Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus ST250 :)

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Focus ST250 :)

Poruka od dule0911 » petak, 3. sep. 2021. u 09:39h

Za moj ukus previse "prdi", tj zvuk nema dubinu. Znam da sa turbo motorom ne moze da se napravi cudo po tom pitanju. Kakav je na konstantnoj brzini npr na autoputu, ima li rezonance? Kakav je raspored lonaca sad?
Fiesta!!

Avatar korisnika
aca208
Poruka: 52
Član foruma od: nedelja, 14. jan. 2018. u 02:17h

Re: Ford Focus ST250 :)

Poruka od aca208 » petak, 3. sep. 2021. u 10:10h

Pa ono drugaciji je uzivo nego na snimku. Sa otvorenom klapnom je boze me sacuvaj glasan i bruji ceo auto, ali ima lepa pucketanja kad popustim gas i lep zvuk na kratkom gasu oko 3-4k obrtaja (i kad prodjes kroz tunel 😂😂😂). Na zatvorenoj klapni je dosta drugaciji. Cuje se ali ne ubija i ima vise zvuk kao da usisava nego da prdi (bar iz kabine).

Na nekih 100-120 sa klapnom zatvorenom je super, 130 mi se cini malo previse samo nisam stigao da ga istestiram na tempomatu da vidim kakav bi bio zvuk. Vise je bilo u kratkim crtama zbog guzve.

Raspored je stock downpipe pa ide cev 3 inch do zadnjeg lonca i onda zadnji lonac sa klapnom. Tako da je maltene straightpiped sa katalizatorom kad se otvori klapna. Na pocetku mi je bio malo preglasan i razmisljam se idalje da stavim manji srednji rezonator, ali mi se idalje svidja ovakav trenutno 😁. Samo kad bude dosao red na downpipe srednji lonac ide obavezno.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“