Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » sreda, 28. sep. 2022. u 02:31h

Pozdrav Fordaši :D

Sedim jedan dan, radim, skupljam pare za Volvo S80, napravim pauzu da spremim sebi kafu, uz kafu naravno listam polovne automobile, na već dvocifrenoj stranici mi izleti jedan zanimljiv i na prvu primamljiv oglas. Uđem pogledam, vidim nije baš u najboljem stanju, ali cena primamljiva. Nazovem čoveka kaže auto ispravan 100% vozi se svaki dan sve radi jedino estetski malo loš. Sutradan pokupim drugara starom naftaricom(Mondeo MK3 2.0TDCI) i pravac 170km za Valjevo. Posle kraće inspekcije odlučim da pazarim. Krenuli nazad za NS, izašli na auto put, jači gas kad ono safe mode. Da ne dužim, ukratko, prodavac neće da vrati pare i uzme auto nazad, skontamo da se može voziti normalno do 2500rpm, nastavimo lagano za NS. Isto veče dijagnostika, ima štošta da se vidi(P2290, P0087, P0088, P0490, P0564, C0051).

I tako postadoh vlasnik jednog Mondea MK4 :)

U pitanju je Mondeo MK4 limuzina, 2.2 TDCI 175KS 400Nm, 6 brzina manuelac, 2008. godište u Tango crvenoj boji :D
Od opreme nema ništa posebno, rekao bih da je ovo prva standardna oprema iznad klotare, dakle Convers tabla, grejači prednjih sedišta, automatsko zatamljivanje retrovizora, automatsko dodavanje gasa prilikom kretanja iz prve ili rikverc brzine, tempomat.

Čujem se sa Ljubišom(Ford servis Power), dogovorimo pregled, ustanovljeno da su dizne, par dana kasnije kod bošiste u NS remontovane sve 4 dizne i stavljen Purflux filter goriva, sve zajedno 440e.

Evo danas je registrovan a za koji dan ide na veliki i mali servis.

Na autu ima dosta toga da se sredi a od važnijih stvari bih naveo sledeće:
- krčanje sa trapa kada se pri brzini većoj od 30km/h skreće levo, sumnjam na desni homokinetički zglob.
- kada se doda jači gas volan cimne u desno a kada se naglo oduzme gas volan cimne u levo, nadam se da nije letva koja im je inače problem i poprilično je skupa.
- homemade ugrađen 0/1 prekidač na konzoli kod menjača, navodno da se premosti imobilajzer kada brljavi, mada prodavcu ne verujem ni reč, ovo mi je zagonetka za sada. Za ovo moram naći nekog dobrog elektroničara.
- ima grešku vezanu za EGR, verovatno će ići softverski EGR delete + mehaničko zatvaranje.
- Tempomat nekad radi nekad ne, poznat problem na MK4, treba očistiti dugmiće na volanu.

Tako da mi predstoji dosta radova na Mondeu :)
Inače mi se svideo, vidi se veliki napredak u odnosu na MK3, planiram da ga sredim i zadržim za sebe par godina.
Auto je kupljen za 3100e, za još 400e doveden u vozno stanje tako da računam 3500e i imam prostora još dosta da uložim a da dođem do cene po kojoj se prodaje ispravan MK4.

Ukoliko neko od vas poznaje ovaj auto voleo bih da čujem više o njegovoj istoriji. Bio je na BG tablicama. CarVertical je potvrdio da je kupljen nov u Srbiji, poslednji zapis o kilometraži je maj 2017. i tu je imao 172302km, trenutno na satu je 230000km. Imao je 3 manje nezgode(2015., 2016. i 2017.) ali ništa strašno.

Okačiću sada slike koje su bile na oglasu a sveže idu čim se bude nešto zanimljivo radilo na njemu :)

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :)

Poruka od Lale » sreda, 28. sep. 2022. u 06:59h

Za svoje godine izgleda solidno.Ako ćeš ga duže zadržavati za sebe ,vredi ga dovesti u potpuno ispravno stanje.
Slika Slika

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » sreda, 28. sep. 2022. u 15:01h

Nemam neki poseban plan koliko će biti kod mene, prošli MK3 je bio dve i po godine i otprilike 65000km. Verovatno će i ovaj tako ako se dobro pokaže.

Sad je u planu da se prvo mehanički dovede u odlično stanje pa krećem sa sređivanjem enterijera. Treba prvo da zamenim tepih jer je ovaj iscepan(tačnije isečen kod vozača i suvozača, Boga pitaj zašto) a kad već dižem tepih razmišljao sam i da uradim zvučnu izolaciju kao što je pisano na forumu u temi Zvučna izolacija, bar po podu za početak. Nakon toga dubinsko čišćenje pa onda presvlačenje volana, nova ručica menjača i koža oko nje.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 29. sep. 2022. u 11:51h

Na svakom Mondeu se patos iscepa na prevoju sasije odprilike ispod kolena vozaca i suvozaca. Tesko ces naci dobar tepih

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od dax92 » četvrtak, 29. sep. 2022. u 12:43h

zar nije taj tepih iz 2 dela, i bas tu je kraj prednjeg, a pocetak zadnjeg dela?
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 29. sep. 2022. u 13:12h

Prelaz je ispod sedista, iza prednjih nosaca prednjih sedista a cepaju se ispred prednjih nosaca

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » sreda, 12. okt. 2022. u 19:18h

U pravu ste, tepih je iz dva dela, zadnji deo koji je duzi i prednji deo koji je kraci, i prelaz jeste bas tu negde ispod prednjih sedista.

Ne stizem jos uvek nista zanimljivo oko auta da radim, evo danas su odradjeni veliki i mali servis(bez filtera goriva jer je stavljen novi kada su dizne remontovane pre nekih 600-700km). Majstor kaze da je pumpa za vodu jos uvek fabricka bila i da je jedan od zatezaca bio bas kritican.

Btw ova boja je bas bruka na dnevnom svetlu :D
Slika

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » petak, 16. dec. 2022. u 15:52h

Evo posle predjenih 3300km otkrio se jos jedan problem sa dolaskom ovih hladnih dana, motor nije dizao temperaturu.

Prosle nedelje bio u servisu, stavljen je nov termostat sa kucistem, tako da je to sada reseno, dostigne radnu temperaturu vrlo brzo.

Takodje je stavljena nova desna viljuska i time je otklonjen problem da auto pri dodavanju gasa cimne u desno a pri pustanju gasa cimne u levo, odmah nakon toga sam odradio i optiku, sada je prav nema sta :D

Pocastio sam ga sa novim Wurth flatblade brisacima i LED sijalicama u enterijeru, male stavke ali znace dosta, sledece nedelje ide opet u servis da resavam ostale probleme.

Jel ima neko sa foruma(trazio sam u temama ali retko sta ima) da poseduje ovaj 2.2 TDCI? Potrosnju ne mogu nikako da spustim ispod 8.4L (mereno od cepa do cepa vise puta, uvek sipam pun na istoj pumpi), i to je potrosnja lagane voznje sa 75% magistrale i 25% grada. Kad ga gazim bude prosek oko 9.6L sto je ok. Stari 2.0TDCI 131ks iz Mondea MK3 nije prelazio 6.9L kad ga gazim.

Slika Slika

Avatar korisnika
bratislav
Poruka: 11
Član foruma od: nedelja, 4. jul 2021. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od bratislav » nedelja, 18. dec. 2022. u 08:37h

Kupio sam ja pre mesecak dana 2.2 takodje, proizveden isti dan kao tvoj, prodat u Srbiji kao tvoj i sa potpuno istom opremom kao tvoj (proverio sam na Etisu malopre, nadjoh tvoj VIN u drugoj temi, samo je moj crn i hecbek) :)
Nisam ga vozio jos uvek jer se sredjuje prilicno stvari, rekao bih da je ovaj presao pola miliona po stanju (na satu 195k hahaha), ali javljam potrosnju kada krene u eksploataciju!

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1335
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od skolioza » nedelja, 18. dec. 2022. u 10:34h

Cestitam na kupovini..Koliko je sad registracija za ovaj 2.2?
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od BokiRS » nedelja, 18. dec. 2022. u 18:05h

Meni takav Mondeo u tim uskovima voznje trosi oko 7.5 (mereno od cepa do cepa).
Sa cipom i 19 tockovima.
Cip mi je spustio ceo litar.
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » ponedeljak, 19. dec. 2022. u 14:52h

bratislav piše:
nedelja, 18. dec. 2022. u 08:37h
Kupio sam ja pre mesecak dana 2.2 takodje, proizveden isti dan kao tvoj, prodat u Srbiji kao tvoj i sa potpuno istom opremom kao tvoj (proverio sam na Etisu malopre, nadjoh tvoj VIN u drugoj temi, samo je moj crn i hecbek) :)
Nisam ga vozio jos uvek jer se sredjuje prilicno stvari, rekao bih da je ovaj presao pola miliona po stanju (na satu 195k hahaha), ali javljam potrosnju kada krene u eksploataciju!
Nije valjda onaj iz Rume sa sport branicima? Ako je taj to je bio sluzbeni auto neke firme, zna ga Robi iz Temerina, pisao je da nije bio dobro odrzavan. Ulgavnom srecno, verujem da se sve moze srediti uz malo (vise) novaca i vremena :D
skolioza piše:
nedelja, 18. dec. 2022. u 10:34h
Cestitam na kupovini..Koliko je sad registracija za ovaj 2.2?
Hvala :D Prepis + porez + nove tablice + saobracajna je bilo 17k din i onda par dana kasnije tehnicki + registracija jos 57660din
BokiRS piše:
nedelja, 18. dec. 2022. u 18:05h
Meni takav Mondeo u tim uskovima voznje trosi oko 7.5 (mereno od cepa do cepa).
Sa cipom i 19 tockovima.
Cip mi je spustio ceo litar.
Resavam ga mehanicki polako pa kad sredim sve onda se vidimo da odradimo chip i mozda egr + dpf off ako bude bilo potrebe :)

Avatar korisnika
bratislav
Poruka: 11
Član foruma od: nedelja, 4. jul 2021. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od bratislav » ponedeljak, 19. dec. 2022. u 15:40h

Sekara piše:
ponedeljak, 19. dec. 2022. u 14:52h

Nije valjda onaj iz Rume sa sport branicima? Ako je taj to je bio sluzbeni auto neke firme, zna ga Robi iz Temerina, pisao je da nije bio dobro odrzavan. Ulgavnom srecno, verujem da se sve moze srediti uz malo (vise) novaca i vremena :D
Bas taj mucenik, za 3200e sam ga uzeo (malo preplaceno u odnosu na stanje, ali je radio bez problema barem (greska za pojas, komunikacija sa ABSom i tempomat SAMO :D ))
Nisam znao da je bio sluzbeni auto, ali takodje nisam iznenadjen, hvala puno na informaciji i izvini na uzurpiranju teme.

Inace bas ti je lepa boja auta, nadam se da ce sredjivanje da prodje u najboljem redu!

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » ponedeljak, 19. dec. 2022. u 15:47h

Racunaj da je Mondeo MK4 (pre facelift) auto od jedno 6-7k evra da valja, svakako imas dosta prostora do te cifre da ga sredis, ocekujem temu za njega :)

Zahvaljujem! I meni se svidja, ne vidjam cesto Fordove u ovoj boji.

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » petak, 23. dec. 2022. u 02:05h

Jel ima neko iskustva sa menjanjem sajle za haubu na Mondeu MK4? Moja je pukla pa je prethodni vlasnik ugradio sajlu koja se povlaci iz spoljanosti tako svako jutro mogu bez akumulatora da se probudim :D Moj majstor nije bas rad da je menja, da li znate nekoga u Novom Sadu i okolini da moze da je resi?

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od bo. » petak, 23. dec. 2022. u 07:11h

Imao sam problem sa sajlom, meni je pomoglo skidanje ručice za otvaranje haube. Samo ju skinuo i odvoji od šasije i kad sam vratio hauba proradila.
Kako i zašto pojma nemam ali evo i nakon 7 godina od tad radi..
bo piše: U pre facelift modelu, očito je greška u sistemu za otvaranje/zatvaranje haube u zimskom periodu.
Na Talkford.com ima puno tema sa ovom problematikom, a istraživao sam jer se meni oboje dogodilo nedavno.

Problem kad se ne može zatvoriti hauba je u bravi - treba ju očistiti i podmazati jer zub zapinje i ne može doći u položaj za zatvaranje. Barem meni je tako bilo a moguće je i da sajla smrzne.
Isto tako treba podmazati sajlu kod brave. Da bi se došlo do mehanizma treba skinuti gornju plastiku (drže ju dva plastična čepa, vidi link za detaljnije).

Isti dan kad mi se dogodilo da ne mogu zatvoriti haubu mi se dogodilo da ne mogu otvoriti haubu, što je daleko gore..
Pokušavao sam vući polugu u kabini ali bezuspješno, kao da je preskakalo, imao sam dojam da se sajla na polugi otkačila.

Jučer kad sam išao popraviti stvar, bilo je jako toplo (12C). Skinuo polugu za otvaranje (vidi link kako se skida), odšerafio mehanizam poluge i vidio sam ništa.. Sve je OK.
Stavio polugu i uspio otvoriti haubu - kako, neznam, nije mi jasno.
Vratio sve nazad i za sad sve radi.


Na Talkford.com sam našao rješenje za ovaj (dosta čest) problem:

1. Otići u Ford servis da zamjenu sajlu sa revidiranom sajlom (FINIS 1 708 879)
2. Kupiti komplet sajlu sa bužirom i sam zamjeniti (vidi postupak u linku)
3. Provući novu sajlu kroz bužir (najjednostavnije i najjeftinije, http://www.ebay.com/itm/121800912239?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT).

Ukoliko vam pukne poluga u kabini, http://www.ebay.com/itm/161896706681?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ford je izdao TSB 09/2010 u vezi ovog problema. Jučer sam kontaktrao GA da mi provjere taj TSB da vidim da li to mjenjaju besplatno, javim kad saznam.


Preporuka je da prije nego vam se dogodi ovo kao meni, očistite bravu i podmažete sajlu. č¹Â to prije to bolje.

TSB 09/2010

Sajla 1

Sajla 2
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » petak, 23. dec. 2022. u 16:38h

Hvala na odgovoru! Video sam to u temi za sajlu medjutim kod mene je situacija drugacija, sajla je pukla pa je prethodni vlasnik na taj patrljak od sajle, sto je ostao da visi blizu brave, zavezao drugu sajlu i izvukao je kroz masku na prednjem braniku, tako da sad haubu otvaram tako sto povucem tu sajlu sto se vidi kroz masku. Ne znam koliko je komplikovano sam da zamenim tu sajlu s obzirom da od alata skoro nista nemam.

Danas me postar obradovao, stigao Vgate vLinker, probao sam odmah sa FORScan Viewer na iOS uredjaju, veoma se brzo poveze i bas brzo pocita greske sa raznih modula na autu. Interesantno sto pokaze i datum i kilometrazu koja je bila kada se greska pojavila. Otrkio mi je neke nove greske u odnosu na one sto sam sa neke kineske univerzalne dijagnostike dobio, medjutim nema diranja nicega tamo do polovine jaunara.

Slika

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » sreda, 28. dec. 2022. u 15:21h

Igrao sam se ovih dana sa dijagnostikom(uredjaj navedeni Vgate vLinker iz prethodnog posta + placeni Forscan Lite), obrisem sve greske pa ga vozam pa ocitam opet i tako u krug par dana. Od konstantnih gresaka sam imao gresku za senzor ugla volana i jedan relej za grejac zadnjeg stakla. Zbog prve greske mi nije radio ESP(provereno) i verovatno ABS(ovo nisam proveravao). Ono sto sam istrazivao po netu i konsultujuci se sa majstorom je ukazivalo na to da je verovatno spulna otisla i da treba da se menja. Medjutim pratio sam vrednosti koje senzor prijavljuje i delovalo mi je da sve 'cita' kako treba. Sinoc rekoh daj da vidim jel moze to nesto da se kalibrise ili slicno i imam sta i da vidim. Forscan Lite nudi par 'Service' opcija od kojih je jedna i kalibrisanje senzora ugla volana. Pokrenem tu akciju, odradim sve sta mi kaze, i gle moje srece, greske vise nema! Ne svetli lampica za ESP (sem ako ga rucno ne ugasim) i auto se bolje ponasa ne proklizava kao lud kad se potopi gas.
Slika

Ostala mi je jos ta greska za relej (B1C84 Heated Rear Window Relay Output), sta mislite da li se to moze resiti samo zamenom releja i gde taj relej moze da se kupi? Da li taj relej moze imati veze i sa grejacima sedista jer mi ni to ne radi :)
Slika

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od stalker92 » četvrtak, 29. dec. 2022. u 13:51h

Nadji po semi osiguraca koji je relej u pitanju, obicno su tipski i isti na vise pozicija u osigurac tabli pa mozes npr i zameniti sa nekim relejem koji nije esencijalan za rad auta, npr neki od svetala, da vidis da li je u samom releju problem.
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » četvrtak, 5. jan. 2023. u 00:31h

U toj kutiji sa osiguracima i relejima u gepeku sam video da postoji jos jedan, apsolutno isti relej, zamenio im mesta, obrisao gresku, ukljucim grejac medjutim ne deluje mi da radi, pokrenem test Body Control Module i opet izbaci gresku istu. Ne verujem da su oba releja neispravna, bice da je nesto drugo problem, treba unimerom sve ispitati, ali to je vec posao za elektricara posle praznika :)

Nego neki dan dosao sa odmora, prilazim autu, otvaram vozaceva vrata i ostane mi kvaka u ruci :) sva sreca pa na kljuc mogu prozore da spustim pa da otvorim sebi auto kao gospodin iznutra :D

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » sreda, 11. jan. 2023. u 14:50h

Nervirala me jako ona siva centralna konzola. S obzirom da crnu nisam nigde uspeo naci, odlucio sam da pokusam reparaciju i farbanje u crnu boju. Odradio mi jedan covek iz NS-a za 7000din, sve pohvale za uradjen posao, juce ujutru odneo plastike, danas vec gotove!

Na slikama mozete videti da plastika oko rucice menjaca nije ofarbana jer ima ostecenje, pa moram naci drugu koja nije ostecena, takodje je koza oko rucice i sama rucica menjaca uzasna, to nigde ne mogu da nadjem original a da je u top stanju...

Komande grejaca sedista sam porucio novo u crnoj boji sa AliExpress-a.

Zanemarite pistace u cup holderu :rotfl:

Za sad nisam siguran da li je to to sto sam zeleo, moraju malo da mi se slegnu utisci i da kompletiram sve i ocistim ga pa cu onda videti sta dalje.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » četvrtak, 19. jan. 2023. u 15:06h

Mini update, danas stigli novi nosaci tablica sa MB KLICK, deluju kvalitetno, lako se montiraju i skoro su neprimetni. Zanemarite prljav auto i ostecen branik, to je posao za prolece :D

Sto se tice prethodnog posta(farbanje blende u crno) zadovoljan sam, trebalo je dan dva da se naviknem i sada mi je odlicno, verovatno cu i ostale sive detalje u crno da prebacim i da farbam stubove i nebo u crno.

SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » petak, 20. jan. 2023. u 22:14h

Jos jedan mali update, stigla nova kozna rucica menjaca i koza oko rucice menjaca. Nazalost nisam primetio kada sam porucivao da je R na pogresnom mestu(kod 1. brzine a ne kod 6.)...

SlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
MikkoHirvonen WRC
Poruka: 626
Član foruma od: nedelja, 5. feb. 2012. u 23:59h
Lokacija: Ваљево

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od MikkoHirvonen WRC » utorak, 31. jan. 2023. u 18:14h

Нисам знао за ове носаче таблица, први пут их видим. Већ дуже време се двоумим да ли да их лепим двостраном траком или стављам поп нитне...
Како си задовољан, има ли шансе да спадну са тог носача?

:rotfl: :rotfl: Како ти је то промакло? Хоћеш мењати ручицу?

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo MK4 Sedan 2.2 TDCI Tango :) by Sekara

Poruka od Sekara » ponedeljak, 6. feb. 2023. u 16:27h

Ja sam prezadovoljan. Mislim da su dosta bolja opcija od lepljenja a pogotovo od pop nitni. Isao sam autoputem po kisi 140 i dva puta ga ispalio do 200 i tablica ni da mrdne, tako da verujem da su dobri nosaci.

Sto se rucice tice to je sto je, meni ne smeta, necu je menjati, svakako samo ja vozim auto tako da nema problema, mozda nekad ako naletim na neku kvalitetniju i sa pravilnim polozajem R.

Evo par slika kako izgleda nova koza, nova rucica i nova plastika oko menjaca, idem ovih dana jos par plastika iz enterijera da odnesem na farbanje pa cu da okacim kako je sve leglo u crnu boju.


SlikaSlikaSlika

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“