Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Resetovanje kilometar-sata

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Rih
Poruka: 221
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Resetovanje kilometar-sata

Poruka od Rih » četvrtak, 5. jul 2012. u 09:42h

Gremlini su mi napali merač lokalne kilometraže!
Počeo je sam da se resetuje,a često i ne radi....samo piše 0,0. Kada upalim auto,na gornjem delu ekrana se ispiše RESE,to traje 2-3sec,i onda se pojavi 0,0.Tada lokalni merač ne radi.
Pritiskao sam dugme za reset,ne vredi,ne pokreće se...merač ukupne kilometraže normalno radi.
Stoji tako dan-dva i onda proradi,sam od sebe,radi neko vreme i onda se opet vrati sam na nulu i par dana ne pokreće.
Ima li neko ideju,rešenje...?
Da li se ovo još nekome događalo?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Resetovanje kilometar-sata

Poruka od BojanM » četvrtak, 5. jul 2012. u 10:13h

Nikada se nisam time zanimao, ali cenim da je prs'o kontakt u tabli koji resetuje putnu kilometražu, ili si dobio podstanare u mikroprekidaču za isto (porodica Gremlinovići).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 221
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Resetovanje kilometar-sata

Poruka od Rih » četvrtak, 5. jul 2012. u 16:08h

Bojane,
znaš li da li ga je teško (skupo) zameniti? Moram li da ga tražim po otpadima,ili je to standardna stvar koju dobar auto-električar ima?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Resetovanje kilometar-sata

Poruka od BojanM » četvrtak, 5. jul 2012. u 16:33h

Na žalost nikada nisam otvarao tablu od Focusa pa nemam tačnu ideju koliko je komplikovano/skupo zameniti. Ako tražiš na otpadu, verovatno će morati da se menja cela tabla, i to pretpostavljam od odgovarajućeg modela - što će reći, cena: koliko procene... ako je samo neki mikroprekidač standardne veličine u pitanju, to rešava mirna ruka i lemilica kod majstora.

Nego, sad čitam ponovo... ne dešava ti se nekada da ti pri paljenju auta kazaljke pošandrcaju, krenu od nule do maksimuma i nazad, ili tako nešto?
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 221
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Resetovanje kilometar-sata

Poruka od Rih » četvrtak, 5. jul 2012. u 17:00h

To ne.
Ali se dešava da blinknu,samo na trenutak,brojevi na ekrančiću gde su ispisani kilometri,i to kad je auto bez kontakta i ključa u bravi :wtf:

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 221
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Resetovanje kilometar-sata

Poruka od Rih » utorak, 10. jul 2012. u 16:16h

Problem rešen skidanjem table,postojao je neki mali kontakt....20-ak min posla. :jeeej:
Bojane,hvala.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“