Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Daljinsko zakljucavanje

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » subota, 10. jan. 2015. u 13:15h

Moze li neko ko ima TIS da mi potvrdi da li je ovo tacno. Hocu da spojim daljinsko zakljucavanje pa me zanimaju dve zice, signal za lock i signal za unlock. Prema tekstu koji sam nasao na netu to su black/green pin13 i black/orange pin 16 na zelenom konektoru modula centralne brave.

Takodje da li je dobra ideja spojiti daljinsko sa migavcima kod prekidaca za sva 4, pin 14 blue/red za desnu stranu i pin12 blue za levu stranu?

U pitanju je Ford Focus mk1.5 tddi 2002.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » nedelja, 11. jan. 2015. u 20:06h

Niko nema funkcionalan TIS?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » nedelja, 11. jan. 2015. u 21:48h

Za pocetak, focus 2002 nema modul centralne brave vec GEM. Proveri kad ti je auto proizveden, ne kad je prvi put registrovan.
Dal je konektor zelen, ne pise u TIS-u, al na GEM i pin 16 konektora koji je povezan sa baravama, dolazi crno/zelena zica. Pin 13 se nigde ne pominje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » nedelja, 11. jan. 2015. u 23:03h

Proiveden je 26.05.2002.

Ok, u tom GEM-u koje su boje zice za lock i unlock signal?

Sema koju sam nasao za focusa cl tddi, nije pisalo koje je godiste. Da li je ista sema i za mog focusa?
I da li ikako moze da se sazna da li je negative ili positive trigger , tj sta da dovedem na lock/unlock signal da brava odreaguje? I jos jedno pitanje i necu vise, da li tu postoji stalni + i gde je, da ga ne trazim ako vec moze da se vidi? Ako ne, trazicu ga.

http://ww2.justanswer.co.uk/uploads/SE/ ... focus2.jpg

konektor c451
http://ww2.justanswer.co.uk/uploads/SE/ ... focus1.jpg

Konkretno sve to sam nasao ovde: http://www.justanswer.co.uk/ford/7s6qi- ... g-car.html

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 02:05h

Konektor C451 ne postoji na 2002 godistu. Postoji na 2001.
Seme ta dva godista nisu iste. 2001 ima modul centralne i jos gomilicu raznih modula, 2002 ga nema vec sve radi GEM.
Daklem, ta sema ne odgovara tvom autu.

Koliko ja uspevam da vidim, deo oko same brave jeste isti, samo sto zice recimo sa vozacevog motora crno/zelena ide na pin 16 konektora C102, a crno narandzasta na pin 19 konektora C101 (mozda si samo lose ispratio boje).

Nadalje, posto te dve zice dolaze sa GEM-a, a druga strana u zavisnosti da li je zakljucano ili otkljucano ide na masu, lici da te dve zice imaju stalnu struju (+), a da ih mikroprekidac u bravi spaja na masu i time daje signal GEM-u da otkljuca ili zakljuca vrata.

Daklem, kad ovu crno/zelenu spojis na masu, vrata treba da se otkljucaju, a kada na masu spojis crno narandzastu, vrata treba da se otkljucaju.

Gde ti treba stalna struja? Negde u okolini GEM-a?
Na GEM dolaze dve zice sa napajanjem, jedna ide na pin 1 (sa osiguraca F63) a druga na pin 5 (sa osiguraca F32) konektora C103. Koja je stalna ne vidim sa seme.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 20:05h

Na koje zice migavce da spojim?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » utorak, 13. jan. 2015. u 00:13h

Verovatno najjednostavnije na prekidacu sva cetiri. Takojde treba da mu das masu, to jest da narandzasto/zelenu sa pina 6 na konektoru spojis na masu.

Mada uz svu tu zavitlanciju sa zicama... ja bih pre potrazio GEM koji ima ugradjen daljinac.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » utorak, 13. jan. 2015. u 11:56h

Ugradjeno je vec, samo migavce da spojim i gepek kad resim neke dodatne probleme pa cu da napravim neki mali tutorijal... Razmisljao sam i o drugom GEM-u ali koliko sam upoznat mora biti sa istog auta, iste opreme ili tako nesto ali samo da ovaj ima daljinsko. To bi bilo elegantno resenje, ali bi mi uz to trebao i kljuc pa kodiranje i ko zna sta vec, nisam bas upoznat sta sve treba ali bi me kostalo daleko vise. Ovako sam otisao na Bubanj, iskesirao 1800din za daljinsko, uzeo par metara zice i sa drugarom se zezao jedno popodne.

Sto se tice narandzasto/zelene, mislim da smo na nju dovodili masu i da onda pocnu da rade migavci dok se opet ne dovede masa. Moracu da proverim to opet.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od vucki » utorak, 13. jan. 2015. u 13:22h

Koliko se secam moze i GEM od mondea Mk3 pa dobijes jos neke opcije npr spustanje i dizanje prozora itd...

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » utorak, 13. jan. 2015. u 13:26h

Probao sam, kad dovedem masu na black/orange migavci se upale, dovedem ponovo masu migavci se ugase... Rade na impuls.

Nisam znao za to. Koliko bi kostala i ta opcija?

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od vucki » utorak, 13. jan. 2015. u 22:30h

Nece biti mnogo,ako budes hteo da pakujes i to javi se na PP pa cemo se dogovoriti...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » sreda, 14. jan. 2015. u 01:55h

Sad vidim da sam pogresno napisao.
Nije narandzasto zelena sa pina 6 (to je svetlo), vec crno/narandzasta sa pina 4 treba da se spoji na masu (crno narandzasta sa pina 5 je vec na masi).

Na semi je prikazano kao prekidac sa dva polozaja, al lako je moguce da je u pitanju taster.

Kao sledeca varijanta lici mi da mozes da dovedes GEM-u signal kao da je pomerena rucica migavca, al kao da je istovremeno pomerena i u levu i u desnu stranu (sto je naravno sa rucicom nemoguce, al otkud GEM to zna :))

Treba da pinove 17 (crno/zuta - desni migavac) i 19 (crno/plava - levi migavac) konektora C104 spojis na masu. Jedino ne znam dal bese migavci rade bez kontakta?

Ako ne rade, onda bolje odustani. Ne tvrdim da je nemoguce, al em ima posebne izvode sa GEM-a za prednje, zadnje, levo, desno, em nemamo pojma sta se desava unutar GEM-a, pa kad se pojavi napon tamo gde je njemu izlaz, svasta moze da se desi.

Sto se tice otvaranja gepeka, treba pin 16 (crno zuta) konektora C105 spojiti na masu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od BojanM » sreda, 14. jan. 2015. u 02:07h

Sva 4 migavca bi morali da rade i bez kontakta.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » sreda, 14. jan. 2015. u 08:50h

Naravno, samo je tamo problem sto izgleda okidaju na impulls tj taster a ne na prekidac.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » sreda, 14. jan. 2015. u 09:20h

A da li bih mogao na osigurace od migavaca da dovedem plus sa modula? Modul ima izlaz za migavce koji daje plus koji povremeno prekida dva, tri puta i tako imitira automat za migavce.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » sreda, 14. jan. 2015. u 11:48h

Pogledacu kad stignem kuci, ali cini mi se da to ne izgleda tako, to jest da ne ide sa osiguraca na migavac, vec sa osiguraca na GEM, pa on pusti struju ka migavcima.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od M.M.L. » sreda, 14. jan. 2015. u 18:04h

Reseno je sve danas.

Na C103 imaju dve plave zice, jedna je za levu stranu druga je za desnu. Povezano, sve radi ok. Na C105 se nalazi black/yellow i ona je za otvaranje gepeka, povezano i radi. Dopunicu drugu temu pa da se sve nalazi na jednom mestu.

Hvala mbole ;)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » sreda, 14. jan. 2015. u 23:21h

[youtube][/youtube]
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Lena2014
Poruka: 4
Član foruma od: sreda, 12. feb. 2020. u 18:08h

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od Lena2014 » četvrtak, 27. feb. 2020. u 14:39h

Društvo,
Ugradio sam modul centralne brave na fokus mk1 2003. poveza ga na GEM.
Sve radi osim gepeka, ne znam zašto, povezao kako je i objašnjeno.
Posle par dana sam primetio da recimo nečuje se automat za žmigavce a rade takodje nečuje se automat za sva 4 a oni takodje rade.
pa onda drugi dan proradi i sve tako.
Da li to "luduje" GEM ili nešto treće?
Prilikom povezivanja modula ja nisam sekao žice već samo dodavao žice modula na GEM
Da li je to ok i zašto ovaj zvučni automat zeza
Može li pomoć?

nidzafokus
Poruka: 100
Član foruma od: subota, 25. mar. 2017. u 15:47h

Re: Daljinsko zakljucavanje

Poruka od nidzafokus » subota, 14. mar. 2020. u 17:11h

Zvucni impuls daje bazer u samom ablenderu, imitira rad releja sa prekidima, znači možeš tu da potražiš kvar, a što se tiče gepeka ako ti radi taster za otvaranje gepeka onda ili si pogrešio žicu ili nema izlaz na modulu. Samo da znaš auto mora da bude otključan pa tek onda da otvoriš gepek. Ako je zaključan neće ni gepek da se otvori.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“