Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Alternator 1.6tdci

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Alternator 1.6tdci

Poruka od Lazar01 » petak, 23. jun 2023. u 17:18h

Pozdrav,

Imam jedno (poprilicno) glupo pitanje ali moram da ga postavim :D

Da li auto moze malo slabije da vuce ako je alternator crk`o?

Naime, pre neki dan primetim da slabije vuce, dimi poprilicno, sisti negde vazduh kad dam gas, skontam da je neko crevo. Odem kod majstora, nadjemo koje je crevo u pitanju, zameni ga covek, krenem da ga provozam, dimi i dalje ( isto kao pre), ne sisti vise kad dam gas, vuce bolje ali ne kako bi trebalo. Pregledamo opet sve, poluga na turbini se pomera, sva creva deluju ok. Krenem kuci posto mi auto treba dogovorimo se da dodjem opet od nedelje. Na pola puta (posle nekih 7-8km) upali mi ABS i ESP, posle minut dva upali gresku za servo i primetim da ni servo ne radi. Ubacim ono g***o od transmitera u upaljac, pokazuje 9.8V napon dok auto radi (1800-2000rpm). Dodjem kuci, ugasim ga, pokusam ponovo da ga upalim, nista, mrtav.

Ponovo moram da naglasim da mi je pitanje glupo :D ali mi nista vise nije jasno. Auto je izgubio snagu zbog creva i to je ok, to mi je jasno, i nije mi prvi put da mi se takve stvari desavaju, ali da li je zbog alternatora mogao da "fasuje" na snazi, jer, opet kazem vuce dosta dosta bolje posle zamene creva ali nije to to. 1.6tdci sa 110ks nije neka zver ali ume da skoci (BUKVALNO!) u prvoj kad ga potopis

Focus C-Max, 2005, 1.6tdci 80kw
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 919
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Alternator 1.6tdci

Poruka od Stefan_93 » petak, 23. jun 2023. u 22:06h

Prvo proveri punjenje alternatora, samim tim pogledaj u kakvom je stanju akumulator.
Druga stvar, a desila se mom drugaru pre par dana ista situacija popalio je sve lampice i ne moze da startuje auto, a problem je bio u remenici alternatora koja se raspala. Samim tim nije imao punjenje. Sve ovo mozes da proveris kod elektricara i videces u cemu je problem.

Imam isti auto, i zbog creva je i meni dimio i zamenom je to prestalo. Desilo mi se da nije hteo da povlaci, u mom slucaju je bila turbina i vakum ventil turbine i zanemom tih delova radi dobro. Sad, ne treba ocekivati neku veliku snagu ipak je to motor od 109 konja i 240nm a i nije ni bas lagan auto.

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Alternator 1.6tdci

Poruka od Lazar01 » ponedeljak, 26. jun 2023. u 19:46h

ne puni, definitivno. Kod majstora je pa ce ga skinuti danas/sutra.
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Alternator 1.6tdci

Poruka od Lazar01 » subota, 1. jul 2023. u 12:47h

Danas doterao auto od majstora, radi normalno, vuce normalno, alternator je bio u pitanju
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 919
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Alternator 1.6tdci

Poruka od Stefan_93 » subota, 1. jul 2023. u 17:36h

Super. Bitno da je problem resen.

Послато са SM-A546B помоћу Тапатока


Odgovori

Povratak na „Instalacije“