Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Parking senzori

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Parking senzori

Poruka od FM III » ponedeljak, 20. feb. 2017. u 19:53h

Više volim valjevsko malo nego veliko hvala :D
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
jEZDIn
Poruka: 107
Član foruma od: četvrtak, 8. maj 2014. u 20:10h
Lokacija: Valjevo

Re: Parking senzori

Poruka od jEZDIn » ponedeljak, 20. feb. 2017. u 20:17h

Biće u mesecu maju ove godine [FACE WITH TEARS OF JOY]

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
Mondeo MK4 - TDCi - 140KS- 2014g. viewtopic.php?f=6&t=36501
......................................................Ivan Popović........................................

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Parking senzori

Poruka od mbole » utorak, 21. feb. 2017. u 00:19h

Kod mene u servisu relativno cesto ugradjuju ovakve ko sto je toti postavio (donesu ljudi da im se ugradi, nisu originalni PUG).
Iskreno... nikad nisam bas zagledao kako ih postavljaju, buse branik... al znam da kad je gotovo, sve izgleda cakum/pakum, ofarbano u istu boju ... sad dal zafarbavaju i branik ili ima neki drugi trik...
Ajd, kad naletim na neki da ugradjuju pa cu bas pogledati.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
jEZDIn
Poruka: 107
Član foruma od: četvrtak, 8. maj 2014. u 20:10h
Lokacija: Valjevo

Re: Parking senzori

Poruka od jEZDIn » utorak, 21. feb. 2017. u 14:25h

Cedo piše:Jezdine kad budes u prilici prisloni metar da vidim koliko su mm, pretpostavljam oko 20ak.

Slika Slika
Mondeo MK4 - TDCi - 140KS- 2014g. viewtopic.php?f=6&t=36501
......................................................Ivan Popović........................................

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Parking senzori

Poruka od Cedo » utorak, 21. feb. 2017. u 17:50h

Hvala, bas ovo mi je trebalo, toliki su i ovi aftermarket ako se za njih odlucim, taman da ih spustim par mm nize da se uklope na knap na taj vertikalni deo lajsne.
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od duratecHE » utorak, 21. feb. 2017. u 18:35h

Da se i ja ogrebem za informaciju :-) , hoću da ofarbam ove lajsne u boju auta pa ne znam smem li i senzore da farbam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Parking senzori

Poruka od Cedo » utorak, 21. feb. 2017. u 18:54h

Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » utorak, 21. feb. 2017. u 18:57h

e pa bas gledam sad dimenzije sto je jezdin stavio.. ovi kinezi jeftini su isto sirine 21 ili 22 mm.. a ta kapica je 25mm.. znaci posle ako se neko predomisli moze da stavi te kao fabricke.. samo rupa da je lepo izbusena

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Parking senzori

Poruka od Cedo » utorak, 21. feb. 2017. u 19:10h

Ovi tvoji su u najsirem delu 25mm? Mislio sam da o tome sve vreme pričamo i da je tu 22mm, to menja stvari, cini mi se da je ova rupa na totijevom braniku manja od 22mm, a i na onoj slici sto si okacio na prosloj strano pise 13mm senzor, jednom kad se pretera sa sirinom nema nazad haha




Lumia 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » sreda, 22. feb. 2017. u 16:02h

e pa da .. posle je.... nema kajanja :D ... uglavnom ovi moju su sirine 22mm.. znaci rupa ide 22mm na branik.. a kapica ta ili sesiric je sirine 25mm sto pokriva rupu... ja sam gledao ove jezdine pa sam mislio da su to orginal.. jer njegovi su kako vidim 22.1mm .. pa sam kontao da on lako moze da ubaci i ove kineske sa kapicom i te orginal.. znaci pricam o jezdinim

e sad .. ofarbao sam senzore i sad na red ide ugradnja.. posto sam primetio da sa unutrasnje strane ima vec oznaceno pokusacu to da iskoristim.. ali ne bi voleo da skidam branik.. pa vec vidim da ce ovo biti teska muka.. jel imate neki savet kako to najbezbolnije izvesti? kako najlakse naci sredinu kruga sa unutrasnje strane a da se branik ne skida...

i kod spajanja zica na rikverc.. imam od senzora zicu za napajanje.. jedna je crvena a druga crno crvena.. predpostavljam da je crvena ta koja mi treba a crna ide negde na karoseriju na lim? ... e sad kad nadjem riverc svetlo na focusu.. jel tamo isto ima jedna crna zica i jedna zelena ili nesto trece.. predpostavljam da ja ovu crvenu od parking senzora kacim na plus od rikverca?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Parking senzori

Poruka od mbole » sreda, 22. feb. 2017. u 17:02h

Veruj mi... najbezbolnije je skinuti branik.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » sreda, 22. feb. 2017. u 22:04h

uhhh ok.. onda moram da nadjem tutorijal kako to uraditi ili odneti kod nekog.. ali ovde kod mene u okolini majstori nece da se zajebavaju sa tim stvarima.. nemaju vremena :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Parking senzori

Poruka od mbole » četvrtak, 23. feb. 2017. u 02:24h

Nazalost imam uputstvo samo za Mk1.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Parking senzori

Poruka od Tiler » četvrtak, 23. feb. 2017. u 08:22h

dados piše: e sad .. ofarbao sam senzore i sad na red ide ugradnja.. posto sam primetio da sa unutrasnje strane ima vec oznaceno pokusacu to da iskoristim.. ali ne bi voleo da skidam branik.. pa vec vidim da ce ovo biti teska muka.. jel imate neki savet kako to najbezbolnije izvesti? kako najlakse naci sredinu kruga sa unutrasnje strane a da se branik ne skida...
Legneš ispod branika... pripremiš žicu i upaljač... lociraš SREDINU kruga obilježenog za postavku senzora... ugriješ žicu upaljačem i iznutra obilježiš SREDINU kruga ... Sada imaš sa vanjske strane vidljivu oznaku sredine kruga od koje počinje bušenje tom burgijom koju si dobio uz senzore... VAŽNO: prije bušenja preko tog mjesta zalijepi ljepljivu traku da spriječiš eventualno pucanje laka oko rupe...
dados piše:i kod spajanja zica na rikverc.. imam od senzora zicu za napajanje.. jedna je crvena a druga crno crvena.. predpostavljam da je crvena ta koja mi treba a crna ide negde na karoseriju na lim? ... e sad kad nadjem riverc svetlo na focusu.. jel tamo isto ima jedna crna zica i jedna zelena ili nesto trece.. predpostavljam da ja ovu crvenu od parking senzora kacim na plus od rikverca?
Crvena žica senzora ide na plus rikverca, u kopčaš je na crveni dzek ( PWR) na centrali ... moj prijedlog je da ne režeš originalnu instalaciju , već kad na konektoru rikverca nadješ plus tu uđeš u tu stopicu sa žicom rikverca... crnu žicu kopčaš na masu.. žice od senzora i žicu od napona provlačiš u gepek kroz gumu na podu gepeka sa desne strane... ako ne može proći napravi u njoj malu rupu...
...
...
...
Centralu je najbolje postaviti sa desne strane iza tapacirunga... staviš dvostranu ljepljivu traku i zalijepiš je za karoseriju da ne klepeće...
...
...
...
VAŽNO: ako ćeš koristiti displej vizuelno, onda je vrlo bitno redoslijed kojim ćeš pokopčati senzore... Ako će displej stajati nazad onda dva lijeva i dva desna senzora trebaju zamijeniti mjesta u odnosu na originalnu shemu... ako će displaj stajati naprijed onda kopčaš senzore po redoslijedu na shemi...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » četvrtak, 23. feb. 2017. u 10:58h

svaka cast Tiler... nista bacam se polako na ugradnju :D .. javljam uskoro rezultate

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Parking senzori

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 23. feb. 2017. u 14:25h

Kure, ako budes to sam radio, kladim se u dvaes' marki da ces nesto sjebati :D :D :D :D
U subotu te cekam za gume, nemoj ispaliti :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » četvrtak, 23. feb. 2017. u 14:42h

hehe .. ko ga jebe... mozda oko struje potrazim pomoc .. ali videcemo jos...

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 15:04h

Tiler piše: Crvena žica senzora ide na plus rikverca, u kopčaš je na crveni dzek ( PWR) na centrali ... moj prijedlog je da ne režeš originalnu instalaciju , već kad na konektoru rikverca nadješ plus tu uđeš u tu stopicu sa žicom rikverca... crnu žicu kopčaš na masu.. žice od senzora i žicu od napona provlačiš u gepek kroz gumu na podu gepeka sa desne strane... ako ne može proći napravi u njoj malu rupu...
evo ostalo mi samo da odradim ovo.. u mojoj garazi ima sve kako je teklo http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 25#p462877 medjutim zapeo sam malo oko te struje, pa samo mali help molim.. napisao sam sve u garazi pa da ne ponavljam i ovde :)

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Parking senzori

Poruka od totti » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 15:27h

Pa logičnije i bolje je da postaviš ovde, mnogima koji se upuste u DIY će olakšati pretragu
Slika

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 18:37h

jeste .. ajde onda da nastavim :) danas sam krenuo da povezem zice.. otvorim gepek, i skinem tapacirung od branika na desnoj strani, gledam i trazim.. i nigde nema niti crvene kutije niti bilo kakvog srafa za masu... i onda kao ajde da pogledam na levoj strani kad ladno tamo je i crvena kutija i sraf .... :wtf: :doh: pa mi sad nista nije jasno.. znaci rikverc svetlo je desno a sraf za masu je levo... niko to nije spominjao.. ili je to slucaj samo kod mene...

Slika

i sad imam problem.. da kad spojim crnu zicu tu na masu na levoj strani.. crvenom zicom ne mogu da dohvatim rikverc svetlo na desnoj strani ispod auta.. direktno na grlo.. ili sam ja pogresno razumeo ili je kod mene ovo sve naopako postaveljno.. :)

EDIT:

Evo ovde covek napravio PDF kako instalirati senzore http://www.fordownersclub.com/forums/to ... ocus-mk25/ .. slicno sam i ja radio i kod njega je masa na levoj strani.. ali opet na toj strani nema tu crvenu kutiju.. jbt bas sam baksuz :D ... kako kod vas stoji .. jel taj crveni box i masa kod vas na levoj strani ili desnoj? ako stojite okrenuti prema gepeku i gledate u njega? jer kako se meni cini ja cu morati vaditi zice sto sam provukao na desnoj i prebaciti na levu stranu i tamo probati naci rikverc svetlo u tom snopu zica.. ako je uopste tu :(

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Parking senzori

Poruka od Ford_III » utorak, 28. feb. 2017. u 03:20h

Napravis sam masu.
Nadjes rupu na limu i tu zakacis masu a rikverc nadjes sam probnom lampom.
Zice posle menjaju boju tako da ne mozes pratiti zicu po boji.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » sreda, 1. mar. 2017. u 13:40h

evo da javim samo i pokazem kako je odradjeno... znaci, prvo smo nasli majstor i ja :) plus zicu rikverca i zicu masu u gepeku.. ogulili malo izolaciju, spojili i oblepili izolir trakom.. na slici dole prikaz kako je spojeno i koje boje su zice bile.. jedino sto sam ja posle jos malo izolir trakom izolovao...

Slika

Avatar korisnika
Gabau
Poruka: 170
Član foruma od: petak, 15. feb. 2013. u 22:45h
Lokacija: Skopje

Re: Parking senzori

Poruka od Gabau » sreda, 1. mar. 2017. u 14:42h

Sledeci put nemoj da seces zice nego uzmi ovakvo nesoto za brzo spajanje.

Slika

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Parking senzori

Poruka od dados » sreda, 1. mar. 2017. u 14:49h

nisam sekao zice.. vec samo ogulio izolaciju i tako spojio.. imao je majstor isto to.. ali kaze da mu se dosta njih posle nekog vremena vraca da ponovo napravi spoj, pa vise ne radi sa tim... a ovako jos ni jedan se nije zalio..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Parking senzori

Poruka od mbole » sreda, 1. mar. 2017. u 15:30h

Postoje dve "sorte" ovakvih.
Ove sa slike su namenjene za kabl koji ima zicu punog preseka, posto imaju takozvane "nozeve". Oni uhvate oko kabla, zaseku izolaciju i useku se u bok same zice.
Za licnastu zicu, kakva je na auto provodnicima, koriste se one koje imaju "vampire", to jest ovi limcici koji vire stoje pod 90 stepeni, i imaju bukvalno "zube" koji se ubadaju u kabl, probiju izolaciju i udju izmedju licni. (takvi vampiri su recimo na telefonskim konektorima).

Ako koristis pogresne, kod licnaste zice bude odseceno nekoliko licni koje su spolja i pocinje da gubi kontakt, a u pun presek se vampri zabiju ali brzo popuste i izgube kontakt.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“