Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
trticm
Poruka: 26
Član foruma od: četvrtak, 13. jun 2019. u 18:19h
Lokacija: Banja Luka

Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Poruka od trticm » subota, 18. jan. 2020. u 21:06h

Zdravo svima. Htio bih da podijelim jedno zapažanje, ne znam da li je već ranije bilo govora negdje ovdje na Forumu (pretražio sam malo, nisam našao da se negdje ovdje govori o tome). Ima dosta oko ovo pojave na stranim sajtovima, ali kod mene (srećom) nije bio ni jedan od tamo pobrojanih slučajeva. O čemu se radi?

Prije nekih mjesec dana na mom Mondeu Mk5 2016. godište počela se pojavljivati na ekranu poruka - Sync performing scheduled system maintenance. Prije toga dođe do iznenadnog reseta displeja, i onda traje neko vrijeme reboot. Pri tome zna da brlja, čuje se da radi npr. radio i sl. ali ekran taman. Prvo se javilo jednom, pa nije neko vrijeme, a onda sve češće. Taman sam počeo da brinem, svašta pišu da može biti uzrok, najbolji mi je bio da je akumulator počeo da slabi. Ali srećom ništa od toga nije bilo. Naime, sjetim se da sam neposredno prije pojave ovog slučaja, u USB utor ubacio USB fleš disk sa nekoliko GB muzike. Sve je radilo kako treba, sistem je odmah prepoznao disk i svu muziku, ono dobar im je i plejer na sistemu, baš mi je nešto legao, fino je organizovan i pregledan.

Rekoh ajde da probam da izvadim USB fleš, i reboot sa porukom performing scheduled system maintenance je prestao da se javlja. Da bih bio siguran, ponovio sam onda ovo nekolika puta, i definitivno je USB fleš kada stalno stoji u USB utoru uzrok pojave reboot-a. Izvadim fleš, sve bude normalno, ubacim opet sve radi kako treba, i tako bude par dana, i onda najednom počne opet da brlja. Ako se USB fleš vadi redovno, nema nikakvih problem. Eto toliko, rekoh da podijelim zapažanje (i opet ako ima negdje ovo opisano ranije, izvinjavam se), a ako ima neko da zna i rješenje ovgo problema na Sync2 sistemima, evo može ovdje da javi da probamo.

Veliki pozdrav!
TM

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Poruka od dule0911 » subota, 18. jan. 2020. u 23:56h

Zanimljivo, hvala za info.
Mk4 focus je isto imao raznorazne software bagove ali koliko vidim resavaju ih u odnosu na modele koji su izasli prvi. Ovo ce biti sve ucestaliji problem sa novim vozilima, sad su i radio i table puni software-a koji ce u nekom trenutku krenuti da baguje zbog necega :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Poruka od stalker92 » nedelja, 19. jan. 2020. u 01:14h

Što se duže bavim razvojem softvera to više volim automobile sa što manje njega u sebi. :D

Nemam iskustva sa konkretnim vozilom i modelom, ali po generalnom iskustvi liči mi da ti je problem je da sistem prepozna USB kao nosilac fajlova sa apdejtom i zabode u petlju pokušavanja instaliranja istog koji zapravo ne postoji.

Pogledaj da li ti USB osim te muzike ima i jos neke foldere, (možda čak i skrivene), sa blentavim nazivima - npr. system, update, flash itd., to bi moglo biti problem. Ono što bih ja probao, ako nemaš ništa bitno na tom USB osim muzike, je da ga isformatiram i kopiram ponovo samo muziku na njega. Obrati pažnju na tip fajl sistema koji biraš pri formatiranju - letimičnim Google upitom mi deluje da Sync prepoznaje samo FAT32.
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
trticm
Poruka: 26
Član foruma od: četvrtak, 13. jun 2019. u 18:19h
Lokacija: Banja Luka

Re: Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Poruka od trticm » petak, 24. jan. 2020. u 09:20h

stalker92 piše:
nedelja, 19. jan. 2020. u 01:14h
Što se duže bavim razvojem softvera to više volim automobile sa što manje njega u sebi. :D

Nemam iskustva sa konkretnim vozilom i modelom, ali po generalnom iskustvi liči mi da ti je problem je da sistem prepozna USB kao nosilac fajlova sa apdejtom i zabode u petlju pokušavanja instaliranja istog koji zapravo ne postoji.

Pogledaj da li ti USB osim te muzike ima i jos neke foldere, (možda čak i skrivene), sa blentavim nazivima - npr. system, update, flash itd., to bi moglo biti problem. Ono što bih ja probao, ako nemaš ništa bitno na tom USB osim muzike, je da ga isformatiram i kopiram ponovo samo muziku na njega. Obrati pažnju na tip fajl sistema koji biraš pri formatiranju - letimičnim Google upitom mi deluje da Sync prepoznaje samo FAT32.
Tako je, neki BUG u rukovanju USB fleš memorijom od strane OS uređaja. Fleš je 16 GB, znači nije sigurno FAT32, vjerovatno NTFS jer sam formatirao na Windows-ima, što bi bilo OK za ovaj slučaj jer je Sync2 Microsoft-ov. Probaću malo sa fajl sistemima, manjim flešovima i sl. pa javim. Ali ono što me je uvijek nerviralo u inženjerskoj praksi je nedovršenost u rukovanju problemima (ne samo u IT gdje treba rukovati BUG-ovima, nego upšte i u mašinstvu i sl.). Naime, svaki sistem ako hoće da bude pouzdan mora da se projektuje da u slučaju problema (neodziva, dead lock i sl...) poziva proceduru koja gasi problematične funkcionalnosti i nastavlja rad normalno ostatak sistema. U ovom slučaju to znači da kada počne da brlja, OS trebao bi da ugasi fleš, da neku poruku (koju upiše u neki log) i nastavi dalje gdje je prethodno radio. Nažalost, zbog skraćenja vremena izbacivanja uređaja na tržište ovo se često skraćuje (a bogami i zaboravlja) i onda imamo nepouzdane uređaje. Srećom da nema uticaja na rad motora i drugih mehaničkih komponenti, ovakve stvari mogu biti i opasne.
TM

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Poruka od stalker92 » petak, 24. jan. 2020. u 11:21h

Ne bi verovao koliko sranja sam se ja nagledao u kodu koji je godinama u sistemima u produkciji, i to ne za kontrolu nekih banalnih stvari tipa USB-a za pustanje muzike vec za kontrolu visokonaponskih elektroenergetskih mreza, tako da me vise nista ne cudi :D
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
trticm
Poruka: 26
Član foruma od: četvrtak, 13. jun 2019. u 18:19h
Lokacija: Banja Luka

Re: Sync2 - Performing scheduled system maintenance

Poruka od trticm » ponedeljak, 24. feb. 2020. u 17:36h

Evo da javim šta se dalje dešava. Po prijedlogu stalker92-a preformatirao sam ponovo fleš, sada sam obratio pažnju, FAT32 i puni format. Vratio sam istu muziku (skoro 16 GB ali bitno je na FAT32 da nijedan fajl nije veći od 4GB, što je normalno ako nisu neki filmovi i sl.) i evo za sada nema onih grešaka. Da li je ovo pomoglo, ili opet treba neko vrijeme da se počne javljati, vidjećemo (evo skoro 30 dana je prošlo od kako sam preformatirao). Pozdrav!
TM

Odgovori

Povratak na „Instalacije“