Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta II 1.6D

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od lilika » utorak, 17. nov. 2009. u 11:03h

moracu ja da vam pokazem moju fofi kako izgleda i kako je ocuvana...ima da se frasnete sve i jedan majstor se frasne kad je vidi i sve ide i proverava.... ali naravno uvezena je 2000 tako da....samo na zadnjem blatobranu ima jednu tackicu od hrdje velicine par mm i to je sve ,,,fabricka boja fabricka zastita neradjen motor sve netaknuto sem nekih sitnica hihihihihihi koje sam odvalila a to je deo upravo sto je ukraden ovoj predhodnoj fiesti heheheheheheheheheh joooooooooooooi sto ga ja ne ukraaaaaaaaaaah lol ...hmhmm da da imam jos i siber bre hehehehehehehhe
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » utorak, 17. nov. 2009. u 23:10h

@Mackoni, moja jeste u ok stanju, ali ima mnooogo toga da se odradi na njoj da bi bila tip-top, ali polako valjda ce sve doci na svoje mesto. Sto se tvog pitanja u vezi sasije tice... tesko, veoma tesko ces naci, a da je legalan tj da nije stranac (iako je tesko naci i dobrog stranca).
@lilika - pa daj vise predstavi tvoju fofi kad toliko pricas o njoj :) Ako ti je limarija tako dobra kao sto kazes, gledaj zastiti je dooobro pred zimu veruj mi trebace ti, ako zelis da ostane u takvom stanju, inace kad nasa industrijska so krene to da nagriza, kad-tad ce se pokazati.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » utorak, 29. jun 2010. u 20:40h

Evo garaze u kojoj je fiesta kupljena (nova). thumbsuph
To je bilo pre 24 godine lol lol
Slika
Slika

Inace na autu nema nista novo, nego eto bilo mi je ovo zanimljivo. Trebalo bi uskoro da se sredjuje limarija pa cemo videti sta i kako dalje.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » petak, 3. feb. 2012. u 17:18h

Vreme je da se ovo dize iz mrtvih .... iako nista na autu nije radjeno :D

Ali reko posto svi kace slike zatrpanih, evo moje polu-zatrpane (bukvalno) fieste :D
Slika Slika Slika

Sad gledam ove stare slike, bas je bila cool :( Bice jednog dana opet nadam se... thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21065
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od Markedjani » petak, 3. feb. 2012. u 17:21h

Zasad je dule u vođstvu što se tiče zatrpanosti...

Ali da li se takmičenje računa za nekretnine ? lol :P :vid budale:
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » petak, 3. feb. 2012. u 17:23h

Eh sad nemoj biti kvaran heheheh :D

Bice i ona nadam se mobilna jednog lepog dana...
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od Iosis » petak, 3. feb. 2012. u 19:14h

Dok ne počnu kvočke da legu jaja u njoj dobro je, nije nekretnina. hahahaha
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od milan_gt » petak, 3. feb. 2012. u 19:26h

miske ima da uradi isto sa svojim posto mu ne treba antifriz sa tolikom izolacijom..

ps idi odjavi tablice..al sacekaj prolece zbog prednje :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » petak, 3. feb. 2012. u 20:09h

Tablice nisu odjavljene vec 13 meseci :vid budale:
Odjavicemo ih na prolece, tj prvom prilikom kad cale ide za Valjevo, iako je zadnjih 50 puta zaboravio :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
alan FORD
Poruka: 367
Član foruma od: sreda, 6. jan. 2010. u 13:31h
Lokacija: Resnik-BG

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od alan FORD » subota, 4. feb. 2012. u 21:43h

Bas steta sto stoji,ima li nade da ces uskoro da je malo sredjujes,limarija i to?
Moja vapi za limarom takodje ali je bar u svakodnevnoj upotrebi pa je to drzi u zivotu valjda...
Bas bih volio da vidim ovu tvoju ofarbanu i spustenu sa nekim nice felnicama sa poliranim sirokim rubovima...
Jel bi ostavio ovu boju ako bi farbao citav auto?
Only fools and horses

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od 911s [SK] » subota, 4. feb. 2012. u 22:01h

Ko je spomenuo reči "takmičenje" i "nekretnine" u istoj rečenici? :D
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

milan26
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2012. u 23:36h
Lokacija: Aleksinac

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od milan26 » subota, 4. feb. 2012. u 22:02h

Citam ove postove za ovaj model,posto imam istu varijantu predstvljena je u delu za predstavljane vozila...potrosnja ko potrosnja i meni se krece oko 5.5 l nafte mada je trenutno vozimo na loz ulje i ide bez muke,limarju sam sredjivao jer je i moja dovezena 2000 god. iz Nemacke i do sada prevalila 350000km( +/- 50000 okvirno),boljka generalno rubovi nazad i kosevi automobila napred,motor kod mene je uradjen kompletan pre 4-5 godina i samo se menja ulje i filteri mada vapi za osvezenjem.Trazio sam ovakvu tablu kao kod tebe jer me ova nervira ali malo teze naci ovde kod nas.Izdrzljiv auto,ja nisam stao nigde nikada,nikakvih problema,delova ima novih,konkretno vezni lim sam menjao pa sam narucivao i kroz par dana dobio nov deo,polovnih ima meni treba far desni,ispalo mi socivo i sad ruzno izgleda.
Misljenja sam da ukoliko se odrzava spaja lepo i korisno ,naravno kome se svidja ovakav model.
Za tvoj auto sto kazes uradis limove nabacis farbu i miran si.
I otrpaj da dodje do vazduha malo thumbsuph

Inace okolina Krusevca imala je jedno vreme dosta ovih stranaca pogodnih za delove,javljali su mi se za far pojedini i to bas iz Krusevca.
Kakva je sad situacija neznam mada cu morati malo da se bacim na potragu nekih sitnica koji meni fale pa javljam informacije kad se ovo belo otopi... :clap:
made by mil@nce

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » subota, 4. feb. 2012. u 22:21h

@alan

U planu je da se sredi, da li ce to biti skoro, ne znam nazalost. Fax, pa posao... Oduzice se kako stvari stoje :( Cale s vremena na vreme me pita "a da sredimo mi fiestu", i onda kad mu kazem da generalna nije dosta, da je sva trula i da treba XXXX evra da se ulozi, on se odma iznervira. Jednostavno je nemoguce srediti je za male pare, a on hoce za sitnis da se vozi, ne kapira da auto trenutno nije u zavidnom stanju da bi se izraubljivao i dalje kao sto je on navikao.
Planova imam svakakvih, a ova fiesta ostaje vrv u ovom (fabrickom) stanju, samo neke felne i eventualno malo spustanje. Znaci ostace dizel, ista boja, samo ce sve biti na svom mestu. Bice daily kao sto je i bila. Za tu varijantu treba cirka 2000-2500, neko ce reci mnogo, moze sad i Focus da se uzme za te pare. Meni nece biti zao ni duplo vise da ulozim, samo kad krenem da radim, pa cemo lagano :) Prosto obozavam je.
A ako bog da uzecu jednu drugu za malo vise igranja, ova je dosta propala, cak i kad se sredi kako treba (a tako jedino i planiram), opet je to auto koji je varen na sve strane, nije bas za experimentisanje. Posto ce morati vitalni delovi (grede itd) da se rade, tesko da ce to biti posle toliko cvrsto da bi nosilo bilo sta jace kao sto sam planirao. Nego trazim neku zdraviju, pa lagano.
Boja iako je ruzna, zadrzao bih je iz sentimentalnih razloga, plus je veoma retka u ovoj boji thumbsuph

@krstic
Ti bolje cuti najgori si od svu decu :D

@milan
Danas sam otkopao zadnji kraj posto su mi treca vrata losa (lose uradjena), pa se na jednom mestu podigo git malo i znam kad je veliki pljusak da tu kaplje voda. Ovako sam je oslobodio jer dok se sneg otapa vrv bi dosta uslo u kabinu, a vec je dovoljno trula, ne mora dodatno da truli :D
Table siroke su retke, a jos redje su cele tj ne ispucale. Ja imam jednu takvu (siroku i neispucalu), u steku, pa kad krene sredjivanje da je implementiram :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
alan FORD
Poruka: 367
Član foruma od: sreda, 6. jan. 2010. u 13:31h
Lokacija: Resnik-BG

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od alan FORD » subota, 4. feb. 2012. u 22:31h

U svakom slucaju slazem se sa tobom,i ja se nekad razmisljam o prodaji ove moje pa da uzmem nesto novije ali uvijek dodjem do konstatacije da bih bio najsretniji da skupim kes i odradim ovu moju da sve oci zapinju za nju.

Sto se tice tvog auta mislim da bi ipak bilo suvise da kupujes jos jednu za igranje bolje da taj novac iskoristis da ovoj udahnes nov zivot a ako se limarija odradi kako valja ona moze da nosi motorizaciju koju hoces,sve se to da upakovati ko kutija sibica.
Neki dobar enterijer i da vidis auto. Old school
Only fools and horses

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » subota, 4. feb. 2012. u 22:37h

U pravu si. Ojacam limariju i nemam zime.
Samo onda imam drugi problem.

Odrastao sam uz ovaj auto, naucio na njemu da vozim, i vozao se 4 godine u njoj... Prosto ce mi biti neobicno da obilazenje izvedem iz jednog poteza, nije zanimljivo. Sa 1.6d moras da planiras unapred, stvarno da se zalazes da bi uspeo sve sto si planirao. Takvu voznju sam obozavao, znam da zvuci glupo ali retko ko me na ibarskoj magistrali do Valjeva obisao. :bravo:
Nisam siguran da ce zadrzati tu osobinu kad bih stavio neki moderniji 1.8 dizel, kao sto i planiram. TDDI ili TDCI. A opet stavljanje takvog motora iziskuje ozbiljne modifikacije i auto vise ne bi bio za svaki dan, posto nema smisla voziti aktivno i na svakih godinu - godinu ipo dana raditi veliki servis. Nije problem ni novac ni bilo sta, nego za veliki servis mora da se izvadi ceo motor sa menjacem, u slucaju da stavim 1.8 :D Prosto nema mesta pod haubom da moze da se radi a da se ne vadi motor napolje :D

Ne znam nisam pametan, videcu jos sta cu i kako cu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od BojanM » nedelja, 5. feb. 2012. u 00:21h

Pa pošto imaš drugi auto koji ti je daily driver, ostani pri toj ideji, a od Fieste napravi auto za svoju dušu. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » nedelja, 5. feb. 2012. u 01:14h

Ma... Mondeo nije bas isplativ za daily kako se trenutno koristi (bar ne meni kad krenem da radim).
Iskombinovacu vec nesto... :)
Fiesta!!

milan26
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2012. u 23:36h
Lokacija: Aleksinac

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od milan26 » nedelja, 5. feb. 2012. u 18:48h

Shvatam te,ja ovu moju vozim evo vec 12 godina,gde sam posao tu sam i stigao od Zlatibora,Cacka,Beograda,Majdanpeka,Vranja....gde god da se kaze moze nema problema sipaj gorivo proveri ulje i odosmo lagano.
Srediti ovo nije nimalo lagan posao iziskuje para,vremena,zivaca al na kraju rezultat ne izoastane.
mene sitnice nerviraju sto gde god da sam pitao je po 20 evra (far,ablender za svetla,prekidaci za svetla) a u Aleksincu i okolini nema bas nesto mnogo njih,vec nadole kad se krene ka Prokuplju mada i tu susa neka zavladala.
Mozda ti je bolja varijanta neki stranac za delove?????
Moja zavejana ispred kuce ometlam s vremena na vreme,skinuo sam akumulator jer zakasnio da ubacim u garazu i sad ce da cuti napolju do maja meseca a onda :lele: proba da to zagrmi i baci crnilo iz auspuha!
Blago tebi za tablu,moracu da angazujem neke bratove prijatelje iz Cacka,tamo su nasli skoro stranca al ga rasturili dok si reko keks al ajd bice valjda nesto kad otopli!
made by mil@nce

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » nedelja, 5. feb. 2012. u 19:13h

Imam ja vec stranca i jos neki kusur za delove :)
Samo nije 1.6d, nazalost, vec 1.4cvh. Kupio sam je jos pre 2 i kusur godine kad sam imao neku kintu, al od tad stoji, nazalost :(
Sta da ti kazem, da kupujes nove turske delove isto nije najpametnije resenje jer nisu nekog kvaliteta, a sa stranca su isto vec matori i nema ih puno... Tako da kako god obrnes mora da se ulozi dosta truda.

Sent using Tapatalk
Fiesta!!

milan26
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2012. u 23:36h
Lokacija: Aleksinac

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od milan26 » nedelja, 5. feb. 2012. u 19:53h

Meni ostao menjac od nekog stranca od kog sam skidao delove.
Menjac 5 steeni od fieste 1.4i eno ga sad napolju ostalo sam poskidao sta mogao i resto otpad.... sta drugo.
Vezni lim sam nabavio kad smo ga menjali imalo u nekom skladistu u Bgd-u poslali ga kostao tada negde 4800din.
Turski delovi...misterija,najveca fora sto mi proda deo a on ne pasuje, pa vracaj,menjaj.....
Ima Fordova radnja kod nas a i sijaset drugih koji imaju delove ili mogu brzo da nabave ali mi sigurnije u Nisu kad god da odes ima sta ti treba koji god model da pitas.
Neki imaju dve radnje pa ako nema u jednoj ima u drugoj... :jeeej:
Finansije batice i onda sve moze..
made by mil@nce

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od totti » subota, 31. avg. 2013. u 13:12h

Fiestica je super, prelepa je :wub:
Slika

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od Daniel » subota, 31. avg. 2013. u 13:24h

jao kako je dobra, koji su planovi za dalje? :woohoo:
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od Deckonja » subota, 31. avg. 2013. u 13:29h

Gde vi vidite fiestu hahahaha

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od Pančevac » subota, 31. avg. 2013. u 13:29h

Ubaci jos neku fotografiju. lol
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fiesta II 1.6D

Poruka od dule0911 » subota, 31. avg. 2013. u 13:54h

Ahahhahaha tacno sam znao da ce ovo da se desi, koji ste carevi :D

Slika kad pokosim travu oko (i iz) nje hahahaha
Fiesta!!

Zaključana

Povratak na „Automobili članova“