Stranica 1 od 1
IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 12:54h
od IvKA
Pozdrav svim fordasima,
ja sam vlasnik jednog od "promasenog" ford vozila -KA- i ako ne mislim da je tako jer me super sluzi....
zovem se Ivana i imam ovaj auto 8 meseci prezadovoljna sam. Smatram da je ford jako kvalitetan auto i da svaki auto koji se odrzava mazi i pazi moze biti dobar.
Moj "sprchek" ima 1300 kubika bezninac 97 godiste i pocinjem sad da ga sredjujem... trebace mi puno para i vremena ali sta da se radi.. optimista sam i nadam se da ce sve super da bude..
nadam se i kasnijem tuning-u sa cosworth-ovim motorom ali o tom po tom ima vremena za moje mastarije...
eto toliko od mene kada uslikam autic postavicu vam slike...
pozdrav svima
nadam se dobrom druzenju i saradnji

Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 13:05h
od peca
Pozz Ivana...
Opa, cossie u Ford KA, bice to raketa

...
Uzivaj na forumu...
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 13:11h
od IvKA
samo jos da ga nadjem... niko nece da ga proda

cuvaju ga kao zlatno jaje

Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 13:17h
od peca
Pitam se shto li ga cuvaju

...
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 13:28h
od Mickey038
Dobro dosla.
Tesko je naci i ceo auto a o motoru da i ne pricam. Ako mozes da organizujes neki transport iz Nemacke, onda vec postoji realna sansa da tvoj KA "ozivi" sa cossy srcem

Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 14:16h
od IvKA
hvala na dobrodoslici....
a za motor... hmmm iz nemacke kazes..... a ne moze u americi ili preko e-bay a da se nadje.... ili mozda neki drugi motor u njega... c20 na pr

Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 15:55h
od dule0911
Pozdrav i dobrodosla

Vidim ja da ce Ka uskoro da poleti ako uspes u namerama

Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 16:35h
od peca
Cossie je malte ne nemoguce naci, pre cesh naci RS2000 (ali opet teshko kod nas)...
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 16:48h
od IvKA
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 17:43h
od fancy
Ovaj... a šta će ti Cossworth u KA?

Na stranu što ne verujem da to može da stane u KA osim ako ga ne montiraš iza prednjih sedišta, ali 2 stvari mi padaju na pamet:
1. KA sa takvim motorom bi doslovno bio smrtonosan za onog ko ga vozi. Nije to napravljeno za veću snagu od nešto sitno iznad 100 konja.
2. KA bi poleteo i sa Zetecom 1.25 SE iz Fieste

a mislim da sam čitao svojevremeno da čak ni to nisu uspeli da uguraju u KA pa je Sport KA bio osuđen na stari 8v 1.6.
Inače, ja mislim da je KA
sjajan auto i da treba da ostane u onim namenama za koje je predviđen, a ako te baš svrbi novčanik da nešto budžiš kupi primereniji auto za to. Recimo Fiestu ili Escorta.
Dakle, na pitanje - Kako da bude brži i startniji? Odgovor: Tako što će da se se zove Fiesta ili Escort
Edit: 1.3 -> 1.6 (slepac)
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 18:21h
od Stefan148
no, dobrodosla, uzivaj.
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 19:39h
od 911s [SK]
Pozdrav i dobrodošla.
Jesi li možda razmišljala o motoru koji je išao u Sportka?
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 19:57h
od Mickey038
Cak i uvoz iz nemacke bi bio dosta komplikovan a amerika je dosta dalje od nemacke pa smatram da je dosta teze. Plus, cossy je pravljen u evropi a u americi se redje vidjao.
Ebay moze biti dobar izvor informacija ali opet ponavljam, nemacka se namece kao najblizi i najednostavniji izbor. U engleskoj ih ima vise ali skupi su i tesko ih je "doterati" u srbiju.
O tome vredi li da se upustas u operaciju ili ne, nemogu da sudim, ali bih napomenuo da je malo prostora ispod haube i da ce sama operacija biti dosta komplikovana.
Re: IvKA-FORD KA
Poslato: ponedeljak, 29. jun 2009. u 20:36h
od Markedjani
Pozz i dobrodošla...
Za sva ta ostala pitanja i "maštarije"... koristi forum
