Stranica 1 od 1

Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: petak, 7. nov. 2014. u 11:10h
od ateq
Ćao svima!
Zovem se Atila,živim u Subotici.
Ovo je moj ljubimac,kojeg planiram da zamenim sa Mondeom godinu-dve mlađeg.
Malo se plašim te zamene. Ovaj moj je toliko utegnut,da se plašim kad sednem u nekog drugog da ću se razočarati čim uhvatim menjač! :suicide:
Mnogo kilometara prolazim i ne štedim na gasu,ali isto tako ni na kvalitetu goriva ni na servisu. Srećom sam naišao na ovog Focusa koji je prethodni vlasnik izgleda isto čuvao.
Ja možda malo i preterujem. Čak i leti kad upalim pustim da radi par 1-2 minuta pre nego što krenem,i šaltam ga na max 2000 obrtaja dok ne dostigne temperaturu a posle gazim do 3000. Kad sam ga kupio plivajući je davao znake da treba da se menja,što još tada nisam znao da je to. Zamenio ga naravno. Od kako znam za plivajući štedim koliko mogu i mislim da treba,mada možda i ne štedim samo mislim. Nikada ne gazim do poda ispod 2000 obrtaja jer sam čuo da im to ne valja. U glavnom motornu kočnicu koristim i uvek jesam,ali od kako znam za ovo,npr. kada treba da stanem ne šaltam nazad do 2. brzine samo do 3.. Ne znam dali to znači nešto možda i ne,to će reći stručnjaci ovde.
O tome i da ne pričamo da imam naviku još od pre 15 godina da rokam duplo kvačilo.
U glavnom čuvam ga koliko mogu i jako volim :ford:
Prijatno sam se iznenadio!
A to što se priča za TDCI probleme sa diznama i šta još...sem plivajućeg ja ništa nisam primetio za ovih 100 000 km. Možda je i to do značaja da sipam samo na Mol i OMV i to onaj skuplji euro dizel,i nikada nisam bio na rezervi,ali ako je do toga onda nikada ne trebam brinuti o tome.
:bravo: :ford: thumbsuph

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: petak, 7. nov. 2014. u 11:38h
od van
Леп је .
Што га не чипнеш на фабрички стандардних 115 коњића или мало више ако може ?

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: petak, 7. nov. 2014. u 11:41h
od BokiRS
Moze na fabrickih 115. a moze i vise :)

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: petak, 7. nov. 2014. u 11:50h
od ateq
Ispod ovih 100 neću ići,ali ovo mi je dovoljno.
Nego recite mi kad smo već kod te teme...to niukom slučaju ne škodi? :shok:

Svakako ide uskoro na prodaju,ne treba mi više karavan...na Mondeu ću možda odraditi čipovanje

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: petak, 7. nov. 2014. u 13:24h
od popovicvl
Skodi, skodi, nekad i seatu.

Salim se, ali se ne salim kad ti kazem da to skodi mentalnom zdravlju. nekako covek poludi.

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: nedelja, 9. nov. 2014. u 21:35h
od Aleksandar86
Fin auto, daj malo slika unutrašnjosti thumbsuph

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: subota, 15. nov. 2014. u 08:31h
od ateq
hahahaha i ovako sam dovoljno lud...sa prikolicom 150 na auto putu... :doh: a bez...Bg-Subotica 1h vremena. Prešao sam oko milion km dok su bile male kazne pa sam navikao. To mi sad i stvara problem...ali trudim se. rulest mrgreen
unutra je sve fabrički...ali čim imam malo vremena slikaću.

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: nedelja, 9. okt. 2016. u 15:06h
od ateq
Eto mene opet među vama, a verovatno nikad više drugi auto sem Forda! :) Posle ovog Focusa sam kupio Mazdu 6 2006 godište. :vid budale: :suicide: Trebao mi veliki auto a Mondeo mi se ne sviđa do 2008. Sad pre 2 meseca sam se vratio Fordu. :) Opet je Focus, ali sad benzinac, i nije karavan. Nije mi više potreban veliki auto. I tako...mislim da više i neću kupiti ništa drugo sem Forda. Lepo ih je voziti, prilično su jeftini što se održavanja tiče, a i odgovaraju mom ukusu na izgled. Sve u svemu :ford: je :ford: :bravo:

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: nedelja, 9. okt. 2016. u 15:25h
od ateq
Evo par slika...i Mazda bila dobra, al je veoma skup za održavanje!

Slika

Slika

a uskoro ću postaviti par slika i o novom, tojest meni novom Focusu...

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: nedelja, 9. okt. 2016. u 15:57h
od ateq
Evo novih slika...

Slika

Slika

Slika

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: nedelja, 9. okt. 2016. u 23:38h
od nikola_focus
Zanimljivo izgleda, a ima i dosta opreme. Lepo, lepo thumbsuph

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: ponedeljak, 10. okt. 2016. u 16:35h
od ateq
Hvala nikkola_focus. Planiram u roku od par meseci jo malo dodati ovo ono. Auspuh je pri kraju, dobiće sportski auspuh, keramičke kočnice, i foliju iznutra na tom delu gde je ona loša plastika.

Re: Focus 1.8 TDCI 100 konjića

Poslato: ponedeljak, 10. okt. 2016. u 17:28h
od cdusan
Bas lep, cestitke na kupovini thumbsuph