Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa ABS-om

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
bambi07
Poruka: 22
Član foruma od: nedelja, 26. avg. 2018. u 23:27h
Lokacija: Kraljevo

Problem sa ABS-om

Poruka od bambi07 » utorak, 28. avg. 2018. u 01:36h

Ovako jos jednom pozdrav svima.... Imam jedan problem na mom focusu 1.8di, mk1.5, 2001. oktobar mesec znaci prva serija restajlinga, naime kupio sam ga misleci da auto uopste nema ABS koji nikada nije ni radio ali djavo mi ne dade mira i zagledajuci po motoru ugledam ABS modul i na sva 4 diska senzore od istog, napominjem da mi lampice od rucne i ABS ne rade od prvog dana uopste, mozda ih je neko izvadio nekada, ali sam ja mislio da tako treba jer ga nema :-)....Kod kuce imam ELM 327 i ForScan koji nalazi ABS sastav i sledece greske u njemu: B1318 battery voltage low, C1233, C1234, C1145 sve vezane za prednje senzore, brisanjem tih gresaka iste se odmah vracaju bez voznje znaci momentalno. Premerio sam otpore na senzorima i iznose oko 660ohm, zna li neko koliko treba biti otpor na ispravnim i jel ovaj ok? U servisnoj knjizici nalazim da su zamenjeni lezajevi prednjih tockova pa reko da nisu stavljeni bez megnetnog prstena tj bez podrske za ABS ali onda se valjda ne bi odmah vracale greske vec posle bilo kakve voznje ili gresim. Bio kod majstora hoce da menja sve ali ne garantuje nista. Ako neko ima neki predlog dal da krenem od senzora prvo, polovni nisu skupi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem sa ABS-om

Poruka od mbole » utorak, 28. avg. 2018. u 03:00h

Gde si merio taj otpor? Na senzorima? Izmeri otpor na konektoru ABS modula.
Te greske znace da potpuno nedostaje signal sa senzora. To jest da je najverovatnije veza izmedju modula i senzora ili u prekidu ili u kratkom spoju

Prvo sto bih trazio su prekidi u zicama i na konektorima.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bambi07
Poruka: 22
Član foruma od: nedelja, 26. avg. 2018. u 23:27h
Lokacija: Kraljevo

Re: Problem sa ABS-om

Poruka od bambi07 » utorak, 28. avg. 2018. u 13:38h

Merio na konektoru kod tocka kada se otkaci senzor - njegovu stranu, negde nalazim da je ok vrednost 800-2000ohm, sad kako za koji auto...Probacu da ocistim kontakte u tim konektorima, izgledali su lose.....Provericu i drugu stranu da nije u kratkom spoju, pregledati kablove...Hvala

bambi07
Poruka: 22
Član foruma od: nedelja, 26. avg. 2018. u 23:27h
Lokacija: Kraljevo

Re: Problem sa ABS-om

Poruka od bambi07 » utorak, 28. avg. 2018. u 14:42h

Proverio ponovo na dijagnostici, greske nisu stalne, ova za malu voltazu se ne vraca vise to je verovatno zboga pada napona nekada zabelezeno, ostaju ove tri greske vezane za nedostatak signala sa senzora ali tek posle krace voznje se pojave sto znaci da je moguce da je neko stavio pogresne lezajeve i pocupao lampice :-(, jedino ako su oba senzora neispravna.....

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem sa ABS-om

Poruka od mbole » utorak, 28. avg. 2018. u 17:07h

Te koje se pojavljuju i gube upravo upucuju na lose zice/konektore.
ABS non stop proverava situaciju na senzorima i cim vidi da je nesto u problemu pali gresku, a ako ponovo dobije signal kako treba gasi je.

Greska se meri na ABS modulu, a od senzora do njega imas par konekora i metre zica.
Ako imas neki otpor na konektoru senzora, najverovatnije nije problem do njega, upravo zato sto ove greske kazu da je senzor potpuno raskacen (ili u kratkom spoju), a cim on sam ima neki otpor to nije slucaj.
Daklem problem je negde na relaciji senzor - modul ABS-a. Te zice umeju da zavitlavaju, da puknu unutar izolacije od stalnog savijanja (kako se tocak pomera tako se pomeraju i zice).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bambi07
Poruka: 22
Član foruma od: nedelja, 26. avg. 2018. u 23:27h
Lokacija: Kraljevo

Re: Problem sa ABS-om

Poruka od bambi07 » sreda, 29. avg. 2018. u 23:18h

Tako je, deo kabla od senzora do prvog konektora se jedino savija na fokusa mk1 i bas kao sto si rekao prekid je bio unutar izolacije sto je uzrokovalo grasku c1145 koje vise nema ni posle duze voznje, zamenio sam deo kabla i dobro ga izolovao i fiksirao, imao sam problem da nadjem isti ili bar slican, izem ti leoni kablove....Ostale su c1233 i c1234 koje se jave posle voznje cim krenem, proverio kablove sve nema kratkog spoja niti prekida, pustim test abs i ok (forscan), ocistio kontakte na konektorima i resio sam da odustanem sa ubedjenjem da je neki vrhunski strucnjak ili veliki stedisa stavio lezajeve bez abs podrske. Hvala druze na savetima i svako dobro

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Problem sa ABS-om

Poruka od Djole » četvrtak, 30. avg. 2018. u 09:24h

Moze da bude da je stavio sa prstenom ali prilikom montaže da ih je oštetio.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Odgovori

Povratak na „Instalacije“