Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Svaštarenje za ubijanje dosade

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
stjepa90
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 17. apr. 2023. u 00:30h

Svaštarenje za ubijanje dosade

Poruka od stjepa90 » nedelja, 25. jun 2023. u 10:34h

Pozdrav svim clanovima.

Posedujem Mondea mk4 2010, Titanium, prerestyling verziju. Dosta čitam po forumima i trazim svasta vezano za njega, sta sve postoji od opcija itd, itd ..

Skoro sam video za aptejt convers+ table, proverio svoju i video da imam verziju ROM-a 0906, kao i da postoji fabricki apdejt. I jos pored toga svasta.. Zato sam resio da pravim topic sa svakojakim pitanjima vezanim za model, pa, ko ima odgovore, a i pitanja, neka se ukljuci 🥸

- Moja neka konkretna (trenutna) laička pitanja su :

• sta se dobija fabrickom nadogradnjom softvera convers+ ? Ne mislim na one custom modove, mada, i to bi doslo u obzir.

• koja sve softverska azuriranja generalno postoje za ovaj model auta i sta se dobija istim? Da li se neke mane koriguju azuriranjem?

Video sam cak da neko update - uje neki modul za dizne?!(ispravite me ako gresim) i navodno dobija ugladjeniji rad istih (ne vidim bas preteranu logiku)


• Da li je potrebna neka posebna prepravka ako bi se ugradili, na primer, adaptivni xenon farovi umesto klasicnih xenon farova?

• Oni entuzijasti koji vole da sredjuju automobile po zelji, sta ste jos radili na vasem autu, osim čipa (odradjen već) , felni i navigacije i gde nabavljate delove ( grilove, difuzore, spoilere itd.)

Napomena : ovo je tema cisto zabavnog karaktera i razmenjivania misljenja i ideja, s toga molim bez podrugivanja bilo kome, i bez zluradih komentara i svadja.

Ako tema ne odgovara podforumu, neka admin prebaci.



Sent from my LE2123 using Tapatalk


Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Svaštarenje za ubijanje dosade

Poruka od Djole » nedelja, 25. jun 2023. u 19:05h

Ja ću ti odgovoriti na nešto što znam... Radio sam nekoliko tih apdejt-a conversa. Dobija se digitalni prikaz brzine, kao i temperature motora... Grafički prikaz parking senzora i PTC heatera. Nekoliko tema, animacije neke za auto, na primer kada su upaljena kratka svetla bude vidljivo na ikoni auta. Imaju neki softveri i prikazivanje pokazivača pravca itd...
Što se tiče afl farova potreban je modul da bi radilo pomeranje...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 51
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Svaštarenje za ubijanje dosade

Poruka od Sekara » ponedeljak, 26. jun 2023. u 15:05h

Djole rekao bih da te stavke koje si naveo (digitalni prikaz brzine, temperatura rashladne tecnosti, teme...) su deo modovanog firmware-a za Convers+, a Stjepa90 je spominjao fabričko ažuriranje firmware-a.

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Svaštarenje za ubijanje dosade

Poruka od bo. » utorak, 27. jun 2023. u 00:07h

stjepa90 piše:
nedelja, 25. jun 2023. u 10:34h
Pozdrav svim clanovima.

Posedujem Mondea mk4 2010, Titanium, prerestyling verziju. Dosta čitam po forumima i trazim svasta vezano za njega, sta sve postoji od opcija itd, itd ..

Skoro sam video za aptejt convers+ table, proverio svoju i video da imam verziju ROM-a 0906, kao i da postoji fabricki apdejt. I jos pored toga svasta.. Zato sam resio da pravim topic sa svakojakim pitanjima vezanim za model, pa, ko ima odgovore, a i pitanja, neka se ukljuci 🥸

- Moja neka konkretna (trenutna) laička pitanja su :

• sta se dobija fabrickom nadogradnjom softvera convers+ ? Ne mislim na one custom modove, mada, i to bi doslo u obzir.
Bez custom modova ništa.
stjepa90 piše:
nedelja, 25. jun 2023. u 10:34h
• koja sve softverska azuriranja generalno postoje za ovaj model auta i sta se dobija istim? Da li se neke mane koriguju azuriranjem?
KOliko znam nikakva ažuriranja (tvornička).
stjepa90 piše:
nedelja, 25. jun 2023. u 10:34h
Video sam cak da neko update - uje neki modul za dizne?!(ispravite me ako gresim) i navodno dobija ugladjeniji rad istih (ne vidim bas preteranu logiku)
Nisam čuo za to, neznam
stjepa90 piše:
nedelja, 25. jun 2023. u 10:34h
• Da li je potrebna neka posebna prepravka ako bi se ugradili, na primer, adaptivni xenon farovi umesto klasicnih xenon farova?
Neznam ni da postoji ta opcija za Mk4
stjepa90 piše:
nedelja, 25. jun 2023. u 10:34h
• Oni entuzijasti koji vole da sredjuju automobile po zelji, sta ste jos radili na vasem autu, osim čipa (odradjen već) , felni i navigacije Slika i gde nabavljate delove ( grilove, difuzore, spoilere itd.)
Osim nabrojanog, odrađeno:
- Eibach distance 20 mm sve 54, ebay
- Bilstein B4 amortizeri (jer su stari bili pred kraj)
- Titanium S prednji lip, gornja i donja maska te komplet amglenke (ebay, aliexpress Dragomir)
- Titanium S pragovi ebay
- kratka antena OEM Ford
- polukožni sicevi sa grijanjem i hlađenjem (crveni konac) te pripadajuće oplate i dugmad - Reppa
- alu pedale i foot rest ebay
- spojler gepeka ebay (non oem)
- difuzor zadnjeg branika ebay
- ovalni nastavci auspuha kod majstora za auspuhe
- zatamnjena zadnja stakla
- odrađena zvučna izolacija oplata vrata, zvučnici Hertz DSK i Focal, adapteri DIY
- komplet osvjetljenje nogu DIY varijanta


Uskoro slijedi promjena unutrašnjosti (nebo) u crnu alkantaru, (farbanje sjenila itd isto u neku tamnu nijansu) jer mi se postojeće objesilo..

Ima još toga, volje ima ali fali para i vremena.

Sretno sa pronalaskom grilova, difuzora itd jer toga baš nažalost i nema nešto u ponudi.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Odgovori

Povratak na „Svaštara“