Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo Mk4 HN by Zelj@

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » nedelja, 11. sep. 2011. u 22:38h

Spasiba Lale!!
I pitanje na koju foru rade brizgaljke za pranje farova da li se aktiviraju ručno neka tipka na volanu ili iza(Npr kod brisača) ili kako već.......?!?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od mbole » nedelja, 11. sep. 2011. u 23:03h

Trebalo bi da se ukljucuju zajedno sa brizgaljkama sofersajbne kada su svetla upaljena. Znaci komandom brisaca.
Baci broj sasije na PP, pa da vidimo sta je auto imao originalno kada je izasao iz fabrike.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » nedelja, 11. sep. 2011. u 23:19h

Danas sam primjetio da se ne pali kontrolna lampica za zadnja vrata lijeva kao ni svijetlo pozadi iznad zadnjeg sjedišta,mislim kad se otvore vrata.
Dje da tražim kvar!?Mislio sam da nije do onog pipka ali radi fino,prije će biti da je do instalacije unutar.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od mbole » nedelja, 11. sep. 2011. u 23:30h

Fabricki je imao brizgaljke za farove.
To ce reci da je menjan branik.

Po zakonu u EU automobili sa HID svetlima moraju da imaju brizgaljke za pranje i automatsku regulaciju visine farova. Ovaj tvoj je originalno bio za Belgijsko trziste, tako da je sve to imao.
Lepo je napucan opremom.

Taj pipak spaja na masu kad su vrata otvorena. Proveri da tu negde nije zardjao kontakt.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » ponedeljak, 12. sep. 2011. u 20:44h

Eee ovi naši pametnjakovići su prije 2 god. uz novu saobracaćajnu uknuli upisivanje br.motora da bi sad opet to uveli zbog nekih navodno (neregularnih radnji u CG) danas sam se namučio da nadjem Br.jer oni koji su plaćeni u servisu , nisu bili mnogo ažurni.U prevodu plati pa će mo naći br.Al sredilo se i to nego....sjutra idem na put a mnogo bi mi značio radar detektor kojeg ne mogu da upotrebim jer sam ustanovio da ne radi upaljač kao ni noćno svijetlo od istog,zanima me dali su osigurači od upalj.pod haubom i dali je isti osig. od upalj. i svjetla.Izvukao sam upaljač i provjerio spojeve ali sve je ok.
.ebote registarcija sa 300 otišla na 345E
Poslednja izmena: Zelj@, na dan ponedeljak, 12. sep. 2011. u 21:34h. Ukupno izmenjeno 2 puta.

Avatar korisnika
Shelby
Poruka: 1270
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 12:44h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Shelby » ponedeljak, 12. sep. 2011. u 21:08h

To ti je plati pa se klati :P
P.S osigurac je isti od unutrasnjeg svetla i upaljaca

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Cedo » ponedeljak, 12. sep. 2011. u 21:13h

Unutra su osiguraci za upaljac i unutrasnje svetlo (posebno su kod Mondea), imas pregradu za sitnice ispod volana sa leve strane, otvoris je i povuces prema sebi, na njoj su ispisane lokacije svih osiguraca po rednim brojevima a u unutrasnjosti same table su osiguraci, izvadi pa proveri ;) ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » ponedeljak, 12. sep. 2011. u 21:32h

Hvala na pomoći,primjetio sam da su unutra manji osugurači te se nadam da ću naći bar 1 ispravan rezervni.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od mbole » ponedeljak, 12. sep. 2011. u 23:53h

Koliko sam ja shvatio on ne prica o unutrasnjem svetlu vec o svetlu koje je oko upaljaca:
Slika

Osigurac upaljaca je F68 (15A) u kutiji ispod volana:
Slika

Pored njega na red je vezan i osigurac F7(50A) koji se nalazi u kutiji u motorskom prostoru:
Slika

Medjutim, posto tebi nema ni svetla oko njega, pre ocekujem da imas problem sa masom, posto je masa zajednicka i za upaljac i za njegovo svetlo, a svetlo dobija struju sa glavnog prekidaca za svetlo. Ista struja kao za svetlo upaljaca ide i za osvetljenje instrument table, a posto ona radi (barem pretpostavljam da radi), ta struja je znaci u redu.
Ili to ili je otkacene konektor C40 na koji idu i struja i masa za upaljac i struja za svetlo upaljaca i nalazi se negde oko rucice menjaca, znaci ispod konzole.
Slika

Ako nije to, onda pogledaj masu G204 koja je na desnom A stubu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od dule0911 » utorak, 13. sep. 2011. u 14:21h

Meni kad sam kupio auto iste te dve stvari nisu radile, iscupao sve napolje i ocistio od rdje na kontaktima - resen problem :)
A rdja se stvorila nakon dubinskog pranja koji je radio preprodavac od koga sam kupio auto, de*il. Isto tako je tim dubinskim pranjem sjeban jedan prekidac na vozacevim vratima, za suvozacev prozor.
Fiesta!!

Avatar korisnika
milutin
Poruka: 144
Član foruma od: ponedeljak, 16. avg. 2010. u 15:01h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od milutin » utorak, 13. sep. 2011. u 15:08h

dule0911 piše:Isto tako je tim dubinskim pranjem sjeban jedan prekidac na vozacevim vratima, za suvozacev prozor.

Hahahaha ovo je i kod mene slucaj....

inace ovaj Mondeo je bas dobar!!!! :ford:

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » utorak, 13. sep. 2011. u 15:44h

E hvala na pomoći riješen probl.pregoreo osig.iza ladice,fino je označen upaljač na šemi, radar proradio al nije mnogo pištao usput a u to još bolje,ostajem u PG 3 dana pa ću malo obići A.otpade možda pronadjem keder i čepić.
Ostaje mi jedino još da odklonim kvar na zadnjim lijevim vratima(ne pokazuje singalna lampica kad su otvorena)pipak radi fino znači morat ću da ga skinem ako nadjem onaj zvjezdasti odvijač

Ps.Nisam provjerijo dali sad radi noćno svijetlo na upaljaču,možda večeras provjerim


Ps.20.30h Svijetlo na upaljaču ne radi a upaljač je u funkciji hmmm znači kvar tražim u liniji sa Gl.prekidača svijetala

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od FM III » utorak, 13. sep. 2011. u 23:01h

Proveri prvo da li je sijalica uopšte ispravna i da li dobija struju ;) .
ps. sijalica radi samo onda kada upališ barem poziciju.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od mbole » utorak, 13. sep. 2011. u 23:37h

A sijalica ume i da pregori :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » sreda, 14. sep. 2011. u 08:11h

Logično!! Potrošna roba sijalica, na mk2 sam mijenjao sijalicu hmm upravo sam se sjetio smorio sam se dok sam oslobodio upaljač, na mk3 je mnogo lakše zamjeniti.

~~14.09 13h Našao sam keder(Odgovara od MK2 00'god.),i čepiće(3 falila) kod momka A.Otpad rastura fordove, ee imam pitanje:Htio bih kod njega naručiti masku onu naprijed kod hladnjaka(restilizovanu)po mogućnosti od 05,06 god.dali ta odgovara tj može li se ugraditi bez problema na mog forda.Treba mi hitan odgovor jer čovjek ide ujutro za BGD

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od milan_gt » sreda, 21. sep. 2011. u 12:39h

odgovara

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od Zelj@ » utorak, 18. okt. 2011. u 17:52h

Evo malo korisnih dodataka na autu,na bivšem mk2 sam isto tako ubacio noćno svijetlo u unutrašnjem dijelu ručke za otvaranje vrata(Led diodu), stim što je na veliko iznenadjenje fabrika ostavila ležište a na Mk3 ga nema,pa sam malo improvizovao upravo kao i ovaj gospodin http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... lumination
Nemam foto aparat a sa mobilnim tel. ne valjaju noće slike pa nisam slikao moje riješenje, mogu dodati da je vrlo korisna stvar samo što sam ja postavio tako da mi svijetli unutrašnjost ali većim dijelom Rub ručke i to uveče prelijepo izgleda.Naprijed sam stavio plavu led diodu ubodnu a pozadi bijelu led ali od instrument table,samo sam zaletovao žice.
treba dodati da je poželjno visoko postaviti svijetloi da ne svijetli direktno jer je previše osvjetljeno pa po meni izgleda bzvz,a upravo je tako uradio ovaj gospodin pa se vidi previše šljaštavo.Kad budem došao do Foto ap. slikat ću moj rad.
Kad završim projekat osvjetljenja ostavke za čašu slikat ću,to je malo teži slučaj, ali može se srediti proveo sam instalaciju ubacio led diodu ali vrlo je tijesno pa ću morati kupiti neku manju led.d možda onu na traci.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od milan_gt » utorak, 18. okt. 2011. u 18:41h

mene bi te svetle rucice samo ometale u voznji nocu..ja sam sve fabricke sijalice zamedio za najjace SMD diode i licno mi se ne dopada tvoja ideja sa osvetljenjem enterijera ali ako si vec resio da ti pomognem bar oko dioda http://jubox.info/

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 Zlato stiglo u HN

Poruka od fancy » utorak, 18. okt. 2011. u 19:33h

Zelj@ piše:...ee imam pitanje:Htio bih kod njega naručiti masku onu naprijed kod hladnjaka(restilizovanu)po mogućnosti od 05,06 god.dali ta odgovara tj može li se ugraditi bez problema na mog forda.Treba mi hitan odgovor jer čovjek ide ujutro za BGD
milan_gt piše:odgovara
Verujem da si do sad provalio ali za svaki slučaj ako nisi... restilizovana maska može da se montira, ali samo ako proširiš rupu za ključ haube tako da cela drška ključa može da prođe - pozicije ključa se razlikuju kod prve i sledećih serija, ranije (kao kod tebe) su bile više unazad ka motornom prostoru dok su kasnije pomerili ka napred, u skladu sa pozicijom rešetke na maski :)

Nemoj da se zezneš pa samo postaviš novu masku bez proširene rupe za ključ, a zatim spustiš haubu jer onda možeš da se :suicide: lol

Inače osvetljenje ručke za vrata je super ideja. :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od milan_gt » utorak, 18. okt. 2011. u 20:05h

ja ocekujem slike..nista licno i skroz je ok ako se tebi slazu zeleno osvetljenje ins. table i svih prekidaca sa tom napred plavom a pozadi belom diodom..

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od Zelj@ » utorak, 18. okt. 2011. u 21:16h

Milane, kad budem u prilici slikat ću kako to izgleda ali već sam rekao da sam ja to malo drugačije odradio nego što je prikazano na Fordwiki kod mene se vidi samo u potpunom mraku i nije upadljivo, zato što sam snop svijetla uperio kontra od proreza pa je blago osvijetljena ručica,uvijek mogu i naprijed promijeniti plave bijelim diodama ovo sam čisto da vidim kako ovako izgleda, na Mk2 su bile sve 4 plave .Diode sa tvog sajta su extra pogotovo ove pljosnate te bi super bile za drzač čaše ali to se teško nalazi u CG a pogotovo u HN.
Fancy,Masku nisam još nabavio čekam jer ovaj momak iz PG uskoro dovozi mondea 05' pa će mi ostaviti zadnje štopove i masku i to bi trebalo da bude drugi restajling????
Nemoj da se zezneš pa samo postaviš novu masku bez proširene rupe za ključ
Obratit ću pažnju!!!Hvala
Poslednja izmena: Zelj@, na dan utorak, 18. okt. 2011. u 21:36h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od Cedo » utorak, 18. okt. 2011. u 21:34h

Moze biti ne mora da znaci, restyle je odradjen u prolece 2005, maska je ista kod prvog i drugog redizajna, stopke se razlikuju..jesi razmisljao da uzmes i prednji branik?
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od Zelj@ » utorak, 18. okt. 2011. u 22:09h

Hmm Čedo mislim da ima razlike ali ne prevelike neki detalji
Slika
Hromirani rubovi sa Crnom mrežom
Slika
Hromirani Rubovi sa svjetlijom mrežom
Slika
Isto al ipak malo drugačije tj oblik Mrežice
Mislim da je ova zadnja 05' pa.....

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od Cedo » utorak, 18. okt. 2011. u 22:35h

Prva slika je drugi restyle samo je ofarbana mrezica, srednja slika je prvi restyle sa malo sitnijom mrezicom u odnosu na trecu sliku koja pokazuje masku sa drugog restyla, u sustini isto ce da mu legne..poenta je da ako taj `05 godiste ne bude 2. restyle mrezica ce ti biti skoro ista, tj. hromiana thumbsuph ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Mondeo Mk3 2003 HN

Poruka od Zelj@ » utorak, 18. okt. 2011. u 22:42h

Ma da,ne pravim probl.oko detalja Resty. 03' ili 05/06' svejedno je, naravno ova zadnja mi je najljepša al eto...kako god bude.Obećao mi je za 10-ak dana stiže

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“