Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Restauracija - iskustva

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Vts
Poruka: 40
Član foruma od: petak, 13. nov. 2015. u 12:00h

Restauracija - iskustva

Poruka od Vts » četvrtak, 27. avg. 2020. u 14:26h

Imam neka pitanja na koja znam da neću baš dobiti tačan odgovor, ali okvirne vrednosti kao i rasponi cena a i tuđa iskustva mi isto dosta znače.
Našao sam auto 30 godina star :vid budale: , u ok stanju, kompletan je, motor, menjac i kocnice rade, ali potrebno kompletno farbanje isredjivanje karoserije, a i ima korozije (na baltobranima i verovatno na samom podu automobila). Zanima me okvirno koliko može da košta sređivanje karoserije (može i podeljeno po nekim kategorijama, npr koliko može da košta zamena poda koji je korodirao). Bilo kakve informacije i iskustva su dobrodošla.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od mbole » četvrtak, 27. avg. 2020. u 15:27h

Koji auto?
Nije isto dal sredjujes ficu, ladu ili nesto trece. Ako nista drugo, dimenzije se razlikuju, kolicina rada se samim tim razlikuje, kolicina boje se razlikuje...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od dule0911 » četvrtak, 27. avg. 2020. u 15:33h

Mnogo varijabli tu ima. Da li ces deo raditi sam ili ne (npr rasturanje), da li ce ti limar praviti delove/krpiti postojece gde moze ili ce menjati sa panelima koje vec kupis itd.

Zavisi sta je i koliko trulo ali racunaj od 2000 pa navise. U mom slucaju za xr2 je taj deo bio oko 2500-3000, deo delova sam kupovao deo pravio limar, s tim sto cu farbanje morati opet jer nisam zadovoljan. Naravoucenije, bar za farbanje mada moze se reci i generalno, jeftinije uglavnom ispadne skuplje na kraju. Uvek ce biti onih prica "to u mom selu sve moze za 100", ali to prosto nije realno, bar iz onoga sto sam ja video, uglavnom su to krpacine. Cena, kvalitet, brzina - izaberi dva pa shodno tome biraj majstora.

Sa srecom, trebace ti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 27. avg. 2020. u 17:11h

Ako si siguran da ćeš u svemu tome uživati na kraju kako god da ispadne a i u toku svih tih radova kakvih god problema da tu bude, ako si OK sa time da ne znaš koliko će to koštati niti koliko će to trajati, a i pitanje da li će uopšte biti završeno (možda 20% vozila preživi restauraciju, ostalo propadne u toku ili vlasnici odustanu ili skontaju da su se zajebali ili više ne žele da ulažu i automobili završe u delovima i na djubretu, a ima i nekih koji već 10 i više godina rade auto i ne nazire se kraj radovima)..... Ako ti je to sve u redu i spreman si da žrtvuješ i sebe i sve više drugo nego što misliš onda samo napred.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Vts
Poruka: 40
Član foruma od: petak, 13. nov. 2015. u 12:00h

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od Vts » petak, 28. avg. 2020. u 11:05h

Hvala na informacijama. U pitanju je peugeot 205 1.9 gti - auto koji sam hteo da kupim pre 10 godina kad nisu bile naduvane cene za dobre primerke ali sam birao nešto što manje troši i ima vazdušne jastuke i ABS (kakva greška).
Da je neki manje redak auto išao bih po principu quick and dirty, ali ovoga mi je baš žao da ne radim kako treba. Nemam nikakvo znanje da radim sam (osim sto sam pogledao sam na YT stotine klipova), eventualno bih mogao da enterier rasturim.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od mbole » petak, 28. avg. 2020. u 12:17h

Lep izbor thumbsuph

Nek ti je sa srecom.
Vole boh da ga vidim gotovog.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od van » ponedeljak, 31. avg. 2020. u 09:11h

Te 205 imaju dobar Lim, Tako da n e verujem da je mnogo truo. Okaci slike. Ako je rdja negde po ivici panela ili na ravnom limu , nije problem. Problem je korozija ispod duplog ili trostrukog Lima. Ja Sam od najtrulijeg auta na skupu za 3 Dana napravio auto bez rdje. A slicnu koroziju na drugom autu Koji Sam restaurirao, radio Sam par meseci, doduse me svako dan, Ali bar 5 puts vise vremena.
Za lep izgled bitna je priprema za farbanje I sta se koristi od materijala

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 31. avg. 2020. u 19:01h

Za svaki 1 dinar koji u radu na tom autu namerno uštediš on posle vredi 3 dinara manje.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 31. avg. 2020. u 22:05h

Sve sto losije odradis posle se pre vidi, platio sam skolu, sledeci put ako bude opet nesto nece se stedeti.

Avatar korisnika
Vts
Poruka: 40
Član foruma od: petak, 13. nov. 2015. u 12:00h

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od Vts » utorak, 1. sep. 2020. u 09:33h

Dok se ja prepračunavam vlasnik je odustao od prodaje, odlučio je sam da ga radi. Meni je inicijalna zamisao bila da imam auto koji mogu da vozim, da je mehanički dobar, a ne mora da bude estetski savrsen. Međutim svaki 205 1.6 ili 1.9 GTI i 309 GTI koji sam našao je u lošem stanju i mora dosta da se radi da bi mogao da se vozi, a onda u tom slučaju je bolje ga raditi korektno.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Restauracija - iskustva

Poruka od van » utorak, 1. sep. 2020. u 12:53h

Па једно је сређивање а друго је рестаурација.
Прво је да све буде ( што је више могуће) исправно , а друго захтева да размонтираш све и средиш сваку ситницу да буде као што је из фабрике изашло.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“