Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus MK1 Parking senzori pište

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Freez3r
Poruka: 59
Član foruma od: petak, 5. okt. 2018. u 20:52h
Kontakt:

Ford Focus MK1 Parking senzori pište

Poruka od Freez3r » subota, 15. apr. 2023. u 19:05h

Pozdrav prijatelji :)

Postao sam vlasnik Ford Focus 1.8 tdci 74kw, 2004. godište, karavan. Auto sam tek uzeo sa 285k km na satu. Odradio veliki servis, mali servis, druk ležaj, cilindar, zamijenio sijalice u štop svjetlima kada pritisnem kočnicu (nisu radila :shok: ) i metlice brisača. To je što se neke mehanike tiče zasad, ima posla na limu da se uradi ali jedno po jedno, polako.

Auto je sa fabričkim parking senzorima nazad, ali sam primijetio da kada ubacim u rikverc, prvo se čuje jedan zvuk (pretpostavljam aktivacija senzora), a zatim konstantno pištanje senzora (kao da je uz prepreku). Pošto sam vozio očevog C Maxa sa prednjim i zadnjim senzorima, pretpostavljam da to baš i nije ok jer bi trebalo opet pretpostavljam da pište pomalo kako se približavam nekoj prepreci.

Prva stvar na koju sam pomislio je da probam očistiti senzore, s vanjske strane nježno, ali me interesuje šta bi još moglo biti (da li da gledam pojedinačne senzore i na koji način da ih ispitam ili modul senzora - za koji iskreno nemam pojma ni gdje je). Auto ima kuku pa razmišljam može li kuka da ga buni (mada ne bi trebalo, a i treba da je skinem). Ima sve četiri podizača električna za prozore, radi, električni šiber - radi, električni retrovizori - rade (ne znam šta sve ima od opereme jer nemam pristup onom Ford katalogu).

Eh da - još jedno pitanje - ako auto ima prekidač fabrički sa maglenkama (koji se može povući nazad u dvije pozicije), a maglenki nema naprijed, da li to znači da su uklonjene i može li se to vratiti, da li je peglanje?

Pozdrav i hvala na pomoći.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“