Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 2.0 tdci 2007

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » utorak, 30. mar. 2010. u 01:24h

Evo ovako, od pre nedelju dana postadoh vlasnik ovog auta. U pitanju je ford focus 2007-o godiste, 2.0 tdci , 6 brzina (136 hp, 320 Nm) ;) Koliko je presao ne znam, niti se time opterecujem...pise 97 000km, ali sumnjam, tako da...Sto se samog auta tice, moram priznati da me je prijatno iznenadio, narocito motor, ide stvarno odlicno...auto je kupljen kod nas, na placu i dok sam po oglasima trazio, 90% focusa II su 1.6 tdci ili 1.8 tdci, a trazio sam 2.0 tdci i nadjoh ga :P

Spremam se da odradim veliki servis pa onda pun gas... 8)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Iosis » utorak, 30. mar. 2010. u 08:41h

Čestitam! Uživaj u vožnji! gears
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od dule0911 » utorak, 30. mar. 2010. u 15:21h

Odlican karavan, samo neke lepe alu felne fale. thumbsuph
Nego, zar ne bi trebao da ima plasticni poklopac na motoru?
Fiesta!!

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » utorak, 30. mar. 2010. u 15:28h

Hvala, hvala...

hehehe, pogledaj u delu malo oglasi, krenuo sam u potragu za felnama :D

Sto se poklopca tice, imam poklopac, ali sam ga skinuo za potrebe slikanja ;)

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Boris88 » utorak, 30. mar. 2010. u 15:32h

super izgleda focus a sto ne verujes u kilometrazu,koliko ja znam 30-ak hiljada godisnje je normalna cifra
rust is not a crime

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » utorak, 30. mar. 2010. u 17:40h

Lakse mi je kad ne verujem, jer svi (kad kazem svi mislim na ljude oko mene) ti ''pune'' glavu time koliko je presao i kako to nema sanse da je toliko i kao zasto si uzeo forda, skupo odrzavanje i tako u krug...da sam slusao njih onda bih verovatno kupio zastavu 10, sa nekih 60-ak konja ili neku daciu sandero, a to nece da moze ;)
Kod mene ce auto prelaziti 15 - 20 000km godisnje, tako da je i meni 30 000 km realno :-(

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5034
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Neša » utorak, 30. mar. 2010. u 20:08h

Fokus je automobilcina. Mada kod mk2 vise mi se svidja hecbek od karavana sto se tice izgleda... Ima da se navozas slatko.
E ovaj bord je toliko sitan da se jedva vidi,sve ostalo je perfektno

(i ja stalno slusam ljude kako ne vole Forda,ni sami neznaju zasto cekicko )
Poslednja izmena: Neša, na dan utorak, 30. mar. 2010. u 20:10h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Milanokos
Poruka: 31
Član foruma od: subota, 28. nov. 2009. u 13:32h
Lokacija: Lapovo

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Milanokos » utorak, 30. mar. 2010. u 20:10h

Prvo cestitam :) Odlican focus svidja mi se pogotovo zbog karavan verzije :) to oko kilometraze slazem se upotpunosti ...e da ako nije tajna na koliko te je izaso ? :)
Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2757
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Lale » utorak, 30. mar. 2010. u 22:02h

Lep auto, redovno ga servisiraj i samo ... gears
Slika Slika

Avatar korisnika
maxer
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 21:06h
Lokacija: Zaječar

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od maxer » utorak, 30. mar. 2010. u 23:05h

Da se voziš sretno i bezbedno gears

I ja više volim klasičnog Focus-a od karavana ali i ovaj je solidno dobrog izgleda.
Slika

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » sreda, 31. mar. 2010. u 02:02h

Hvala vam na lepim zeljama ;)

Imam jednu zamerku, a mozda neko zna da li za to postoji neka fora...Uglavnom, ne svidja mi se to sto prozor kad se spusta mora prekidac da se drzi sve vreme dok se prozor ne spusti ili ne podigne, a bilo bi lepo da moze prekidac malo da se zadrzi i da se onda sam spusta ili dize lol

Druga stvar, kako da ukljucim duga svetla, ali bas da ih ukljucim? Kada povucem napred onu 'budzu' onda mi je to samo za blicanje, a ne znam kako da ukljucim dugo svetlo, a da ne moram da drzim to tako povuceno? ;)

Kakva su vasa iskustva sa bord kompjuterom, konkretno potrosnja? Koliko laze, ako laze? Meni je po bord-u potrosnja pri brzini od 90 - 100 km/h u 6. stepenu prenosa iznosila 4.5 litre (sam sam bio u autu, vremenski uslovi idealni, prazan gepek)...e sad, da li je to zaista tako ili malo laze ili mnogo laze? :)

Ono sto mi se posebno svidelo je ona crvena strelica na gore, koja se pali kad obrtaljka dodje do crvenog polja, a pokazuje da se menja brzina, to mu daje malo nekog ''sportskog duha'' 8) odlicna fora...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od 911s [SK] » sreda, 31. mar. 2010. u 02:13h

Zakson piše:ž
Druga stvar, kako da ukljucim duga svetla, ali bas da ih ukljucim? Kada povucem napred onu 'budzu' onda mi je to samo za blicanje, a ne znam kako da ukljucim dugo svetlo, a da ne moram da drzim to tako povuceno? ;)
Tu istu "budžu" gurni od sebe i ona će ostati u zaglavljena u "gurnutom" položaju i to je dugo, da bi ga isključio samo je povuci nazad ka sebi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Cedo » sreda, 31. mar. 2010. u 02:18h

Sto se tice prozora imas ovde neke opcije,doduse za Mondea al mislim da ce i kod tebe funkcionisati (globalno otvaranje i zatvaranje prozora) http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... lno#p10189 ,ta potrosnja u 6. do 90kmh je ok,mada zna bord malo da laze :D ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » sreda, 31. mar. 2010. u 02:36h

@ 911s [SK]

Hvala na brzom odgovoru...Pretpostavio sam da je to i pokusao da tu ''budzu'' (haha, koji termin), gurnem od sebe, ali nisam uspeo, jer mi se cinilo kao da to ne ide tako, a izgleda da je potrebno jace da se gurne, a ja se plasio da nesto ne s.ebem thumbsuph

@ cedo86

Takodje veliko hvala :) Ova tema za prozore ce mi biti od pomoci, javljam ako uspem to da resim..

E sada imam novo pitanje, a to je tempomat? Nemam tempomat, a obozavam tu stvarcicu, imao sam u prethodna dva automobila, a posto uglavnom vozim po autoputu to mi bas odgovora...Ne znam da li je moguce ugraditi tempomat naknadno i koliko bi to kostalo? ;)

P.S. Ako bord laze, ford ne laze!!!! lol


Slika

Slika

Avatar korisnika
maxer
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 21:06h
Lokacija: Zaječar

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od maxer » sreda, 31. mar. 2010. u 19:16h

Kod "novog" Focusa (restyle 2008.), dugo svetlo se pali kada se leva ručica povuče prema volanu preko dva kolena (na prvom samo blickaš a na drugom permanentno pališ duga svetla).
Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2757
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Lale » nedelja, 4. apr. 2010. u 21:00h

Da bi ti prekidači i prozori finkcionisali kako treba potrebno je prvo da resetuješ početnu poziciju prozora, jer se ona poremeti ako auto ostane bez struje(menjanje akumulatora recimo), a što je najverovatnije slučaj kod tebe.Svaki prekidač od prozora ima dva kolena.Kada ga pritisneš do prvog kolena prozor se otvara dok ga držiš.Ako želiš da se prozor otvori savim, samo ga kratko (bez držanja) pritisneš do kraja.Isto važi i pri zatvaranju.Ako su ti prozori ostali otvoreni, a ugasio si auto, tada će se oni automatski zatvoriti kada pritisneš dugme za zaključavanje na daljinskom i zadržiš ga u pritisnutom položaju dve-tri sekunde.Dakle auto se zaključava,zatvara otvorene prozore kao i šiber ako ga imaš.Inače svi prozori imaju anti trap-sistem protiv slučajnog priklještenja (automatski staju pri zatvaranju u slučaju otpora).
Slika Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 4. apr. 2010. u 21:33h

Mislim da ti se ne isplati ugradnja tempomata.
Mada uvek postoji ona varijanta u vidu cigle na pedali gasa. mrgreen
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » utorak, 6. apr. 2010. u 00:50h

@ Maxer

U pravu si druze thumbsuph Hvala. Tako je i ovde. Jednom ka sebi za blicanje, a onda jos jednom ka sebi i pale se duga, a onda bukvalno treci put ka sebi da se iskljuce 8)


@ Lale

Lale, reci mi kako da resetujem pocetnu poziciju prozora? Ja sam uspeo sledece, cackao sam nesto, spustao, dizao, pa zadrzim 5 sekundi i sada vozacev prozor se spusta sam kad se malo zadrzi prekidac, a kada se podize moram da drzim dok se ne podigne, a suvozacev prozor i dalje mora da se drzi do kraja i kad ide gore i dole :-(


@ 911s [SK]

Cigla je uvek tu kao opcija :D Da li znas otrpilike koliko bi kostala ugradnja tempomata? Cisto informativno ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od 911s [SK] » utorak, 6. apr. 2010. u 01:03h

Za tempomat sačekaj Dragomira da se vrati sa puta negde krajem meseca, on to zna.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2757
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Lale » utorak, 6. apr. 2010. u 10:54h

Resetovanje se automatski odvija dole navedenom procedurom.
Procedura se počinje od zatvorenog prozora.

RESETOVANJE POCETNE POZICIJE PROZORA
Globalno otvaranje/zatvaranje prozora jednim dodirom
Procedura je ista za svaki prozor i mora se uraditi na svakom prozoru posebno.
1.Drzite prekidac za spustanje prozora (pritisnut do kraja) sve dok se prozor ne spusti do kraja.
2.Zatvorite prozor do kraja (držiš prekidač sve vreme) i pustite prekidac
3.Ponovo pritisnite prekidac kao da cete da otvorite prozor (na dole)i drzite ga 5 sekundi ( bez obzira koliko ti se prozor bude otvorio - najverovatnije će se spustiti do kraja za tih 5 sekundi).
4.Pritisnite prekidac za podizanje prozora (opet držiš prekidač sve vreme) i pustite da se prozor zatvori do kraja i pustite prekidac
5.Pritisnite prekidac za zatvaranje prozora (na gore) i drzite ga 5 sekundi ( to je potvrda gore sprovedene procedure)
6.Gotovo
Ako ovo ne funkcioniše treba proveriti same prekidače ( njihove štampane pločice) jer ponekd hoće da oksid premosti vodove te ih treba očistiti. ( Imao sam takav problem i uspešnog ga čišćenjem rešio - sada funkcioniše besprekorno).
Slika Slika

omilane
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 16:26h
Lokacija: Niš

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od omilane » utorak, 6. apr. 2010. u 16:02h

Imaš li podizače i napred i pozadi ? Ako imaš samo napred onda je jedino mogiće automatsko spuštanje prozora kod vozača. Postoji napomena u uputstvu za auto.

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » utorak, 6. apr. 2010. u 22:14h

Tako je, u pravu si. Imam podizace samo napred i pokusao sam da uradim sve ovo sto je Lale rekao i nista se ne desava. Jedino funkcionise automatsko spustanje vozacevog prozora, a za sve ostalo mora da se drzi prekidac sve vreme :-(

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Cedo » sreda, 7. apr. 2010. u 22:07h

Jesi probao foru da ako ti ostanu otvoreni prozori a ugasio si vec auto,drzis par sekundi dugme za zakljucavanje na daljincu,znaci pritisnes,vrata se zatvore i nastavis drzati i posle par sekundi zatvore se prozori koji su ostavljeni otvoreni..probaj mozda ti radi ta fora,mada ako ne mozes preko dugmenceta na vratima automatski zatvoriti sumnjam da ce ovo hteti al vredi pokusati ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Zakson
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 00:19h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Zakson » četvrtak, 8. apr. 2010. u 01:31h

Pokusacu to sutra....Probao sam da zadrzim to dugme prilikom otkljucavanje, ne bi li se prozori spustili, ali nista :-(

Zna li neko, kod onog steering podesavanja, moze da se bira standard, comfort i sport i stvarno se oseti npr razlika kada se ukljuci sport, volan je kruci i odsecniji, brze reaguje tj ima brzi i bolji odziv ;) Da li se tim podesavanjem menja samo upravljanje tj servo ili se jos nesto menja? 8)

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Ford Focus 2.0 tdci 2007

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 8. apr. 2010. u 08:24h

Za prozore: Ako ti ne radi otvaranje, nece ti raditi ni zatvaranje prozora.

Za upravljanje: ne menja se nista vise. Samo upravljanje na volanu moze da se podesava, sto je sasvim dovoljno
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“