Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Taunus TC1 tapaciranje

Unutrašnje uredjivanje.
Odgovori
Foose
Poruka: 20
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 14:35h
Lokacija: Leskovac

Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od Foose » nedelja, 10. okt. 2010. u 22:34h

Treba mi majstor koji ce da mi istapacira ceo enterijer.Ako neko zna nekog majstora iz Nisa,Leskovca,Vranja neka mi da broj.Okvirno koliko bi kostalo sve?

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od Taunus 17m » nedelja, 10. okt. 2010. u 22:56h

Ne znam za majstora jer sam ja iz skroz nekih drugih krajeva, a tapaciranje te moze kostati od 100 do 1000 eur sve zavisi kakav materijal se koristi i koliko je dobar majstor...
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 10. okt. 2010. u 23:05h

Šta podrazumevaš pod celim enterijerom? Sedišta, nebo, tapacire na vratima?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Foose
Poruka: 20
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 14:35h
Lokacija: Leskovac

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od Foose » ponedeljak, 11. okt. 2010. u 11:05h

Da,sve to.

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od knez91 » utorak, 12. okt. 2010. u 23:53h

a sa cim bi tapacirao eko koza, obicno platno...
za nebo u eko kozi lik u temerinu mi je trazio 30jura a za ovo ostalo ne znam
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od 911s [SK] » utorak, 12. okt. 2010. u 23:54h

Eko koža je nevidjeno sranje.
Svako ko je tapacirao u to je posle nekoliko godina uvideo da se gadno zeznuo, posebno ako mu je auto stajao na suncu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od Taunus 17m » sreda, 13. okt. 2010. u 00:02h

Sta nekoliko godina , druze Krsticu preterao si :)
Vec posle prve godine se vide razlike a druga godina je kriticna trece godine se sve raspalo.
Nikako ne preporucujem eko kozu...
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Foose
Poruka: 20
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 14:35h
Lokacija: Leskovac

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od Foose » sreda, 13. okt. 2010. u 11:17h

Pa nzm ni ja sa cim.Ja sam hteo sa kozom ili eko kozom.E sad,koza je skupa a svi su mi rekli da je eko koza sranje.Imam oko 500e za to,mozda i vise.Zavisi kolik o ce felne da me kostaju.Nego je problem sto sam ja iz Leskovca i nikako mi se ne isplati da teram kola da mi radi neko po Vojvodini ili Bg.A nzm nikog odavde ko to radi.Zato rekoh ako ima neko broj da mi da...Pa koji materijal onda? A sa kozom koliko ide?Negde na forumu sam procitao da je kvadrat koze 2.700 din i da treba oko 10-12 kvarata za ceo auto...Pa na kraju krajeva i zato bi imao pare..-

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus TC1 tapaciranje

Poruka od taunus76 » četvrtak, 21. okt. 2010. u 08:32h

Koza jeste od 2700-3400 ovde u BG ali je problem sto ti prodaju samo komad otprilike oko 10-tak m2 pa ako hoces u 2 boje to ispada poprilicno jer nece da seku. Druga je varijanta da uzmes kozu a da sredinu radis u Alkantari koja je ista cena (to ti je kao brusena koza ali je u stvari sintetika - sada je dosta koriste) pa kako ispadne. Jos ti treba sundjer do 1 cm, platno za iznutra nije skupo, vinil traka (nju niko ne prodaje bar ne Derma i Yu sorbon koji su najveci u BG) a bez nje je povuci potegni da to dobro legne i to ti je to.
Za rad za 4 sedista su svi trazili od Cacka do Bg od 150-180E. Koliko jos za nebo i tapacire vrata ne znam ja sam sam uradio nebo nije problem jedino mora dobro i precizno da se iskroji i neko da ti prosije 4 sava ako je eko-koza u pitanju i na obicnoj masini i sam ga postavis ali moras da skines soferke. Za nebo moze i eko koza jer nije izlozeno suncu a i ako ga razvlacis po suncu i toplom vremenu i tad ga nategnes (da izvines na izrazu) po hladnoci jos bolje legne.

Ja sam odlucio ipak da potrazim neka nova sedista pa da ih onda presvucem ali posto za Taunusa to ne mozes naci probao sam od Mondea - odlicna su ali moras da skidas sve sine i mehanizme a da kacis Taunusove bez neke garancije da ce to da uspe. Nasao sam Jaguarov set enterijera u kozi koja je bila fantasticna i odgovarala po dimenzijama sa motorima za pomeranje i grejanjem za samo 150E ali je prodat ocas posla a bilo je negde u Loznici ili tako nesto nisam stigao da odem s tim sto zadnju klupu tesko da mozes da zamenis nekom drugom.

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“