Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od Mire22 » sreda, 3. apr. 2024. u 18:49h

Zdravo,

Kupio sam u radnji nov prekidac podizaca stakla ( jer su 3 polovna crkla za godinu ipo dana ), i tu se javlja sledeci problem, moj prekidac ima 4 pina dok ovaj novi koji sam kupio ima 6 pina, da li neko ima da mi posalje raspored pinova na prekidacima?, i raspored zica na instalaciji da bih mogao da prelimim ako je moguce jer mi je dosadilo da se bakcem malo malo sa tim.

Stari prekidac:
Slika
Slika
Novi prekidac:

Slika

Slika

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od M.M.L. » sreda, 3. apr. 2024. u 19:16h

Novi ti nema one touch spustanje i podizanje. Sto ne zamenis za odgovarajuci?

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od Mire22 » sreda, 3. apr. 2024. u 19:20h

Da, novi ima samo jedan klik da tako kazem dok mi na svim prozorima ima dupli... Jbg i ovaj sam cekao nedelju dana dok je stigao kod prodavca... tvrdi da je po VIN taj i sada nemam zivaca posle svega da se zezam s tim narucito sto trebam auto da vozim na tehnicki pa gledam da to resim sto je pre moguce. Meni to trenutno i nije mnogo vazno jer u 99% slucajeva prozore otvaram/zatvaram na glavnim prekidacima.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od mbole » četvrtak, 4. apr. 2024. u 02:13h

Kao i obicno.. samo godina nije dovoljna da bi se odredilo koji je auto u pitanju, posto je 2002 prelazna godina.
Taj prekida koji si kupio je za one od avgusta 2000 do avgusta 2002, a tvoj auto je posle toga, barem sudeci po originalnom prekidacu.

Nevolja je sto nije samo prekidac razlicit, razlicito je svasta nesto oko njega.
Totalno su durugacije instalacije, drugaciji motori podizaca... tako da ti nikako ne preporucujem da pokusavas sa prelemljivanjem.

No.. tvoj auto... sam odlucujes dal ces da rizikujes...

Na starom, napajanje dolazi na pin 1 dok na novom dolazi na pin 2
Stari masa (za osvetljenje prekidaca) je na pinu 6 na novom na pinu 4
Kontakti motora su na starom pinovi 2 i 5, na novom 1 i 7 (ako radi naopako, okreni zice na njima)

Kontakti 6 i 3 na novom su za vezu sa prekidacem kod vozaca dok je kod tebe to izvedeno u samoj instalaciji, tako da njih ne vezujes nigde.

Sta god radio.. topla je preporuka da ne diras instalaciju samog auta, vec napravi nekakav prelaz sa starog na novi prekidac, pa posle naruci prekidac koji treba i vrati sve na fabricko stanje.
Veliko je pitanje sta ce se recimo desiti ako istovremeno stisnu taster i vozac i suvozac...

Posalji broj sasije, pa ti nadjem tacan broj dela za taj prekidac.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od Mire22 » četvrtak, 4. apr. 2024. u 08:59h

Hvala na pomoci, danas cu da vidim sta cu i kako, ovo mi treba da resim na par dana... svakako planiram da vratim svoj stari dok ne budem nasao nov identican... Tako da necu da prepravljam instalaciju vec cu da uradim po nekom kratkotrajnom resenju... Videcu da skinem pinoce sa starog a da na novi nalemim kratke zice na drugi kraj te pinove i da tako povezem na dzek bez da skidam izolaciju, ucvrsticu vezicom ili pasticnim lepkom i msm da ce to za kratak preiod biti ok.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od mbole » četvrtak, 4. apr. 2024. u 10:55h

Zaboravih nocas...
Pre nego sto krenes.. za svaki slucaj proveri da li je raspored koji sam ti dao tacan.
Posto to jeste raspored prema fordovoj semi, a dal je stvarno tako napravljen prekidac koji si kupio..

Daklem.. na novom prekidacu:
u "stanju mirovanja" pin 2 ne treba da bude spojen sa pinovima 1 i 7
Kad stisnes prekidac, treba da se spoje pin 2 i jedan od 1 ili 7 (ako je 1 spojen, 7 ne sme da bude spojen ni sa cim i obrnuto)
kad dovedes +12V na pin 2 i masu na pin 4 treba da svetli lampica.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od Mire22 » četvrtak, 4. apr. 2024. u 15:31h

Hvala, ispitacu unimerom pre montiranja, da li mozes samo da mi posaljes broj pinova za novi prekidac jer nije utisnuto a ne mogu da pronadjem na google

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od mbole » četvrtak, 4. apr. 2024. u 18:44h

Mogu, samo da dobacim do kuce.. nisam pri racunaru
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od Mire22 » četvrtak, 4. apr. 2024. u 18:52h

Samo da javim, danas nisam imao sta da radim pa sam imao malo vise vremena da se igram u garazi... Popravio sam staro dugme a evo i kako.

Otvorio sam ga i iz pocetka se videlo da su se gumice potrosile, premerio sam ih unimerom i pokazivale su slabu provodljivost... imao sam par starih daljinskih upravljaca pa sam iz njih izvukao gumice da napravim test... Od 4 kontakta koja se nalaze na PCB ploci samo su 2 reagovala na taster dok su dva bila potpuno mrtva, takodje unimer nije pokazivao provod... stvar je bila u tome da je na dva mesta na sam ulaz u kotakte bio prekinut vod to sam nalemio, nakon toga sam gumice iz daljinskog upravljaca lepo isekao i prebacio na taster jer su u boljem stanju leepo ih zalepio i taster radi, barem je radio 50 puta dole/gore :D ... nisam znao da ce raditi pa nisam slikao gumice nakon zamene i lemove, ali sam jednostavno skinuo zastitu sa voda i skinuo grafit(dovoljno da mogu da nalemim) i zalemio... hvala na pomoci


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prekidac podizaca stakla - Ford Focus mk 1 2002 tddi

Poruka od mbole » četvrtak, 4. apr. 2024. u 19:06h

thumbsuph
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“