Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lampica za akumulator i vuce struju, alternator ne puni, a ispravan!!!!

Pre nego što napišete svoju prvu poruku u ostatku foruma, molimo vas da se ovde predstavite.
Zaključana
Kimiford
Poruka: 1
Član foruma od: nedelja, 5. feb. 2023. u 04:31h

Lampica za akumulator i vuce struju, alternator ne puni, a ispravan!!!!

Poruka od Kimiford » nedelja, 5. feb. 2023. u 04:54h

Pozdrav svima ljud!
Imam veliki problem sa Ford Fokusom 2006 god, 1.6 tdci 90ks.
Problem nastaje na zimu sada, ali ajde otpocetka da krenem....
U avgustu mesecu imao sam udes levo krilo kod kompjutera, malo je ona zastitna ploca ulubljena, promenjen branik sve uradjeno, sus pleh imam i potkrila. Problem se manifestuje u decembru mesecu, crko mi je osigurac za podizace, promenjen dobio sam podizace rade, onda ubrzo negde posle 10 dana kontrolna tabla, gubim obrtaje i gas, pale se lampice itd. Auto je otisao kod majstora ispeckana tabla, medjutim izgubio je kodove jer je KAO bio los akumulator... Zasto kazem kao, zato sto je palio na pola kljuca. Kodira se auto i kupljen nov akumulator, posle 5 dana upali lampicu za akumulator, tu sam znao otprilike da je otisao alternator jer opet je krenuo da luduje da mi prikazuje rucnu kao je aktivirana, servo volan itd. Promenim alternator, opet drzi isto lampicu od akumulatora, stari moj alternator odnesem na proveru u potpuno ispravnom stanju. Medjutim u upaljacu mi je ostao muski deo od punjaca za telefon, izvukao sam to i punjac ne radi, verovatno je iskocio osigurac. Zaboravio sam da kazem pri svakom paljenju kao da mi se cuje radio zzzzz mozda sekunda, dve i prekine. Auto je sad otisao na slep kod majsotra radio covek ceo dan i otisle instalacije od alternatora sve proverio dza bu i opet ga je kodirao. Vozio sam nekih 60 km sve normalno, nije upalio lampicu, nije se cuo radio pri paljenju zzzzz dodjem kuci, posle dva sata upalim sve normalno i odem na posao. Posle 6 sati upalim auto u radiju se cuje zzzz i prekine, ugasim ga odmah upalim opet ne cuje se to, odem do pumpe ugasim upalim nije se culo zzzz. Dodjem do kuce i pred kucom mi opet upali lampicu za akumulator. Dakle ljudi pomagajte, jer cu ga gurnuti u savu. Jesam opsirnije pisao, izvinite... Ali cisto da vam sve detalje navedem sta se desava...
Pozdrav!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21071
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lampica za akumulator i vuce struju, alternator ne puni, a ispravan!!!!

Poruka od Markedjani » nedelja, 5. feb. 2023. u 11:08h

Pozdrav, za početak da se predstavite kao što ste i pristali pri registraciji. (sasvim je dovoljno da kažete vaše ime i odakle ste, sve ostalo je proizvoljno)

Posle toga vaše tehničko pitanje možete postaviti u odgovarajućem podforumu i u odgovarajućoj temi.

Ako ne postoji tema koja ima veze sa vašim problemom, otvorite novu temu u odgovarajućem podforumu i nazovite je u skladu sa problemom i u nazivu teme navedite model forda, motor i godište.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Zaključana

Povratak na „Predstavljanje članova“