Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » nedelja, 1. jul 2018. u 21:26h

Jel mozes tacno da mi objasnis gde ulazi voda da znam sta da radim?

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » nedelja, 12. avg. 2018. u 21:34h

Nije me dugo bilo, u principu nista se posebno nije ni radilo osim sto sam lickao auto i vozio se i uzivao u udobnosti :ford:
Skinuo sam onu hrom lajsnu na pragu kod suvozacevih vrata jer se u jednom cosku videla korozija, pa sam se plasio da nije zardjalo sve ispod te lajsne jer se zadrzava voda tu, ali laknulo mi je kad sam odlepio lajsnu jer se bukvalno imao sam dve tackice sa korozijom koje sam vrlo lako ocistio i zastitio i prefarbao :) Tako da je sad cist, ne volim da ima korozije bilo gde na autu :D

Slika

Sredio sam jos neke sitnice kojih se i ne secam bas...a da uzeo sam i prednje dve gume letnje, isto 205/50/17, stare oko 2 i po godine, Matador, sara blizu 7mm, za sad su se super pokazale...

Evo i neka slicica od danas posle lickanja auta, tu je i moja bivsa astrica :stid:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » nedelja, 16. sep. 2018. u 21:47h

Juce dok sam bio kod frizera zakacila me gospodja na parkingu i ladno zbrisala. Sreca pa je neki dobar covek zapisao registarske tablice i ostavio mi papiric na brisacu: OSOBA KOJA VAS JE ZAKACILA KS-XXX-XX, U PITANJU JE PLAVA GOSPODJA.
Odem ja pravo u SUP i dam broj tablica, nadju je odmah i jeste plava gospodja, reno megan je u pitanju, kacket. Iznenadili su me jer su je u roku od 2h pronasli i priveli i pozvali me da dodjem. Ona je plakala navodno ceo dan i kao vracala se ali mene nije bilo tamo. Dogovorili smo se da ona plati stetu kad mi majstor odradi auto.
Ulubljeno krilo koje je poguralo far i polomilo jedan nosac fara, i branik je malo ostecen.
Sad ne znam da li da menjam krilo ili ne? Moj limar mi kaze da nema potrebe i da ce da ga odradi da se ne poznaje nista, mada ja bih uzeo drugo jer ne volim kit na limariji...

Slika

Slika

I da, njenom meganu je bukvalno unistena cela suvozaceva strana od fara pa do zadnjeg branika...nzm kojom je brzinom uparkiravala auto kad joj je onako usecena cela desna strana :lele: Kaze da joj ford pomerio-bacio malo zadnji kraj :lele: Naravno forda nije uspela da pomeri :ford:

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od duratecHE » nedelja, 16. sep. 2018. u 22:53h

Ja bi zamenio krilo, nije to skupo.Može on da ga iščuka i izgituje sa 1/2 kg gita pa posle nekog vremena taj git “ odradi” jer niko ne poštuje vreme sušenja već samo mazi - posle se tu pojave neke brazde ili valovi ....
Može da se uradi, ali zašto kada je krilo 30€ i ne plaćaš ti. Drugo, kada bude ispravljao ima da ga izubija i istanji iznutra i eto korozije za godinu i po


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » subota, 20. okt. 2018. u 22:51h

Jos nista nisam uradio sa onim ostecenjem, mesec dana me zavlaci limar...prepun je, svaki put mi kaze zovi me za 10 dana...jbg, a ne bih kod drugog jer je stvarno izvanredan limar, trebalo bih sledece nedelje da se sredi, kacim slike kad se to odradi.

U medjuvremenu sam zamenio ulje u menjacu, jer ko zna kad je menjano, sad mi se cini da je nekako tisi u voznji, samo se gume cuju :D

Slika

Slika

I primetio sam kao da mi se nesto cuje oko trapa napred, po sitnim neravninama, kao da lupka nesto tupo, mada gledali smo drugar i ja na kanal skoro i sve je bilo utegnuto, ali pogledacu opet ovih dana, ja sumnjam na desnu solju.
Evo i dva drugara kako kuliraju :ford:

Slika

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » sreda, 16. jan. 2019. u 22:32h

Auu koliko dugo nisam obnovio garazu :(
Krilo je odavno sredjeno i jos neke sitnice nego nikako da napisem..jedva sampronasao garazu :D
Trebalo bi za vikend da namontiram fabricke zavesice a ako stignem i nove diskove napred jer su ovi poceli da tresu jbg...pa cu da ispisem malo vise i okacim koju sliku :)

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od vlasta74 » sreda, 16. jan. 2019. u 22:37h

Šta je bilo sa lupkanjem na trapu, moj cmax ima slične simptome?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » sreda, 16. jan. 2019. u 23:28h

Bio je stabilizator desni :D

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » petak, 18. jan. 2019. u 20:06h

Evo da i ja malo obnovim svoju davno zaboravljenu garazu :D
Pa ovako, nesto sto mogu na brzinu da se setim: Auto je u decembru registrovan u AMSS-u, gledali su i emisiju izduvnih gasova i kazu da je motor kao nov sto se tice sagorevanja, sredio sam rucnu kocnicu sad radi, zamenjen desni stabilizator prednji jer je lupkalo, krilo i branik su sredjeni i isplatilo se sto sam 100god cekao svog limara jer odradi profi kao i uvek, pre neki dan je uradjen i mali servis sa Mobile 10w40 kao sto je i bilo, od zamene do zamene za 10000km nije pipnuo ulje na meracu, uradjen je i servis plina i otvoren je isparivac da se ocisti, imalo je dosta naslaga unutra, sad ne da auto bolje povuce nego ne mogu da poverujem koliko mi je smanjio potrosnju po gradu...Namontirao sam i prednje fabricke zavesice pa kad se skida zimski set skidam i njih, zamenio sam amortizere haube jer mi je ista razbila glavu ispred marketa pa mi se narod smejao :D
Slucajno sam video zadnja pancirna creva za kocnice kad smo namestali rucnu kad ono ima sta i da vidim, samo sto nisu popucala, tako da sam i njih zamenio novim, napred vidim da su nova...i tako...nmg jos da se setim...u planu mi je ovih dana da stavim nove diskove i plocice napred jer je poceo da trese kad prikocim sto me mng nervira :ozid:

Nzm sta jos da kazem, stvarno sam zadovoljan i dobro me sluzi Mazadzija :D redbullw Bio sam u hotelu par dana na Jastrebcu kad je bas bio sneg i odlican je po snegu sa ovim gumama, mada one su jos uvek u garanciji...bas lepo savladava uspon po snegu, nisam koristio lance a izlazio sam bukvalno gde pozelim...

Evo i malo slika :ford:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » nedelja, 3. feb. 2019. u 21:39h

Za vikend zamenjeni prednji diskovi i plocice novim :) Jer su poceli da tresu kad se prikoci, pa smo prilikom zamene diskova primetili da desna spona ima malo lufta, moguce da su za to krivi diskovi jer su tresli, tako da cu ovih dana da zamenim i obe spone...Inace sad je mnogo lepsi osecaj kad se stisne kocnica :bravo: Ne trese vise a i pobada nos :D
Usput sam slikao iz kanala patos koji me odusevljava, bukvalno je svuda kao iz fabrike, nigde nema ni 1cm rdje, nigde zuta boja, fabrika znaci :ford: A i koliko vidim datum na auspuhu na svakom loncu je 2001god :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Mondeo je bio skoro mesec dana na oglasu, mislio sam da kupim mladjeg mondea ali sam odustao i danas obrisao oglas jer mi se stvarno sve vise svidja a i znam bar sta vozim...tako da bice kod mene jos, mozda ugradim neku miltimediju...

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » subota, 23. feb. 2019. u 15:13h

Evo mene opet sa nekim glupim radovima, nisam stigao da pisem pre...ovako, u medjuvremenu je desna strana pocela malo da lupka na sitnim neravninama, u pitanju je bila spona, tako da sam odmah zamenio obe spone, reglaza, sad je po rupama kao pracka, bas bas nista ni da susne, odziv na volan je dosta precizniji i naravno drzi pravac odlicno kada se pusti volan...eto sto se tice trapova od kad je kod mene napred su zamenjene obe spone, stabilizatori, i novi diskovi i plocice napred, ostalo je sve fabricko :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Dalje, pisao sam vec u nekoj temi da mi na svakih par kilometara pali CHECK lampicu sa greskom SYSTEM TO LEAN, siromasna smesa, i u voznji kad izbacim iz brzine obrtaji stoje na 2000 i ne mrdaju sve dok ne zaustavim auto, dosta veca potrosnja i na bordu i po novcaniku, i kad radi auto na leru culo se sistanje kod usisa, vukao je fals vazduh.
Uzrok je bilo pocepano crevo koje ide sa usisa na PCV ventil, za uljna isparenja...pogledao sam neke klipove na yt, i ja i drugar smo krenuli sa rasturanjem da skinemo usisnu granu, trebalo nam je skoro ceo dan da sve sredimo (nismo mehanicari), bilo je dodatno otezano jer ima i ugradjen sekvent plin, pa dok se sve otkaci a i posle vrati to je MUUKAAAA...celicni zivci, jer je sve dosta tesno i nepristupacno.
Uglavnom, kad smo skinuli usis, crevo je bilo skroz pocepano, zamenili smo crevo, skinuo sam PCV ventil i oprao ga, ok je, cuje se kuglica na muckanje, u jedno stranu vuce, u drugu ne, sve je ok.

Kad smo vec skidali usis, poskidao sam i ona g*vna od klapni, bile su dosta klimave, skinuo i onu vakum pumpu i motoric za klapne, nove su sve 4 gumice na usisu (800din komad u fordovoj radnji), zadihtovao rupu kroz koju je ulazila osovina za klapne, oprao leptir gasa, IAC-step motor, T-MAP senzor, sve lepo vratio, upalio auto i NEMA VISE SUSTANJA, bez klapni radi isto koliko vidim, nema razlike, sve ok :ford:
Sto se tice obrtaja sad kad izbacim iz brzine u voznji odmah padne na 800 i podigne na 1100 i drzi tako dok ne stanem, cim stanem spusti na 800 :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

A sto se tice potrosnje i tu sam veoma zadovoljan, evo neka slika i klip

Slika




E sad, zamolio bih iskusnije da mi daju neki savet za sledeci problem:

Auto vergla 3 do 5 sekundi pre nego sto upali? Pre skidanja usisa ovo mi se desavalo posle neke voznje pa kad prodje vise od 20min, ali je ujutru palio na pola kljuca, a sad ujutru vergla duze, ne znam dal ima to neke veze sa usisom ili sta je vec problem? Znaci sad mi samo pali na pola kljuca posle neke voznje u roku od 10-15min, sve posle toga vergla duze.

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 19:57h

Niko nista???

Btw naleteo sam danas na jednog TDCI mondea u jednom dvoristu na klonce za delove pa sam mu skinuo ovo cudo za kasetu :woohoo: :bravo:

Slika

Slika

Sad se kaseta otvara kako treba :D

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 20:08h

A onaj vakum na magistrali dizni? Jesi ga zastopovao?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 20:10h

glavi klapna gasa.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 21:16h

Ma kakva bre klapna kakav gas :rotfl: izvini ali stvarno mi je smesno...sto se klapne tice ocistio sam je i funkcionise ko podmazana (inace nije podmazana, nema potrebe), cak i da glavi klapna gas je na sajlu, i kad stisnem papucicu klapna se otvara, tako da cak i kad stisnem papucicu auto isto vergla, ne pomaze mu...

E a taj vakum palo mi na pamet da nije nesto oko njega? Preseceno je crevo, i zapuseno da ne curi benzin, takodje je zapusena ona rupu na usisu da ne vuce fals vazduh.

Ne znam stvarno sta moze da bude vise...znaci dok nisam sredio usis ujutru je uvek palio na pola kljuca a verglao je duze posle neke voznje pa kad prodje vise od 15-20min...
A sad i ujutru vergla duze, mnogo iritira...jedino lepo upali posle gasenja motora u roku od 15ak minuta...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 21:30h

ok.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od FM III » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 22:41h

Mnogo je tu kod tebe seckano, blokirano, prepovezivano, itd da bi auto normalno radio.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 23:23h

Pa i nije, koliko vidim meni je iseceno i blokirano crevo za vakum na railu kao i svima ostalima sa tim motorom, vidim da mu je to mana i da auto nesmetano radi bez njega, gledao sam i na stranim forumima.

Klapne u usisu, takodje izbacene kao sto su i vecini, i takodje auto radi najnormalnije bez njih iako se neki plase da nece raditi kako treba, ne, apsolutno nista nisam primetio nikakvu raliku, po meni su te klapne najveca glupost na tom motoru koje su uzgred kasnije i izbacene na ristajl.modelu.

I to mu je to ja mislim, sto se tice motora ostalo je sve fabrika od seckanja, blokiranja, prepovezivanja itd. Inace sam motor radi prelepo, ne cuje se bukvalno, uradjena je polugeneralna skoro, ulje ne pipa na 10 000km, ide stvarno kao nevreme na oba goriva, ubrzanje na benzinu od 0-100 sam izmerio nekih 9 sekundi, kad se potopi gas od 1000 obrtaja bukvalno cimne i puni sve do crvene zone bez ikakvih mana, trokiranja, stucanja ili bilo sta slicno, na oba goriva, do duse retko kad ga izvlacim na plin u crveno, izbegavam.

Sa potrosnjom sam prezadovoljan, izbacio sam klip za potrosnju, po meni je to smesna potrosnja za auto ovih godina, snage i tezine...

Jedino ostalo da me zeza to prvo paljenje...i ne znam sta da radim...niko od ovih nazovi majstora ne zna sta mu je...

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od duratecHE » utorak, 26. feb. 2019. u 06:32h

Nisu izbačene klapne na rest modelu, samo drugačije resene.
Da negde ne uvuče vazduha u dovodu goriva pa ga navlaci posle stajanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od van » utorak, 26. feb. 2019. u 07:46h

Улога клапни је да на малом гасу повећају вртложење ваздуха и постижу боље сагоревање . Њихова сврха је да ауто има више обртног момента када се вози слабо оптерећен , а то је економична вожња . Чим стиснеш гас оне се отворе , па је све једно да ли су отворене или их нема . Зато и не осећаш разлику јер упоређујеш јачи ли пун гас . Колико се сећам негде је писало да дају 20 % више обртног момента у зони њиховог дејства -мало притиснута педала и нижи обртаји .

Avatar korisnika
mimiojo
Poruka: 151
Član foruma od: subota, 12. nov. 2011. u 11:43h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od mimiojo » utorak, 26. feb. 2019. u 08:56h

Duze vergla dok ne upali zato sto si skinuo klapne.Ima vise vazduha.Klapne kad su u grani stoje zatvorene kad palis i pustaju vazduha koliko treba da bi racunar napravio odgovarajucu smesu.
Dva pravila:1.Ja sam uvek u pravu;2.Cak i kada nisam vazi prvo pravilo

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » utorak, 26. feb. 2019. u 19:52h

@duratecHE pa ne znam druze, stvarno ne znam, gde bi mogao da vuce taj vazduh? I ako na tom mestu povuce vazduh jel bi onda trebalo na istom mestu da pusta po malo benzin?

@van moguce, ja sam gledao ovako kad se stisne gas kako povuce i to, ali dobro, posto nista ne primecujem u vuci prezalicu tih 20% samo da ne mucim glavu dal ce motor da usisa klapne :D

@mimiojo ma nema ni veze, pisao sam vec jedno vreme sam vozio sa blokiranim klapnama tj uvek su bile u otvorenom polozaju i nisu mrdale a to je kao da ih nema, i tad je ujutru palio na pola kljuca uvek sto znaci da nije do tih klapni.

Ne znam sta da radim i gde da gledam kad ni majstori ne mogu da mi pomognu :( Probao sam da palim auto dok drzim papucicu gasa ali isto se desava, probao sam 3-5 puta da dam kontakt bez paljenja da odradi samo pumpa pa tek onda zaverglao ali isti slucaj, nista se ne menja...probao sam i odmah da zaverglam bez da sacekam da se pogase lampice na tabli i isto nista...

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Lucky » utorak, 26. feb. 2019. u 21:21h

Nema to veze sa klapnama, ja sam ih skinuo kod mene i pali na dodir, vruc hladan isto. Tesko mi je palio kad mi je zveknuo puls damper na rampi, ali to sam blokirao. Ja bih proverio pritisak pumpe za pocetak

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od van » utorak, 26. feb. 2019. u 22:18h

Можеш да гледаш овако , са клпнама ће правити 30 кс , а без 27 кс нпр . Када треба да прави 60 кс , све ће му бити исто , јер за 60 кс треба доста ваздуха и клапне су отворене . Једино што губиш је мало глађи рад и мало лепши мали гас .

Што се тиче паљења , лептир гаса контролише количину ваздух не клапне. Да негде не вуче фалш ваздух ?

Avatar korisnika
Djile
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 00:42h
Lokacija: Krusevac

Re: Mondeo mk3 2.0 16v, GHIA by Djile

Poruka od Djile » utorak, 26. feb. 2019. u 23:09h

Za pritisak pumpe ne znam, ali na benzinu ide predobro, od 4000 obrtaja pa do crvene zone bukvalno poludi na benzinu, slajfuje drugom brzinom, stvarno lepo ide...

A ovo za klapne nije to nista...ne bih ja to ni primetio :D
A zar leptir gasa ne stoji potpuno zatvoren kada vergla auto? Cini mi se da to kontrolise IACV sve dok se ne pritisne papucice da otvori klapnu jer je na sajlu?

Pa vukao je fals zavduh, zato sam i skidao usis, PCV crevo iza usisa je bilo skroz pocepano, i tu je vukao dobar fals vazduh, bas se culo, ali palio je na pola kljuca ujutru...
Sad je to sredjeno sve...jedino sam primetio da kad ugasim motor i odmah pritrcim kad je otvorena hauba da oslusnem cuje se nakon gasenja motora polakoo ssssssssss ali negde unutar usisa, kao da negde odvuce vakum nakon gasenja motora, ali nigde van kao sto je bio slucaj sa tim crevom, nego se tiho cuje unutar usisa, ali to bas kad se otvori hauba i pridje odmah nakon gasenja motora...
Npr kad ugasim motor ako odmah pritisnem gas tj otvorim leptir gasa onda odjednom nestane ppppfffff.

P.S. Sta se ovom dogadja?

Poslednja izmena: Djile, na dan utorak, 26. feb. 2019. u 23:56h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“