Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » četvrtak, 21. maj 2020. u 03:07h

Pa ti biras vulkanizera kod kog ides.
A neces kod onog sto si ga prosli put il omlatio o beton, il mu oteo pare zbog blatnjavog tocka i cesanja kedera...

Zabole me sto je skinuo jedan tocak. Sta ja uopste radim tu dok on menja? Igram se starog srpskog sporta cekanja u redu?
Doteram, ostavim, i dodjem kroz pola sata, sat, dva, tri... nek ceka on mene, ja treba njemu da dam pare, ne on meni.
Ako nije gotovo... odo ja na jos jednu turu :)
A bes ga... ako u zemlji Srbiji nema bar jedna kafana do prvog coska :)
I da nema... odoh kod durugog vulkanizera gde ima.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 21. maj 2020. u 03:19h

Jok će da se igraju drugog čuvenog sporta "pošao sam gde god ali sam u stvari pošao u kafanu" :D ja se trudim da razumem svačiji ugao razmišljanja, al razumi i ti da nisu svi u penziji i da je mnogima bitna razlika da li će kod vulkanizera izgubiti pola sata ili dva sata i da u kafani se ni ne sećaju kad su bili poslednji put.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 21. maj 2020. u 17:55h

Evo drugari, ova dizalica se opet pokazala uspesna na Focusu MK2,5 (prednji desni tocak)

Slika

Malopre smo imali jednu intervenciju, znaci auto je toliko bio spusten da sam jedva podvukao dizalicu ispod, ali uspesno. Iz prve podigli, nije proklizala (iako je koriscena vec 10+ puta), drzala se momacki, stavili copavac i ajmo dalje :)

pise da trpi 960kg kad je auto podignut na 280mm.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » četvrtak, 21. maj 2020. u 22:21h

Ko te slagao da sam u peMziji?
Na moju veeeeliku zalost, ima ja da peglam do nje :'(

E vidis... tu je greska, sto ne idu u kafanu :)
Usled toga slabi memorija :oldman:
:beer: je najbolji izvor vitamina B, koji kako je poznato, pomaze nervnom sistemu... sign0023
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Aca1976
Poruka: 41
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 23:51h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Aca1976 » četvrtak, 21. maj 2020. u 22:55h

911s [SK] piše:
četvrtak, 21. maj 2020. u 02:28h
Nisi ni ti Bole uračunao čuvenu vulkanizersku foru gde ti, čim dodješ, digne auto i skine jedan točak... i onda stojiš i čekaš pola sata dok izadje iz radionice sa tim prvim točkom. Ne bi da izgubi mušteriju time što će ti reći "dodjite malo kasnije, za pola sata-sat, sad smo zauzeti" te može odmah sve... da se započne, a da se završi to će kad stigne. Još ako je zamena letnje-zimske gume negde u sezoni kada često duva vetar i pada kiša, a u blizini nema kafane/prodavnice/komšinice/pansiona/čega god već što ti padne na pamet samo da bi ubio vreme i što kasnije se vratio kući...
Još kad ti iza ledja mune u gepek točak koji je skinuo i tim blatnjavim točkom očeše keder i bočni tapacirung gepeka i onda onim koji vadi to opet isto, pa to sve puta 4.....
je*iga ne drže svi u gepeku alat i opremu za pecanje, ima nekih koji nose i putnu torbu ili dečije stvari.
Baš tako...u pravu si!Zaboravio sam da pomenem to što kažeš da treba da čekaš kod vulkanizera jedno pola sata-sat!Inače,pošto sam dobio uz auto dva seta felni...jedne čelične 16-ce sa orig.fordovim naplacima i nekim novim kineskim zimski gumama...dobio sam i orig set fordovih alu felni 17-ca...,ali bez guma....te sam kupio nove SAVA UHP 2 letnje za te felne i doneo kod vulkanizera...i sve to što si naveo...baš je tako!Ubacivao mi je felne sa zimskim gumama u gepek na oruk...pri tom mi sa prvom očešao tek stavljen i tek ofarban novi zadnji branik(pošto je njegov bio malo puknut po sredini...čuknuo ga pret. vlasnik u neki stub izgleda dok je išao u rikverc i prso branik i malo nakrivio šinu branika po sredini...pa sam to uzeo novo i platio farbanje kod farbara)...pa sam posle tako ubačenog prvog točka morao da ga opominjem zbog takvog bacanja točkova u auto i morao sam da spomenem da sam tek došao od farbara sa tek ofarbanim zadnjim branikom!Tek se posle toga odnosio pažljivije t.j. kako treba...! :)
Pri tom i ja sam pecaroš...i isprljam i ja auto,ali ne treba da mi ga prlja neko koga plaćam za totalno drugu stvar...t.j. što svojim čobanskim ponašanjem i nepoštovanjem mušterije samo iziritira tu istu mušteriju,odije je na duže staze...i još može i sebi i mušteriji da napravi problem!Onda mi je bolje da se ne nerviram t.j. da me neko ne nervira...i da samim tim ne dovedem sebe u situaciju da moram da napravim problem zbog tamo nekog čobana koji ne zna da se ponaša već gleda samo kako da uzme pare na prvu loptu...,a koga generalno zabole za mušteriju!Takvih nažalost po Srbiji ima puno t.j. većina je takva...,a mušterija nije zaštićena kao u normalnim državama sveta!To je možda i glavni razlog zašto gledam da ono što mogu odradim sam! ;)
mbole piše:
četvrtak, 21. maj 2020. u 22:21h
Ko te slagao da sam u peMziji?
Na moju veeeeliku zalost, ima ja da peglam do nje :'(

E vidis... tu je greska, sto ne idu u kafanu :)
Usled toga slabi memorija :oldman:
:beer: je najbolji izvor vitamina B, koji kako je poznato, pomaze nervnom sistemu... sign0023
Druže,volim i ja pivo...,ali ako ti piješ toliko piva samo kada ideš kod vulkanizera...kakva li je onda tek situacija u drugim slučajevima!? :D I kako voziš onda posle do kuće posle toliko piva!? ;) Volim i ja da popijem pivo...neki put i previše,ali izbegavam kada vozim...i pogotovu posle vulkanizera ili automehaničara! Prvo,trezan mogu pre da uočim ne daj bože grešku ili neodgovorno ponašanje istog tog vulkanizera ili automehaničara,a kao drugo...kao klinac sam neki put i vozio pijan....,ali to je bilo tada...sada iskreno to ne radim!Kada idem da pijem i da se napijem...ne sedam u auto...i mislim iskreno da tako i treba.Mada,kakvo odgovorno t.j. neodgovorno ponašanje ima većina tih vulkanizera i mehaničara...možda je bolje piti pivo,uživati i ne videti njihov bezobrazluk i bahatost...nego biti totalno trezan i napraviti neko žestoko sranje na kraju! ;) Pivce za živce...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » petak, 22. maj 2020. u 00:26h

Pa vidis da na kraju dodjosmo do istog :)
Sta da ti kazem... iskustvo...

Ma zavitlavam se malo, sta ste bre toliko ozbiljni oko glupave stvari kao sto je zamena guma?
Kupio si ti auto, nije on tebe.
Opustite se malo... nije ti auto ni dete, ni devojka, ni mama, ni najbolji drugar... gomila metala i plastike.

Za svako ostecenje, stroku... koju napravi bilo koji majstor, on je i odgovoran. U parama of skroz.
Sta bi radio da neko prodje pored tvog auta i odvali ti far ili ulubi blatobran necim sto nosi u ruci?
Trazio mu pare za stetu, naravno. Uradio on to namerno ili ne, on je odgovoran za svoje postupke, neces ti da placas njegovu nepaznju.
Kakva je razlika izmedju njega i vulkanizera, mehanicara... bilo kog majstora?
Jel si zasro zato sto nisi pazio? Plati. Pa ces drugi put paziti, a iskreno... briga me i ako neces

Nekada sam gume menjao sam, kad nisam imao druga posla, kad je lepo vreme, ili kad odem kod drugara u garazu (poenta je u druzenju, ne u ustedi), nekad kod vulkanizera, obicno prvog koga nadjem u okolini...
Nikad nisam imao nekih problema.
Kad sam radio sam, mala hidraulicna dizalica (ne zaba, vec "flasa" koju sam i inace stalno nosio u gepeku), pod oprugu, viljusku, kuglu... sta je vec zgodno na kom tocku i autu... , navika jos od mladosti da cim skinem tocak, gurnem ga pod auto... (sa trulih pragova fica gde se kacila dizalica, i naravno rucna koja nikada ne radi...) ... ako ima neka klocna, super... kasnije sam nabavio i jedan onaj gumeni podmetac za pod tocak... al sve je to u sustini bilo u autu za slucaj nuzde, ako negde na putu zvekne guma ili slicno.

Vreme... njega bar ima u neogranicenim kolicinama.
Sutra jos nijednom nije pobeglo :)

PS
A pivo... Volem :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Aca1976
Poruka: 41
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 23:51h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Aca1976 » petak, 22. maj 2020. u 00:56h

Slažem se...! ;) Nego kažem...kada sve saberem...ipak mi je bolje da kada imam vremena i postora za rad...ipak to obavim sam!Pošto,ukoliko dođe do toga da neodgovornom vulkanizeru ili nekom drugom tražiš da svoj posao radi profesionalnije...u 50% situacija dolazi do svađa...,a možda te na kraju isti natera svojim bezobraznim ponašanjem da primeniš silu!Ipak mi je dosta svađa i sranja i generalno većine ljudi u Srbiji koji nemaju nikakvu odgovornost i samosvest,a pri tom poseduju neograničenu količinu bahatosti i nevaspitanja!Počevši od nekih komšija koje boli kita kako parkiraju i da li ćeš moći da izađeš iz svoje garaže ili ne i da li ćeš zbog njihovog bahatog prakiranja moći uopšte da dođeš do svoje kuće!Sa njima par puta lepo,ali to mora posle da preraste u svađu i neki vid sranja...,ali to mora...nažalost!Tako da gledam da tamo gde baš ne moram...i ne pravim sranja t.j. izbegnem koliko god mogu da do njih dođe...i ovako mi je pun k.... bezobraznih,iskompleksiranih i bahatih ljudi po ulicama Beograda i Srbije...pa moram da gledam unapred,...kako bi sačuvao i ovo malo živaca! ;)

Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od motoRISTA » utorak, 29. dec. 2020. u 00:05h

Je l' neko beše nedavno postavljao slike ulubljenog »Fokusa« zbog loše postavljene dizalice?

Odgovori

Povratak na „Svaštara“