Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
markhizio
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 28. dec. 2023. u 13:45h
Lokacija: Ruma

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od markhizio » subota, 16. mar. 2024. u 00:54h

Povela se ozbiljna diskusija. Da ne bi širili priču dalje ovo je moj auto.

Slika

frenchkey
Poruka: 39
Član foruma od: nedelja, 10. mar. 2024. u 07:30h

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od frenchkey » subota, 16. mar. 2024. u 06:48h

Anlaser povuce kol8ko mu treba. Ako nije aku na izdisaju upaljena svjetla ne smetaju

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » subota, 16. mar. 2024. u 10:06h

Naravno da ce anlaser da povuce koliko mu treba, a treba mu mnogo.
Samo je pitanje dal toliko moze da dobije :)
I tata bi da krene redno kroz selo, samo je pitanje dal ce da mu daju :D

Tebi nikad niisu ostala upaljena svetla, ili neki drugi potrosac na autu, nikada nisi palio auto na -20, nikada nisi ostavio auto neupaljen 10 dana... ?
I naravno.. nikada nisi imao mator akumulator?
To su realne stvari koje se desavaju, i ne moraju da budu nikakva vanredna situacija.

Drugo.. uredjaji se ne projektuju po sistemu: ma to ce da radi kad je sve cakum pakum, sta me briga ako nesto nije bas 100% na svom mestu.
Pogotovu ne slozeni uredjaji kao sto je automobil.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od 911s [SK] » subota, 16. mar. 2024. u 10:14h

Nisu upaljeni farovi nikakav problem pri verglanju pošto anlaser povuče oko 150 Ampera pri verglanju. Farovi sa sve pozicijama vuku 15. To je dodatnih 10%. Čemu drama oko 10%? Upravo tih 10% neće predstavljati problem čak ni kada ništa nije cakum pakum. Da je na kraju krajeva to problem ne bi fabrika predvidela tako. Ako ti upaljeni farovi predstavljaju problem pri verglanju onda nije problem u farovima već u akumulatoru. A ako je problem u akumulatoru onda zameniš akumulator. Nema tu mesta nekoj dodatnoj diskusiji.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » subota, 16. mar. 2024. u 10:55h

Da ponovim... nikada nisi palio auto na -20? Recimo nakon 10 dana odmora na plaini, tokom kojih nisi palio auto. Koliko je tada pao kapacitet novog novcijatog akumulatora?
10%... sto bi rekla jedna moja bivsa ... mala razlika, al puno znaci hahahaha
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od sarabo » subota, 16. mar. 2024. u 11:42h

Nemojte plašiti čoveka bezveze, kod mene auto već 5-ta godina (plus kod predhodnog vlasnika) i svetla su na kontakt i nikakvih problema prilikom paljenja niti je bilo crkavanja aku.
Pokretač teme verovatno nije ni obratio pažnju da su mu svetla takva od samog starta.
Prevencije radi može Električar da pogleda da bi bio siguran da nije neki kvar, ostalog što se tiče verglaj, pali i vozi taj auto.
Šta god da ostane od potrošača uključeno (svetla neće sigurno) komp će svakako isključiti struju posle nekog vremena.

Poslato sa ANY-NX1 pomoću Tapatoka


Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » subota, 16. mar. 2024. u 14:05h

Nije stvar u plasenju, cisto akademska diskusija dal bi nesto trebalo ovako il onako.
A samo pogledaj jesenje teme sa 'nece da upali', pa ce ti biti jasno zasto zastupam stav da treba da budu ugasena dok verglas.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od sarabo » subota, 16. mar. 2024. u 14:51h

Akademski je sve to ok
Ali,ako je ostatak ispravan onda se zbog svetala sigurno neće pojaviti u jesenjem izdanju foruma

Poslato sa ANY-NX1 pomoću Tapatoka

Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
markhizio
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 28. dec. 2023. u 13:45h
Lokacija: Ruma

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od markhizio » subota, 16. mar. 2024. u 18:09h

Bio sam kod majstora danas. Kaže da je ugrađen neki modul za automatsko paljenje farova jer je auto sa zapadnog tržišta.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » subota, 16. mar. 2024. u 21:35h

sarabo piše:
subota, 16. mar. 2024. u 14:51h
Akademski je sve to ok Slika
Ali,ako je ostatak ispravan onda se zbog svetala sigurno neće pojaviti u jesenjem izdanju foruma SlikaSlika

Poslato sa ANY-NX1 pomoću Tapatoka
Jos kad bi ostatak bio ispravan... :D

Da se ponovim.. ne projektuju se stvari samo za idealne uslove.
Ne projektujes zgradu kao da nikada nece biti zemljotresa, niti projektujes ves masinu kao da kamenac ne postoji, niti TV kao da ne postoje oscilacije napona... niti ato kao da je svaki pojedini deo u njemu savrsen.
Da ga projektujes tako... auto bi "crko" treci dan kad izadje iz salona :)

@markhizio
super.. bitno je da nije nesto tipa: zice ka prekidacu svetal asu u kr spoju sa nekima sa kojima ne bi trebalo... ili tome slicno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Fasto
Poruka: 114
Član foruma od: ponedeljak, 13. mar. 2017. u 13:55h
Lokacija: Zagreb

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od Fasto » sreda, 20. mar. 2024. u 09:56h

Markedjani piše:
petak, 15. mar. 2024. u 16:24h
Fasto piše:
petak, 15. mar. 2024. u 15:05h
Koja Fiesta MK7 (2008.-) ima DRL? Ta je opcija došla samo u redizajnu MK7.5 (2012.-) u vidu paljenja halogene žarulje ili na verziji sa LED trakom, paljenjem iste.

Fiesta MK7 (2008.-) je imala samo aftermarket verziju DRL-a, i to onu od MS designa i to nema veze sa fordom. Ili si mogao kao što sam ja na svojoj napravio, kupio LED maglenke sa DRL ringom.
Ajde malo da naučimo klasifikovanje modela Fiesti... čak i katalozi za delove se drže ove klasifikacije.

https://www.evanshalshaw.com/blog/histo ... rd-fiesta/
Neka si se za to uhvatio. lol

Sve u svemu, dugogodišnjim praćenjem britanskih foruma, za mene je to MK7 (2008.-2012.), ali u svakom slučaju godinama u zagradi sam ti pojasnio sve. :beer:
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od 911s [SK] » sreda, 20. mar. 2024. u 10:12h

Ali pošto mi ne živimo u Engleskoj niti ta vozila održavamo tamo onda kako reče ona izreka "kad si u Rimu radi kako Rimljani kažu".
sarabo piše:
subota, 16. mar. 2024. u 11:42h
Nemojte plašiti čoveka bezveze, kod mene auto već 5-ta godina (plus kod predhodnog vlasnika) i svetla su na kontakt i nikakvih problema prilikom paljenja niti je bilo crkavanja aku.
Pa to je zato što ne živiš na Pešteru ili ne ideš kolima na zimovanje na Artički krug :rotfl:
mbole piše:
subota, 16. mar. 2024. u 14:05h
Nije stvar u plasenju, cisto akademska diskusija dal bi nesto trebalo ovako il onako.
A samo pogledaj jesenje teme sa 'nece da upali', pa ce ti biti jasno zasto zastupam stav da treba da budu ugasena dok verglas.
Akademski po Fordu ne bi trebalo ni na -20 voziti 5-30 ulje, pa ne vidim da nam savetuješ da sipamo redje ulje niti da u gepeku nosimo lance i duge gaće i tokom cele godine samo zato što u nekoj zamišljenoj šta bi bilo kad bi bilo a da li jesi ili nisi bio teoriji možemo da se nadjemo u situaciji gde bi akademski a i zakonski trebalo da imamo redje ulje i jelte zimsku opremu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od Markedjani » sreda, 20. mar. 2024. u 10:22h

@Fasto

Neka si ti meni pojasnio ali i dalje ne menja činjenicu da je to pogrešna klasifikacija.

Al' dobro, ko sam ja da ubedim bilo koga u bilo šta.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

frenchkey
Poruka: 39
Član foruma od: nedelja, 10. mar. 2024. u 07:30h

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od frenchkey » sreda, 20. mar. 2024. u 10:33h

Ja ima na drugoma autu relej koji nakon 10 sek od paljenja auta upali duga svjetla na 30%, a gasi ih kada upalim oborena ili napon padne ispod 12,7V, a to je par sek nagon gasenja auta. To mi sluzi kao DRL da postedim sijalice od oborenog.
Kupio na lepard.pl prije 3 godine i rafi besprijekorno. Daju se i zprogramirati parametri spajanjem putem usb na komp.
Na Cmaxu imam tvornicki led drl pa mi to ne treba

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » sreda, 20. mar. 2024. u 11:49h

I to je ispravan nacin..
Ima i ovde da se kupi, pravi Proko.
Cena je nesto sitno.. tipa od 10 evrica za prostu varijantu, pa do 50-60 za one koje rade i dodatne stvari tipa paljenja svetala kada otkljucas auto

@911
kada budemo pricali o ulju... mozemo i o tome, ali sada ne pricamo o njemu, niti o zimskoj opremi, tako da budu dobar pa batali zakretanje teme kad ostanes bez argumenata :) davno sam tu skolu zavrsio.
Ah da... nosio sam "duge gace" i leti u gepeku, i vijetnamku na more u julu :)
Nisi ti izgleda nikada bio leti u 4 ujutru na Durmitoru, ili u 4-5 ujutru na plazi u Sutomoru:)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od 911s [SK] » sreda, 20. mar. 2024. u 14:15h

Nisam ostao bez argumenata, moj argument je u realnom svetu činjenično postojanje kola sa takvim fabričkim rešenjem i možemo ih nabrajati do sutra. Tvoj argument je najblaže rečeno čudna potreba da budeš apsolutno uvek u pravu i kada to nisi, a onda to argumentuješ ubacivanjem nebuloza tipa šta bi bilo kada bi bilo Durmitor 10 dana na -20 jer imaš problem da prihvatiš da nisi u pravu ili da postoji nešto fabrički što se tebi ne svidja koliko god to bilo dobro ili loše pa to argumentuješ nebitnim scenarijima na nivou promila. Potpuno je svejedno da li je to verglanje sa upaljenim farovima ili lampica grejača koja ne mora uvek da se upali na hladnom autu pošto i oko toga kao identičan primer godinama širiš dezinformacije i dovodiš ljude u zabludu i problem bez problema iako si x puta od strane x ljudi demantovan. Ja nemam ni želju ni nameru da tebe ubedjujem pošto se ubediti ne možeš niti je to poenta, ja imam želju i trudim se da druge ljude ne dovodimo u zabludu zbog tvojih unikatnih pogleda i razmišljanja.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

frenchkey
Poruka: 39
Član foruma od: nedelja, 10. mar. 2024. u 07:30h

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od frenchkey » četvrtak, 21. mar. 2024. u 19:41h

mbole piše:
sreda, 20. mar. 2024. u 11:49h
I to je ispravan nacin..
Ima i ovde da se kupi, pravi Proko.
Cena je nesto sitno.. tipa od 10 evrica za prostu varijantu, pa do 50-60 za one koje rade i dodatne stvari tipa paljenja svetala kada otkljucas auto

@911
kada budemo pricali o ulju... mozemo i o tome, ali sada ne pricamo o njemu, niti o zimskoj opremi, tako da budu dobar pa batali zakretanje teme kad ostanes bez argumenata :) davno sam tu skolu zavrsio.
Ah da... nosio sam "duge gace" i leti u gepeku, i vijetnamku na more u julu :)
Nisi ti izgleda nikada bio leti u 4 ujutru na Durmitoru, ili u 4-5 ujutru na plazi u Sutomoru:)
Da znam, netko mi je to rekao i na Renault forumu Srbija, ali poslije su pričali da više ne radi te sklopove, ne znam dali je istina.
Ovdje sam ja naručio: https://shop.lepard.eu/am0101-modul-swi ... l-p-2.html

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » četvrtak, 21. mar. 2024. u 20:03h

Ako je diskusija akademska... Potpuno je nebitno sto postoje automobili sa takvim fabrickim resenjem. Gde to pise da je apsolutno svako fab resenje kako treba, i da nema bolje?
Pa sam si protiv gomile fab resenja.
Akademska diskusija po definiciji trazi najbolje, potpuno nebitno da li je ikada igde primenjeno.

Ako je neakademska... Lepo sam negde 'gore' napisao da nije iskljuceno...

Ako je ko ima vecu pisu.. to priznajem samo pred svedokinjama :) (da i ja jednom budem politicki korektan :))

Debelo gresis.
Najdalje sam od toga da ja uvek moram da budem u pravu. Naprotiv.. najvise volim kad mi neko DOKAZE da nisam. Posto to znaci da sam naucio nesto sto do tad nisam znao.

Ali.. argument autoriteta nikada nisam podnosio, niti cu. Priznajem samo autoritet argumenata.

Mozda je tebi izuzetak u secanju 15 stepeni u 5 ujutru, ali to je jako cesta pojava i u mom i u tvom selu i u sred leta (o Durmitoru da ne pricam). A razmisli dal na 15 stepeni nosis majcu ili dzemper :)

Ps
Za 'ebenu lampicu.. ce sacekamo sledecu zimu. Ako gresim, to cu istog trenutka napisati. Do tad.. ja mislim da je ovako, neko drugi da je onako.. i samo mi objasni zasto bi trebalo da pruhvatim njegovo? Zato sto je 'majstor'.. nece se desi za mog zivota.
Snimi bato.. temperaturu motora, instrument tablu.. svaka cast.. gresim.
Ni ja ni ti ga nismo snimili.. nereseno, ne znamo sta je. I ostaje tako dok se necija tvrdnja ne dokaze.

JA KAZEM DA JE TAKO.. dobijem instant napad kurobolje na takve izjave.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od 911s [SK] » petak, 22. mar. 2024. u 18:50h

mbole piše:
četvrtak, 21. mar. 2024. u 20:03h
Ako je diskusija akademska... Potpuno je nebitno sto postoje automobili sa takvim fabrickim resenjem. Gde to pise da je apsolutno svako fab resenje kako treba, i da nema bolje?
Pa sam si protiv gomile fab resenja.
Jesam ali to apsolutno ne znači da ću dati savet nekome da kvar koji nije kvar popravi i izbije sebi nepotrebno lovu iz džepa.
Mišljenje je jedno, a savet je nešto drugo i daje se uzevši u obzir mnogo toga.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14452
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od mbole » subota, 23. mar. 2024. u 05:14h

Oprosti a kako si to znao da nije kvar?
Vidovit si pa si znao da nema kratko spojenih zica, vec da je dodato sokocalo?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
deckonja44
Poruka: 76
Član foruma od: četvrtak, 16. maj 2013. u 14:49h
Lokacija: Novi Sad

Re: Farovi upaljeni automatski - Fiesta mk5 '08

Poruka od deckonja44 » subota, 20. apr. 2024. u 20:17h

Код мене се кратка светла пале при стартовању мотора, али на отприлике 70% јачине. Када се откључа даљинским упали се позиција напред и назад а унутра светло на плафону и код ногу возача и сувозача. Иначе је Фиеста 2008, МК6. Тако сам је купио, у кабини позадинско осветљење дугмића ради када се прекидачем упале кратка светла, преко дана не.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“