Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Alternator puni 13.2V

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od Jozza » ponedeljak, 22. mar. 2021. u 23:20h

Vučko piše:Pozdrav svima. I ja imam problem sa "alternatorom". Otvorio sam temu ali niko ne odgovara. Ima li raspolozenih da mi pomognu?
Daj link na temu?

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Vučko
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 20. mar. 2021. u 09:21h
Lokacija: Kruševac

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od Vučko » ponedeljak, 22. mar. 2021. u 23:48h


Avatar korisnika
FilipP
Poruka: 29
Član foruma od: subota, 30. maj 2020. u 19:19h

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od FilipP » nedelja, 5. feb. 2023. u 21:10h

Pozdrav narode da ne otvaram temu,da pitam ovde posto se o slicnoj stvari radi.Menjao sam kleme cistio masu i td,vidim pobosljanje,sada u leru puni od 13.8 do 14.4-5 cini mi se sa svim stvarcicama upaljenim osim klime,kada upalim klimu padne na 12,3 12,4 da li je to problem ili klima stvarno tolko vuce ?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od M.M.L. » nedelja, 5. feb. 2023. u 21:39h

Da li je motor bio na radnoj temperaturi? Klima opterecuje motor a i alternator buduci da se pale ventilatori sto na hladnjaku vozila sto unutra. Ako popalis sve zivo i jos je auto na leru ne mozes da ocekujes da ce alternator star 15-20god puniti 14.5v. Iz mog licnog iskustva ukoliko nemas neki problem (ne pali ti se lampica npr) ne trazi ga. Nisi naveo koje je vozilo u pitanju ali uglavnom PCM kontrolise potrosace i po potrebi ih gasi da ne bi praznio akumulator ukoliko alternator ne moze da isporuci dovoljnu kolicinu struje.

Avatar korisnika
FilipP
Poruka: 29
Član foruma od: subota, 30. maj 2020. u 19:19h

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od FilipP » nedelja, 5. feb. 2023. u 23:04h

Radna temperatura.Nemam problem nego sam sredjivao kompleto pa reko da chekiram i to mi zapalo za oko da kad bocnem klimu bas padne.Oke hvala na odg

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 5. feb. 2023. u 23:28h

Jeste problem u tom momentu, svako punjenje ispod 13.0V ne predstavlja punjenje akumulatora već pražnjenje akumulatora, odnosno sam akumulator svojim kapacitetom tada napaja potrošače umesto da to radi alternator. Može biti kompikovano naći šta je uzrok, da li sam alternator ne može da isporuči potrebnu količinu struje ili sam računar tom "pametnom" regleru ne zadaje potreban napon na osnovu potrošača ili je sama instalacija negde loša. Za početak proveri kablove koji spajaju blok motora sa karoserijom i akumulator sa karoserijom, očisti sve te mase i proveri da nije korodirao (pozeleneo) bakar tih kablova na mestu gde je priklješten u buksnama odnosno klemama, ako su šrafovi koji te mase pričvršćuju korodirali zameni ih prohromskim.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alternator puni 13.2V

Poruka od mbole » ponedeljak, 6. feb. 2023. u 08:05h

Proveri i PK kais.
On je "zajednicka tacka" za klimu i alternator.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“