Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od ace1 » ponedeljak, 15. jun 2009. u 20:00h

Druga
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » utorak, 16. jun 2009. u 05:29h

556 hp Cadillac CTS-V.

Brzi od M5, jeftiniji od M3.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » utorak, 16. jun 2009. u 05:30h

638 hp Chevrolet Corvette ZR-1. Jedan od najbrzih serijskih automobila na svetu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » utorak, 16. jun 2009. u 17:01h

A brate onaj Cadillac je lijepsi mnogo od BMW-a.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Stefan148 » utorak, 16. jun 2009. u 21:40h

vrlo diskutabilno...
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od fancy » sreda, 17. jun 2009. u 00:14h

Čuj diskutabilno, ružan je ko pas. :D

Kao da je izašao iz fabrike MG dan pošto su u odeljenju za dizajn uveli obavezno korišćenje teških droga na pauzi za ručak.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Stefan148 » sreda, 17. jun 2009. u 00:18h

tako je! bmw i ovo kao nebo i zemlja... sto se svega tice, ne samo izgleda.
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » sreda, 17. jun 2009. u 19:01h

Ma nije ni ovaj CTS neki ljepotan, ali po mom ukusu je lijepsi nego novi BMW 5. BMW mi se svidjao dok je imao onako ona okrugla svjetla to je model 1989-1996. A BMW koji mi se jako svidja je 1999-2005. BMW 3.

A definitvno najruzniji su mi oni sa oznakom Z. Razlog, siri napred nego nazad, fuj, bljak.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Stefan148 » sreda, 17. jun 2009. u 20:13h

a dobro, milion ljudi, milion razlicitih misljenja. meni je bmw neuporedivo bolji sto se svega tice.
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od fancy » četvrtak, 18. jun 2009. u 08:08h

Ma BMW (Beogradsko Mafijaško Wozilo - fora sa jednog komšijskog foruma :D) možeš da voliš ili da ne voliš, image ljudi koji ga voze je takav ili onakav, ali se ne može osporiti jedno, a to je - vrhunski dizajn bar zadnjih 25 godina.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 18. jun 2009. u 23:38h

Ja licno ne podnosim BMW. Dizajnerski mi se ni malo ne dopadaju, posebno 1-Series i X3.
Generalno ne podnosim Nemacku auto industriju, ali Mercedes i Audi mi se svidjaju.

Moja jedna koleginica sa posla vozi X5 sa punom opremom. Lepo uradjen unutra, izbor opreme impresivan, ali je udoban koliko i kamion. $60,000 dati za tako neudobno vozilo je za mene glupost.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od fancy » petak, 19. jun 2009. u 13:18h

Talladega_500 piše:Generalno ne podnosim Nemacku auto industriju, ali Mercedes i Audi mi se svidjaju.
Pa šta ti se onda ne sviđa?? lol

Bez ljutnje, ali da nije nemačkog Forda, američki bi davno bio pod kinezima ili igrao pref sa GM i Chryslerom 6 feet under (i izdavao optimistička saopštenja kako će proizvodnjim malolitražnih trotineta i zelenih turbo bicikala da se vrati još jači, manji, plavlji, zeleniji i tanji). :D

Usput, taj BMW, jedinica, (tačnije 135i) koji ti se ne sviđa, je odrao Mustanga na testovima kabrioleta po kvalitetu vožnje i svemu bitnom... osim po ceni ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » petak, 19. jun 2009. u 15:52h

Ne svidjaju mi se Volkswagen, BMW, Opel i posebno Porsche.

Takodje bez ljutnje, ali da nije bilo Americkog Forda - EU Ford nebi ni postojao.

Za 135i vs Mustang, jel pricas o testu iz Auto Bild?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » petak, 19. jun 2009. u 19:56h

Talle ti si moj covjek, ne svidja ti se Porsche kao ni meni, a takodje ti je i BMW 1 ruzan. Pa BMW je odrao Mustanga samo jer ima bolje vjesanje, ali jedva cekam da na Mustangu naprave bolje, nesto na nivogu 2009. Focus RS. :-)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Stefan148 » petak, 19. jun 2009. u 20:06h

ja ne znam, ali to americko trziste ne mogu da smislim, koliko god se trudio...

japanska i nemacka kola i to je to.
Pa BMW je odrao Mustanga samo jer ima bolje vjesanje, ali jedva cekam da na Mustangu naprave bolje, nesto na nivogu 2009. Focus RS
desice se nikada...
Slika

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od ace1 » petak, 19. jun 2009. u 20:47h

Pa to vec postoji zove se Roush edition stage (po zelji) ,dodje isto kesha kao i 135 u full-u
a sto se trapova tice ,Jack ima iza sebe previse veliko iskustvo sa vec postojecih trka
Plus razlika u putevima evropskim i americkim,to cu da vam objasnim ovako
Zamislite da zivite par godina u blokovima Nbg putevi 6 traka ,pa se odjednom preselite u strogi centar zemuna,gde fica nemoze da mimoidje ficu po kaldrmi,(e to oni isto misle o nama ,mislim evropljanima ,kad dodju na odmor ovamo)
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » petak, 19. jun 2009. u 20:55h

Taman htedoh Roush-a da spomenem.

Roush ne samo da ce oduvati bilo koji 1-Series vec ce pobediti i 335i i odlicno se nositi protiv M3.

Slika

A takodje cu spomenuti i ovaj, Saleen SMS 460.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » petak, 19. jun 2009. u 21:00h

A sto se tice samih svaba, oni su za mene, kao i Japanci, nevidjeno precenjeni.

29,000 evra ($36,000) dati za GTI? Svaka cast onima koji to rade. Ja licno nikad necu biti jedan od njih. Zar i Focus RS nije jeftiniji od toga?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2246
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Stefan148 » subota, 20. jun 2009. u 13:20h

ono sto valja mora i da kosta, uvek bilo i uvek ce biti.
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Iosis » subota, 20. jun 2009. u 13:43h

Svabe jesu precjenjene. Koliko kostaju ne pruzaju toliko, Japanci po mom ukusu su nekako kicasti i ne svidja mi se taj dizajn osim nekoliko modela ali jesu kvalitetni i prije bi kupio Mazdu 3 ili Hondu Civic (jeste da je ruzna do zla Boga) nego Golfa ili Astru.

Takodje i KIA je kvalitetna dosta i pouzdana, malo kvarova. Cale u firmi duzi KIA Pride '98. god nikad nije imao do sada kvar ni najmanji. Jedino sto kvalitet zavrsne obrade nije na nivou. Kada sam bio na BG Car show, sjeo sam u Focusa, a poslije toga sam sjedio u KIA Ceed. KIA ima lijep dizajn sve to lijepo izgleda, ali... Kod Focus-a volan koji je opsiven kozom mnogo lijepse je sav uradjen skoro da se konci ne primjete i onaj zavrsetak kod paoka, dok kod Ceed-a sav se primjeti, zavrsetak kod paoka nije tako lijepo uradjen, par koncica se malo izvuklo i imaju neke grbe i neravnine. Takodje kvalitet plastike u Focus-u je mnogo bolji.

A sto se tice Mustanga, ima Roush ali to je modifikovan Mustang, nije iz direktno iz Ford-a. Ja cekam da vidim tako jedan savrsen direktno od Ford-a. :|

Da se zna koje pravio milione auta, dok neki nisu ni postojali...
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od fancy » subota, 20. jun 2009. u 13:52h

Iosis piše:A sto se tice Mustanga, ima Roush ali to je modifikovan Mustang, nije iz direktno iz Ford-a. Ja cekam da vidim tako jedan savrsen direktno od Ford-a. :|
...i sve to za cenu od 25,000 USD? :D

Citiram:
stefan148 piše:desice se nikada...
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » subota, 20. jun 2009. u 15:44h

Roush i Ford saradjuju, zato i kad kupis Roush Mustanga i dalje ostaje fabricka garancija.
Roush nije kao vecina tunera koji dobije auto iz Forda i posle toga nema nikakvog kontakta sa njima.
Jel postoji neki "tuner" sa kojim ostaje fabricka garancija? Kod Rousha ostaje.

Evo vam onda ovaj, Shelby GT500 SS (Super Snake), 5.4L supercharged V8 sa 725 hp.

Slika
Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » subota, 20. jun 2009. u 15:56h

Iosis piše:Svabe jesu precjenjene. Koliko kostaju ne pruzaju toliko, Japanci po mom ukusu su nekako kicasti i ne svidja mi se taj dizajn osim nekoliko modela ali jesu kvalitetni i prije bi kupio Mazdu 3 ili Hondu Civic (jeste da je ruzna do zla Boga) nego Golfa ili Astru.

Takodje i KIA je kvalitetna dosta i pouzdana, malo kvarova. Cale u firmi duzi KIA Pride '98. god nikad nije imao do sada kvar ni najmanji. Jedino sto kvalitet zavrsne obrade nije na nivou. Kada sam bio na BG Car show, sjeo sam u Focusa, a poslije toga sam sjedio u KIA Ceed. KIA ima lijep dizajn sve to lijepo izgleda, ali... Kod Focus-a volan koji je opsiven kozom mnogo lijepse je sav uradjen skoro da se konci ne primjete i onaj zavrsetak kod paoka, dok kod Ceed-a sav se primjeti, zavrsetak kod paoka nije tako lijepo uradjen, par koncica se malo izvuklo i imaju neke grbe i neravnine. Takodje kvalitet plastike u Focus-u je mnogo bolji.

A sto se tice Mustanga, ima Roush ali to je modifikovan Mustang, nije iz direktno iz Ford-a. Ja cekam da vidim tako jedan savrsen direktno od Ford-a. :|

Da se zna koje pravio milione auta, dok neki nisu ni postojali...
Kod nas u Americi su Japanci nevidjeno precenjeni. Nemci i nisu toliko, dosta brzo gube cenu jer i nisu na nekom glasu sto se tice kvaliteta (posebno oni sto vecina ljudi moze da priusti, kao recimo Volkswagen).
Ali za polovne Japance, posebno Toyote i Honde, toliko su nabili cene da je to da ne poverujes.
Secam se pre nekoliko godina kad je jedan moj drugi kupovao auto, hteo kupiti 3 godine staru Hondu Civic sa 30,000 milja za $16,500. Ma ta Civic nije kostala toliko kad je bila nova.

Sto se tice Korejanaca, oni mi se mnogo dopadaju, posebno Hyundai, mada jos uvek nisam dosao do toga da ih kupujem. Nedavno sam provozao Kia Soul i bas mi se dopala.

Mogu razumeti da su Japanci bili toliko skuplji pre 10 ili 20 godina jer su onda zaista bili daleko bolji. Ali danas je razlika minimalna u kvalitetu, a Japanci i dalje jako skuplji.
Ja sam recimo dobio novi Ford Fusion 2.3L 160 hp, koji je u istoj klasi kao Honda Accord, sa odlicnom opremom za $15,500. Honda toliko trazi za Fit (Jazz), koja je za 2 klase manja i nema ni pribliznu opremu koju Fusion ima.
Isto tako sam dobio novi Ford F-150 4.6L pickup sa 4 vrata i 4x4 za $21,000. Toyota je za Tundru takodje sa V8, 4x4 i 4 vrata trazila priblizno $30,000.

Sto je mnogo - mnogo je. Zato vozim samo Fordove, prezadovoljan sam sa njima. Jos nisam imao vecih mehanickih problema, a i da naidje neki mehanicki problem sa vremena na vreme opet nece biti ni priblizno skup kolika je razlika u ceni kad sam kupovao auto.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od 911s [SK] » subota, 20. jun 2009. u 17:09h

Talladega_500 piše: Evo vam onda ovaj, Shelby GT500 SS (Super Snake), 5.4L supercharged V8 sa 725 hp.
I koliko to para i kakva su vremena, quarter i 0-100?

Nešto se baš čudim što su evropljani za USA tržište prvo jeftiniji nego što su u Evropi durgo imaju više opreme treće većian je kvalitetnija a opet im je uspeh tamo nikakav?
Ameri su izmislili auto, Evropljani sve to isto, samo kasne za ovima. I to dosta po pitanju svega. Jedino su napredni po precenjenosti i količini plastike koju imaju u sebi. lol
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Fordova konkurencija(uporedna kroz vreme)

Poruka od Talladega_500 » subota, 20. jun 2009. u 18:03h

Ovaj Shelby se i ne moze kupiti, jedino modifikovati koliko ja znam.

Uzima se Shelby GT500KR (King of the Road). On ima 5.4L supercharged V8 sa 540 hp. On se moze modifikovati u dve verzije - prva sa 625 hp i da se zadrzi fabricka garancija i onda ova Super Snake verzija sa 725 hp, ali bez fabricke garancije.

Sto se tice Evropljana u USA, Ameri jedino zele Nemacki luksuz tako da se dobro prodaju jedino BMW i Mercedes.
Ovi ostali su niko i nista. Volkswagenov kvalitet je jako los u Americi, budi srecan ako ne budes imao vecih kvarova dok garancija ne istekne.

Evo kako izgleda lista kompanija po kvalitetu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“