Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Sharpshooter » petak, 21. jan. 2022. u 18:55h

Treba malo navikavanja na elektro letvu. I meni je bio problem kada sam prešao sa ST-a na MPS.
Pogotovo je čudan osećaj na početku namotavanja i malom okretaju volana. Nema feedbacka kao na hidrauličnoj letvi.
Kada ga nategneš u krivini onda je ok.
Ne znam kako su rešili na MK4, ali na MK4 ST-u kukaju da je prebrza letva.

Još jednom, odlična boja, čak mu i ove čeličare lepo stoje.

Kako si zadovoljan sa mestom pozadi i voznom dinamikom?
Poterao kroz krivine kako treba?

Što se tiče komandi za muziku, meni su ok na volanu, pošto najviše i vozim sa obe ruke na volanu, pa mogu da menjam i kada je namotan.
Više zavisi od stila vožnje i čoveka.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » petak, 21. jan. 2022. u 22:53h

Vozim i ja sa obe ruke ali ako okrenes volan za 180 stepeni sve je naopako. Ali da, to je relativna stvar.

Vozna dinamika mi je ok, probao sam ga kroz par krivina, doduse nista preterano ali deluje mi dosta stabilnije, al ja to sve uporedjujem sa mk2 pa ono...dosta zavisi sa kog auta se prebacujes na drugi.

Letva...nemam neko posebno misljenje, manje se volan okrece to je definitivno. Oseti se da je progresivna, pri malim brzinama vise pomaze... A u voznji najvise me taj osecaj podseca na Logitech G29, kao da vozis igricu na kompu sa dobrim FF volanom 😄

I jos jedna stvar koju sam odmah primetio jeste deaktivacija cilindara. Kada je u brzini i gas je pusten mozes da kruziras mnogo, skoro da nema motornog kocenja, sto je dobro jer je potrosnja 0 ali je lose ako zelis da usporis za semafor npr.

Avatar korisnika
MikkoHirvonen WRC
Poruka: 626
Član foruma od: nedelja, 5. feb. 2012. u 23:59h
Lokacija: Ваљево

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od MikkoHirvonen WRC » subota, 22. jan. 2022. u 18:27h

Ауто је стварно прелеп, боја врхунска. :wub: Једино ове челичарее, ал и то пролеће ће доћи. :D
M.M.L. piše:
petak, 21. jan. 2022. u 22:53h
skoro da nema motornog kocenja, sto je dobro jer je potrosnja 0 ali je lose ako zelis da usporis za semafor npr.
Мени та ствар ненормално смета. То је у реду ко претежно вози у равничарском крају, па пред семафор и некако да прихватим да нема моторног кочења. Али за брдо је баш безвезе. Ја никако на то не могу да се навикнем(Golf 7.5 TSI, 1.0 110кс), тражи константно кочење на низбрдицама, залеће се без трунке успорења, практично да моторно кочење и не постоји. Не знам да ли је идентична ствар и на мк4 Фокусу.

Јеси пробао да га оставиш у првој на низбрдици, а да не повучеш ручну? Гнојф креће мало по мало и све више убрзава, ладно би отишао. :D

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » subota, 22. jan. 2022. u 19:44h

Nisam eksperimentisao jer kad stanem obicno upali hill hold i ako ugasim auto dize rucnu automatski.

Jos jedna stvar koju sam provalio a to je FordPass aplikacija. Naravno, nije dostupna za Srbiju. Konkretno moj model nema puno opcija, ima kilometrazu, gorivo, oil life, servisnu istoriju dok neki malo opremljeniji imaju i lock/unlock i remote start. Takodje u aplikaciji iskacu greske sa opisom kako ih otkloniti ukoliko do nekih problema dodje

Slika

Avatar korisnika
Edi
Poruka: 149
Član foruma od: nedelja, 26. sep. 2021. u 18:34h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Edi » subota, 22. jan. 2022. u 20:13h

Ja sam mislio za taj slučaj vožnje bez gasa zbog automatskog menjača. Na ravnom pustiš gas i on ide, ide i ide 😀 a na nizbrdici krene polako i onda juriš.
Što se tiče aplikacije, najnovija je 3.35.2 i imaju dve verzije, EU i Američka, preporuka je EU. Do pre nekih 10-tak dana svi su se žalili da ne snima putovanja ali je to sad odklonjeno.
Da bi koristio sve mogućnosti te aplikacije vozilo mora imati modem (ako na staklima sa strane ima znak kao na telefonu za internet podatke onda ima modem) ali za to se mora biti unutar EU. Pošto imam automatik ja bih mogao da ga palim i gasim preko aplikacije, dok za sve važi mogućnost da se vidi gde se vozilo nalazi, informacije o saobraćaju na mapama i dr. Ta usluga je ograničena i posle probnog perioda se mora dokupiti.
Slika

Slika

Slika
Prvi :ford:, Puma, pa nek ide život :D

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » subota, 22. jan. 2022. u 20:19h

Moja nikad ne snimi prvu voznju, snimi uglavnom povratak. Ima neki znak na staklima, ali kako tacno izgleda ne mogu se setiti. Vrlo lako se fejkuje lokacija, ako je to resenje.

Avatar korisnika
Edi
Poruka: 149
Član foruma od: nedelja, 26. sep. 2021. u 18:34h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Edi » subota, 22. jan. 2022. u 20:24h

M.M.L. piše:
subota, 22. jan. 2022. u 20:19h
Moja nikad ne snimi prvu voznju, snimi uglavnom povratak. Ima neki znak na staklima, ali kako tacno izgleda ne mogu se setiti. Vrlo lako se fejkuje lokacija, ako je to resenje.
Bilo je problema do skoro, ali se i meni dešalo da snimi ili jedno ili drugo.
Sigurno imaš modem u vozilu ali je problem taj GPS signal koji govori da nisi u EU. Na telefonu nije problem izmeniti signal ali problem je kako na vozilu to uraditi jer je to uslov da se aktivira modem.
Ako postoji rešenje bilo bi super.
Evo slike kako znak izgleda, noć je ali mislim da se vidi.
Slika
Prvi :ford:, Puma, pa nek ide život :D

emmet
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 4. dec. 2021. u 07:25h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od emmet » sreda, 26. jan. 2022. u 08:41h

Zanima me dali imate mogucnosti koristit FordPass aplikacija (https://play.google.com/store/apps/deta ... l=en&gl=US) i kakve opcije nudi na Focus-u? Dali mozda netko drugi koristi ova aplikacija?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » sreda, 26. jan. 2022. u 10:32h

Napisali smo vec Edi i ja sta mozemo da koristimo

Avatar korisnika
Edi
Poruka: 149
Član foruma od: nedelja, 26. sep. 2021. u 18:34h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Edi » sreda, 26. jan. 2022. u 10:39h

Ovo je link za preuzimanje aplikacije, na prodavnici se ne može skinuti jer aplikacija nije dostupana za Srbiju.
https://apkfab.com/fordpass-journeys-ma ... passeu/amp
Prvi :ford:, Puma, pa nek ide život :D

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » nedelja, 17. jul 2022. u 15:26h

Samo da dignem prasinu sa teme. Auto se cepa svakodnevno i sad je na 10.5k km, jos malo pa prvi servis. Ide lepo, krivine pegla odlicno sto sam proverio na Zlatiboru, Divcibarima itd. Letnje gume koje su dosle na njemu su malo problematicne za kisu ali dobro. Sve fercera full, nikakav problem nisam imao osim sto se po koja plastika javi s vremena na vreme (kaldrma ili jako los put). Klima delje kako hladi. Prosecna potrosnja do PP i nazad je bila 5.3l/100km bez da sam se ustezao uzbrdo a bogami i nizbrdo. Preticao i kada nisam morao. Autoput 150-160kmh van naplatnih rampi a u izmedju rampi 130 konstantno. Neki clanovi ce prepoznati ove lokacije sa slika :D

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Malo sam sredjivao i prosirivao prilaz garazi, propao beton od soli. Vrlo sam zadovoljan kako je ispalo i kako je odradjeno pa cemo videti kroz koju godinu kako ce se ponasati.
Slika Slika

Paradoks praznog parkinga - ma koliko veliki i prazan parking bio uvek ce neko stati pored tebe.

Slika

A tu je i potvrda organa reda i gonjenja
Slika

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Markkoni » nedelja, 17. jul 2022. u 17:24h

Najlepša boja za Focusa. Slika
Sa kojim gumama je došao fabrički? Kod mene su Conti EC6. Baš loše gume, pritom su kao nove imale 6.5 mm šare. Ja jedva čekam da se istroše.
Meni rekoše da je prvi servis na 30.000 km, mada ja svakako planiram da uradim na 15.000 km što će biti u narednih 15ak dana.
I ja planiram čeličare za zimu, jeste to ružno, ali nekako mi ide uz zimske dane, i bude mnogo dobar osećaj na proleće kada se vrate alu. :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » nedelja, 17. jul 2022. u 18:36h

I crvena, ruby red, je odlicna. Isto EC6, kupili smo ih negde u slicno vreme cini mi se tako da nisu stigli da nesto promene.

A za servis, ako otvoris knjizicu, pise da zamena zavisi od uslova eksploatacije, odnosno kada ti poruka izadje na ekranu imas jos 1000km. Moja neka zamisao je jednom godisnje ili 15k.

Stavio bih i alu zimi, kada sam ih trazio nisam nasao nista konretno da mi se dopada pa onda kada vec stavljam nesto sto mi se ne dopada neka bude celik. Bacicu pogled jos jednom na situaciju buduci da bih hteo da stavim i TPMS na zimski set

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Markkoni » nedelja, 17. jul 2022. u 18:59h

Ja sam zagledao crvenu i nisam siguran da mi se dopada.
Najlepše su mi ova tvoja i tamno siva metalik.
Ni ova moja mi se ne dopada nešto specijalno, ali jedini je bio koji je ostao. Ja sam uzeo 09.03., ali auto je proizveden 12/2021.
Jedino što mogu da vidim je OIL LIFE, ali on mi je na 14000 km nešto ispod 60%. Godišnje prelazim oko 40.000 km pa mi ta varijanta zamene jednom godišnje ne pije vodu. Svakako menjam na 15.000 km, nije realno da se menja na 30.000 km ako hoćeš da ti auto potraje.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » nedelja, 17. jul 2022. u 19:14h

Imaju dve varijante crvene, ruby i race red. Meni je sad oko 65% na 10.5k, zavisi dal je grad ili ne, koliko ciklusa hladjenja/grejanja. Svakako mislim da je 15k ok kilometraza. Javi kad budes radio servis kakva je prica.

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Markkoni » ponedeljak, 18. jul 2022. u 20:30h

Nego kako ti se drži vozačeva patosnica platnena?
Moja se ofucala već posle 11-12.000 km. Pritom nikad ne vozim u cipelama. Naručio sam neke bolje, sa crvenim štepom. Nadam se da su kvalitetnije bar koliko su skuplje. :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 18. jul 2022. u 20:53h

Nisam primetio neki problem, doduse odmah po kupovini auta sam uzeo duboke gumene patosnice pa sam njih koristio do aprila/maja.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4519
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 4. avg. 2022. u 14:15h

Skoro sam vozio nov auto sa EcoContact, blagi uzas od gume, losije drze od Tigra (bez preterivanja)

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 8. avg. 2022. u 13:47h

Stiglo danas. Kratko sam se povezao, deluje identicno kao preko kabla.

Slika Slika

Iako nemam praksu da palim navigaciju kada se nalazim negde gde znam kako da dodjem, juce sam je upalio u Becu i nisam gasio do kuce ali me je Maps spasio 30-40min cekanja na autoputu kod Komerca i ponudio alternativnu rutu sa kojom sam zaobisao guzvu.

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Markkoni » ponedeljak, 8. avg. 2022. u 19:53h

I ja sam razmišljao o nabavci istog, izgleda dosta komfornije nego sa kablom. Međutim malo smara što ta kockica opet zauzima mesta u tom delu ispred ručice menjača. Najbolje bi bilo nekako izvesti kabl u kasetu.
To je faktički bluetooth veza, iako se zove AA Wireless?

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 8. avg. 2022. u 21:48h

Ovako sam izveo za sada i ne smeta mi. Imao sam od ranije usb c na 90 stepeni. Prvo put ide preko bluetootha posle preko wireless-a, imas na njihovom sajtu FAQ.
Slika

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Markkoni » ponedeljak, 8. avg. 2022. u 22:12h

Da, ovo je odlično. Lepo si ga upakovao.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2017
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od M.M.L. » subota, 8. okt. 2022. u 00:51h

Odradjen prvi servis, stanje redovno, cena 15500din. Prosecna potrosnja za ovih 15500km je 6.0

Dragan225
Poruka: 375
Član foruma od: petak, 9. mar. 2018. u 08:15h

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Dragan225 » subota, 8. okt. 2022. u 08:53h

Odlicno, nije skup servis a nije ni potrosnja velika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Focus mk4 ST-Line Desert Island Blue by M.M.L

Poruka od Stefan148 » subota, 8. okt. 2022. u 11:49h

Nada Topčagić! :rotfl:
Slika

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“