Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Dnevna svetla

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Dnevna svetla

Poruka od gazda » utorak, 26. jul 2011. u 20:42h

Evo jednog zaimljivog testa sa Sierrinim farovima.
Najsličnije daylight varijanti.

Slika Slika Najbolje što može da se vidi na fotografiji.

Slika Uključena LED traka.

Slika Uljučen far.

Slika Prednji deo sa uljučenim daylights.

Slika Slika kroz staklo fara.

Upravo sam završio sa montažom i testiranjem, pa dajte komentare.
Razmišljam se o dodavanju još jedne trake ka unutrašnjoj krivini, ali o tom potom.
Pozz.
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Sierra LED day lights

Poruka od Markedjani » utorak, 26. jul 2011. u 21:07h

Ružno stoji na tako matorom autu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
batarihter
Poruka: 473
Član foruma od: utorak, 5. okt. 2010. u 17:38h
Lokacija: Srbija-Bor

Re: Sierra LED day lights

Poruka od batarihter » utorak, 26. jul 2011. u 21:17h

Ja iskreno,bez uvrede,ne bih to stavio na moju Sierru!Ne "gadja se"nekako!!! :/Ali ukusi su razliciti :wtf: Za trud +10 thumbsuph Pozdrav :ford:
Ford Sierra 2.0i DOHC
...kakvih ljudi ima na planeti - dobro se i vrti...

Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Re: Sierra LED day lights

Poruka od gazda » četvrtak, 28. jul 2011. u 22:33h

Ma uživo izgleda mnogo bolje. Ne može kamera da prikaže stvaran izgled. Mada razmišljam da produžim do gornje ivice unutrašnje strane, pa da vidim kako će izgledati.
A što na tako starom autu da nema led-a?
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Sierra LED day lights

Poruka od Markedjani » četvrtak, 28. jul 2011. u 23:47h

Nemam ništa protiv LED...

Nego imam protiv toga da pokušavaju ljudi da imitiraju audijeve day light farove sa led trakom na metar misleći da će izgledati vrh... sve to na autu starom 20 i kusur godina.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Re: Sierra LED day lights

Poruka od gazda » petak, 29. jul 2011. u 21:47h

1. Ovo nije pokušaj imitiranja Audijevih daylight svetala, već želja da nemam uključena oborena svetla non-stop. Muka mi je od menjanja sijalica koje crkavaju na svakih par meseci.
2. Pošto sa elektro struke, malim razmišljanjem sam se odlučio na ovaj potez, jer altermator-akumulator će definitivno duže trajati ako nisu opterećeni u toku svake vožnje, pogotovo na automobilu ovog godišta. Svrha ovog svetla nije prvenstveno u styleing-u, već iz praktičnog razloga.
Slika

Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Re: Sierra LED day lights

Poruka od gazda » petak, 29. jul 2011. u 22:01h

3. Ovo nije led traka na metar, već 24 led u providnoj plastici koja se može saviti u bilo koji oblik.
4. Mislim da kada bi video uživo kako izgleda, da bi promenio mišljenje.
5. Trake su u unutrašnjosti fara i čim mi stignu još dve produžiću ih ka unutra do gornje ivice dodatnih svetala, da bi dobio izgled koji želim. Za 4$ po paru traka mogu da eksperimentišem do mile volje.
6. Slede stop svetla, pa svetlo enterijera, table, motornog prostora i gepeka.
Još jednom slike ne znače ništa, uživo je drugačije.
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sierra LED day lights

Poruka od mbole » petak, 29. jul 2011. u 22:43h

gazda piše:1. Ovo nije pokušaj imitiranja Audijevih daylight svetala, već želja da nemam uključena oborena svetla non-stop. Muka mi je od menjanja sijalica koje crkavaju na svakih par meseci.
Samo da znas da takva svetla nisu legalna.
Ako nemas fabricki ugradjena dnevna svetla, nakon ugradnje moras na atest.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Re: Sierra LED day lights

Poruka od gazda » subota, 30. jul 2011. u 12:27h

E baš, to što nisu legalna, ne sprečava autobuse privatnog prevoznika u BG daih nalepi na branik i baš ga briga.
E i mene isto tako, s tim što sam ostavio pozicije da svetle, pa nek se pitaju šta je.
Inače zaustavili su me pre neki dan i nisu pravili problem, već su gledali zabezeknuto, tako da ću nastaviti po svome.
Pozz-
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sierra LED day lights

Poruka od 911s [SK] » subota, 30. jul 2011. u 12:49h

24 diode u silikonskoj traci kažeš, samo se spajaju na 12V :)
Javi se posle nekoliko meseci, kada ti bude pocrkalo pola dioda.
15-tak tih štapova od 24 diode sam pougradjivao ovde i onde, i svuda su te diode pocrkavale. Prvo počnu da trepere jako brzo, to ćeš primetiti za mesec do dva dana. A onda prestanu da rade. I to po segmentima, kao što si i sam video jedan segment ima 3 diode. Pa će posle nekoliko meseci slika biti sledeća: 6 dioda svetle, 3 ne svetle, 3 svetle, 3 trepere brzo, 6 ne svetli.
Pa kada kao ja budeš upropastio jedan set dodatnih farova tim diodama, i utrošio 20-30 sati na ponovno otvaranje i tih i drugih svetala i cajgera i svega pokušavajući da to popraviš, ukapiraćeš da je to najgori zajeb koji si ikada imao. A još na to dodaš da si ih nekim ljudima ugradio za novac,a oni te posle zovu da reklamiraju.
Ekstremno su lošeg kvaliteta, i ubijaju ih ikakve promene u naponu.
Crkavale su čak i posle stavljanja stabilizatora, samo doduše u dosta manjim količinama, ali su i dalje crkavale.
Da ne pričamo to što njihov intezitet i temperatura svetlosti jednostavno nisu dobre za spoljnu signalizaciju, slabije je i dosta manje uočljivo, po danu se čak ni ne vide. Potrebno je dosta tih dioda da bi se dobila ista količina svetlosti kao i kod sijalice od 5W, a ugao vidljivosti? 40 stepeni?
Ako već hoćeš da budeš fancy i da se igraš diodama, otvoriš se više keša i kupiš 5050 ili 5060 PLCC SMD bele diode, sa uglom vidljivosti 120 stepeni, izabereš nijansu bele boje i možeš da ih ugradiš na mesta koja fizički ne dozvoljavaju silikonsku trake.
PS - ove diode ne mogu da zamene kratka svetla ili prava dnevna svetla sa diodama, zbog mizerno male količine i svetlosti i osvetljene površine. Pogledaj fabrička dnevna svetla na, recimo, Audiju. Izbijaju oči i vide se sa kilometar.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sierra LED day lights

Poruka od mbole » subota, 30. jul 2011. u 12:54h

gazda piše:E baš, to što nisu legalna, ne sprečava autobuse privatnog prevoznika u BG daih nalepi na branik i baš ga briga.
E i mene isto tako, s tim što sam ostavio pozicije da svetle, pa nek se pitaju šta je.
Otkud znas da on nije terao na atest?
Verovatno te panduri nece ni dirati, dok se neko ne doseti da bi i tu moglo da se mazne nesto para za budzet, ali sta ce biti na tehnickom?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Sierra LED day lights

Poruka od dule0911 » subota, 30. jul 2011. u 13:06h

gazda piše:Inače zaustavili su me pre neki dan i nisu pravili problem, već su gledali zabezeknuto, tako da ću nastaviti po svome.
Ne bih da ti kvarim ideju, jer i sam mislim nekom prilikom da ugradim dnevna svetla na svoj auto. Samo, policija ne zauztavlja bas autobuse gradskog saobracaja, sem ako nisu prouzrokovali neki udes. Bar ja nikad nisam video da gradski bus pun putnika neko zaustavlja. Plus vlasnik tih buseva vrlo verovatno ima neki dil sa policijom, ili je zapravo uradio atest (u sta sumnjam), i kazne ne placa.
Problem ce nastati kad naletis na nekog neraspolozenog i nervoznog pandura, pogotovo ako (ne daj boze) napravis malo jaci prekrsaj, pa ce zeleti da ti nakarika sve sto nadje :)
Ne zelim ti nista lose, samo mislim da ne treba da imas toliko samopouzdanja. Eto, koliko sam se ja nagledao pandurskih automobila zimi bez zimskih guma... I pogodi, niko nece platiti kaznu za to :) Isti slucaj je i sa GSPom, da neko zapravo proverava gume i izduvne gasove na tim vozilima svima bi nam bilo lakse. Ali zato sitnu raju regularno kaznjavaju za sve to...


Ontopic:
Vidjao sam komplete za nekih 50e koji su u stvari nekih 7-8 povecih dioda (sa kvazi-socivom) u kucistu, i par toga izigrava dnevna svetla. Skupo, ali cini mi se solidno odradjeno (mada bi trebalo da bude bar duplo jeftinije).

I jel zna neko u novijim vozilima koja nemaju LED vec obicne sijalice za dnevna svetla, koje sijalice (jacina) idu unutra? Ako ne znate o cemu pricam, pogledajte skoro sva vozila VAG grupacije, Skoda, VW, Audi itd, ih koriste... Uglavnom ih stavljaju u branik pored maglenke, sem na Audiju A4 gde su u faru (mislim na A4 bez xenona, jeftinija varijanta). Mislim, nije trajno kao kvalitetan LED, ali cenim bar da su sijalice jeftinije :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Sierra LED day lights

Poruka od BojanM » subota, 30. jul 2011. u 14:23h

Ti kompleti od 50-tak EUR, pričam napamet jer ne mogu da tvrdim, takođe ne rade posao iako su bolja solucija.

Da bi na atestu neko naknadno ugrađeno svetlo bilo bez problema prihvaćeno ono mora da zadovolji (UN)ECE normative, a što se potvrđuje npr. time što je na sočivu fara izliven famozni znak E u krugu, pa onda neke brojke itd. Proizvođač koji nije zahtevao sertifikaciju tokom pripreme proizvodnog procesa po pravilu neće staviti ovaj znak, jer je sertifikacija MNOGO skupa (da, to je tehnički izraz), a kazne za lažno obeležavanje proizvoda još skuplje (sem ovde i možda u Burkini Faso).

Izaći na atest sa svetlom koje nije već dobilo potrebne sertifikate znači da neko treba da preuzme na sebe za pojedinačni komad ono što je proizvođač trebalo da uradi za celu seriju proizvoda: da se izmeri fluks osvetljenja, površina, oblik snopa, procenat rasipanja po horizontali i vertikali, dugotrajnost pri vibracijama i svakodnevnoj upotrebi, IP stepen zaštite i štatijaznam šta se sve zahteva od takvog svetla. Nemam ideju koliko bi koštalo dobiti takav papir kod nas, ali mi nešto govori da uopšte nije jeftino (pod uslovom da se odradi strogo prema tehničkim normama), ako je uopšte i moguće.

U najboljem slučaju može ovako nešto da prođe kao "dodatno svetlo", koje (koliko se sećam) može a ne mora da se drži upaljeno danju - ali to ne oslobađa vozača od obaveze da ima upaljena oborena svetla.

Ne tvrdim da ne postoje, ali do sada nisam video komplet dnevnih svetala sa "E" oznakom za manje od 150-250 EUR. Skupa je to zezalica.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sierra LED day lights

Poruka od 911s [SK] » subota, 30. jul 2011. u 15:50h

Ali nisam nigde video da naš zakon traži takvu regulativu kada su u pitanju dnevna svetla? Gde piše da je potrebno uraditi atest na njih?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Sierra LED day lights

Poruka od BojanM » subota, 30. jul 2011. u 16:18h

P R A V I L N I K
O PODELI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA I TEHNIČKIM USLOVIMA ZA VOZILA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA

Člаn 49.
Pod uređаjimа zа osvetljаvаnje putа nа motornim i priključnim vozilimа, u smislu ovog prаvilnikа, podrаzumevаju se:
1. glаvni fаrovi;
2. fаrovi zа mаglu;
3. dnevno svetlo;
4. svetlа zа vožnju unаzаd;
5. fаrovi i svetlа zа osvetljаvаnje mestа nа kome se izvode rаdovi;
6. pokretni fаr (reflektor).
Glаvni fаrovi mogu biti izvedeni tаko dа imаju:
1. veliko svetlo;
2. oboreno svetlo;
3. veliko i oboreno svetlo.
Svetlosni izvori – sijаlice morаju biti homologovаni premа jednoobrаznim tehničkim uslovimа.
Svetlosnа opremа morа biti homologovаnа i ugrаđenа premа jednoobrаznim tehničkim uslovimа.
Atest(acija) je utvrđivanje da li su uređaji homolog(n)i sa međunarodno usvojenim (jednoobraznim) normativima. Ako ih svetlosna oprema ne poseduje "fabrički", mora da se dobije potvrda ("atest")... ili da se ode negde gde to neće gledati na tehničkom.
Člаn 55.
Dnevno svetlo nа motornim vozilimа, kаdа je ugrаđeno, morа imаti svetleću površinu od nаjmаnje 40 cm2 i emitovаti nаjmаnje 400 cd svetlosti zа novа vozilа, odnosno 200 cd zа vozilа u upotrebi, u prаvcu referentne ose. Svetlost dvnevnog svetlа morа biti bele boje. Dnevno svetlo može biti ugrаđeno u druge fаrove. Dnevno svetlo se nа vozilu ugrаđuje premа prаvilimа kojа vаže zа glаvne fаrove vozilа.
A da bi se utvrdilo da li odgovara ovim normativima (i možda još ponekim koji nisu pomenuti a spadaju u "jednoobrazne uslove") to mora da obavi laboratorija koja je za to ovlašćena, šacimetrija ne pomaže.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Re: Sierra LED day lights

Poruka od gazda » subota, 30. jul 2011. u 18:01h

E, ovo je pun pogodak tema!
Izvinjavam se na greskama i ne kucanjt nasih karaktera, ali temu pratim i odgovaram sa mob-a.
Jedna vazna stvar po pitanju legalnosti svetla uopste se tice i samih sijalica. U hrvatskom Power Tuner casopisu sam nabasao na test 15 H7 sijalica razlicitih proizvodjaca. Od 15, samo Osram i Philips i to 2 odredjena modela zadovoljavaju standarde. Ako nadjem na netu to okacicu, ako ne scan pa isto.
Geometrija, jacina osvetljenja, toplota svetla, ugao i jos kojesta je testirano.
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sierra LED day lights

Poruka od mbole » subota, 30. jul 2011. u 19:10h

Jedna od laksih varijanti je pronaci originalno dnevno svetlo (ili kompletan far ako je ugradjeno u njega) sa istog modela auta, samo za trziste koje je i ranije imalo dnevna svetla odnosno gde su obavezna po zakonu i u novim automobilima.
Znam da su englezi to imali na mondeu Mk2 (verovatno i na ostalim), samo njihovi farovi nam ne pasu (naopak je snop). Cini mi se da su skandinavci imali takvo nesto al nisam siguran.
Tada bi verovatno moglo da se prodje i bez atesta, a i ako ne bi, atest bi bio jednostavan.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Sierra LED day lights

Poruka od BojanM » subota, 30. jul 2011. u 20:33h

Odgovor na veliki broj nedoumica, uključujući koja je snaga sijalice u ne-LED dnevnim svetlima, i u kojim državama je zakon odranije zahtevao da sva novoproizvedena vozila imaju ovo svetlo (što je u EU uslov tek od februara ove godine) može da se nađe i na dobroj staroj Vikipediji, ko razume neki od stranih jezika.

http://en.wikipedia.org/wiki/Daytime_running_lamp
http://de.wikipedia.org/wiki/Tagfahrlicht
http://ru.wikipedia.org/wiki/Дневные_ходовые_огни
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Sierra LED day lights

Poruka od dule0911 » nedelja, 31. jul 2011. u 01:15h

Hm, zanimljivo.
Svidja mi se ova varijanta dnevnog svetla koje predstavlja u stvari uguseno kratko svetlo (tj sijalica radi na manjem naponu). Kapiram da bi se ako produzio radni vek sijalica bar duplo, a opet je dovoljno za uocavanje na putu. A ne zahteva nikakve ateste i ostalo na kolima, samo instalaciju koja ce da omoguci paljenje pod manjim naponom.

Jel zna neko da li po zakonu za dnevna svetla mora da budu upaljene zadnje pozicije ili je dovoljno da vozilo ima samo napred upaljena dnevna svetla?


Zasto sve ovo pitam. Naime, moj Mondeo ima ceo kokpit veoma lepo projektovan, ali za trziste u kome nije bila obavezna upotreba svetla preko dana. Tako da cim upalim svetlo, radiu postaje necitljiv displej ako je napolju suncano. Naravno sistem je lepo smisljen, da kad upalis svetla (tj kad je noc) svo ostalo osvetljenje prilagodi setovanju koje tebi odgovara, a koje stelujes na potenciometru za osvetljenje instrument table. Zato bih voleo da u neko skorije vreme implementiram neki sistem koji ce paliti samo dnevna svetla (u kom obliku ce biti dnevna svetla jos ne znam), a ne i celo osveljenje kabine itd...

Ako autor teme nema nista protiv preimenovao bih temu u "Dnevna svetla", posto je postala generalna rasprava o dnevnim svetlima a ne samo za sierru :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
gazda
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 20:43h

Re: Sierra LED day lights

Poruka od gazda » nedelja, 31. jul 2011. u 01:42h

@ dule0911 slobodno, tema je o.k ispala skroz.

A evo i jednog linka koji treba videti

http://zafc.bigforumpro.com/t806-test-sijalica


A to sa prigušenjem svetla na tabli ne smara samo tebe veruj mi.
Ja na Sierri imam automatsko paljenje svetla, jer je ne vozim samo ja, a ženski deo vozača redovno zaboravlja svetla.
I najvažnije što sam zaboravio po pitanju vožnje sa oborenim svetlima je GREJANJE istih na +38 stepeni u kombinaciji sa plastičnim poklopcem farova i ko sme da dodirne far dlanom posle dva sata vožnje po BG?

Pozz

P.S. koga ne mrzi da čita evo sjajne rasprave o obavezi uključenih dnevnih odnosno oborenih svetala kod nas

http://www.cbc.rs/showthread.php?1675-D ... vi-ZOBS%29
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Dnevna svetla

Poruka od mbole » nedelja, 31. jul 2011. u 02:32h

Zadnja svetla ne moraju da budu upaljena. Dnevno je samo prednje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
MOMO
Poruka: 311
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 23:58h
Lokacija: Travnik - BiH

Re: Dnevna svetla

Poruka od MOMO » nedelja, 31. jul 2011. u 12:13h

Ovo sa prigusenim kratkim al cesce dugim svjetlima vidjam svakodnevno na audi autima.. i nije lose uopce, tu mogucnost ima svaki, koliko sam ja skontao stavi se samo neki relej bas za to..

a ove led sto je stavljeno u sierru, mozda je bolje da su okrenute prema unutra, tj na sjenilo i da citavo sjenilo bude osvjetljeno?? :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Dnevna svetla

Poruka od dule0911 » nedelja, 31. jul 2011. u 13:22h

Jel zna neko da li postoji takva mogucnost za Mondeo mk3, da se metne neki relej ili nesto pa da imam to? :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Dnevna svetla

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 31. jul 2011. u 13:41h

MOMO piše:Ovo sa prigusenim kratkim al cesce dugim svjetlima vidjam svakodnevno na audi autima.. i nije lose uopce, tu mogucnost ima svaki, koliko sam ja skontao stavi se samo neki relej bas za to..

a ove led sto je stavljeno u sierru, mozda je bolje da su okrenute prema unutra, tj na sjenilo i da citavo sjenilo bude osvjetljeno?? :)
najbolje je da se ne stavljaju ovakve led trake u farove... msm stvar ukusa ali iskreno kad vidim da lepe ljudi na branike da oponasaju maglenke i tako to... :lele:
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
MOMO
Poruka: 311
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 23:58h
Lokacija: Travnik - BiH

Re: Dnevna svetla

Poruka od MOMO » nedelja, 31. jul 2011. u 13:55h

Ma i meni je to bezveze, pogotovo po braniku, ispod farova.. itd. a u faru donekle moze proc u pojedinim autima, ali ja bih to okrenuo prema unutra da se diode uopce nevide i da nesvijetli na taj traka fazon nego po sjenilu kao da svijetli far..

Odgovori

Povratak na „Instalacije“