Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Gubi se gas

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
pelle007
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 7. maj 2010. u 00:46h
Lokacija: Smederevo

Gubi se gas

Poruka od pelle007 » petak, 7. maj 2010. u 03:46h

Ja sam Simic Predrag iz Smedereva.Vozim fiestu '92. 1.8i 16v 105 ks DOHC ,ima ugradjeni plin.Imao sam problem sa detonacijama par dana ali uz savet mog majstora proverio sam u mraku kablove i ustanovio da su probili-zamenjeni su novim marke Beru po preporuci majstora za plin.Nema vise tog problema sa detonacijama ali ostao je sa davanjem gasa.Naime kada pritiskam gas posle 1/3 gasa pocinje da se gusi,tj.kao da gas nestane(kao da upadne u neki vakum) pa se pri kraju davanja gasa opet povrati,please help :-(

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Gubi se gas

Poruka od Markedjani » petak, 7. maj 2010. u 13:33h

Siromašna smesa... pojačaj dotok gasa... uštinut je ljudski.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Gubi se gas

Poruka od 911s [SK] » petak, 7. maj 2010. u 13:53h

I proveri filter za vayduh, ako je baš prljav zameni ga i našteluj plin.
Zašto ti majstor nije tom prilikom rešio i taj problem sa gasom? Koliko ti se kreće potrošnja od kada ti se javio taj problem?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
pelle007
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 7. maj 2010. u 00:46h
Lokacija: Smederevo

Re: Gubi se gas

Poruka od pelle007 » petak, 7. maj 2010. u 23:56h

Malo je veca potrosnja otad,sad kad sam promenio kablove provericu i taj filter za vazduh,tj. verovatno cu ga odmah zameniti jer se ne secam kad je poslednji put menjan pa na stelovanje plina.I plinadzija mi reko da posle sredjivanja struje,odnosno ovog problema obavezno dodjem na stelovanje.Mehanicar slavio ovu slavu pa tek od ponedeljka startuje sa radom.
Da ne zaboravim,opis problema sa davanjem gasa je u toku voznje na _benzin_ .Izvinjavam se ako sam bio neodredjen sign0007
Plinadzija preporucio proveru struje - svecica,kablova,bobine.Trokiranje(seckanje) reseno zamenom losih kablova - samostalno,ostao opisan problem sa davanjem gasa.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Gubi se gas

Poruka od Dusan64 » subota, 8. maj 2010. u 01:21h

Ako je na benzin to je sasvim druga prica.. Nisi dovoljno vozio na benzin i sad je krenuo da crkava benzinski sistem,uslovno receno.. Vidi da ga malo vise vozis na benzin sad da ne bi upao u vece probleme...

Avatar korisnika
pelle007
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 7. maj 2010. u 00:46h
Lokacija: Smederevo

Re: Gubi se gas

Poruka od pelle007 » utorak, 11. maj 2010. u 01:06h

Vozio ga par dana samo na benzin :-| stanje sa davanjem gasa se znatno popravljalo vremenom thumbsuph veliko hvala Dusane na savetu clap
Danas bio kod mechanic ,zamenio filter za vazduh - TENX 911s[SK] redbullw - bio je prljav ali ne bas kao sto sam ja mislio (zabetoniran).Proverili svecice - one su O.K (super bosh) ali je imalo malo ulja oko dve pa zamenili dihtung poklopca (i bobina bila zamascena),dolili ulja i posle toga bio na pranju motora komplet.Posle toga ga nisam vozio ali sutra idem u BG na sajam tehnike pa cu moci da ga testiram,da vidim da li ce da reze gas posle ovih intervencija,od majstora do mene je bilo mnogoooo bolje.
Primetio sam da mi pri radu brisaca zackilji lampica akumulatora ?
Nameravam da sve kontakte,buksne itd ocistim,da li pomaze WD40,to imam.

Odgovori

Povratak na „Instalacije“