Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Obrtaljka

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 26. feb. 2009. u 14:46h

Posto smo saznali da je 1.1 motor original,onda me zanima zasto mi obrtaljka ne radi,tj.ide samo do 2000-2500rpm?? Ja sam mislio da je motor menjan,pa da zato to radi,ali sad mi nije jasno... Da li je to do table,ili onog brojaca na zamajcu,kako to vec ide?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 26. feb. 2009. u 17:08h

Ma,kako ne laze.. Ima da ide do 7000,a na leru je po onome na oko 500rpm.. :| Znaci ako premostim kond onda treba lepo da radi? Evo probacu to cim stignem! Hvala,to mi puno znaci ako popravim!

EDIT: Morao sam sad da pogledam... Ona budala od koje sam kupio auto je izgleda direktno sa bobine (odatle odakle ide za kond) vukla neku zicu! Nisam probao da prespojim,to cu kasnije,ali sta je on ovim hteo da uradi,jel imate ideju?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 26. feb. 2009. u 20:50h

OFF
Kako da skinem onu tablu sa osiguracima? Komplet da je izvadim radi popravke i ciscenja.. Valjda ima dva solsrafa,ali mi ne ide skidanje...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » petak, 27. feb. 2009. u 17:17h

Nemam plin. Ma,izgleda da je komplet instalacija gorela,posto je toliko budzeno da to nije normalno... Na tabli sa osiguracima nema napona na vise od pola kontakata... Jedva sam i migavce popravio..sad je na redu stop,pa onda probam da prespojim kond,pa javljam!

Inace,cemu sluzi kond ovde?

Avatar korisnika
xltale
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 20. okt. 2008. u 23:56h
Lokacija: Smederevo

Re: Obrtaljka

Poruka od xltale » nedelja, 1. mar. 2009. u 05:57h

kod mene nije bila i dugo sam trazio original.najpre nasao sa 6cyl-ne radi na mom motoru, a zatim sam uspeo da nadjem i za 4 cyl.
Dugo sam trazio kako da povezem jer predstavu nisam imao kako se povezuje.Nasao neku semu ali sam imao tvoje simptome-na turiranju oko 2-3k naglo padne.
Obrtomer ti ima 3 kontakta na konektoru: + ; - ; i treca zica od koje dobijas impuls.Na nekoj mojoj semi je ta zica isla do "+" na bobini.
Znaci tu ubudzenu zicu prebaci na "-" i mislim da ce da ti resi problem.Proveri da nemas isti slucaj.
Mislim da nemam smetnje, i kod mene je direktno na bobini.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » nedelja, 1. mar. 2009. u 11:16h

Kojim zvucnicima? :D To je zadnje sto cu staviti u njega...
Hvala,probacu danas to sve!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 2. mar. 2009. u 10:42h

Pespajanje konda nije pomoglo...
@xtale
Aj mi to objasni malo lepse.. Da plus sa bobine stavim na minus na konektroru obrtaljke ili kako?

Ako jos neko ima ideju,nemojte da se stidite... :D

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » utorak, 3. mar. 2009. u 10:48h

E ovako. Rastavio sam tablu (koliko sam mogao) i kad udarim obrtaljku,ona ode u vis i lepo se vrati na nulu. Pored nje imam jos jednu identicnu tablu kod koje kad uradim isto igla zapne na nekim visim obrtajima (2000-3000)... Nisam mogao da dodjem bas do kalema da ga isprobam,ali sta ovo govori? Znaci igla ne zaglavljuje nigde,a na leru stoji na 0rpm max ide do 2500-3000rpm... Da nije ipak tabla ispravna?

P.S.
Primetio sam da kad uradim isto sa km iglom ona zaglavljuje kao obrtaljka druge table..dok na toj drugoj tabli ne zaglavljuje.. Ali se meni cini da je km sat tacan,jel to treba ovako?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » utorak, 3. mar. 2009. u 12:13h

A,jel moze da bude da taj impuls sa bobine nije dobar? Tamo imaju neki srafovi,za koje nisam siguran da dobro prenose... Zanima me da li mogu potpuno da eliminesem da je napajanje i impuls dobar ako mi obrtaljka radi ovako kako radi? Ako mogu,onda cu videti kako da rasturim ovo,mada tesko da je to moguce...

Ima neka elektronika,otpronici,i neke kondovi..nista posebno. Napravicu ja ceo novi PCB ako je to problem... Ali ne rastura mi se ovo,ako nesto pre table moze biti problem.

Mozda ne broji dobro na menjacu,jel to moguce?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » utorak, 3. mar. 2009. u 22:43h

Ne vidim takve siljke,a kond deluje ok. Ne verujem da se osusio...

Nego sam pronasao malu gresku... Ono sto sam ja mislio da je kond za obrtaljku,ide sa plusa bobine (barem tako pise na njoj),a zelena zice (koja ide sa minusa) nema kond,ili je negde dublje.. Sta li sam ja tu onda prespojio?? I da onda mozda ipak nije kond u pitanju,samo ja ne mogu da ga nadjem.. Mada se to onda ne slaze sa ostatkom price...

Da se vratim temi,uzeo sa automer koji ima opciju merenja obrtaja i vezao direktno na tu zelenu zicu na bobini i na masu (posto insturment ima svoje napajanje te mu plus ne treba) i pokazuje potpuno isto (samo preciznije verovatno,posto ima vise podeljaka) kao i obrtaljka u instrument tabli... Na leru radi na 380rpm,a preko 2000rpm ga ja ne bi terao... Da li je moguce da je obrtaljka dobra,da se motor vrti na tako malo?? Trebace mi strucnjak za Kent 1.1 motore.. :D

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: Obrtaljka

Poruka od BaneBG » sreda, 4. mar. 2009. u 00:10h

Citajuci ovaj poslednji post, prosto da pomislis da ima dve bobine u kolima a informaciju si skinuo sa samo jedne!Nepoznajem tu vrstu motora,ali mi na to lici! ;)

...ili, slicnu sam situaciju imao kad sam sa obrtaljkom za cetri cilindra merio obrtaje na sestaku!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Obrtaljka

Poruka od Dusan64 » sreda, 4. mar. 2009. u 10:11h

Ali definitivno je znaci nemoguce da se vrti na tako malo? Ja mislim da ovde obrtaljka radi besprekorno,jedino da bobina zeza...

E hvala vam puno svima,pogotovu tebi sibi,ali izgleda da je neresivo,necu da se bakcem oko bobine,da je menjam... Jedino ako bude otisla...

Odgovori

Povratak na „Instalacije“