Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
bratislav
Poruka: 11
Član foruma od: nedelja, 4. jul 2021. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od bratislav » ponedeljak, 5. jul 2021. u 02:09h

Pozdrav svima!

Ovo je moje vozilo - Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT benzin 88kW 2010. godiste. U mom je vlasnistvu par meseci, presao je 183000km i uvezen je iz Svajcarske pre malo vise od godinu dana. Potrosnja po Beogradu je oko 8.5l/100km pri prosecnoj brzini od 18km/h.

Glavni razlog zasto predstavljam vozilo je da podelim problem na koji sam naisao i kako sam ga resio:
Nekih mesec dana nakon kupovine, ler gas pri hladnom startu je postao nestabilan, desavalo se da se auto ugasi prilikom gradske voznje na leru i ponekad je skakutao kao kengur pri ubrzanju. Gresaka na dijagnostici nije bilo. Prva misao mi je bila MAF senzor koji sam odmah ocistio, ali je to proslo bez primetne razlike u radu motora. Zatim sam ocistio klapnu, sto takodje nije uticalo na rad. Kako se auto sve gore ponasao, a u Beogradu mi se nije dalo na ulici da ispitujem sta je problem, odlucio sam da odem do RSD Forda. Tamo su usled klasicne guzve koju svakodnevno imaju i nepostojanja gresaka na dijagnostici odlucili da samo apdejtuju PCM modul i zamene svecice i meni se ucinilo da je problem nestao. Medjutim, prilikom povratka na posao desilo se isto sto i pre. Sutradan sam se vratio u RSD i uspeli smo nekako da izazovemo gresku za MAF senzor. Posto nisu imali na stanju zamenski za probu uputili su me u Sole Ford. Ja sam odlucio da ne jurim senzor, nego da probam da zamenim klapnu. Medjutim, to sam odlagao danima i auto je konacno usao u limp mode i to na autoputu ka Cacku. Posto sam srecom porucio klapnu bas taj dan, do slepa mi je dovezao prijatelj (dobro, otac :D), pa sam na slepu istu zamenio i auto je oziveo :D
Sutradan sam losu klapnu rastavio i doneo zakljucak da su cetkice grafitnog potenciometra za detekciju pozicije klapne nekako sve, podjednako, blago, na vrhovima, zakrivljene i potkacinjale su za prst prilikom dodira, pa pretpostavljam da je doslo do pogresnog ocitavanja (ili je nekako zakazao motoric, mrzelo me da istrazujem dalje :D)
Nadam se da ce nekome pomoci gore napisano.

Problemi slicni ovim su bili razlog prodaje mog prvog auta, 30 godina starog W124 coupe-a, pa sam iz besa hteo da prodam Fiestu i uzmem nekog Japanca, medjutim auto tako lepo radi sada da sam odusevljen :D - necujan na leru, ubrzanje skroz pristojno za ovako malu snagu.

Par dana sam vozio rentiran C-Max 1.5 dizel 2015. i posle toga zavoleo Fiestu jos vise (iako nije bas za poredjenje naravno). Po mom misljenju vrhunski projektovana tezina kvacila, hod menjaca i udobnost za tako mali i jeftin auto (jedino je papucica kocnice sundjerasta nekako sto mi se ne dopada, pretpostavljam jer su pozadi dobosi :( )

U planu za nekad imam:
Enterijer:
- ugradnja android sistema zbog olaksavanja navigacije (kinez neki naravno)
- ugradnja naslona za ruku sa redizajn verzije (ovo me kopka malo jer bi se sivkasta boja plastike enterijera razlikovala od crne)
Eksterijer:
- spojler, takozvani "kacket"
- lip na braniku
- Asian verzija maske prednjeg branika
- zadnji difuzor i mozda otvor za izduv
- "side skirts" sa ST verzije
- neke vece felne (16 najverovatnije)
- stopove sa redizajn verzije

Od opreme nema nista sto bi ga izdvojilo, pa zato manjak slika :)

Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8993
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od van » ponedeljak, 5. jul 2021. u 08:20h

Леп аутић , и не мислим да је 115 кс мало на ту тежину . Тај ауто је испод 1100 кг , тако да верујем да лети ако га стиснеш у зону где варијатори прораде . Не може да се мери са дизелом на 2500 обртаја али ни дизел не може са њом од 4500-6000.
Елем јако ценим што неко предузме сма кораке да отклони проблем . У том стилу , прово купи дијагностику , пре свих сређивања аутомобила . Није она ти да би се фиделе грешке , него да се прате параметри рада мотора и свих сензора и уређаја накачених на рачунар . Лепо се види и ТПС и МАФ , и корекције убризгавања итд итд

Avatar korisnika
horvat
Poruka: 37
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2016. u 00:05h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od horvat » ponedeljak, 5. jul 2021. u 12:57h

1.6 atmosferac u Fiesti mi je uvek delovao kao zanimljiv izbor :)

Sto se tice osecaja kocnice, ja sam na Puntu ugradio nazad diskove umesto dobosa i dobio sam bas to, pedala je hvatala vise i bila nekako cvrsca. Kocione performanse, odnosno zaustavni put se naravno nije menjao :)

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4523
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 5. jul 2021. u 14:26h

Super autic i lepi planovi

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Enio

 
Poruka: 1048
Član foruma od: nedelja, 5. okt. 2014. u 09:11h
Lokacija: Temerin

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od Enio » ponedeljak, 12. jul 2021. u 12:19h

Svida mi se boja.
Eno kod mene u temi imas dosta o tvojim planovima.....
Zelim ti srecu u pronalazenju stvari sto si nabrojao, meni je trebalo bas dugo vremena za sloziti fiestu onako kakva je sad

BTW, imam ti par stvari koje se uklapaju u tvoj plan

:ford: :ford: :ford:
This is just a dream, for now:
Novi Mezimac 2.0 A8 "V"

Slika

Avatar korisnika
bratislav
Poruka: 11
Član foruma od: nedelja, 4. jul 2021. u 22:35h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od bratislav » petak, 16. jul 2021. u 19:15h

Malo sam neaktivniji, bio sam na odmoru :D
Presao sam nekih 2300km od cega 900 u jednom smeru (mesano grad-magistrala-autoput).
Auto se ponasao savrseno, ubrzanje je stvarno pristojno posle 3500 obrtaja, pa cak i uzbrdo. Ocekivao sam da cu biti u bolovima od voznje, ali ne bi mi nista. Na autoputu je malo bucniji zbog manjka zvucne izolacije, sto je ispalo dobro jer me je drzalo budnim :D
Potrosnja se kretala od nekih 5.3 po magistrali, pa do nekih 7 na autoputu (po brdima u Albaniji nisam smeo da merim, verujem da nije ispod 12-13 bila :D)
Najvise mi je falila sesta brzina, ali sta je tu je :)

van piše:
ponedeljak, 5. jul 2021. u 08:20h
Леп аутић , и не мислим да је 115 кс мало на ту тежину . Тај ауто је испод 1100 кг , тако да верујем да лети ако га стиснеш у зону где варијатори прораде . Не може да се мери са дизелом на 2500 обртаја али ни дизел не може са њом од 4500-6000.
Елем јако ценим што неко предузме сма кораке да отклони проблем . У том стилу , прово купи дијагностику , пре свих сређивања аутомобила . Није она ти да би се фиделе грешке , него да се прате параметри рада мотора и свих сензора и уређаја накачених на рачунар . Лепо се види и ТПС и МАФ , и корекције убризгавања итд итд
Svega sam bio svestan, medjutim usled svakodnevnog haosa po Beogradu nisam uspeo da stignem i kupim dijagnostiku dok se problem desavao. :(
horvat piše:
ponedeljak, 5. jul 2021. u 12:57h
1.6 atmosferac u Fiesti mi je uvek delovao kao zanimljiv izbor :)

Sto se tice osecaja kocnice, ja sam na Puntu ugradio nazad diskove umesto dobosa i dobio sam bas to, pedala je hvatala vise i bila nekako cvrsca. Kocione performanse, odnosno zaustavni put se naravno nije menjao :)
Citah bas po stranim forumima da je najveci procenat sile kocenja na prednjim celjustima, tako da sam odustao od ideje :(
Enio piše:
ponedeljak, 12. jul 2021. u 12:19h
Svida mi se boja.
Eno kod mene u temi imas dosta o tvojim planovima.....
Zelim ti srecu u pronalazenju stvari sto si nabrojao, meni je trebalo bas dugo vremena za sloziti fiestu onako kakva je sad

BTW, imam ti par stvari koje se uklapaju u tvoj plan

:ford: :ford: :ford:
Pregledao sam temu, stvarno svaka cast na odradjenom poslu (felne su savrsene :D)
Ne bih se setio osvetljenja za zadnju klupu nikad, to me je bas odusevilo da si uradio. :D
Kako je prosla montaza naslona inace? Citah da se ne uklapa bas savrseno dok se ne uzme plastika oko menjaca od redizajna.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od 911s [SK] » subota, 17. jul 2021. u 01:53h

Diskovi pozadi prave razliku kada je auto natovaren i koči se naglo pri velikim brzinama, tu onda recimo pet metara kraći zaustavni put do apsolutnog stajanja može napraviti razliku da li si se totalno razlupao ili ne.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Enio

 
Poruka: 1048
Član foruma od: nedelja, 5. okt. 2014. u 09:11h
Lokacija: Temerin

Re: Ford Fiesta 1.6 Ti-VCT

Poruka od Enio » subota, 17. jul 2021. u 11:04h

bratislav piše:
petak, 16. jul 2021. u 19:15h

Pregledao sam temu, stvarno svaka cast na odradjenom poslu (felne su savrsene :D)
Ne bih se setio osvetljenja za zadnju klupu nikad, to me je bas odusevilo da si uradio. :D
Kako je prosla montaza naslona inace? Citah da se ne uklapa bas savrseno dok se ne uzme plastika oko menjaca od redizajna.
hvala
Za svjetlo sam vidio negdje, i svidjela mi se ideja.
Naslon je plug and play, nikakve modifikacije nisam radio, jedino sam spojio osvjetljenje ledica kod drzaca za case.

Imas i poruku. :)
This is just a dream, for now:
Novi Mezimac 2.0 A8 "V"

Slika

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“