale delove na autu i da imaju servise sa kojima sarađuju.
Da li se to u praksi uopšte sprovodi?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od macaneli » subota, 9. dec. 2023. u 08:46h

Sa tom garancijom na motor sam se susreo pre par godina,kad sam kupovao prvog focusa.Trazili su mi dodatne pare za garanciju na motor.Kad sam im trazio da mi pojasne sta znaci garancija na motor rekli su mi da u slucaju pucanja bloka garancija pokriva popravku :vid budale: lol
Samo sam im se zahvalio....
Treba videti sta pokriva ta njegova garancija na motor,da ne budeo kao i kod mene.Po meni je to prodavanje magle...
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » subota, 9. dec. 2023. u 15:30h

u Svajcarskoj pa ne daju garanciju a u Srbiji ce neko da ti garantuje za polovno vozilo? ja u tu pricu uopste ne vrujem. U Svajcarskoj ti je najveca garancija nov MFK Motorfahrzeugkontrolle i servisna knjiga do 150 000 km. to kupuju Svajcarci. sve ostalo stranci ili ide u export

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od acadimke » subota, 9. dec. 2023. u 17:24h

Rekao sam prodavcu da ne očekujem garanciju za diskove, pakne spone i sl potrošne stvari, ali ne bi voleo da nakon 1000 km primetim da motor troši ulje, da meša ulje i vodu i sličnih stvari koje zahtevaju otvaranje motora.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » subota, 9. dec. 2023. u 19:25h

DA li ce motor trositi ulje to ni prodavac na placu ne zna jer se to iz evrope dovozi kamionima a ne dolazi na tockovima. zato je bolje kupiti registrovan i ispravan auto od vlasnika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Markedjani » subota, 9. dec. 2023. u 19:40h

acadimke piše:
subota, 9. dec. 2023. u 17:24h
Rekao sam prodavcu da ne očekujem garanciju za diskove, pakne spone i sl potrošne stvari, ali ne bi voleo da nakon 1000 km primetim da motor troši ulje, da meša ulje i vodu i sličnih stvari koje zahtevaju otvaranje motora.
Ovo ti ni prodavac na placu ne zna, otprilike nijedan auto sa tih placeva nije kršteno provozan i ne zna im se realno stanje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » subota, 9. dec. 2023. u 20:36h

kod nas to nije zakonski regulisano kao u drugim zamljama. u Svajcarskoj handleri imaju svoje probne tablice koje stave na auto i daju musteriji na pola sata probne voznje.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od mbole » ponedeljak, 11. dec. 2023. u 03:16h

Postojale su i ovde, ali su nekom od promena zakona ukinute.
Sa druge strane, po zakonu o zastiti potrosaca, prodavac je odgovoran za kvarove i kada je u pitanju polovna roba.
Njegov je problem dal je pregledao, nije, da je uopste video auto... onog trenutka kada ga prodaje, mora da garantuje za njegovu ispravnost.
Bitno.. ovo vazi samo za slucaj kada firma prodaje auto fizickom licu. Ne vazi kada se auto kupuje od drugog fizickog lica.

Član 52
Prodavac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.
Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti. Teret dokazivanja da nije postojala nesaobraznost snosi prodavac.
Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome prodavac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.
Rokovi propisani u st. 1-3. ovog člana ne teku u periodu koji prodavac koristi za otklanjanje nesaobraznosti.

U prevodu.. ako ti ne daju ugovor u kome pise da je saobraznost godinu dana, vazi opsti rok od dve godine.

Malo "sazvakano"... :
https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/08 ... vest5.html
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » petak, 5. jan. 2024. u 22:57h

uvoz automobila je slobodan ali se ipak kupuje kod preprodavaca. kuka se na ispravnost legalnost i vracenu kilometrazu. trazi se garancija? ja to uopste ne razumem

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od Nedeljkovic » subota, 6. jan. 2024. u 00:30h

Kakva je situacija sa euro3 i euro4, je l' definitivno gotovo sa uvozom?

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » subota, 6. jan. 2024. u 05:28h

zvanicno jos nista.sve po starom

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » subota, 6. jan. 2024. u 12:00h

prvo pitanje u Svajcarskoj da li vozilo ima MFK tj da li je tehnicki ispravno. a kod nas obrnuto .da li je ispravno saznaces kad oteras na tehnicki pregled. nisam cuo da neko kod nas prodaje vozila sa uradjenim tehnickim pregledom? ipk je to neka garancija da je vozilo ispravno

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od macaneli » subota, 6. jan. 2024. u 15:04h

Nedeljkovic piše:
subota, 6. jan. 2024. u 00:30h
Kakva je situacija sa euro3 i euro4, je l' definitivno gotovo sa uvozom?

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
Prica se da je produzeno do marta i da ce od marta da stane
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: Auto placevi - iskustva

Poruka od dragan explorer » subota, 6. jan. 2024. u 15:27h

prica se vec 4 godine unazad. ja sam u kontaktu sa spediterima stalno .nikakvog zvanicnog obavestenja jos nema. pa do je jos po starom zakonu da se uzme jos nesto
dragan explorer piše:
subota, 6. jan. 2024. u 15:27h
prica se vec 4 godine unazad. ja sam u kontaktu sa spediterima stalno .nikakvog zvanicnog obavestenja jos nema. pa dok je jos po starom zakonu da se uzme jos nesto

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“