Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Enigma creva za rashladnu tecnost

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
montecarlo111
Poruka: 82
Član foruma od: utorak, 21. avg. 2012. u 13:44h
Lokacija: Bor

Enigma creva za rashladnu tecnost

Poruka od montecarlo111 » ponedeljak, 14. nov. 2022. u 21:14h

Vec duze vreme gledam na oglasima neki auto da kupim pa mi je upalo u oci da na velikom broju Focusa na posudi za antifriz jedno crevo je iseceno i blokirano. Slika u prilogu. Pa mi nije jasno o cemu se radi. Koliko znam laicki treba da ima dva creva. Verovatno postoji neko logicko objasnjenje pa ako neko moze da me prosvetli.

Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Enigma creva za rashladnu tecnost

Poruka od 911s [SK] » utorak, 15. nov. 2022. u 02:43h

Posuda fabrički predviđena za više varijanti motora i rashladnih sistema. Ford je to radio još mnogo davno.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

montecarlo111
Poruka: 82
Član foruma od: utorak, 21. avg. 2012. u 13:44h
Lokacija: Bor

Re: Enigma creva za rashladnu tecnost

Poruka od montecarlo111 » sreda, 16. nov. 2022. u 23:30h

911s [SK] piše:
utorak, 15. nov. 2022. u 02:43h
Posuda fabrički predviđena za više varijanti motora i rashladnih sistema. Ford je to radio još mnogo davno.
Nije mi bas najjasnije. Kazes da je posuda predvidjena za vise modela ok. Ali isti model sa istom kubikazom neki ima dva creva normalno a neki ima jedno crevo i drugo blokirano. Zasto? I kao uopste funkcionise onaj sa jednim crevom? Ima li neke razlike?
Pitam iz razloga jer kad sam prvi put video takav sa jednim blokiranim izlazom i samo sa jednim crevom mislio sam da je nekakva muljaza i da na autu nesto ne funkcionise kako treba pa su to tako resili dok se ne proda pa ko kupi nek muci muku.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Enigma creva za rashladnu tecnost

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 17. nov. 2022. u 01:15h

Postoje revizije elemenata rashladnog sistema. Jeftinije je fabrički blindirati jedan izlaz nego projektovati izmenu i menjati alat za proizvodnju. Iskreno nema potrebe zalaziti u detalje dalje kako i zašto ovaj ima crevo ovde a onaj onde.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Svaštara“