Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:59h

Pozdrav svima,
Prošle nedelje smo postali vlasnici vozila C-max 2.0 tdci 2005. godište. Vozilo smo kupili u Somboru na jednom placu odakle je prodavac doneo u Kanjiži gde živimo.
Slika
Prethodno smo nekoliko varijanta već posetili po "celoj" Vojvodini, ali ovaj primerak nam je najviše svideo. Na placu smo imali priliku da ga pregledamo koliko god smo hteli, mada smo stigli nakon radnog vremena pa nismo ga gledali/testirali do besvesti... na našu nesreću... Nije nam bilo omogućeno da ga vozimo u grad, već samo u krugu placa pa nije se javio greška što smo primetili tek nakon pređenog 10 km - nema dovoljnog snaga (čitaj: turbo ne radi). Zbog ovoga tvrdim da ni smo jedini mi kupci krvi, već i prodavac - ali eto, idemo dalje... auto je lep, šasija ispravna, ugalvnom sve ekstra funkcije rade kako treba. Osim motora što je najvažnije... :diablo: Ispravka: auto radi, može i preko 100+, ali ne sa tom snagom koji poseduje po defaultu.
Po planu vozilo bi nosili na mali+veliki servis nakon prvog januara, ali ovako smo odmah najavili kod veoma cenjenog majstora u Horgošu.
Gospodin majstor je potvdio sumnju na turbo, a vozilo je ostavljen u servis. Zamenjeni su sve što je bilo potrbno/neophodno. ALI kvar je lokalizovan tek nakon 6. dana otkad je tamo pa smo do tad živeli u strahu da je turbina i još bog zna šta otkazala - pa će nam debelo dokoštati kupovina. Danas nam je javljeno da je u kvaru istovremeno jedan ventil i jedan senzor pa zog toga nisu uspeli ranije identifikovati tačan problem.
Jedva čekomo da ga opet imamo pa da ga vozimo na autoput sa punom snagom.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od PMilan » četvrtak, 14. dec. 2017. u 22:30h

Mislim da imate pravo da trazite pridavcu da vam popravi auto jer je prodao vozilo skrivajuci njegove mane. Takodje, svaki prodavac je duzan da izda garanciju na prodatu robu.

Sent from my E5603 using Tapatalk


bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » petak, 15. dec. 2017. u 20:06h

vozilo je danas preuzet iz servisa u potpuno ispranom stanju, greška nije bila velika samo nije nađena na prvi pogled. auto leti kako treba svaki dvolitarski tdci. :-)

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od Lale » petak, 15. dec. 2017. u 20:15h

Dobro je da nije neki veći i skup kvar odmah u startu..... a nadalje da se vozite bez kvarova.
Slika Slika

bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » nedelja, 17. dec. 2017. u 08:03h

hvala na lepim željama! majstor kod prvog susreta rekao da ono što sam uštedeo pri kupovini vozila (čitaj kupovina ispod prosečne cene za isti model sa istom godišnjem vekom, kilometražom i sl.) otplatiću njemu u roku od godinu dana. izgleda, biće u pravu jer danas došlo do 0 °c pa ništa od starta. na svu sreću imam igračku koji uz telefon može osnovne stvari da izčita, pa P0200 i P0380 mi skrene ka zameni grejače... ali bi bilo poželjno da doteram vozilo do majstora, a ništa od paljenja zasad. :-/

bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » nedelja, 17. dec. 2017. u 10:36h

pročitao sam u međuvremenu iskustvo drugih korisnika, pa sam produžio trajanju paljenja pa sam uspeo. prethodno sam imao benzinac i navikao sam na momentalni start...
prvi/drugi radni dan ću ići zameniti te grejače.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od FiestaRS » nedelja, 17. dec. 2017. u 17:30h

Nazalost, drzava jos ne steze taj zakon da uvoznici koji imaju firmu za prodaju polovnih automobila, i dalje uvoze poprilicne krseve i da jos uvek ne daju obaveznu garanciju na vozila. Slazem se da ima tu jos gomilu mana oko raznih zakona po tom pitanju. Pa velika vecina se odluci da kupe auto kod nekog ko ne drzi plac, vec sto bi rekli, radi na parkingu (kao sto ja radim). Za 5 godina takve trgovine, sam se naslusao mnogo negativnih komentara o auto placevima. Cak sta vise i ja sam obisao par, jer su me neki prijatelji zamolili da idem sa njima kad budu isli da kupe odredjeni model. Mogu reci samo tuga i jad. A o 'pakovanju' automobila da ne pricam. U svakom slucaju, dobro je da se zavrsilo na senzorima, i turbina bi jos bila jeftinija varijanta od preskupih dizni i pumpe, za koje da ne kazem, majstora za reparaciju nema. Moj je savet, kad budes radio mali servis, tj zamenu filtera goriva, da ga neko otvori i pogleda sta se nalazi na dnu, da ne daj boze ima opiljaka. Drugara sam upozorio u skorije vreme na to, za TDCI motor, on se vodio nekom svojom logikom, i na kraju je platio reparaciju ako se tako moze nazvati 1000eura. Mogu smo reci, sa srecom! ;)
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 17. dec. 2017. u 18:16h

Nema c-max tih problema sa opiljcima posto nije isti motor niti pumpa goriva/dizne kao na Mondeu mk3. Za pumpu ne znam ali polovne dizne za njega nisu preterano skupe.
Fiesta!!

bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » nedelja, 17. dec. 2017. u 19:57h

po planu prvo smo išli kod jednog "privatnika" u Rumi, ali ni smo se sporazumeli. naizgled vozilo je bilo u redu ako ne računamo da sa one strane koje nije bilo slikano imali smo šta da vidimo, a nakon paljenja vozila čulo se zvuk koje nas zabrinuo a "prodavac" rekao da on ne čuje ništa naročito.
a tvrdim da taj zvuk došlo iz motora a ne bi smelo... verovatno smo naišli na jadan od ređih slučaja, ali nije nam svidelo odnos prodavca.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od FiestaRS » nedelja, 17. dec. 2017. u 22:08h

@Dulija
Znam da nije isti, i da nema tu muku, ali ja kad cujem TDCI najezim se ;)


@bszb1
Vidi, podrazumeva se da nam je svima stalo da prodjemo 'jeftino' ali je samo bitno, sto je toliko 'jeftn' Nisam od onih koji sve ispituju i smaraju, ali u tome ima istine. Samo lagano, bice to ok ;)
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od Markedjani » sreda, 20. dec. 2017. u 11:40h

Off obrisan, ne kvarite ljudima temu sa milion puta prežvakanim temama
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » utorak, 13. feb. 2018. u 17:07h

Samo da se ljavljam: vozilo kod mene već prešao 2-3000 km bez problema. Jedino što sam primetio je neki smrad iz ventilacije tipa ulje. Zbog istog sam odlučio da ću zatvoriti EGR ventil i "probušiti" DPF i softverski i hardverski, i to će uraditi majstor u Subotici. Znam da u Beogradu to maltene svaki dan rade u servis koji oglašavan tu, ali velika je razdaljina pa nisam stoposto siguran da bi stigao sav posao da sredim za jedan dan.
Još ću da razmišljam o chip tuningu, koji mi nije neophodan, ali kad već čačkanje softvera u pitanju, možda nebi puno više koštao "u paketu"...

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od vucki » utorak, 13. feb. 2018. u 21:54h

Koliko je placen c-max ako nije tajna?

bszb1
Poruka: 8
Član foruma od: četvrtak, 14. dec. 2017. u 16:20h

Re: Novi član porodice: C-max 2.0 tdci Ghia

Poruka od bszb1 » utorak, 13. feb. 2018. u 22:39h

2900, naravno neračunajući servisiranje, registracije i dr.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“