Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Stop svetla rade ugasen motor

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
FilipP
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 30. maj 2020. u 19:19h

Stop svetla rade ugasen motor

Poruka od FilipP » sreda, 16. nov. 2022. u 20:00h

Pozdrav narode,kao sto sam naveo gore imam problem ne ja,ali caletov auto,doduse nije ford nego je audi u pitanju ali sta znam reko da pitam mozda znate,pale se same stopke,bio je kod elektricara i zamenjen mu je automat...Eto posle nepunih par dana opet ista prica,voleo bi da cujem vase misljenje ( i da me ne kritikujete sto je audi 3 u pitanju :D ) ipak sam fordovac :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14455
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Stop svetla rade ugasen motor

Poruka od mbole » četvrtak, 17. nov. 2022. u 02:29h

Stop svetla tipicno rade tako sto "automat" (koji je ustvari najobicniji taster), daje masu.
Tako da.. zica koja ide od automata, dalje ka instalaciji, ako bilo gde dokaci na masu (ogoljena izolacija recimo), stopke se upale.

Dal je motor ugasen ili upaljen.. nema nikakvog uticaja.
Da li je dat kontakt ili ne.. e to bi vec trebalo da ima.

Nije bas uobicajeno da stop svetla rade bez kontakta, ali zaista ne poznajem audija, a posto svabama svasta moze da padne napamet...

Ako ne bi trebalo da rade bez kontakta, a pale se i tada, onda mi najvise lici da postoji neki problem sa masom.
Jel se stop upali punim intenzitetom ili 'nako.
Jel pored stopa jos nesto od zadnjih svetala pocinje da tinja? Makar i minorno...

Da li je jos nesto "budzeno" na instalaciji auta?
Dodavan aftermarket lalarm, sarena svetla za noge, stavljane LED sijalice... bilo sta?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“