Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
GoranP
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 5. avg. 2023. u 16:15h
Lokacija: Kula

Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Poruka od GoranP » ponedeljak, 7. avg. 2023. u 22:36h

Pozdrav drustvo.Postao sam vlasnik jako ocuvanog mondea sci sa 110k km.Jednu diznu sam promenio i jednu kupio za rezervu za nedaj boze.Jako sam zadovoljan kako ide auto.Da li neko jos ima ovaj model volio bi da razmenimo iskustva
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21122
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 7. avg. 2023. u 23:25h

Čestitamo, poseduješ parče istorije, prvog Forda sa direktnim ubrizgavanjem benzina.

I otprilike ti se čestitke završavaju tu, sve ostalo ti je manje više muka šta god ti bude trebalo u vezi SCI ubrizgavanja, pošto su jako jako jako jako retki primerci sa tim motorom a delova nema ni za lek, pošto je to već ozbiljno star auto.

Spremaj se polako da tražiš drugu usisnu granu pošto će ta tvoja uskoro da dobije lufta na klapnicama (ako već nije neka krenula da zveči) i ako neka klapnica završi u motoru, motor može u kantu.

Prednosti su zbog tog SCI ubrizgavanja, više nego fina potrošnja na otvorenom i šesta brzina, sve ostalo ti je manje više tu da ti zagorča život.

Tako da iskren savet je, prosledi dalje auto, nisi ga za džabe dobio jeftino a očuvan.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

GoranP
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 5. avg. 2023. u 16:15h
Lokacija: Kula

Re: Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Poruka od GoranP » sreda, 9. avg. 2023. u 13:16h

@Markedjani Nisam ga dobio povoljno.2500e istekla registracija sa svim troskovima i porezim izasao me 3000.Ali,ono veliko ali.Auto je u salonskom stanju,garaziran iz Nemacke uvezen pre 2g.Pojavionse problem sa ubrizgavanjem.Prijatelj vlasnik ford servisa uspeo je da resi problem zamenim dizne i regulatora pritiska,svecica,filtera goriva i onda sam ga kupio.To mi je bas dobar drug tako da se nadam da ce probleme koje si naveo resiti.Inace ppstoji varijanta ako se zakomplikuje da stavi glavu od 1.8 redovnog benzinca ili plin ali onada voznju na benzin da zaboravim.Tako da ima vise opcija ako bi se bas to ubrizgavanje toliko iskomolikovalo.Kakva su tvoja iskustva?Verovatno si ih servisirao kad imas toliko inf.Sta mislis da li liqvi moly aditivi za ventile i dizne mogu da sprece nagomilavanje garezi?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21122
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Poruka od Markedjani » sreda, 9. avg. 2023. u 13:32h

Iskustva su da ne može samo glava od 1.8 durateca na taj motor, nemaju isti kompresioni odnos, drugačija je instalacija i ECU, totalno drugačije ubrizgavanje... tako da jedino komplet drugi motor.

Ništa od tih aditiva ne sprečava nagomilavanje gareži, to je neminovnost tih motora, što oštrije voziš to će sporije da se nagomilava garež, što nežnije i sporije voziš to će brže da se nagomilava garež.

Možeš da usporiš nagomilavanje gareži na ventile instaliranjem posude za skupljanje uljnih para iliti oil catch tank, pošto uljne pare su jedan od glavnih uzroka pravljenja gareži na ventile.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

GoranP
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 5. avg. 2023. u 16:15h
Lokacija: Kula

Re: Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Poruka od GoranP » sreda, 9. avg. 2023. u 13:44h

@Markedjani Hvala puno na odgovoru.Imam jos jedno pitanje a to je gdrive 100.Da li je to gorivo bolje za taj tip motora?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21122
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 1.8 SCI by GoranP

Poruka od Markedjani » sreda, 9. avg. 2023. u 15:13h

Ako nemaš detonacije ili što bi narod seljački rekao "zveče ventili" sa normalnim bmb95, nemaš potrebe za "100" oktana
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“