Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Gašenje ESPa

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Gašenje ESPa

Poruka od fancy » petak, 14. okt. 2011. u 07:45h

zoran sm piše:Ne , nije radi FWD drifta hehehe. Situacija je da sam išao kod kolege na vikendicu Fruška Gora je u pitanju je blatnjav put tek orošen kišom. Lepo pun gas i Mondeo samo polako uzbrdo sa jedva 2000 obrtaja, dok me Kec ladno obiđe. Nisam se nešto osećao sigurnije u toj situaciji (bez obzira na te silne sisteme), smatrao sam da mojim 17" gumama širine 225 bih trebao bolje to da uradim nego od Stojadina. Inače korekcija kada sam izvukao plastiku kod menjača postoji instalacija izvedena za ESP, nisam siguran kada bih kupio dugmence negde, da bih hladno mogao da ga spojim na za to predviđeno mesto?! I da malo je frustrirajuće kada hoćeš malo da "zašlajfaš" tek toliko da neka komšinica digne pogled nisi to u mogućnosti :) .
Nekoliko kratkih crtica:
1. Odakle ti ideja da bi u Fordu jednu skupu doplatu stavili (a to nije samo jedna kuticjica koju staviš/ne staviš) a pri tom i ne naplatili? Žice iza blanka za prekidač ko zna gde vode i šta je na njihovom kraju (i da li ičega ima)
2. To što te je u sveže orošenom blatu sa 17" gumama 225 širine odrao kec je sasvim normalno. Pretpostavljam još i da su bile letnje gume... možda bi za nijansu bilo bolje da si imao M+S gume (s naglaskom na "M"), ali opet, sa tim čamcima teško da bi se u tim uslovima mogao nositi sa kecom na lastišima od guma. Jbg. to je tako... u svakom slučaju nije veće poniženje nego kad je pre 10ak godina u mom starom kraju BMW 5ica u Admirala Geprata pokušavao da se popne a Fića (Da, Zastava 750!! lol) mu trubi da se skloni i prozuji pored njega ostavivši ga da mu jede dim iz auspuha cekicko
3. Zaklučak: teško da imaš ESP osim ako neko nije stručno pakovao tvoj automobil, u kom slučaju, ipak, moli boga da ga nemaš :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Gašenje ESPa

Poruka od milan_gt » petak, 14. okt. 2011. u 10:31h

Iosis piše:Pa ti se nadaj i idi daj neki prilog u crkvu ne bi li pao snjeg. lol
thumbsuph hahahaha

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Gašenje ESPa

Poruka od mbole » petak, 14. okt. 2011. u 14:00h

Nesto mi tu ne pije vodu.
Ako nema ESP-a, zasto bi se zaustavio na 2000 obrtaja pri punom gasu? Da ga nema, onda bi morao da proklizava tockove, i obrtaji bi rasli u nebo, a auta bi bilo svud po putu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Gašenje ESPa

Poruka od milan_gt » petak, 14. okt. 2011. u 14:07h

to je TC a ne ESP, da li je u mondea posebno ugradjivan TC ili ASR bez ESP-a?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Gašenje ESPa

Poruka od mbole » petak, 14. okt. 2011. u 14:25h

milan_gt piše:to je TC a ne ESP, da li je u mondea posebno ugradjivan TC ili ASR bez ESP-a?
U Mk2 jeste (ESP-a tada jos nije ni bilo), ali je i tamo postojao prekidac. Za Mk3 ne znam.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Gašenje ESPa

Poruka od fancy » petak, 14. okt. 2011. u 15:36h

Mondeo Mk3 manual:

(strana 76)

Stability control (ESP) indicator lamp

Note: If it does not illuminate when the ignition is switched on or if it stays illuminated whilst driving, it indicates a malfunction (unless the system has been switched off manually when it will also illuminate).
During a malfunction the system will be switched off. Have the system checked by an expert.


(sad ide ona slika 2 traga točkova automobila koji krivuda)
Illuminates when stability control is switched off and flashes when stability control (ESP) is activated.

(strana 120)

Stability control

ESP provides an enhanced traction control function by reducing wheel spin at the driven wheels when accelerating. This improves the ability to pull away on slippery roads or loose surfaces. The system also supports stability by counteracting the tendency of the vehicle to swerve away from the intended path. This is performed by braking individual wheels and/or reducing engine torque as needed.

USING STABILITY CONTROL

Switching off ESP
The system can be switched off manually by pressing and holding the ESP switch for at least one second. Both the ESP warning lamp in the instrument cluster and the OFF lamp in the switch will illuminate. The
system can be re-enabled by pressing the switch again. Each time the ignition is switched on, the system is automatically selected.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Gašenje ESPa

Poruka od Cedo » petak, 14. okt. 2011. u 15:50h

milan_gt piše:to je TC a ne ESP, da li je u mondea posebno ugradjivan TC ili ASR bez ESP-a?
Ima posebno TC, ali i ESP regulise proklizavanje pogonskih tockova..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

zoran sm
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 7. okt. 2011. u 00:18h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Gašenje ESPa

Poruka od zoran sm » petak, 14. okt. 2011. u 17:45h

Koja god da je military skraćenica :) TC ABS ili ESP nije bitno, ljudi to se izgleda ne može ugasiti...

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Gašenje ESPa

Poruka od fancy » petak, 14. okt. 2011. u 18:27h

Može, ali ti to nemaš. lol
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

zoran sm
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 7. okt. 2011. u 00:18h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Gašenje ESPa

Poruka od zoran sm » subota, 15. okt. 2011. u 22:44h

Pa konačno smo to razmrsili, neki sitemi postoje ali nemam kontrolu nad njima. Doduše samo u retkim kolima mogu svi sistemi zaštite da se ugase, ali kod mene nijedan. I došao sam do zaključka da je vlasnik pre mene izgleda bio safety freek.

Bokimk116v
Poruka: 122
Član foruma od: nedelja, 10. nov. 2019. u 19:52h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Gašenje ESPa

Poruka od Bokimk116v » ponedeljak, 25. maj 2020. u 21:08h

Momci pre neki dan sam menjao km sat i sad imam jedan problem. Imam esp, ali na ovom sstu nema indikatora za esp. Sta raditi, a da ne menjam ponovo? U pitanju mondeo mk3

Odgovori

Povratak na „Svaštara“