Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sobna vrata preporuka

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od mbole » ponedeljak, 26. sep. 2022. u 23:00h

Moja Jelo... tata je iskusan :)
Koliko god ja licno voleo drvo.. PVC/ALU je ne keva i tata nego deda kada pricamo o odrzavanju.
A tvoj cale je normalan lik, koji bi vise da se bavi svojim zivotom, nego glupostima ko sto su vrata, farbanje, zavitlancije...
Operes vlaznom krpom.. kraj...

Nazalost.. za konkretno pitanje.. nemam odgovor... jednostavno ne znam nikog ko je u tom poslu
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od jelchica » utorak, 27. sep. 2022. u 19:35h

To sve stoji, istina :) Ima on na drugoj kući u dvorištu relativno novija drvena vrata (10-ak god) ali za ovu drugu kuću bi ALU.
Malo se ponuđač stolarije bečio na pomen ALU sobnih ("ja nudim samo balkonska i ulazna, sobna moram da naplatim kao ulazna ako hoćete kvaku sa obe strane") ali tražićemo još ponuda.
Hvala ti, ohrabrio si me :D
Kako se onda rešava pitanje oblaganja štoka? Npr. ovaj ponuđač ne nudi nikakvo oblaganje štoka...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od dule0911 » četvrtak, 29. sep. 2022. u 22:15h

Vrata farbana poliuretanom su prilicno trajna ako su dobro uradjena i ako nisu izlozena vlagi. Kod mene 6 godina i 0 promena, odrzavanje isto vlaznom krpom.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od van » petak, 30. sep. 2022. u 07:15h

Алу врата не иду са первајз лајснама . Тотално су непримерена за енетеријер стана или куће . Безвезе су и као улазна врата стана или куће .
Алу и пвц профили су намењени да носе стакло , а испуна која глуми плот је гадна . И на пластифицираним алу вратима виде се масне флеке од прстију само тако ако су тамна. Друго , оно дихтунг гуме саме спадају . Вероватно неспадају када је Шуко профил , али то не спада ни приближно у јефтину варијанту .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od mbole » petak, 30. sep. 2022. u 10:51h

Ukusi su razliciti...
Ne vidim kakava je razlika izmedju ispune koja je od daske, i one koja je od lima/pvc?

Uz to, neko daje prednost funkcionalnosti nad izgledom.

Nisam bas video dihtung gume koje same spadaju (ne kazem da ih nema), al sam zato video gomilu drvenih spoljasnjih vrata koja su leti uvijena na jednu stranu a zimi ravna, ili obrnuto, u zavisnosti kada su pravljena.
I isto tako i unutrasnja kada je u pitanju prostor koji nije kompletno grejan.
To je jednostavno skoro nemoguce izbeci kada je drvo u pitanju. Moguce je.. al ti treba radijalno rezana daska, a takvu ces em tesko da nadjes, em nece biti ni malo jeftina.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2019
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od M.M.L. » petak, 30. sep. 2022. u 11:20h

Sve to ima smisla ako pricamo o ulaznim vratima. Imam "drvena" sobna vrata 20-ak godina i nisam imao neko posebno odrzavanje, jednom su ofarbana da se osveze i to je to. Ne propada farba kao kod ulaznih koja su izlozenija suncu i drugim uticajima. Na spratu imam ulazna alu vrata skoro 2godine i cini mi se da su placena tada ~400e. Sada su takva vrata sigurno oko 600e, a kapiram da dobra sobna vrata sa pervajzom i sa ugradnjom mogu da se nadju u pola te cene.

Ne vidim razlog za dodatnu zajebanciju sa gipsom/malterom/krecenjem i slicno za pervajze. Uglavnom, za svoje novce neka svako radi sta hoce ali to je neko moje misljenje.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od Neša » nedelja, 14. apr. 2024. u 18:50h

Да ли зна неко шта је отпорније и боље као завршна обрада код собних врата, медијапан фарбан полиуретаном, 3D ili cpl folija?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
daki_st
Poruka: 458
Član foruma od: nedelja, 2. mar. 2014. u 16:38h
Lokacija: Beograd

Re: Sobna vrata preporuka

Poruka od daki_st » ponedeljak, 15. apr. 2024. u 08:15h

Farbani medijapan poliuretanom.
Ovo sa folijama po meni je veoma nezno lako se osteti i posle toga nema popravki. Plus kad krecis majstor nece moci ni najslabiju krep traku da zalepi na stok da zastiti jer kad skida traku odmah povuce i foliju.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“