Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fusion 1.4tdci grejaci

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » utorak, 28. nov. 2023. u 19:34h

Izvinjavam se sto pokrecem opet temu,citam 4 dana trazim da resim problem,par dana hladnije na tabli mi se ne pojavljuje da pali grejace,proverio self test lampica ispravna.Bio u servisu dijagnostika ne pokazuje nikakve greske niti bilo sta sumnjali na relej probam od komsije ispravan nista ista situacija.Auto teze pali duze vergla kontam jer ne pali grejace.Dali ima neko neki predlog ili resenje bez da krece da skidam sve i isprobavam jedan po jedan jer su jako ne pristupacni.A i da su neispravni msm da bi morao da da signal na kontrol tabli

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od M.M.L. » utorak, 28. nov. 2023. u 19:42h

Nema signala ako su neispravni, isto se pojavljuje na tabli. A druga stvar, mogu oni da budu ispravni i da rade lose. Ako ih nisi menjao topao savet da to ucinis

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » utorak, 28. nov. 2023. u 19:50h

Nisam nista dirao auto sam kupio u martu,bilo i onda par puta hladnije pa duze verglao al sad tek krece zima i bice problem.Ok znam da bude nezgodno i zamena grejaca pucaju i svasta a ne skida mi se bas i glava ako se ne daj boze to desi.Zato bi prvo bar da resim da ih dobijem da pokaze na tabli da ih aktivira pa da vidim sta se dalje desava.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od M.M.L. » utorak, 28. nov. 2023. u 20:16h

Grejaci se aktiviraju nevezano dal ih dobijas na tabli ili ne. Njih aktivira i kontrolise PCM, odnosno racunar automobila. Ne odredjuje lampica na tabli dal ce nesto raditi ili ne, ona je tu samo kao indikator. Da se proveri da li dobijaju grejaci napon je otprilike 5 minuta posla sa unimerom. Srecno sa resavanjem problema

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od ljuba power » utorak, 28. nov. 2023. u 21:09h

Bajkica piše:
utorak, 28. nov. 2023. u 19:50h
Nisam nista dirao auto sam kupio u martu,bilo i onda par puta hladnije pa duze verglao al sad tek krece zima i bice problem.Ok znam da bude nezgodno i zamena grejaca pucaju i svasta a ne skida mi se bas i glava ako se ne daj boze to desi.Zato bi prvo bar da resim da ih dobijem da pokaze na tabli da ih aktivira pa da vidim sta se dalje desava.
nemaš ti problem sa grejačima,na ovim temperaturama 0-3,4c grejači mu nisu ni potrebni pri paljenju (ali posle paljenja jesu-post glow period).iz tog razlogA ti i ne sija indikator na tabli (što ne znači da oni nisu aktivirani).tek kad bude temp.u jačem minusu -5 i manje,zasvetliće ti indikator i to vrlo kratko.nije na odmet da ih pregledaš i zameniš po potrebi.da preduprediš njihovo zaglavljivanje kasnije i pucanje..ali nećeš dobiti brže paljenje već samo mirniji rad posle paljenja.

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » utorak, 28. nov. 2023. u 22:05h

Znam da se nisu vezani za sijalicu ali kontam mozda kad tu ne signalizira da ne salje ni na grejace,jeste posao 5 min negde gde su prostupacni grejaci ovde su bas zabaceni i dosta ds se skida da se dodje do nnih,gledao sam snimke iki postonj laksi nacin.Pa msm ds je normalno da lakse pale svi dizelasi ako rade grejaci jer zato i sluze,jeste ovo noviji sistem da oale na hladnije i brze greju ali opet svrha im je ta.No eksperimentisacu cim dodjem do vremena ako nista onda skidanje pa lagano 🙂

Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 101
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od CyberFX » sreda, 29. nov. 2023. u 08:46h

I ja sam sumnjao na grejace, ali sam brzo ustanovio da je aku bio problem (oslabele/crkle celije), preko noc na hladnoci se isprazni, ujutru ako nije mnogo hladno upali, ako nemas drugi skini taj i drzi ga u kuci preko noc pa probaj sutra da li pali normalno
- isto mi se desavalo i sa auto na plin kada je aku oslabeo, dopunim ga i direktno paljenje na plin iako je minus, palio ko mina
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » sreda, 29. nov. 2023. u 12:41h

Nzm probacu,kupio sam ga marta akumulator mi dosta izgleda novo,nemam papire nikakve od njega ali deluje da nije mator,ali ko zna moguce je i to

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od mbole » sreda, 29. nov. 2023. u 23:12h

Ovu pricu smo vodili i pre par godina... i ponovo iste pogresne informacije.

Lampica grejaca treba da se pali UVEK osim ako je temperatura motora preko 80 stepeni.
Dal ce se upaliti na deo sekunde ili duze.. sasvim druga prica.
Ako nije hladno, dok se izinicijalizuje tabla lampica ce se vec ugasiti zajedno sa svim ostalim.

Drugo.. Grejaci isto tako rade UVEK osim ako je temperatura motora preko 80 stepeni. Krace ili duze, ali rade. Pricam o predgrejanju, ne o produzenom grejanju koje isto tako radi, samo po drugacijem algotritmu..
To sto je tebi vrucina na 40 stepeni ne znaci da je i motoru vrucina, on se smrzo, posto je njemu normalna temperatura 100.
Da li je to motoru bas neophodno, ili moze da upali i bez toga.. sasvim druga prica.
I ti mozes da se malo smrzavas pa da se posle ugrejes, al je lepse ako ti je odmah toplo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 30. nov. 2023. u 02:36h

Što se same lampice tiče nisu baš iste pogrešne informacije kao i pre par godina pošto smo još tada a i više puta utvrdili da to nisu pogrešne informacije.
Nema potrebe da sad citiram gomilu postova ljudi sa takvim kolima kroz 15 godina unazad koji su pisali da nisu nikad primetili da im se ikad upalila lampica grejača.
Ne pali se uvek lampica grejača prilikom apsolutno hladnog starta na tim kolima, a to da li će se upaliti zavisi od spoljne temperature koja je tada u tom momentu u tom slučaju ekvivalentna temperaturi motora.
Sad, da li se upalila na 50 milisekundi ili na 300 milisekundi i da se po tome eto upalila je već glupo polemisati.
Nije ostala upaljena dovoljno da se primeti i to je to.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » četvrtak, 30. nov. 2023. u 07:02h

Dobro samo sam pitao,znam princip rada grejaca i sve automehanicar sam po struci al ne radim to vec preko 10god,sano mi je bilo cudno da se uopste ne pojavljuje i da mozda ima neke veze,ali no evo jutro dosta hladno oko -2 upalio je bukvalno pola sekunde al pojavila ali opet tesko upalio iz 3 puta.Ali juce sam malo stigao i pogledao grejace onaj test probne lampe 3 rade ovaj prvi skroz do akumulatora nista ne reaguje.Naravno skinuo pluseve sa grejaca.Tako da ovih dana cu videti da zamenim ako bog da da ih skinem da ne popucaju posto kazu da se lako bas desava da pucaju

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od mbole » četvrtak, 30. nov. 2023. u 10:17h

Jbg.. kad das kontakt, tog trenutka se popale sve lampice, ukljucujuci i lampicu grejaca.
Tako da se upalila.
A sto nije ostala da gori duze od ostalih, je zato sto je to bilo dovoljno vremena da grejaci odrade svoje.

Ili se ford bas "igrao" od modela do modela...
Ajd.. za sutra predvidjaju 20 stepeni, bas cu da odem do drugara koji ima fiestu sa istim tim 1.4 motorom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » četvrtak, 30. nov. 2023. u 10:36h

Kazem samo nikad do sad mi nije palio a bilo je oko 0 -1 jutros eto prvi put hesva da se pojavila.Sve je to zanemarljivo ali dosta teze pali zato me bunilo pa sa sumnjao u relej da ih ne pali eli eto provereno.Cim budem imao vise vremena skidam ih i proveravam svaki dotok struje zasebno.Ali menjam ih bez razmisljanja nije neki dinar samo da se odviju,jer su me tu dosta poplasili da dosta pucaju,msm sta i ocekivati kad se moraju steci a 8 kljuc ih odvija tako da su dosta tanki

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od mbole » četvrtak, 30. nov. 2023. u 10:53h

Da... jako lako pucaju posto zapeknu.
Imas "proceduru" za odvijanje, koja se u sustini sastoji u sipanju ulja pored grejaca, voznje, opet sipanja ulja i tako par dana, i tek nakon toga odvijanja.
Recimo
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » četvrtak, 30. nov. 2023. u 14:13h

Ima on tu ulja od ventil dekne 😁😁Pa tako cu i polako wd naspricam pa malo napred mako nazad uz spricanje wd-a
A kako to lepo i lako izgleda kad na sve snimke pokazuju gde su grejaci na izvolte,a ovde se dobro izlomis i bez ogledala nema posla,strasno

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od ljuba power » četvrtak, 30. nov. 2023. u 21:44h

ljuba power piše:
utorak, 28. nov. 2023. u 21:09h
tek kad bude temp.u jačem minusu -5 i manje,zasvetliće ti indikator i to vrlo kratko.nije na odmet da ih pregledaš i zameniš po potrebi.da preduprediš njihovo zaglavljivanje kasnije i pucanje..ali nećeš dobiti brže paljenje već samo mirniji rad posle paljenja.
znači kod tebe se sve ponaša kako treba i kako sam ti napisao,paljenje lampice za grejače vrlo kratko .opet ti ponavljam da nemaš problem sa grejačima.a ti kako hoćeš,čupaj,kidaj,vadi,menjaj...nećeš ništa uraditi sa tim

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » subota, 2. dec. 2023. u 10:27h

Evo skinuti grejaci 3 neispravna jedan radi,ipak je do grejaca jer je nemoguce da je tako tesko palio na tako mali minus pa cak i oko 5 u plusu.Sad cu da ih montiram pa cemk videti kad opet zahladni 🙂

Bajkica
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 7. nov. 2023. u 17:44h

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od Bajkica » ponedeljak, 4. dec. 2023. u 06:28h

-5 jutros sastavio na drugi okretaj tako da resen problem 🙂

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fusion 1.4tdci grejaci

Poruka od mbole » ponedeljak, 11. dec. 2023. u 02:51h

mbole piše:
četvrtak, 30. nov. 2023. u 10:17h
...
Ajd.. za sutra predvidjaju 20 stepeni, bas cu da odem do drugara koji ima fiestu sa istim tim 1.4 motorom.
Nazalost... iskocili su neki nepredvidjeni momenti, nije me bilo 10-tak dana, tako da ce snimanje fieste najverovatnije da saceka prolece.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Svaštara“