Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus ST170 by Gangula_bg

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Gangula_bg
Poruka: 1
Član foruma od: sreda, 12. sep. 2012. u 02:28h

Focus ST170 by Gangula_bg

Poruka od Gangula_bg » nedelja, 18. apr. 2021. u 15:03h

Pozdrav, malo kasnim sa predstavljanjem auta :D

Auto kupljen proslog leta,u Srbiji od 2016 ako sam dobro zapamtio, inace je 2002. godiste. Cim je kupljen uradjen mu je veliki servis kod Milosa. Mozda i ne najbolji izbor za daily auto ali zelja da posedujem ovaj auto je bila jaca od svega.

Nije u savrsenom stanju mada mislim da nije ni toliko strasno. Morao sam da zamenim nosac motora koji nisam mogao da nadjem ovde pa sam uzeo "zamenski" preko ebaya i mislim da je cak i bolji od originale (subjektivno misljenje). Takodje auto nema katalizator i javlja konstantno gresku sa lambdom i ulazi u safe mode, mesecima sam pokusavao da nadjem nekoga da kompjuterski to resi ali slaba vajda. Na kraju sam kupio polovan kat sa izduvnom granom i sondom i cekam da stigne iz Nemacke. Sledece slike slikane kad sam ga kupio, posle i nisam nesto fotkao ali bice jos cim se prolepsa vreme!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pre par dana uradjen mali servis i zamenjena prednja desna kugla. Pusta mi antifriz malo na malom hladnjaku (hladnjaku ulja) pa me zanima da li neko od vas zna pasuje li sa ostalih motora focusa mk1 taj hladnjak ili ST ima poseban?


Pozdrav!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus ST170 by Gangula_bg

Poruka od Markedjani » nedelja, 18. apr. 2021. u 17:18h

Što nisi napravio Lambda sleeve za drugu l.sondu ?

Iliti samo izdigao drugu l.sondu da ne čita izduvne gasove.

Slika

Nemaš potrebe za softverskim gašenjem sonde, preduslov ti je da ti je ispravna l.sonda, ako nisi siguran u stanje iste, nova univerzalna Denso ti je tipa 30 eur, samo prevežeš na fabričko parče instalacije i džek.

Inače simpatičan primerak i puno sreće u održavanju tog auta, nije ga lako održati u dobrom stanju. (barem u Srbiji)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Aleksandar86
Poruka: 460
Član foruma od: utorak, 3. jun 2014. u 23:49h
Lokacija: Banja Luka, Repulika Srpska, BIH

Re: Focus ST170 by Gangula_bg

Poruka od Aleksandar86 » četvrtak, 6. maj 2021. u 13:56h

Neka dobro služi
Ford Focus 1.8 16V 2004.

Slika

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“