Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta Mk6

Modeli izašli iz Fordove fabrike.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Fiesta Mk6

Poruka od 911s [SK] » utorak, 17. feb. 2009. u 14:03h

Nova Fiesta premijerno u Srbiji
počev od 10.990 evra


Nakon svetske premijere, generalni uvoznik Fordovih vozila, Grand Motors predstavio je novu Fiestu i u Srbiji.


Još od samih početaka, nova Ford Fiesta dizajnirana je i osmišljena tako da ispunjava različite potrebe klijenata širom sveta, od zapadne i istočne Evrope, do Severne Amerike, Kine, Australije i Južne Afrike.

Od svog prednjeg do zadnjeg dela, nova Fiesta odiše duhom i individualnošću.

Odlikuje se upečatljivim, prepoznatljivim prednjim delom karakterističnim za Fordove automobile. Tu je i odmah uočljivi znak raspoznavanja, velika donja maska u obliku obrnutog trapezoida i veliki, ovalni Fordov znak u sredini, karakterističan kako za konceptno vozilo Verve, tako i za ostale savremene automobile iz Fordove familije.

Hromirani i detalji od brušenog metala raspoređeni su umereno, kako bi dodatno naglasili eleganciju i prefinjenost nove Fieste. Oblik donjeg dela maske doprinosi takvom utisku glatkim, jasno diferenciranim hromiraniranom okvirom.


Maska se završava dvodelnim, vodoravno postavljenim nosačem registarske tablice, i uokvirena je prednjim delom dinamičnog izgleda.

Povučeni malo unazad, izduženi farovi oštro su zakošeni prema zadnjem delu vozila, čime ostavljaju snažan vizuelni utisak i duboko zadiru u poklopac motora školjkastog oblika.

Iznad rubova blatobrana podiže se bočna linija, snažna, dinamična linija koja se proteže duž bokova automobila sve do visoko postavljenih zadnjih svetlosnih grupa.

Time je zadržan klinasti oblik, koji je naišao na opšte odobravanje kod konceptnog vozila Verve, i koji asocira na robustnost. Udubljenje ispod bočne linije dodatno pojačava utisak snage i napetosti, a kvake na vratima pažljivo su uklopljene kako ne bi remetile harmoniju linije.


Primenom pažljivo odabranih i usklađenih boja i unutrašnjih obloga, unutrašnje uređenje nove Fieste izlazi u susret različitim generacijama kupaca, od razigranog modernog izgleda, do zrele prefinjenosti.

U ponudi je pet različitih opcija nivoa opreme – Ambiente, Trend, Ghia, Sport i Titanium – i 11 različitih kombinacija boja i unutrašnjih obloga.

Svaka opcija obuhvata instrument-tablu u dve boje, usklađene tako da se slažu sa bojom karoserije – s tim da je kontrast kod sportskih modela izraženiji, a umereniji kod modela Ghia, čija unutrašnjost naginje tradicionalnijem stilu.

Nova Fiesta po gabaritima je identična sa prethodnim modelom, s tim da je izgubila na težini – na vagi ona pokazuje oko 40 kilograma manje, u zavisnosti od ugrađenog motora, čak i sa dodatnih 10 kilograma sigurnosne opreme i zvučne izolacije.


Paleta motora nove Fieste – sa izborom od četiri verzije Duratec benzinskih motora sa 16 ventila i dva tipa Duratorq TDCi dizel motora – nudi prosečnu predviđenu emisiju CO2 u iznosu od 132 g/km, što je poboljšanje za 1,3 posto u odnosu na prethodni model Fieste koji je već imao odličan rezultat u tom segmentu.

Novom Fiestom kompletira se početna trilogija Fordovih ECOnetic modela, koja je najavljena u osnovnoj ponudi vozila na evropskom tržištu. Zahvaljujući ovom modelu, nova Fiesta preuzima vodeću poziciju u klasi malih automobila po emisiji CO2 u izduvnim gasovima od 99 g/km.

Svi zainteresovani kupci za Fiestu sa troje vrata sa 1,25 litarskim Euro IV motorom i 82 KS moraće da odvoje od 10.990 do 13.650 evra u zavisnosti od paketa opreme, odnosno od 11.290 do 13.990 koliko košta model sa petoro vrata.

Najjača Fiesta sa 1,6 TDCi Euro IV motorom i 90 KS košta od 14.770 do 16.370 evra u verziji sa troje vrata, odnosno od 15.100 do 15.970 evra za verziju od petoro vrata u zavisnosti od odabranog paketa opreme.

Od mnogobrojne dodatne opreme se izdvajaju: senzori za kišu, automatsko paljenje i odloženo gašenje farova, Bluetooth glasovna kontrola, grejač šoferšajbne, prednji i zadnji parking senzori, daljinsko otključavanje i paljenje motora bez ključa, bočni airbagovi, tempomat...


cenovnik: http://www.ford.co.yu/cenovnici/NOVA%20 ... 2009.5.pdf

katalog: http://www.ford.co.yu/katalozi/Nova_FIE ... atalog.pdf


Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Fiesta Mk7

Poruka od van » utorak, 17. feb. 2009. u 15:48h

Dobra je ova mazda 2 lol

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta Mk7

Poruka od dule0911 » sreda, 18. feb. 2009. u 00:15h

Bas mi se svidja, samo je ova srednja konzola tj deo za radio malo bezveze, bar meni...
Gledao sam pre neki dan i cenovnik i opremu... Nije mi jasno sto u nju ne stavljaju 1.6tdci od 110ks, mislim da bi to bilo super za taj auto, jer ipak ovaj 1.6tdci od 90ks mislim da nije dovoljno zustar za tu masu.
Ali dizajn mi je super, pogotovo sa ovom bojom "Morello" sto je kao trula visnja metalik, odlicno izgleda! :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta Mk7

Poruka od 911s [SK] » sreda, 18. feb. 2009. u 00:21h

Ta boja je tzv "hot mangenta", u ponudi samo na njoj.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta Mk7

Poruka od dule0911 » sreda, 18. feb. 2009. u 00:25h

911s [SK] piše:Ta boja je tzv "hot mangenta", u ponudi samo na njoj.
Ne ta, nego bas se zove Morello (u katalogu zadnja strana boja br.13)
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta Mk7

Poruka od 911s [SK] » sreda, 18. feb. 2009. u 00:45h

OK, nismo mislili na istu nijansu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od fancy » sreda, 18. feb. 2009. u 05:32h

dule0911 piše:... Nije mi jasno sto u nju ne stavljaju 1.6tdci od 110ks, mislim da bi to bilo super za taj auto, jer ipak ovaj 1.6tdci od 90ks mislim da nije dovoljno zustar za tu masu.
...
Mislim da to ima veze sa postizanjem male emisije štetnih gasova za određeni segment automobila. Plus niže takse. Takođe, cenim da ne bi trebalo da bude problema sa žustrinom... vozio sam juče sveže dovezenog Focus Mk2 karavana '05 sa motorom 1.6 TDCi 110ks i pokazao se, na moje iznenađenje, kao opako živahna zver. Kako bi trebalo da je Fiesta dosta lakša od pomenutog Focusa (koji plus ima svu moguću dodatnu opremu 8)), mislim da je 90ks sasvim dovoljno za, u suštini, gradski auto.

Verovatno će u dogledno vreme i ponuditi 1.6 110, kad mu spuste emisiju na nivo sadašnje 90ice :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od Stefan148 » sreda, 18. feb. 2009. u 09:16h

[youtube]iuIbztvLeZg[/youtube]
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta Mk7

Poruka od 911s [SK] » sreda, 18. feb. 2009. u 10:31h

Meni se svidja što po dimenzijama i ostalim karakteristikama ovo uopšte ne deluje kao baš tako mali auto. Izgleda da su im porasli svi modeli, počev od Focusa i Mondea pa zaključno sa ovom Fiestom.
Sada čekamo novi Ka. 8)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od Stefan148 » sreda, 18. feb. 2009. u 10:36h

realno, nema vise klase malog gradskog auta u bukvalnom smislu. sve su to sada prilicno veliki automobili.
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od fancy » sreda, 18. feb. 2009. u 11:36h

911s [SK] piše:Meni se svidja što po dimenzijama i ostalim karakteristikama ovo uopšte ne deluje kao baš tako mali auto. Izgleda da su im porasli svi modeli, počev od Focusa i Mondea pa zaključno sa ovom Fiestom.
Sada čekamo novi Ka. 8)
Najveća fora je to što nova Fiesta i nije nešto porasla.
Ford je odavno u najavama za novu Fiestu govorio da neće da se približava granici od 4m i nova Fiesta ostaje u granicama stare (+3cm ;)). Iako zaista deluje veće.

E, sad, ko hoće baš mali gradski automobil ima KA 500 :P
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta Mk7

Poruka od dule0911 » sreda, 18. feb. 2009. u 16:04h

fancy piše: Mislim da to ima veze sa postizanjem male emisije štetnih gasova za određeni segment automobila. Plus niže takse. Takođe, cenim da ne bi trebalo da bude problema sa žustrinom... vozio sam juče sveže dovezenog Focus Mk2 karavana '05 sa motorom 1.6 TDCi 110ks i pokazao se, na moje iznenađenje, kao opako živahna zver. Kako bi trebalo da je Fiesta dosta lakša od pomenutog Focusa (koji plus ima svu moguću dodatnu opremu 8)), mislim da je 90ks sasvim dovoljno za, u suštini, gradski auto.

Verovatno će u dogledno vreme i ponuditi 1.6 110, kad mu spuste emisiju na nivo sadašnje 90ice :D
Ne znam bas koliko je laksa od fokusa, ali u onom katalogu stoji bruto masa 1,5t tako da je poprilicno teska :-|
Mada, i 90 ce biti dovoljno, ne sumnjam, nego kazem da bi bilo veoma lepo da stave od 110ks, pa cak ako mogu i 2.0tdci lol
Fiesta!!

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od peca » sreda, 18. feb. 2009. u 20:06h

Bice tih 90 ks sasvim dovoljno, mada ovaj 1.6 TI-VCT mi deluje doooosta primamljvo ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od fancy » četvrtak, 19. feb. 2009. u 10:15h

Upravo ono o čemu sam pričao... sveže saopštenje iz Fordovog evropskog štaba u Kelnu:
Cologne, February 18, 2009 – The Ford ECOnetic range of ultra-low CO2 vehicles on display at the Geneva Motor Show 2009 offers an attractive and affordable alternative to customers who prioritise low emissions performance from their cars.

The latest introduction to the ECOnetic range is the Ford Fiesta ECOnetic with benchmark-setting 98 g/km CO2. It is now available across Europe. Powered by a specially-calibrated version of the 90 PS 1.6-litre Duratorq TDCi engine, combined with coated Diesel Particulate Filter (cDPF), Ford’s most economical Fiesta can travel 100 kilometres using just 3.7 litres of fuel (76.3 mpg)*, on the EC Combined Cycle. This impressive fuel economy is matched with a class-leading CO2 output of 98 grams per kilometre.

This demonstrates that very favourable fuel consumption levels and significantly reduced CO2 emissions can both be achieved using affordable, conventional drive technology, coupled with a clever combination of individual, fuel-saving measures.

Sustainability has influenced not only new Fiesta’s development, but also the facilities behind its manufacture. Ford’s Dagenham Diesel Centre in Britain produces Duratorq TDCi engines for the Fiesta and, with two dedicated wind turbines on site and a third planned, receives all its electricity from renewable sources.
...
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od fancy » četvrtak, 19. feb. 2009. u 10:18h

I još malo iz Kelna, ovog puta o novom Focusu, izvlačim deo o motoru Duratorq 1.6 TDCi:
1.6-litre Duratorq TDCi meets Stage 5 emission regulations

In anticipation of future vehicle emission requirements and environmental benefits, Ford is among the first to launch a Stage V emission regulation compliant 1.6-litre Duratorq TDCi engine series for the bestselling Focus range.

Both the 90 PS and the 109 PS versions of the 1.6-litre TDCi will now be produced to meet the strict emission regulation that will be legally required for newly registered vehicles by January 1, 2011.

To achieve this demanding goal, detailed engineering changes were required. New injectors were specified, while the intake system was revised and the exhaust system fitted with an oxygen sensor. The entire engine calibration was specially revised and a standard coated Diesel Particulate Filter (cDPF) was adopted eliminating the need for fuel additive in both power options of the engine.

The focus of attention for the team was in keeping the engine's fuel economy and CO2 emission figures at the same impressive levels compared to the already frugal Stage 4 examples.

With its new Stage 5 emission rating and an average CO2 emission of just 119 g/km and a respective combined fuel economy of just 4.5 l/100 km (62.7 mpg) in the European drive cycle*, the new 1.6-litre TDCi Focus models continue to lead the pack.

The new 1.6-litre TDCi Stage 5 engines will be available across the Ford Focus range, regardless of bodystyles or series.

Gunnar Herrmann, Ford's Global C-Car Vehicle Line Director, said, "We're taking this next step now because we are committed to addressing future challenges and giving our customers the opportunity right now to buy a car that not only meets the 2011 requirements almost two years in advance, but also allows them to take advantage of any future tax incentives for Stage 5 compliant vehicles."
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 19. feb. 2009. u 17:44h

Ford Fiesta RS

Slika
Here is a little rendered speculation of what the Ford Fiesta RS will look like. The Fiesta ST is anticipated to use a 1.6-liter turbo, which could get an upgrade to 200hp for the Fiesta RS. Add to that an aggressive aero kit, bulging wheel arches, a stripped-out cabin with racing buckets, tightened suspension, beefed-up rolling stock and potentially a dual-clutch transmission and Ford could have a real barn-burner in the Fiesta RS. If projections are accurate, the Fiesta ST should bow next year and the RS a year after that.

Slika


Prelep autic :-)
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta Mk7

Poruka od dule0911 » četvrtak, 19. feb. 2009. u 18:53h

Ako Fiesta RS ispadne ovakva, bice stvarno prelepa :)
Bas me zanima sta ce tek sa njom da uradi Jeremy Clarkson lol
Fiesta!!

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od peca » četvrtak, 19. feb. 2009. u 19:09h

Ima da bude 1 na 1 sa Murcielagom ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od FiestaRS » petak, 20. feb. 2009. u 15:38h

Fiesta Saloon spotted out and about

Slika
Slika
Slika

http://www.chinacartimes.com/2008/11/14 ... and-about/
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od fancy » petak, 20. feb. 2009. u 16:17h

FiestaRS piše:Fiesta Saloon spotted out and about
Saloon je model samo za Kinu (i USA), bile su slike sa promocije na Guangzhou Auto Show pre par meseci (tad je još bio pod imenom Verve koncepta):

Slika

Lep, a..? 8)
Vidi ovde: http://www.lotpro.com/blog/2008/11/18/f ... -in-china/

A još 2007 je objavljen Ford Verve Notchback Concept (od koga će kasnije postati Saloon):

Slika

Cela galerija: http://www.fordeurope.net/pictures/p17_sectionid/408

Kad smo kod toga, ovako je predviđeno da izgleda američka Fiesta Mk7:

http://www.netcarshow.com/ford/2008-ver ... n_concept/
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od Stefan148 » petak, 20. feb. 2009. u 16:20h

ford je jedini proizvodjac koji zna da napravi od hatchback-a limuizinu, od limuzine karavan, od karavana hatchback i tako u krug xexexexe
Slika

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od FiestaRS » petak, 20. feb. 2009. u 16:38h

Ova crvena shto joj stoji :-)
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od fancy » petak, 20. feb. 2009. u 16:54h

FiestaRS piše:Ova crvena shto joj stoji :-)
Kad smo kod boja, pogledaj ovu... deluje opako ozbiljno - kažu da je Electric White u pitanju:

Slika

Slika je napravljena u Belgiji u maju (!!) prošle godine. Očigledno su testirali nešto, vidi suknjicu i felne :-)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od FiestaRS » subota, 21. feb. 2009. u 04:32h

To je RS uporedi sa onim slikama shto sam ja post-ovao (plava fiesta) samo zadnji kachket se razlikuje, jako lep autic
Slika

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fiesta Mk7

Poruka od Stefan148 » subota, 21. feb. 2009. u 09:19h

i nema skrgicu iznad prednjeg ruba.
Slika

Odgovori

Povratak na „Modeli Ford-a“