Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » nedelja, 13. okt. 2013. u 23:52h

još jednom pozdrav za sve ljubitelje Forda....posle godinu dana od mog prvog posta reših tvrdo da provalim kako sve ovo funkcioniše i da vam predstavim svog forda,mada mi to nije ni prvi a ni jedini Ford. Ali o tome malo kasnije ili u nekoj drugoj temi...Slika kupljen u Požarevcu na preporuku,prethodni vlasnik preminuo,ja kupio od naslednika . auto je već godinu i malo više kod mene,neke slike već ima na forumu,slikala mislim neka cura na srebrnom jezeru. E sad - auto je bio dugo na oglasu i tu ste ga možda videli,ali sam rešio do daljnjeg da ga ne prodajem,jer sam kroz dosta guglanja shvatio da za te pare nema auta koji može da se vozi bez mnogo glavobolja :( .zadovoljan sam njime,ima tu još štošta da se sredi ali polako....prva fotog.je kad je taunus ugledao svetlost dana posle duže vremena ispred garaže u POžarevcu.Ako ima neki član iz PO i poznaje ovaj auto ,voleo bih da čujem malo više o njemu i njegovoj istoriji.za sad toliko,umorih se od pisanja :doh:

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 00:39h

Odlican, bio sam tada na Srebrnom jezeru kad je palo prvo fotografisanje, ne znam da li sam do tada video Taunus koji je u boljem limarskom stanju od tog kod nas.
Samo ga cuvaj i zasticuj na vreme od ovih nasih putara i agresivne soli, pa da ga vidimo opet uzivo :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 18:24h

prvom prilikom na nekom skupu sledećem,a evo ja sad zvanično predlažem Srebrno jezero kao neku buduću destinaciju,jer ovde radim i mogu da obezbedim neke uslove i to.....evo i nekoliko tazih sličica Slika Slika Slika Slika

Avatar korisnika
slowmotion
Ljubazni komsija
Poruka: 823
Član foruma od: subota, 9. maj 2009. u 21:22h

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od slowmotion » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 18:44h

milanjoe piše:...slikala mislim neka cura na srebrnom jezeru.
Evo malo da pripomognem, ovo su fotke nastale tog dana, maja 2012.
ljmilica piše:Srebrno jezero, stali smo da prošetamo i vidimo kako izgleda jezero i evo šta smo našli! :D
Slika Slika Slika
Slika Slika Slika
"Don't find fault, find a remedy" - Henry Ford
Slika

Avatar korisnika
fly carpenter
Poruka: 107
Član foruma od: nedelja, 30. dec. 2012. u 22:39h
Lokacija: Ivanjica

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od fly carpenter » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 18:47h

Ne postoji bolji auto :wub: ,samo ga čuvaj ! thumbsuph

Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 19:02h

da ,to su te sličice,auto je u to vreme bio kod mene tek nekoliko dana,malo sam ga dovodio u red,mislim ribao u pauzama kad na tezgi nema posla..evo slika posle prvog pranja Slika Slika Slika Slika
Poslednja izmena: stalker92, na dan utorak, 15. okt. 2013. u 00:01h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: ispravljen kod slike

Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 19:04h

fly carpenter piše:Ne postoji bolji auto :wub: ,samo ga čuvaj ! thumbsuph
nemojmo preterivati,uobraziću se... 8)

Avatar korisnika
fly carpenter
Poruka: 107
Član foruma od: nedelja, 30. dec. 2012. u 22:39h
Lokacija: Ivanjica

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od fly carpenter » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 20:04h

Nemoj to da te brine ,svi vlasnici Taunusa su uobraženi ( S RAZLOGOM) !

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od 911s [SK] » utorak, 15. okt. 2013. u 02:08h

Lep i izuzetno očuvan! :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od van » utorak, 15. okt. 2013. u 09:24h

Мој ти је савет да поскидаш ентеријер , и напуниш све шупљине воском .

Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » sreda, 16. okt. 2013. u 22:32h

van piše:Мој ти је савет да поскидаш ентеријер , и напуниш све шупљине воском .
mislim da je to već uradjeno od strane prethodnog vlasnika,ali možda bi moglo da se ponovi.kojim voskom se to radi i da li ima tema na forumu za to?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od van » sreda, 16. okt. 2013. u 22:37h

Боди 950 , долази у конзервама као средства за заштиту . Бело плава етикета . Све шупљине и профиле пуниш њиме . И ентеријер и екстеријер

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od zeteks » četvrtak, 17. okt. 2013. u 18:30h


Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » petak, 8. nov. 2013. u 09:04h

Da bih malo sačuvao motor,imam nameru da umesto njegovog koji je inače veoma dobar,ubacim jedan 1,8 ohc iz sierre koju sam skoro uzeo za delove,ali se ispostavilo da joj motor nije loš,sa elek.paljenjem,i dvogrlnim pierburg karburatorom.To radim i iz razloga što mi auto slabo vuče kad se vozi na gas, a i troši dosta . Moje relacije su mahom vezane za otvoreni put,veoma malo lokala,auto ne ide preko 120 ,a do stotke mu treba ceo minut :wtf: Pre nego što bilo šta krenem rekoh ,možda ima neki savet i tako...SlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od 911s [SK] » petak, 8. nov. 2013. u 09:43h

Nesto sigurno nije u redu do podesavanja koje uticu na rad gasa.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od zeteks » petak, 8. nov. 2013. u 20:52h

1.8 OHC sa ispravnim Pierburg karburatorom u Sijerri je isao fantasticno. Ako ti je carb dobar ubo si premiju.
Kod 1.8 ohc ako pukne kajs susticu se klipovi i ventili. Ali ti to ne smeta ako stavis nov kajs. E sad mana kod pierberga je sto ga svojevremeno nisu voleli serviseri za karburatore. Zasto ne znam. Nisu voleli ni Fordov VV sa siberom.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od Markedjani » petak, 8. nov. 2013. u 21:40h

ja sam imao veeeelike probleme na pierburg karbu (sierra 1.8 cvh) sa lerom dok je hladan motor... dok je hladan motor ler maltene nije postojao,čim se ugreje dobije vrhunski ler.

Pričam za plin... na benzinu tih problema nisam imao i recimo te probleme na plinu sam imao samo zimi a čim je bilo otoplilo problema nije bilo,par plinadžija nije umelo da mi reši problem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od van » subota, 9. nov. 2013. u 08:57h

Како је уведен плин ? Преко плоче или бушењем карбуратора ?

Ово са плочом ретко када ради добро.

Зетекс јеси ли сигуран да клипови стижу вентиле на 1.8 мотору . на 1.3 ,1.6 и 2.0. не стижу , емприски доказано mrgreen

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od 911s [SK] » subota, 9. nov. 2013. u 11:56h

Po vise knjiga koje se bave Pinto motorima ne stizu samo na 1.6 GT i 2.0, a ja sam cuo iskustva majstora da hoce i na 2.0 da pipne ventil ako je glava nekad radjena i spustana. U svakom slucaju, i ja sam pobornik busenog karburatora, ali po najnovijem zakonu atest moze da prodje samo medjuploca, tako da verujem da kad se radi dobro namesti moze i sa njom da rad kako treba.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » subota, 9. nov. 2013. u 12:14h

Markedjani piše:ja sam imao veeeelike probleme na pierburg karbu (sierra 1.8 cvh) sa lerom dok je hladan motor... dok je hladan motor ler maltene nije postojao,čim se ugreje dobije vrhunski ler.

Pričam za plin... na benzinu tih problema nisam imao i recimo te probleme na plinu sam imao samo zimi a čim je bilo otoplilo problema nije bilo,par plinadžija nije umelo da mi reši problem.
planiram da ga palim na benzin,pa posle par minuta na plin.sierra iz koje sam izvadio motor je dovežena,išla je lepo.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od Markedjani » subota, 9. nov. 2013. u 12:19h

Pa i ja sam isto palio na benzin al' jako iritira kad moraš da čekaš bukvalno 10-15 min da se auto ugreje kad je velika zima da bi držao ler :D

U pitanju je bio bušen karb... možda će kod tebe da radi,ja sam bio zadovoljan kako je ta Sierra išla i sa potrošnjom samo me taj ler smarao na plin.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milanjoe
Poruka: 48
Član foruma od: subota, 15. sep. 2012. u 21:41h
Lokacija: Jagodina,Srebrno jezero

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od milanjoe » subota, 9. nov. 2013. u 12:21h

van piše:Како је уведен плин ? Преко плоче или бушењем карбуратора ?

Ово са плочом ретко када ради добро.

Зетекс јеси ли сигуран да клипови стижу вентиле на 1.8 мотору . на 1.3 ,1.6 и 2.0. не стижу , емприски доказано mrgreen
ako si mene pitao,plin je uveden kroz rupu na karburatoru,gde je jedno vreme ona siskica bila labava pa sam ja to nekako zadihtovao da ne mrda(tečnim metalom).

karburator na ovom 1,8 motoru nije bušen,e sad ako uzmem u obzir da sam prethodna 4 dana sa sadašnjim motorom i vožnjom isključivo na plin u jutarnjim satima kad je hladnije prešao 52 km sa 10 l plina ,to me dovodi do zaključka; pa neka troši na benzinu taj start koliko hoće,tih nekoliko minuta ,ako će to da bude ispravnija radnja i ako ću samom kvalitetnijom vožnjom (nadam se )da budem zadovoljniji,neka košta šta košta...

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od zeteks » subota, 9. nov. 2013. u 13:32h

van piše:
Зетекс јеси ли сигуран да клипови стижу вентиле на 1.8 мотору . на 1.3 ,1.6 и 2.0. не стижу , емприски доказано mrgreen
Svojevremeno sam negde na netu to procitao (sajt proizvodjaca kajseva) bas za 1.8 sto se tice susticanja klipova i ventila. Imalo je ulogu to i da li je HC ili LC motor sto se tice 1.6 i 2.0.
Po logici ako je LC, klip je nesto kraci, pa nebi trebalo da se kaci sa ventilima. Na klipu ima utisnuto LC.
Prvi put kada sam gledao kako se menja kajs na 1.6 OHC, secam se da je majstor koji je radio samo Fordove rekao da kajs pravi stetu ako pukne, i kako na kadetu OHC nece da pravi stetu.
Posle sam cuo pak od drugog da kod tog motora nema havarije ako pukne kajs!?

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od kresa capri » subota, 9. nov. 2013. u 16:54h

iz iskustva znam da 1.3, 1.6 i 2.0 kad pukne kajs nelomi i nedodiruje nista samo se namesti nov kais i teraj, a sta knjige kazu to neznam :ford:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ford taunus tc3 1,6gl '82g.

Poruka od 911s [SK] » subota, 9. nov. 2013. u 18:45h

Eto meni je na 2.0 kais pucao 4 puta,a od tacno drugog puta jedan usisni ventil je kriv i ne radi bas kako treba, nije ipak da su svi slucajevi isti.
Markedjani piše:Pa i ja sam isto palio na benzin al' jako iritira kad moraš da čekaš bukvalno 10-15 min da se auto ugreje kad je velika zima da bi držao ler :D
Ne umeju plinadzije da steluju auto. sauh, cak sta vise to ni nece da rade nego te za to salju kod automehanicara ili onog za karburatore. A i problem je sto mora da se par puta steluje i proba na bas hladnom motoru, sto je fakticki par dana probe, a to je nezgodno kada se auto mora ostaviti majstoru.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“