Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
DukiBg
Poruka: 19
Član foruma od: nedelja, 2. jan. 2011. u 15:05h
Lokacija: Beograd

Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od DukiBg » utorak, 26. apr. 2011. u 16:38h

Ljudi, zna li neko gde mogu da uradim detalje na foliji koje bi se lepile na karoseriju?

Trenutno radim svoj auto, kompletno limarijski (pod, koševi, sajtne, rubovi, menjam vrata...), pa mi trebaju neki detalji...

U pitanju je Fiesta Mk2, bele boje, i serijski je imala nalepnice na sebi (celom bočnom dužinom auta) od haube do gepeka 3 linije koje su se završavale u nazivu modela (Fiesta) na kraju auta, na centralnom stubu ka gepeku. Budući da zadržavam originalno stanje auta, prosto ga restauriram, želeo bih da i taj detalj nekako da ponovo aktiviram na njemu...

Takođe, kada bude ceo prefarban, neće imati nikakvu oznaku modela, a bilo bi lepo da se i to vidi, znate ono, Fiesta 1.1, itd...
Isto tako, mislio sam i da kupim plastične bočne lajsne (fabričke su crne tanke), ali mislim da to neću moći da nađem, pa bi i za te detalje bilo dobro da pogledam kako bi izgledala crna folija celom dužinom boka...

Razmišljao sam i u pravcu pin striping-a, ali mislim da bi to bilo preskupo...

Imate li predlog gde bih mogao da se raspitam oko svega?
Naravno, ako neko ima druge ideje u vezi rešavanja ove moje dileme, svaki predlog prihvatam...

Hvala unapred :)
Ford Fiesta 1.1 - 1989
Ford Focus 1.8 TDDI - 2001

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od ace1 » utorak, 26. apr. 2011. u 21:15h

pogledaj po netu,Englezi imaju gomilu nalepnica za fieste mk2
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od peca » utorak, 26. apr. 2011. u 22:55h

Net ili dark glass...

Znam da rade oblepljivanje automobila, i da imaju kater, tako da nešto verovatno može da se iskombinuje...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od 911s [SK] » sreda, 27. apr. 2011. u 10:36h

Ovde će ti neko uzeti 20-tak evra samo da ti iscrta to što tebi treba, pritom moraš da mu daš neke smernice (uzorak, ili dosta detaljnih slika), pa plus folija i usluga sečenja, metar kvadratni sečenja je oko 25 evra, znači izaći će te sve ukupno ne manje od 50 evra. Naravno sve vreme postoji velika šansa da nalepnica ne bude 100% identična fabričkoj. :)
S vremena na vreme se na engleskom ebay-u pojavi set tih nalepnica, cifre se kreću izmedju 20 i 50 funti, u zavisnosti od tipa (pošto je Fiesta imala više tipova tih strajpova), potpuno identične originalu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
DukiBg
Poruka: 19
Član foruma od: nedelja, 2. jan. 2011. u 15:05h
Lokacija: Beograd

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od DukiBg » sreda, 27. apr. 2011. u 12:35h

Pa i ja sam pomislio na e-bay...
Upravo gledam šta može da se nađe...
Britanci imaju prilično dobru ponudu starih delova, ali sam mislio da možda to uradim kod nas...
Čisto zbog manjeg cimanja, ali koliko sam skapirao, slabe su šanse da tako nešto uradim kod nas...
A baš sam se nadao da mogu kod nas to da odradim...
Ford Fiesta 1.1 - 1989
Ford Focus 1.8 TDDI - 2001

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. maj 2011. u 14:25h

Koje ti crne lajsne fale, mozda imam negde visak tih sto ti treba pa mogu da pomognem.
Fiesta!!

Avatar korisnika
DukiBg
Poruka: 19
Član foruma od: nedelja, 2. jan. 2011. u 15:05h
Lokacija: Beograd

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od DukiBg » ponedeljak, 9. maj 2011. u 11:01h

Hvala na ponudi :)
Auto je izašao iz radionice i komore... skroz je sređen i iskren da budem, odustao sam od lajsni...
Linija mi je tako lepo urađena da ima centralnu liniju na karoseriji koja bi se samo pokvarila lajsnom... :)
Jedino što mi zaista fali jeste nalepnica sa imenom modela...
To ću najverovatnije naći na E-Bay-u...
Ford Fiesta 1.1 - 1989
Ford Focus 1.8 TDDI - 2001

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 9. maj 2011. u 12:11h

Okači sliku kakvu nalepnicu hoćeš, možda nešto i napravimo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
slowhand
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 9. sep. 2010. u 21:43h

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od slowhand » četvrtak, 12. maj 2011. u 22:15h

Zena ima roland kater-ploter i bavi se grafikom, brendiranjem kola. Normalno foliju lepi lik koji ima ruku za to. Moguca je izrada isecanjem bilo kog oblika, boje ili stampa neke gole snase na haubi u punom koloru. Folija je za auto grafiku, pa ako si na netu nasao u dovoljnoj rezoluciji sliku ili hoces ceo auto ( ala focus RS ) u crnu mat foliju javi se. sve zavisi od ukusa i zelja. Mogu ako hocete da kacim slike nove mecke koja je kupljena crna, a lik je prelepio u belu( zahtev nekog taxi udruzenja u belgiji da su vozila bela, sto ovaj nas mucenik nije zanao..)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Tematska izrada folije za karoseriju - detalji

Poruka od dule0911 » petak, 13. maj 2011. u 15:01h

@DukiBg
Okaci sliku fieste u svojoj temi, ili otvori novu u "Automobili clanova" ako auto nisi vec ranije predstavio, zanima me sve, kako je ispalo, koliko te kostalo, gde si radio... I naravno slike neke :D
Fiesta zakon :bravo:
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“