Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji akumulator?

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Koji akumulator?

Poruka od BojanM » petak, 30. mar. 2012. u 21:05h

Proveri osigurač od prozora, prekidači svetle čim se uključi unutrašnje osvetljenje.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Koji akumulator?

Poruka od RS_cabrio » petak, 30. mar. 2012. u 21:07h

oću sutra, mnogo bre ladno sada.
mbole piše:A evo ga i na netu: http://www.varta-automotive.com/uploads ... ooklet.pdf

U sustini kupis punjac sa automatikom (ima jeftinih, ja kupio jedan zimus za oko 2000 din u woby-ju, radi bez problema), i okacis kao i bilo koji drugi kamaljator.
sad cu da vidim. skenirao sam uputstvo koje je krstić rekao,al ne mogu ga prebacim izgubih upravo USB stick. Spominje es neki beskiselinski vazelin da se mazu kleme. Gde se to uzima? Ne bi da budem pogrešno shvaćen ako tražim na pogrešnom mestu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Koji akumulator?

Poruka od mbole » petak, 30. mar. 2012. u 21:30h

Ono jes, 9 stepeni kaze Kosutnjak.
Al sa druge strane, kad razmislis, to je nekih 36 stepeni vise nego pre samo mesec dana. Upeklo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Koji akumulator?

Poruka od Grafit » petak, 30. mar. 2012. u 22:47h

Nekako mi Varta figurira kao prvi izbor, "SILVER dynamic" model ("Ca"), po njihovoj sugestiji (Mondeo MK3, 1.8 Duratec HE, 92kW) verzija 61Ah/600A. Dobavljiv, a i solidna garancija, pa...

Inače u vozilu je još prva ugradnja "Motorcraft" 43Ah/390A (pro. 2003), rizikovaću do jeseni. Vjerujem da je i vlasnik prije mene imao zadovoljavajuća iskustva, čim je još u vozilu, a mene izdao na planini okovan sa oko 2m snijega i temperaturama do -20 i koji stepen, gdje je bio parkiran 3-4 dana. U toku zime, sa svakodnevnim korišćenjem radio bez problema.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Koji akumulator?

Poruka od dimges » subota, 31. mar. 2012. u 16:36h

prvi akumulator je išdržao mnogo, od 1996, pa 2002 kad je prvi gazda imao saobraćajku u Nemačkoj, auto je bio na otpadu osiguravajućeg društva...uvoznik je ovde u Skopju napunio akomulator, ja sam kupio auto 2002 u jesen, a akomulator sam promenio 02.2008 , a mogao je i još da se vozi ali pošto je supruga išla svaki dan na posao nisam hteo da rizikujem, a upalio je kablovima......tada sam kupio Rockit , bez dolivanja i dosad nemam problema; razmišljam da ga menjam dogodine, ima sada EXIDE 44Ah dođe 50 eur, ujesen ću da ga nosim kod majstora da kaže... a mogu i da čekam dok ne počne da otkazuje, zimi ne idem izvan grada...
Poslednja izmena: dimges, na dan nedelja, 1. apr. 2012. u 02:42h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Koji akumulator?

Poruka od Estariol » nedelja, 1. apr. 2012. u 02:10h

Ako imate vi ili znate nekog ko ima tovat-mast sa grafitom (ona sive(metalik) boje), namažite kleme tanko sa tim i zaboravite na oksidaciju kontakata čak i ako se desi da ih poprska voda. Provereno. :beer:
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Koji akumulator?

Poruka od milan_gt » nedelja, 1. apr. 2012. u 02:17h

moze i obicna..

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Koji akumulator?

Poruka od darko darko » nedelja, 1. apr. 2012. u 15:35h

Grafit piše:Nekako mi Varta figurira kao prvi izbor, "SILVER dynamic" model ("Ca"), po njihovoj sugestiji (Mondeo MK3, 1.8 Duratec HE, 92kW) verzija 61Ah/600A. Dobavljiv, a i solidna garancija, pa...

Inače u vozilu je još prva ugradnja "Motorcraft" 43Ah/390A (pro. 2003), rizikovaću do jeseni. Vjerujem da je i vlasnik prije mene imao zadovoljavajuća iskustva, čim je još u vozilu, a mene izdao na planini okovan sa oko 2m snijega i temperaturama do -20 i koji stepen, gdje je bio parkiran 3-4 dana. U toku zime, sa svakodnevnim korišćenjem radio bez problema.
Kazu da je najbolji, ja sam bas taj uzeo, ima mnogo vecu neku vrednos davanja struje, odlican, od njega je bolji smao strat stop silver dinamic, al to ti stvarno netreba.....
http://www.eponuda.com/akumulatori/vart ... ena-190580
Slika
Slika

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Koji akumulator?

Poruka od Estariol » ponedeljak, 2. apr. 2012. u 00:57h

milan_gt piše:moze i obicna..
Potražio sam grafitnu jer grafit provodi struju, pa nema opasnosti po protok struje :) :beer:
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Koji akumulator?

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 2. apr. 2012. u 01:11h

ne mazu se gole kleme nego tek nakon ugradnje aku odnosno posle stavljanja kablova na mesto..tovatna je tu kao izolator golog metala od spoja sa drugim metalom i od vlage..

ti si sad oslabio kontakt izmedju aku i instalacije..za bolji kontakt WD to mnogo bolje radi od grafitne tovatne..bar tako mislim..

sent from white land..

Avatar korisnika
Urke
Poruka: 27
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 19:07h
Lokacija: Čukarica

Re: Koji akumulator?

Poruka od Urke » utorak, 3. apr. 2012. u 08:45h

Izbegavajte Bosch, kad sam kupovao akumalator dosta ljudi na netu se žalilo na njih a evo sad i ćaletu moje devojke crko par meseci star S5.
Proverili su ga u ovašćenom servisu, potvrdili da je neispravan, vratili pare i uzeo je kao i ja Varta Silver!
Poslednja izmena: Urke, na dan utorak, 3. apr. 2012. u 19:28h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford Focus 1.8 TDCi Ghia, mk1.5
Slika

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Koji akumulator?

Poruka od Grafit » utorak, 3. apr. 2012. u 18:52h

Kao drugi igrač sa klupe za zamjene, ističe se "Topla". Gledajući dobavljivost, garanciju (ne znam tačnost tvrdnje, 3 god.), "Ca-Ca" tehnologija... Zanimljiva serija "Polar".

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Koji akumulator?

Poruka od totti » subota, 5. maj 2012. u 22:50h

Večeras bila neka emisija o zaštiti potrošača i jedna od tema - reklamacije na White/Black Horse akumulatore. Lik iz fabrike kaže da reklamacije nikako ne važe ako je punjenje manje od 13.8 V, a White Horse akumulator, koji je bez održavanja, treba kupovati isključivo za automobile koji imaju punjenje preko 14 V. E sad, da li ovo za punjenje važi za sve akumulatore sa gelom?
Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Koji akumulator?

Poruka od darko darko » nedelja, 6. maj 2012. u 09:00h

ma blac white horsu smeta i mraz, i punjenje, i paljenje, i motori dizeli, i radio, i svetla, svetla za tablice, i zmigavci, ako koristite nesto od toga nemojte ga kupovati :D

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Koji akumulator?

Poruka od fancy » nedelja, 6. maj 2012. u 09:26h

Black Horse sam u principu uzimao uvek kad je trebalo zameniti akumulator i nikad nije bilo nikakvih problema... za, evo, već 20 godina iskustva sa automobilima. Pre 2.5 godine sam pazario White Horse za Fiestu, takođe nikakvih problema (za godinu ipo dana koliko je još bila kod mene).
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Koji akumulator?

Poruka od mbole » nedelja, 6. maj 2012. u 09:30h

totti piše:Večeras bila neka emisija o zaštiti potrošača i jedna od tema - reklamacije na White/Black Horse akumulatore.
...
E sad, da li ovo za punjenje važi za sve akumulatore sa gelom?
Od kad je WH sa gelom?
WH je Ca/Ca a ne gel.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Koji akumulator?

Poruka od darko darko » nedelja, 6. maj 2012. u 09:48h

fancy piše:Black Horse sam u principu uzimao uvek kad je trebalo zameniti akumulator i nikad nije bilo nikakvih problema... za, evo, već 20 godina iskustva sa automobilima. Pre 2.5 godine sam pazario White Horse za Fiestu, takođe nikakvih problema (za godinu ipo dana koliko je još bila kod mene).
kao kog, varta je za odnose u ceni jos par klasa iznad, pogotovo za matore dizele.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Koji akumulator?

Poruka od oristic » nedelja, 6. maj 2012. u 10:12h

Moje iskustvo kaze, samo Varta...stavis i ne mislis, dugo dugo....

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Koji akumulator?

Poruka od totti » nedelja, 6. maj 2012. u 10:12h

@mbole
Mislim na ove akumulatore bez održavanja (u koje, navodno, spada i WH), pa samim tim i ove sa gelom...
Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Koji akumulator?

Poruka od darko darko » nedelja, 6. maj 2012. u 12:05h

toti ima ih moj cale na golf 2, i nisu se bas nesto pokazali , mada ko zna kako punjenje ima....

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Koji akumulator?

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 6. maj 2012. u 12:07h

ja ladno nemamo nikakav drzac za akumulator,seta mi ko besan.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Koji akumulator?

Poruka od totti » nedelja, 6. maj 2012. u 14:12h

E vidiš, baja iz somborske fabrike reče da je za WH obavezno i dobro fiksiranje...
Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Koji akumulator?

Poruka od darko darko » nedelja, 6. maj 2012. u 14:14h

Kaze da je pozeljno da se stave i novi amortizeri, a ako vozis nekoga, najbolje je da ga drzi na kolenima zbog vibracija hahahaha

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Koji akumulator?

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 6. maj 2012. u 14:25h

ozbiljan je toti, i meni na varti pise da se garancija nece vaziti ako akumulator nije fiksirna dobro.

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Koji akumulator?

Poruka od Estariol » nedelja, 6. maj 2012. u 17:22h

milan_gt piše:ne mazu se gole kleme nego tek nakon ugradnje aku odnosno posle stavljanja kablova na mesto..tovatna je tu kao izolator golog metala od spoja sa drugim metalom i od vlage..

ti si sad oslabio kontakt izmedju aku i instalacije..za bolji kontakt WD to mnogo bolje radi od grafitne tovatne..bar tako mislim..

sent from white land..
Namazao sam kleme da mi se ne desi da oksidira i zalepi kontakt, pa da ne mogu da skinem klemu. A grafitna tovatna provodi struju, naročito kad je stisnuta. Treću godinu skidam klemu po potrebi bez problema, i nemam problema sa paljjenjem. WD vremenom izaziva oksidaciju, poprskaj je na nezaštićeni gvozdeni lim, ostavi na suvom jednu zimu pa ćeš videti i sam, imao sam to iskustvo još davno na bandažima(felnama) bicikla, prebrisao sam ih WD-om i žbice su oksidirale na navojima toliko da su pucale kad ih je majstor odvijao da mi stavi aluminijumske. Vozim Eskorta mk.6, a njegov akumulator je ispod crne plastične rešetke, izložen atmosferskim prilikama. :beer:
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Odgovori

Povratak na „Instalacije“