Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Taunus XL

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 13. apr. 2020. u 11:13h

Како закључујеш да му фали горива ако сонда каже да је ОК ?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 13. apr. 2020. u 15:06h

Do jedno 4500 ob, puni ko lud posle onako, drzis gas ono kao nista, treba da probam sa weberom, nikako da ga pokupim.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 13. apr. 2020. u 22:19h

Ко ти гарантује да је крива паљења добра ?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 13. apr. 2020. u 22:28h

Sto se tice razvodnika namesteno je mislim na 10 stepeni i tako radi da skoro nema detonacije, moram jos da vidim, u nekim laganim rezimima ima kliktanje, npr na 2500 ob, ispod toga i preko ne cujem.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 15. apr. 2020. u 03:51h

Оно што сам ја емпиријски научио је да кривина претпаљења мење се до максималног обртног момента а одатле се пење веома благо типа пар степени . После макс обртног момента пуњење цилиндра није више тако добро , и сагорањање је малко спорије а мотор се врти брзо и тих 2-3 степена му помогну мало да пролонгира обртни момент . Качио сам овде дијаграме снаге са дина , где сам сваки пут чачну мало паљење .
знам да сам додао 2 степена после 5000 обртаја у односу на оно што је било и можда 3 -4 степена после 6000 обртаја .
Мотор прави снагу измежу 5300 и 5700 све зависи да ли има фитер , кућиште , или је го карбуратор . То паљење преко макс обртног момента помогне да обртни момент не опада брзо , да дуже пролонгира прављење снаге .
Јбг , ти имаш све нове компоненте на мотору , а је делове који су од 35-48 година стари . Ко зна колико моја емпирија вреди за нешто што је у фабричким вредностима

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 15. apr. 2020. u 07:06h

Ostalo je da vozim ovako da se razradi, kada zamenim novo ulje i pregledam motor probacemo da se igramo jos sa zakretanjem bregaste i stelovanje sa stroboskopom u visokim obrtajima, jos neka sitnica ima a to moramo pronaci, kada se drzi stroboskop tacka malo varira, kako bi ti rekao igra, nije mirna, mozda je i razvodnik ili nesto drugo od struje, taj razvodnik je radio pre tj vozio sam ga njegovom max brzinom 155, jes da mu treba da navuce ali na toj brzini nije bilo nekog trzanja ili bilo sta da ukaze da nesto nije ok, kad se razradi opet ce se igramo, zato mi vise odgovara da predjem na ubrizgavanje i komp zato što lakse moze da se pomera sta treba.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 15. apr. 2020. u 10:03h

Можеш да преправиш мотор да има рачунарско паљење а без да дираш постојећи систем паљења .
http://www.tunerstudio.com/index.php/tuner-studio
Скинеш и инсталираш . Имаш у конфигурацији опције ситема пљења који подржава . Ја користим фордов 36-1 зупчаник који је монтиран на ременицу . Треба некако да га причврстиш на ременицу , шрафљењем , заваривањем . Треба да направиш носач за сензор позиције радилице .
Треба ти неки комутатор који окида на основу + сигнала ( има их гомила , ја има од аудија шестака , користим 2 улаза од 3 ) , или да користиш " паметну" бобину која на себи има електронику за окидање .

Што се тиче рачунара , исчитај
https://wiki.speeduino.com/en/home
Имаш и шеме електорнике по функионалним блоковима , типа напајање , па окидање инјектора , па сигнали , па контрола паљења , па конторла система , па ... . Имаш спецификацију компоненти ,
Направиш само тај блокове који ти требају
За ардуино сам ти закачио линк , мада њега имаш на купујем продајем на мали милион места .
Треба ти и неки МАП сензор . Мени је Влада Бабић, што ради плин , дао неки бошов , са ко зна чега . Пише на њему да је 3 бара . Спојиш га на рачунар , видиш шта чита и у програму конфигуришеш да је то 1000 милибара , јер чита атноферски притисак . Тако је и за сваки сензор
Када наместиш да ти ауто ради када преко рачунар на паљењу , после ти је убризгавање лако .
Кренеш полако , јер ти треба времена да изучиш материју , па таман када ти се разради мотор већ имаш неко знање .
Много је лако модификовати рад мотора када је то пар кликова мишем .

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 15. apr. 2020. u 10:36h

Hvala, remenicu imam njegovu, ne znam koliko ima zuba posto nije kod mene i nosac za senzor ima na drugom deklu koje sam skinuo da mi ne smeta.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » utorak, 9. mar. 2021. u 14:02h

Пробуђен жућа из зимског сна , опран и умивен .
Убуђао се , 4 месеца није био паљен , нико није уша у њега . Изем ти корону и све ово , ауто стоји , не вози се . Само на једном месечно сипам 1000 динара бензина и провозан до пумпе и на прање .

Нешто нема елана да позавршавам и ситнице на њему , а камо ли да се упустим у преправке око турбирања .


Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Taunus XL

Poruka od dule0911 » utorak, 9. mar. 2021. u 15:36h

Lepo se uklopio sa bojom okoline :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21065
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Taunus XL

Poruka od Markedjani » utorak, 9. mar. 2021. u 17:45h

Ma polako... jedno po jedno.

Doćiće i on na red.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Taunus XL

Poruka od kresa capri » subota, 17. apr. 2021. u 17:45h

Sta si uradio sa caprijima jel su jos kod tebe

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21065
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Taunus XL

Poruka od Markedjani » subota, 17. apr. 2021. u 17:53h

Čudno se piše reč Taunus.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » subota, 17. apr. 2021. u 20:11h

Жива су оба . Један је заливађен , онај бољи . Срамота ме да га отворим јер ћу сигурно да налетим да неког глодара . Пре две године сам пробао да га упалим , има комресију , варницу , али није хтео да ради . Вероватно су запекле по карбуратору дизне .

Други , нараџананстом је 80% урађена лимарија . трабе да урадим пренос, ако успем да нађем чичу од кога сам га узео , ако је још жив :/

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“