Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od mbole » petak, 5. jan. 2018. u 10:52h

thumbsuph
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » utorak, 9. jan. 2018. u 21:41h

Za alternator su i meni rekli da psuje i od benzinca, i da je razlika samo u remenici. I jos da postoji i plivajuca remenica, tj remenica sa oprugom, kao kod plivajuceg zamajca. Kod nje je valjda problem sto moze da se desi da prokliza na osovini. Tako sam bar cuo.
Ja sam srecom naisao na alternator od mondea TDDI, kao sto je moj, tako da nisam mnogo mudrovao.

Doduse, prvo sam probao jedan od TDCI - 2006 god, racunali smo da je noviji, ali dzaba, bio je neispravan.
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » petak, 26. jan. 2018. u 01:33h

Ljudi, jel neko nekad pratio grejanje + kleme na akumulatoru? Neko vece mi auto ostao napolju do kasno uvece, pa su zaledila stakla. Krenem d ga ubacim u garazu, i onda popalim grejace stakala i napred i pozadi. Kako sam imao problem skoro sa onim grejacem za vodu, rekoh cisto da vidim da li se sad grejala klema. A ona se ugrejala da ne mozes rukom da je pipnes... Jel to normalno? Msm, cuosam da se kod njih greje + klema, ali ovo je bilo nenormalno. Znam da grejaci ( posebno prednje soferke ) vuku dosta struje, ali zar to ne bi trebalo da je pewdvidjeno da instalacija fabricki podnese potrosnju svih uredjaja ? Da li bi trebalo da propratim mozda mase do motora, mozda neka ima los kontakt? Vec mi je + klema zatopila rupu u onom plasticnom poklopcu akumulatora.
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od DonKihot » petak, 26. jan. 2018. u 09:26h

Nije normalno. Ako je samo klema topla imas los kontakt tu. Ako je I kabal isto tako topao onda imas neku abnormalnu struju, ali bi onda imao sa druge strane prazan akumulator. To zvuci kao ocajan kontakt.

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » petak, 26. jan. 2018. u 19:35h

Dobro sad, mozda sam malo preterao... Ne greje se stalno, samo kad ukljucim trista stvari odjednom...Akku se ne prazni, ali bas povuce dosta struje ka se ukopca sve i svasta...A mozda ima veze i sto ga nisam pustio da radi malo, nego sam pola minuta posle startovanja motora poukljucivao sve?
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od DonKihot » petak, 26. jan. 2018. u 20:20h

Nije normalno.

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od mbole » subota, 27. jan. 2018. u 04:10h

Nebitno dal si poukljucivao 10 sekundi nakon starta, ili dva sata nakon starta.

Lepo ti kaze Don... nesto ne valja.
Klema ne sme da se greje, barem ne znacajno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2994
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Aca06 » subota, 27. jan. 2018. u 22:10h

Evo mene opet sa alternatorom. :(
Danas sam posetio bolnicu specijalizovanu za pacijente zvane FORD. thumbsuph
Glavni hirurg zakacio dijagnostiku, jedino ocitao gresku oko punjenja (ono sto mi gori lampica akumulatora na instrument tabli) :(
Obrisana greska ali se posle 10 sekundi ponovo upalila lampica na tabli, na dijagnostici pokazuje da puni koliko treba. :(
Dijagnoza u mom slucaju na postojeci alternator ugraditi nov original regler :doh: ili naci polovan ispravan alternator i namestiti ga na auto. :'(
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » nedelja, 28. jan. 2018. u 12:08h

@mbole...

kolika je muka zameniti kompletan kabal sa + klemom na mondeo mk3? Da li je uopste izvodljivo?
Sve se nesto mislim da je ovaj delimicno stradao u onom okrsaju kad se alternator zapusio, pa sad ne moze da podnese opterecenje, jbm li ga, ne znam ni ja , al nekako mi to logicno?
Da menjam samo + klemu cini mi se da nije kabal dovoljno dugacak, tako da se nesto razmisljam da pokusam da zamenim kompletan kabal za +?
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od mbole » utorak, 30. jan. 2018. u 05:09h

Iskreno, ne znam.
Mada bih ja prvo pregledao samu klemu, posto se greje bas na njoj (ili si barem ti tako preneo).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » utorak, 30. jan. 2018. u 20:03h

+ klema je ociscena pre mesec dana , kad sam menjao alternator. Mada mi se cini da - klema nije ciscena, jbg zbog posla nikako da stignem dok se jos vidi napolju da pregledam sve. A i moracu da probam opet da ukljucim sto vise stvari, pa da vidim da li se greje samo klema ili i kabal celom duzinom, pa mozda i sam alternator...Tako je bilo prosli put, kad ja stari alt zasmredo, pa sam iskljucio one dodatne grejace za vodu i posle sve bilo cool...ma samo da nije PCM.....onda sve ode u pm...
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2994
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Aca06 » sreda, 12. sep. 2018. u 14:15h

Posto sam trazio nov alternator da kupim ipak sam kupio polovan.
Danas odem kod coveka da kupim alterator koji je jos uvek bio na kolima.
Covek upali auto ( Mondeo DIZEL) uzmem unimer da proverim punjenje i ono je bilo 14.50 -14.55.
Skinemo altrnator prenesemo ga 10 metara do mog auta, namestimo ga kod mene upalim auto lampica se ne pali, obrtaji vise ne variraju,rade svi grejaci :bravo: .
Ja srecan kao kuce kad pustis sa lanca, uzmem unier da premerim punjenj kad on kod mene 13.80.
Samo da napomenem negde u ovoj temi sam vec pisao da mi je auto sa starim altenatorom isto punio 13.6 pa sam zbog toga isao da menjam regler i posle zamene reglera (zamenskim) on je punio 14.40 ali je palio lampiu alernatora na tabli.
Jedino sta nisa poveravao do sada je stanje tropinskog kala koji ide do kompjtera.

Zamolo bih kolege koje imaju Mondea Benzinca da premere napon punjenja i da mi jave, mozda je ovako mali napon i normaln za njega. :shok:
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Lucky » sreda, 12. sep. 2018. u 14:34h

Kod mene je samo prvih 10-15min preko 14v posle je tu oko 13.8-13.9 i to zadnjih 3.5god ili 160000km

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od M.M.L. » sreda, 12. sep. 2018. u 15:04h

Aca06 piše:
sreda, 12. sep. 2018. u 14:15h
Posto sam trazio nov alternator da kupim ipak sam kupio polovan.
Danas odem kod coveka da kupim alterator koji je jos uvek bio na kolima.
Covek upali auto ( Mondeo DIZEL) uzmem unimer da proverim punjenje i ono je bilo 14.50 -14.55.
Skinemo altrnator prenesemo ga 10 metara do mog auta, namestimo ga kod mene upalim auto lampica se ne pali, obrtaji vise ne variraju,rade svi grejaci :bravo: .
Ja srecan kao kuce kad pustis sa lanca, uzmem unier da premerim punjenj kad on kod mene 13.80.
Samo da napomenem negde u ovoj temi sam vec pisao da mi je auto sa starim altenatorom isto punio 13.6 pa sam zbog toga isao da menjam regler i posle zamene reglera (zamenskim) on je punio 14.40 ali je palio lampiu alernatora na tabli.
Jedino sta nisa poveravao do sada je stanje tropinskog kala koji ide do kompjtera.

Zamolo bih kolege koje imaju Mondea Benzinca da premere napon punjenja i da mi jave, mozda je ovako mali napon i normaln za njega. :shok:
Potrebno je malo vremena da se napuni aku ako si ga vozio/palio bez punjenja neko vreme. Provozaj se malo pa premeri onda.

Ako nije to i uvek puni 13.6-13.8 onda imas problem u komunikaciji izmedju kompa i reglera. To je onaj dzek sa tri zice, jedna je napon na aku, jedna komunikacija od reglera do kompa a treca od kompa do reglera. Ova zica sto je napon na aku je osigurana preko jednog osiguraca, na Fokusu je to osigurac od 1A i nalazi se u kutiji sa osiguracima kod akumulatora. Kada alternator nema komunikaciju ili kada nema taj napon on radi default modom i uvek puni 13.6v. Kada ima komunikaciju, njime upravlja racunar i govori mu koliko treba da se "napreze" i da puni. Kada sam kod sebe odzekao taj dzek, dobijem lampicu vrlo brzo.

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2994
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Aca06 » sreda, 12. sep. 2018. u 16:50h

MML
Samo kao sto sam napisao moram da pregledam onaj tropinski kabal jer jedino to jos nisam iskontrolisao.
Ako on nije u problemu onda je to punjenje od 13.8 negovo fabricko i ne moze se tu nista menjati jer ga komp kontrolise.
Usput menjao sam i komp i na drugom kompu isto pokazuje 13.8.
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

SLOBA81
Poruka: 13
Član foruma od: subota, 12. maj 2018. u 20:18h
Lokacija: zuce

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od SLOBA81 » četvrtak, 13. sep. 2018. u 11:24h

narode imao sam slican slucaj koji sam resio evo mozda nekome pomogne.prvi alternator prestao da puni adekvatno to jest od 13,6v do 13,9v.stavljen drugi polovan radio mesec dana i opet problem ,samo sto je ovaj znao da na par sekundi digne napon na 15,1v.odnesem prvi u lestane kod grubaca uradi puni 14,0 14,4.radio mesec dana punio i dalje ok ali preko noci izvuce struju iz aku svu.rasturim drugi i sve na oko ok jedino cetkice na pola stavim cetkice nove i sljaka vec godinu sa punjenjem od 14,3 do 14,7.

SLOBA81
Poruka: 13
Član foruma od: subota, 12. maj 2018. u 20:18h
Lokacija: zuce

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od SLOBA81 » četvrtak, 13. sep. 2018. u 11:29h

nisam napisao da mi je nova elektronika izvlacila struju.magneti marelli.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Jozza » četvrtak, 20. dec. 2018. u 14:30h

Da, meni je regler isto tako praznio akumulator. Ubismo se dok nismo provalili šta vuče struju. 5 dana sve OK, i ond apreko noći aku skroz prazan. I tako u krug

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » utorak, 1. jan. 2019. u 21:48h

Pozdrav ljudi !

Prvo da vam svima pozelim srecnu Novu 2019 godinu i sve naj naj naj bolje i lepse !!! Samo nastavite da budete kakvi jeste, jer ste do sada pomogli i meni i mnogima ovde vise nego sto bi bilo koji majstor mogao.

Elem, kd mene se veceras ponovo pojavilo jedno cudno stanje sa alternatorom, tako da moram da postavim jos jednom jedno pitanje, s1obzirom na probleme koje sam vec imao sa istim.
Kako je veceras malo vise zahladilo nego sto je bilo zadnjih dana, poledila su sva stakla, pa sam ukljucio grejanje prednje soferkeke ( naravno i zadnje ). Kad se sve razledilo, pogasio sam isto, ali posto sam auto vozio par km do tazbine, pa ostavio napolju na nekih sat vremena, opet su poledila stakla. Ovog puta sam u voznji ukljucio oba grejaca ( i prednje i zadnje soferke) i sada sam primetio da su se svetla "utulila" iliti oslabila znacajno kad auto ostane na leru. Ako sam u pravu, to znaci da je alternator na izdisaju???
POsto sam ga vec jednom menjao , ( ugradio dobar polovni ) , da li ovog puta mogu da spasim ovaj na vreme samo zamenom reglera ili cega vec, jer sam prosli put kasno to primetio i stari alternator se prosto zadimio i zavrsio gadjanje??
Takodje, nakon sto sam proslog puta zamenio alternator, morao sam i da otkacim onaj booster heater za grejanje rashladne tecnosti, jer je on "vukao' mnogo struje, pa mi se grejao kabal na + klemi strasno. Kada sam otkacio booster heater, klema se ohladila i takva je bila sve do veceras, kad sam posle ovog sa slabljenjem svetala na leru dok su ukljuceni grejaci soferki proverio opet klemu i opet se greje poprilicno ( citaj nenormalno).
Sta da radim jasa ovim, kako da spasim ovaj alternator? Ili da trazim opet polovan??
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » ponedeljak, 14. jan. 2019. u 02:02h

Elem, mali upgrade prethodne poruke... Pre dan-dva sam pokusao unimerom da proverim koliko puni alternator sada. Kada motor ne radi, accu ima oko 12 V ( hocu reci da je ok, nemam problema sa njim). Kada se startuje motor, unimerom sam izmerio oko 14.3-14.4V na klemama akumulatora, bez ukljucenih potrosaca( i jednog ) , sto je opet ok, ali kada ukljucim svetla, radio i klimu ( bez grejaca prednje i zadnj soferke) punjenje se popne na oko 15.5 V?? Ovo sve je mereno na leru, nije mereno na onih 2000 rpm...Kako je moguce da toliko podigne napon punjenja? I naravno, ako ukljucim grejac prednje soferke, opet pocne da greje + klemu na accu, kad ga iskljucim klema se ohladi...Ostaje mi jos da proverim pad napona na + i - vodovima, ali to ce morati da saceka da otopli malo, posto se sto radim radim napolju, na ulici, sto nije bas prijatno ovih dana...
Posle svega ovoga, pocinjem da sumnjam da NIJE problem bio u booster heater-u, koji sam otkacio, pre ce biti da je problem negde sa nekom masom ili u regulatoru alternatora...Da li je moguce da je i ovaj alternator " na izdisaju" ?? I da li je dovoljno da se promeni samo regulator sa cetkicama, da spasim ovaj alternator pre nego i njega sprzim?

Samo jos da napomenem, uz sve ovo, ne pali se lampica na tabli da alternator ne puni dovoljno ili uopste.
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Djole » ponedeljak, 14. jan. 2019. u 07:09h

Imas neki zajeb i to dobar sa alternatorom.. To je mnogo veliki napon.. Nemoj voziti tako jer mu računar podize napon pokrivićeš ćelije u akumulatoru ako već nisi... Sve u mirovanju ispod 12,3 je lose

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 14. jan. 2019. u 12:56h

15.5v je prepunjavanje akumulatora i trajno se oštećuje tako.

12v u mirovanju je prazan akumulator.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Jozza » ponedeljak, 14. jan. 2019. u 13:32h

Aku kad je auto ugašen ne bi smeo da ide ispod 12.4V, jer i to je drlimično prazan. Kad se auto upali, a napolju je minus i aku leden onda sme da bude 15.5V, jer će aku to da popije, ali čim je motor (tj aku) topliji mora manji napon ili se trajno uništava akumulator. Izmeri pad napona na kablovima, i remontuj alt. Inače grejač prednjeg stakla ne uključuješ nikada ako su drugi potrošači uključeni, samo on vuče mnogo struje, mislim do 70A čak. Zadnji grejač je skoro 3 puta slabiji, pa nije toliko velik potrošač. Koliko A ti je alternator? Ako imaš sve te grejače onda ne bi trebao biti ispod 150A. Gledaj da regler i diodna ploča budu kompatibilni za tu struju i taj tip alternatora, ako ćeš da ga remontuješ. Ako treba mogu da pitam tamo gde sam remontovao moj alt za tačan tip i midel reglera, znam samo da nisam stavljao original, ali sve šljaka već dovoljno dugo. Kad je auto leden pu i sa 14.9V i kako se greje tako napon punjenj opada, a koristim i klimu i grejače stakala i sedišta, ne štedim struju. Drugo, može napon biti 15.5V ali džaba mu ako je struja punjenja nedovoljna, neće se aku napuniti. Probaj da izmeriš i struju punjenja, ali ti treba ozbiljan instrument za to.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od FM III » ponedeljak, 14. jan. 2019. u 15:08h

Kao što rekoše, nešto tu debelo ne valja. Ja u svom popalim sve što mogu sam + on što pali automatski, pa onda sam gasi ako je preveliko opterećenje alternatora. Struja punjenja ne prelazi 14,6 a kada popalim sve onda zna da padne i ispod 14,0 ali ne nešto mnogo.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Alternator ne puni - nema signalizcije na instrument tabli

Poruka od Miner99 » utorak, 15. jan. 2019. u 00:13h

Dakle fala puno..jbg kad nemam krstenog elektronicara blizu, pa moram sam da se j...vam oko ovoga... Cim malo otopli, merim sve ponovo, jedno po jedno, pa cu onda da pisem opet, da ne davim ovako bzvz.
A da imam problem, deff imam !
Samo mi recite jel se punjenje alternatora meri na leru ili na onih ( neko je pomenuo vec negde ) oko 2000 rpm?
Naravno, sa i bez raznoraznih opterecenja, ali sve na 2000 rpm ili na leru?
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Odgovori

Povratak na „Instalacije“