Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1277
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Scorpio 696 » subota, 9. maj 2020. u 10:48h

I meni nije bas jasno uputstvo
Slika kaze jedno a uzivo je drugacije
Ovako ja namestam (fabricka dizalica)
Slika
Na zadnjem delu je kao mali zarez i tu se uklapa (posto deo za kacenje na dizalici vislji sa jedne strane)
Napred se to nepoklapa jer nemoze lepo da legne tu gde je zarez ali moze izmedju dve matice da se stavi.
Slika

Aca1976
Poruka: 41
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 23:51h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Aca1976 » utorak, 12. maj 2020. u 22:29h

Evo da javim sledeću situaciju!Naručio sam sa jednog otpada originalnu dizalicu žabu za ford mondea mk4 i stigla mi je dizalica u dobrom stanju i ispravna,ali na njoj piše MAX LOAD 1000 kg!!!Jel to ok ili mi je uvaljena dizalica za Fokusa ili Fiestu?

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1872
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od sarabo » utorak, 12. maj 2020. u 22:36h

Mislim da je sasvim ok, jer sigurno nema 1000 kg po točku, koji dižeš

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Aca1976
Poruka: 41
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 23:51h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Aca1976 » sreda, 13. maj 2020. u 00:29h

Pa možda,ali koliko sam nešto našao...za Mondea MK4 treba na dizalici da piše max load 1200 kg,a negde piše 1000 kg!Sada ne znam šta je tačno i šta bi trebalo da piše!?

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od dax92 » sreda, 13. maj 2020. u 08:12h

Tu originalnu zabu mozes da bacis pre nego sto ti zatreba, pa provalis da ce se slomiti.

Ako ti bude trebala za menjanje tocka negde na putu jer je guma pukla, skontaces o cemu pricam.. Njima je problem podizanje iz mrtve tacke, kad je moras skoro skroz spustiti..
Eno mi u garazi podsetnika (slomljena dizalica) da vise ne pomisljam ni na jednu drugu osim krokodilke.
Ova je pukla nakon prvog preventivnog pokusaja da se promeni tocak na mom focusu koji je cca 350 kg laksi od Mondea, a visina je otprilike taman kao da podizes Mondea sa ispumpanom gumom.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od van » sreda, 13. maj 2020. u 08:34h

Све те дизалице које мењају геометријски угао сила , су глупост , јер се мења и њихово напрезање . Па нпр. дизалица треба да подигне 400 кг , а ти савлађујеш сили од 1200 кг на почетку , а најлакше ја на крају ,када је ауто већ подигнут . Хидрауличну крокодилку у гепек и једно праче дрвене греде величине цигле , ако ти пукне гума , па се спусти ауто , па не можеш да навезеш точак на то и гурнеш дизалицу под ауто .
Крокодилку гураш под ослонце вешања и траверзни . За задње точкове је феноменална , гурнеш је под виљушку испод опруге и дигне 1 цм , чист да се гума одовоји од земље и мењаш точак , не мораш да дижеш цео ход вешања .

petar1964
Poruka: 654
Član foruma od: subota, 22. dec. 2018. u 22:23h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od petar1964 » sreda, 13. maj 2020. u 09:30h

Aca1976 piše:
sreda, 13. maj 2020. u 00:29h
Pa možda,ali koliko sam nešto našao...za Mondea MK4 treba na dizalici da piše max load 1200 kg,a negde piše 1000 kg!Sada ne znam šta je tačno i šta bi trebalo da piše!?
Ma uzivaj

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od bo. » sreda, 13. maj 2020. u 21:07h

Scorpio 696 piše:
subota, 9. maj 2020. u 10:48h
I meni nije bas jasno uputstvo
Slika kaze jedno a uzivo je drugacije
Ovako ja namestam (fabricka dizalica)
Slika
Na zadnjem delu je kao mali zarez i tu se uklapa (posto deo za kacenje na dizalici vislji sa jedne strane)
Napred se to nepoklapa jer nemoze lepo da legne tu gde je zarez ali moze izmedju dve matice da se stavi.
Na desnoj strani si dobro označio mjesto za dizalicu, na lijevoj nisi.

Mondeo mk4 kao i Focus mk2Fl ima oznake na ovom ispupčenom presavijenom limu ispod praga, a to je ovaj "polukrug.
Na prednjoj strani ta točka je nešto bliže točku nego na zadnjoj strani.
Na mjestima gdje su ti "polukrugovi" je lim dodatno ojačan.

Kad dižeš auto nemoj povlačiti ručnu i/ili stavljati u brzinu jer će se lim tako iskriviti, radije ga potklocaj.

Redovito sam stavljao u brzinu i povlačio ručnu pa sam onda vidio da mi se na zadnjoj strani lim iskrivio.

Ove tvorničke dizalice što dođu sa autom su samo za slučaj nužde, ništa više. Jednom sam mjenjao zimski set i na trećoj felgi mi je provrtila matica dizalice.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Lale » sreda, 13. maj 2020. u 21:34h

I meni se slično desilo sa fabričkom dizalicom, samo što je matica sljuštila navoj na osovini.Od tada je krokodilka uvek u gepeku - sa njom nema problema. :)
Slika Slika

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1872
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od sarabo » sreda, 13. maj 2020. u 21:38h

kod mene je hidraulična ( nije krokodilka ) već ona klasična ( klipnjača ) u gepeku i vrši posao samo tako
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Lale » sreda, 13. maj 2020. u 21:48h

Ona je gabaritno zgodnija za nošenje, ali kod nje je ponekad problem da kad se guma izduva, ne može tada da se postavi na mesto za dizanje, jer se auto spusti, pa je potrebno imati parče deblje daske da se na nju natera točak.
Slika Slika

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1872
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od sarabo » sreda, 13. maj 2020. u 21:50h

sve ima svoje i kad naučiš onda pičiš :)
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Lale » sreda, 13. maj 2020. u 21:53h

Naravno, kad kad se sve prethodno podesi i isproba, onda nema problema. thumbsuph
Slika Slika

Aca1976
Poruka: 41
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 23:51h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Aca1976 » subota, 16. maj 2020. u 23:15h

van piše:
sreda, 13. maj 2020. u 08:34h
Све те дизалице које мењају геометријски угао сила , су глупост , јер се мења и њихово напрезање . Па нпр. дизалица треба да подигне 400 кг , а ти савлађујеш сили од 1200 кг на почетку , а најлакше ја на крају ,када је ауто већ подигнут . Хидрауличну крокодилку у гепек и једно праче дрвене греде величине цигле , ако ти пукне гума , па се спусти ауто , па не можеш да навезеш точак на то и гурнеш дизалицу под ауто .
Крокодилку гураш под ослонце вешања и траверзни . За задње точкове је феноменална , гурнеш је под виљушку испод опруге и дигне 1 цм , чист да се гума одовоји од земље и мењаш точак , не мораш да дижеш цео ход вешања .
Ja sam prvo i kupio neku malo kvalitetniju kinesku krokodilku DINGO,ali je tek iz svakog petog puta uspevala da digne auto...pošto se prethodna 4 puta uvek polako sama spuštala...pa sam je vratio i uzeo pare nazad...,a koliko sam čuo i pročitao po forumima isti problem se prilično često dešava kod novih kineskih krokodilki...,a pogotovu ovih jeftinijih modela!Da dajem 100 i više eura...neću i ne mogu trenutno!Meni je dizalica potrebna da dva puta u toku godine zamenim set felni sa gumama i to je to!Sa fabričkom žabom sam poslednjih 6 godina tako radio i sa prethodnom Fiat Cromom i nisam imao problema!Ne verujem da je Fordova originalna žaba nešto lošija od Fiatove...!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » nedelja, 17. maj 2020. u 03:34h

Jel si cuo nekad za : ne moz ono bez ono :)
Da.. zaba radi, u idealnim uslovima.., na parkingu ispred zgrade, u maju...
Dizalica ti ne sluzi da dva put godisnje promenis tockove.
Za to je mnogo bolji komsija vulkanizer (osim ako imas zmiju u dzepu)
Dizalica sluzi kad ti pukne guma, po kisi ili snegu, u vukoprcini gde nema ni prvog sela a kamoli vulkanizera na 20km, a put je vise blato nego asfalt

Sent using Tapatalk


Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od dax92 » nedelja, 17. maj 2020. u 10:26h

Aca1976 piše:
subota, 16. maj 2020. u 23:15h
van piše:
sreda, 13. maj 2020. u 08:34h
Све те дизалице које мењају геометријски угао сила , су глупост , јер се мења и њихово напрезање . Па нпр. дизалица треба да подигне 400 кг , а ти савлађујеш сили од 1200 кг на почетку , а најлакше ја на крају ,када је ауто већ подигнут . Хидрауличну крокодилку у гепек и једно праче дрвене греде величине цигле , ако ти пукне гума , па се спусти ауто , па не можеш да навезеш точак на то и гурнеш дизалицу под ауто .
Крокодилку гураш под ослонце вешања и траверзни . За задње точкове је феноменална , гурнеш је под виљушку испод опруге и дигне 1 цм , чист да се гума одовоји од земље и мењаш точак , не мораш да дижеш цео ход вешања .
Ja sam prvo i kupio neku malo kvalitetniju kinesku krokodilku DINGO,ali je tek iz svakog petog puta uspevala da digne auto...pošto se prethodna 4 puta uvek polako sama spuštala...pa sam je vratio i uzeo pare nazad...,a koliko sam čuo i pročitao po forumima isti problem se prilično često dešava kod novih kineskih krokodilki...,a pogotovu ovih jeftinijih modela!Da dajem 100 i više eura...neću i ne mogu trenutno!Meni je dizalica potrebna da dva puta u toku godine zamenim set felni sa gumama i to je to!Sa fabričkom žabom sam poslednjih 6 godina tako radio i sa prethodnom Fiat Cromom i nisam imao problema!Ne verujem da je Fordova originalna žaba nešto lošija od Fiatove...!
A Fiat Croma je inace niska, bas kao npr focus, pa je to relevantno sto ti je na njoj radila kako treba.. thumbsuph
Narvno da radi kako treba na Cromi koja ima pola metra klirens. ao sto sam vec rekao, tom tipu dizalice je problem podizanje iz niske tacke, sto je konkretno inaj slucaj kad ti najvise zatreba, tj pukne guma na putu.

Ja sam kupio u Pit Stopu krokodilku proizvodjaca Lincos, oko 5000-6000 din je placena, i radi sasvim pristojno ove 2-3 godine, a nije da je ne koristim.. Ne spada, drzi auto, i ne curi nigde.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od van » nedelja, 17. maj 2020. u 10:38h

Има крокодилку енхел купљењу пре 15-20 година на бувљаку , распадала се х пута па сам је сређивао. Исто полако пада као и товја бивша , на пар мунута спусти се неколико цм . Елем она ми је за дизање , а има и једну жабу , који глуми ослонац када се подигне . Мада то што крокодилка полако пада не прави проблем при промени точкова , јер објективно треба мање од минут да ауто буде подигнут да би скинуо стари и ставио нови точак . За то време не може да се спусти дизалица више од 1-2 цм .

Некада су биле добре дизалице , стубне , са вертикалним навојем , али су захтевале један ослонац под сајтном и једну рупу у греди . Мана им је што праве момент на ослонцу , па ако је кородирала каросерија , крену да је ломе .
Али могу да подигну ауто и када лежи на земљи и увек је иста сила којом дижеш , неупоредиво су јаче од жаби , али су дизајниране специфично за неки тип аутомобила .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 18. maj 2020. u 04:10h

Problem kod svih tih relativno jeftinih krokodilki je loš kvalitet gumica i što, verovali ili ne, u njima ima opiljaka od obrade kućišta i navoja.
Dešava se i da potpuno nova dizalica odmah pravi probleme i ne radi dobro.
Recimo fabrički ris na kraju stubline cilindra koji služi da tu prolazi ulje kada klip dodje u taj krajnji položaj bude neobradjen i oštećuje lip-seal koji treba da drži pritisak.
To su neke stvari kojih su sigurno ili namerno svesni u proizvodnji, to je toliko prost uredjaj koji se može napraviti da traje godinama uz čestu upotrebu ali ga izgleda namerno naprave da bude veoma kratkog veka.
Nekoliko sam ih remontovao dobrim pranjem, doradom tih nekih nedovoljno obradjenih delova i zamenom svih gumica za poliuretanske i to sad traje uz svakodnevno maltretiranje.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. maj 2020. u 09:27h

Jeftina proizvodnja :)
Skidanje pucni je proces koji mora da se radi rucno, i to treba da radi neko ko zna.
To usporava proizvodnju i kosta, isto kao i temeljno pranje.

Ako hoces da prodjes jeftino, kupis kineza, i ko sto kazes, pre bilo kakve upotrebe ga rastavis u proste cinioce, dobro operes, promenis gumice, lezajeve... sta je vec u zavisnosti od toga je u pitanju dizalica, busilica...
E onda moze da "radi za te pare" :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

petar1964
Poruka: 654
Član foruma od: subota, 22. dec. 2018. u 22:23h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od petar1964 » ponedeljak, 18. maj 2020. u 11:40h

novu dizalicu da rastavlja i jos radi generalnu na njoj?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od van » ponedeljak, 18. maj 2020. u 12:58h

Колико пара толико и музике . Ко хоће јефтино а добро , мора сам да се помучи , да надокнади разлику до доброг и скупог .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. maj 2020. u 13:14h

Ah... stara prica :)

Ja bih po bofl cenama, al da ne bude bofl.
Tezi slucaj.

Prosle godine sam kupio malu kinseku stubnu busilicu. Tacno sam znao sta kupujem i sta cu dobiti za te pare.
Kako je izvadjena iz kutije, rastavljena je u proste cinioce.
Spona, livackog peska... koliko hoces.
Ono sto bi trebalo da bude mast je "nesto"... neka mesavina valjda meda i kecapa, bem li ga.
Lezajevi koji klokocu iako nikada nisu okrenuti
Biksna na srednjoj remenici suva ko barut
Nosac motora koji je ukrivo
Postolje koje je krivo ko kifla
Futer koji baca par desetih
Osovina koja baca 3 stote na 10mm rastojanja...

Temeljno oprano, osovina ispravljena, nosac motora ispravljen, stavljeni SKF lezajevi, postolje poravnato, podmazano kako treba, napravljen kompletno novi stoper dubine (precizan), kupljen prihvat B16 na R20 caure...

Ukupni troskovi sredjivanja su bili priblizno njenoj ceni, plus moj rad.

Al sad radi kako treba :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Aca1976
Poruka: 41
Član foruma od: četvrtak, 6. feb. 2020. u 23:51h

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od Aca1976 » sreda, 20. maj 2020. u 23:43h

mbole piše:
nedelja, 17. maj 2020. u 03:34h
Jel si cuo nekad za : ne moz ono bez ono :)
Da.. zaba radi, u idealnim uslovima.., na parkingu ispred zgrade, u maju...
Dizalica ti ne sluzi da dva put godisnje promenis tockove.
Za to je mnogo bolji komsija vulkanizer (osim ako imas zmiju u dzepu)
Dizalica sluzi kad ti pukne guma, po kisi ili snegu, u vukoprcini gde nema ni prvog sela a kamoli vulkanizera na 20km, a put je vise blato nego asfalt

Sent using Tapatalk
Slažem se za to prvo! :) Međutim,živim u kući u slepom delu ulice...imam dvorište i praznu ulicu ispred.Treba da spakujem gume u auto...odvezem se do vulkanizera i da pri tom isprljam auto...i plus platim za to!Zar nije bolje,lakše,jeftinije i brže da to odradim sam ispred kuće bez ikakvih posebnih peripetija!?
Što bih davao za dizalicu 100 eura ukoliko fabrička žaba može da izdrži 10-tak korišćenja za 5-6 godina koliko otprilike vozim jedan auto...
van piše:
nedelja, 17. maj 2020. u 10:38h
Има крокодилку енхел купљењу пре 15-20 година на бувљаку , распадала се х пута па сам је сређивао. Исто полако пада као и товја бивша , на пар мунута спусти се неколико цм . Елем она ми је за дизање , а има и једну жабу , који глуми ослонац када се подигне . Мада то што крокодилка полако пада не прави проблем при промени точкова , јер објективно треба мање од минут да ауто буде подигнут да би скинуо стари и ставио нови точак . За то време не може да се спусти дизалица више од 1-2 цм .

Некада су биле добре дизалице , стубне , са вертикалним навојем , али су захтевале један ослонац под сајтном и једну рупу у греди . Мана им је што праве момент на ослонцу , па ако је кородирала каросерија , крену да је ломе .
Али могу да подигну ауто и када лежи на земљи и увек је иста сила којом дижеш , неупоредиво су јаче од жаби , али су дизајниране специфично за неки тип аутомобила .
Druže,kod ove nove kineske DINGO nije bio problem toliko sporo spuštanje...već se ona spuštala dosta brže!Spuštala se tom brzinom da čim bi gumu t.j. točak odvojio od tla....za par sekundi ona bi se spustila da je guma opet bila na tlu...t.j. nisi ni mogao da digneš auto!Nije to onolika brzina kojom se spušta kada odvrneš ventil,ali je dovoljna da totalno onemogući korišćenje...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od mbole » četvrtak, 21. maj 2020. u 00:31h

Nisi uracunao zadovoljstvo ispijanja piva u obliznjoj kafani dok vulkanizer menja gume :)

Tako da jeste jeftinije, al neke stvari nemaju cenu :beer:

PS
Prljanje auta uopste nije tako strasna stvar. Nece auto dobiti coronu :)
Uostalom, isto ce se uprljati i kad ga isteras bilo kojim drugim povodom, recimo odes na posao, kod svalerke... to jest svaki dan.
Jedino ako auto izvozis samo o svecarima ...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Molim za pomoć!Problem sa postavljanjem ručne dizalice ispod Ford Mondea Mk4!

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 21. maj 2020. u 02:28h

Nisi ni ti Bole uračunao čuvenu vulkanizersku foru gde ti, čim dodješ, digne auto i skine jedan točak... i onda stojiš i čekaš pola sata dok izadje iz radionice sa tim prvim točkom. Ne bi da izgubi mušteriju time što će ti reći "dodjite malo kasnije, za pola sata-sat, sad smo zauzeti" te može odmah sve... da se započne, a da se završi to će kad stigne. Još ako je zamena letnje-zimske gume negde u sezoni kada često duva vetar i pada kiša, a u blizini nema kafane/prodavnice/komšinice/pansiona/čega god već što ti padne na pamet samo da bi ubio vreme i što kasnije se vratio kući...
Još kad ti iza ledja mune u gepek točak koji je skinuo i tim blatnjavim točkom očeše keder i bočni tapacirung gepeka i onda onim koji vadi to opet isto, pa to sve puta 4.....
je*iga ne drže svi u gepeku alat i opremu za pecanje, ima nekih koji nose i putnu torbu ili dečije stvari.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Svaštara“