Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problemi sa elektrikom

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

TomicaR
Poruka: 30
Član foruma od: petak, 5. avg. 2016. u 21:15h

Problemi sa elektrikom

Poruka od TomicaR » petak, 5. avg. 2016. u 21:26h

Pozdrav simva.

Imam nekoliko problema sto se tice lampica na instrument tabli. Naime svetla za pokazivac pravca ne rade, kada se ukljuce dugacka svetla lampica ne svetli, ne prikazuje mi pravilnu spoljnu temperaturu (zapravo ne prikazuje je uopste), svetli lampica za rucnu kocnicu (iako je rucna spustena)...

Takodje imam problem i sad centralnom bravom. Kada zakljucam kola daljinski, ima kada ih ne mogu otkljucati na isti nacin (ne cuje se ono 'skljocanje' kada popusti brava). Pokusam otkljucati na kljuc i uspem ali samo vozaceva vrata. Isto mi se desava i kada zakljucam na kljuc. Zakljucaju se samo vozaceva vrata ali ne i ostala.

Zanima me misljenje strucnjaka koji imaju iskustva za Ford-ovim vozilima. U jednom servisu ovde u Subotici su mi rekli da je problem najverovatnije uzrokovan jednom fabrickom greskom na instrument tabli i da u zvanicnom Ford servisu to mogu da nadju i otklone. Da li je to moguce?

Hvala svima unapred!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od nikola_focus » petak, 5. avg. 2016. u 21:32h

Ja ne mogu da ti pomognem ali cu da te podsetim, pre nego sto se javi neko ko moze da pomogne, da ne bi bilo lose da napises o kom autu se radi thumbsuph

TomicaR
Poruka: 30
Član foruma od: petak, 5. avg. 2016. u 21:15h

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od TomicaR » petak, 5. avg. 2016. u 23:04h

Radi se o Ford Focus C-Max 2003 god

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » subota, 6. avg. 2016. u 01:30h

Lampica rucne ne svetli samo kad je podignuta rucna, vec i kad nema dovoljno kocionog ulja u posudi.

Ovo oko lampica, meni bi prvo palo na pamet da su pregorele lampice.
Da li se pale na self testu?

Sto se tice centralne, lici na neki problem sa instalacijom vozacevih vrata, ali ima isuvise mesta gde do toga moze da dodje, tako da dok se ne otvori i premeri...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

TomicaR
Poruka: 30
Član foruma od: petak, 5. avg. 2016. u 21:15h

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od TomicaR » subota, 6. avg. 2016. u 18:28h

mbole piše:Lampica rucne ne svetli samo kad je podignuta rucna, vec i kad nema dovoljno kocionog ulja u posudi.

Ovo oko lampica, meni bi prvo palo na pamet da su pregorele lampice.
Da li se pale na self testu?

Sto se tice centralne, lici na neki problem sa instalacijom vozacevih vrata, ali ima isuvise mesta gde do toga moze da dodje, tako da dok se ne otvori i premeri...
Proverio sam nivo ulja za kocnicu i to je skro ok. Zapravo se ti problemi sa elektrikom pojavljuju pojavljuju i odlaze tokom voznje. Znaci u jednom momentu: ne radi centralna brava, svetli lampica za rucnu kocnicu, ne rade lapmice za duga svetla i pokazivac pravca i ne pokazuje se spoljna temperatura. A onda kada ugasim auto, na malom displeju se pokaze spoljna temperature i izgleda da je onda sve na mestu.

Kao sto sam rekao, u jednom servisu su mi rekli da je u pitanju neka fabricka greska na instrument tabli koja treba da se nadje i popravi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » subota, 6. avg. 2016. u 18:34h

Ne smem da tvrdim, ali centralna ne bi trebalo da ima veze za instr tablom.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od BojanM » subota, 6. avg. 2016. u 19:27h

Ne bi smelo da bude, ali... Da ne brljavi napon, kakvo ti je punjenje akumulatora?
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od kemo993 » subota, 6. avg. 2016. u 19:40h

Problem imaš od kupovine auta, ili ti se počelo pojavljivati u zadnje vrijeme?

TomicaR
Poruka: 30
Član foruma od: petak, 5. avg. 2016. u 21:15h

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od TomicaR » subota, 6. avg. 2016. u 20:17h

BojanM piše:Ne bi smelo da bude, ali... Da ne brljavi napon, kakvo ti je punjenje akumulatora?
Ne shvatam sta mislis pod tim pitanjem. Molim te objasni.
kemo993 piše:Problem imaš od kupovine auta, ili ti se počelo pojavljivati u zadnje vrijeme?
Auto je kupljen polovan (uvezen iz Nemacke) pre jedno 2 meseca. U privh nekoliko dana je bilo sve ok, ali je onda pocelo sve.

Prvi put kada se to popravljalo, navodno je problem bio lose ugradjen radio (valjda su neki kabl presekli). To je navodno popravljeno. Izdrzalo je nedelju dana (ali bukvalno) i onda se pocelo opet sve pojavljivati.
Poslednja izmena: BojanM, na dan subota, 6. avg. 2016. u 23:24h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne piši poruku za porukom u kratkom periodu. Koristi opciju 'Uredi' ako želiš nešto da dodaš, ili citiraj više poruka iz spiska u dnu strane za odgovor.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od BojanM » subota, 6. avg. 2016. u 23:28h

Postavio sam pitanje da li alternator lepo puni akumulator... postoje sistemi koji bi trebalo da daju relativno stabilan i konstantan napon, ali ako je nešto od toga otkazalo, moguće je da napajanje sve te instrumentacije dobija neke šašave voltaže koje zbrljaju ceo sistem i naizgled nepovezane stvari. Mada, kažem, ne bi trebalo da je do toga... ali barem je početna tačka.

S druge strane, ako kažeš da je ponovljen problem, pride da je već nešto čačkano po elektrici - sve opklade padaju u vodu.

Poseta dobrom majstoru-dijagnostičaru ti, bojim se, ne gine.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » nedelja, 7. avg. 2016. u 02:42h

Tipujem da je taj sto je "opravljao" presecen kabl, to uradio ofrlje ko sto ga je i presekao, to jest, malo zamotao, pa "drzace valjda".
Nek ti neko pismen prvo pregleda sta su petlajli oko instalacije za radio, ko zna sta su s cim uvezali. I zasto li su uopste seckali kablove? Ako ne odgovaraju prikljucci za to se koristi adapter, a ne secice.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

TomicaR
Poruka: 30
Član foruma od: petak, 5. avg. 2016. u 21:15h

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od TomicaR » nedelja, 7. avg. 2016. u 10:13h

mbole piše:Tipujem da je taj sto je "opravljao" presecen kabl, to uradio ofrlje ko sto ga je i presekao, to jest, malo zamotao, pa "drzace valjda".
Nek ti neko pismen prvo pregleda sta su petlajli oko instalacije za radio, ko zna sta su s cim uvezali. I zasto li su uopste seckali kablove? Ako ne odgovaraju prikljucci za to se koristi adapter, a ne secice.
Kabl se nije mogao izvuci iz fabrickog radija zbog nekog razloga.

Meni je receno u jednom servisu (koji su se navodno culi za ovlascenim mehanicarem za Ford vozila) da probleme sa elektrikom (zmigavci, dugacno svetlo, itd.) uzrokuje neka fabricka greska na instrument tabli. Pa me zanima da li je to moguce i koliko je moguce.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » nedelja, 7. avg. 2016. u 10:57h

Dobro bre, procitali smo triput za problem instr table :)
Ali... tebi se kako sam kazes problem prvi put pojavio nakon zamene radia, pa je to prvo mesto gde treba traziti.



Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

TomicaR
Poruka: 30
Član foruma od: petak, 5. avg. 2016. u 21:15h

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od TomicaR » nedelja, 7. avg. 2016. u 16:40h

Problem sa zmigavcima, centralnom bravom i dugackim svetlima se pojavio PRE nego sto je radio ugradjen. Tako da nesto drugo mora da bude problem. U jednom servisu su mislili da je losa instalacija radija bio problem. Ono sto su oni nasli su ispravili ali problem i dalje postoji, sto bi trebalo da znaci da je problem negde drugde.
Poslednja izmena: BojanM, na dan nedelja, 7. avg. 2016. u 19:14h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da odgovaraš na nju. U takvim prilikama koristi opciju 'Odgovori'.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » nedelja, 7. avg. 2016. u 21:20h

TomicaR piše:
Prvi put kada se to popravljalo, navodno je problem bio lose ugradjen radio (valjda su neki kabl presekli). To je navodno popravljeno. Izdrzalo je nedelju dana (ali bukvalno) i onda se pocelo opet sve pojavljivati.
Jbg prvo si napisao drugacije, a mi ne znamo sta se stvarno desavalo, samo ono sto nam ti napises

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

mask01
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 10. jan. 2023. u 08:59h
Lokacija: Tuzla

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mask01 » utorak, 10. jan. 2023. u 10:26h

Pozdrav.
Mislim da imam skoro identičan problem sa autom kao i TomicaR.
Kod mene se radi o Ford focus 1.8 tdci 2010.g.
Auto uredno otključa ali da zaključa ključem na daljinski ne može.Osim toga kada upalim auto na instrument tabli ostanu lampice upaljene:Check engine, lampica ručne kočnice i crvena lampica od zimskih uslova.Žmigavce kada upalim ne čujem ih niti vidim na tabli ali oni rade kao ni duga svjetla koja takođe rade ali ih ne vidim na tabli.
Auto uredno pali i uredno vuče bez ikakvih problema.
Molio bih učesnike na temi da se izjasne ako nešto znaju o problemu koji je imao TomicaR i kojeg imam i Ja sa svojim fordom.
Hvala.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od M.M.L. » utorak, 10. jan. 2023. u 10:47h

Imas vise od jednog problema,
1. Neka brava u vratima te zeza
2. Check, lampica rucne ne bi trebalo da svetle po paljenju -> ocitaj greske dijagnostikom
3. Mozda hladni lemovi na tabli

mask01
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 10. jan. 2023. u 08:59h
Lokacija: Tuzla

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mask01 » utorak, 10. jan. 2023. u 11:10h

Auto je bio prikopčan na dijagnostici.
Majstora koji je to gledao mi je rekao:Da mu piše problem na komunikaciji elektronike i da potražim dobrog autoelektričara.Ponavljam Auto uredno pali i uredno vuče,koristim ga.
Malo mi je to sve čudno zato sam tražio TomicuR da se izjasni pošto je imao isti problem.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » utorak, 10. jan. 2023. u 11:10h

Proveri nivo ulja za kocnice, posto i on kad je nizak pali lampicu rucne.
Ostalo.. ko sto napisa mml
Tabla i brava
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

mask01
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 10. jan. 2023. u 08:59h
Lokacija: Tuzla

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mask01 » utorak, 10. jan. 2023. u 11:19h

Nivo ulja pregledan:Sve uredno.
Zaboravio sam napisati da na displeju nema vanjske temperature(pokazuje samo tri crtice umjesto broja)-ne očitaje vanjsku temperaturu ni kada radi auto ni kada je ugašen.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 10. jan. 2023. u 12:29h

Sve mirise na hladne lemove na tabli

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

mask01
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 10. jan. 2023. u 08:59h
Lokacija: Tuzla

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mask01 » utorak, 10. jan. 2023. u 12:37h

Hladni lemovi?
Šta bi konkretno trebalo da se uradi?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od M.M.L. » utorak, 10. jan. 2023. u 12:54h

Da se prelemi konektor na instrument tabli, potrazi na YT ako ces sam da radis ili malo boljeg/iskusnijeg elektricara.

mask01
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 10. jan. 2023. u 08:59h
Lokacija: Tuzla

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mask01 » utorak, 10. jan. 2023. u 13:05h

O.K.,hvala vam,probat ću.
O.K.,ovo sve sa lampicama na instrument tabli ima veze ali me zbunjuje zašto centralna brava ne radi(može da otključa ali ne može da zaključa auto.Kada stisnem dugme na ključu za zaključavanje čuje se kao da zaključa i odmah otključa.).Muči me zašto je u isto vrijeme došlo do kvara centralne brave i sve ove lampice koje su upaljene?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problemi sa elektrikom

Poruka od mbole » utorak, 10. jan. 2023. u 17:31h

To je drugi problem, vezan za samu bravu.
Mikroprekidac u bravi ne javi GEM-u da su vrata zatvorena, i onda se upravo tako ponasa... zakljuca i odmah otkljuca.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“