Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sanacija limarije - pomoć

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
harlekin
Poruka: 23
Član foruma od: nedelja, 6. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Novi Sad

Sanacija limarije - pomoć

Poruka od harlekin » nedelja, 13. mar. 2011. u 17:22h

Polako prolazi ovo vreme koje je smrt za limariju pa bih hteo da sredim sitnice koje datiraju još iz vremena prethodnog vlasnika a još su se pogoršale preko zime.
Dajte neke predloge za najbezbolnije načine sanacije za ove probleme ili ako možete da preporučite nekoga ko to može kvalitetno (ne i preskupo) da sredi u Novom Sadu ili okolini:

Kod prednjeg točka:
Slika

Na haubi (ima ih još ali ovo je najupečatljivije):
Slika

Lak koji se ljušti na braniku:
Slika

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od knez91 » nedelja, 13. mar. 2011. u 21:19h

e da se i ja ubacim ako moze ( ako smeta ti pitaj i admin ce razdvojiti) ;)
posto sam oprao auto i ono je otkrilo male nedostatke.....
ovo sam prvi put primetio, tako samo je napuklo i pocelo da rdja po malo ....
Slika
ovo su isto neki problemi koji su ostali od starog vlasnika .....
Slika
Slika
(te tacke su rdja) a i ovo na blatobranu i ispod :(

a ovo su posledice sestrine voznje, nije mnogo ali me opet nervira
Slika

sada isto me interesuje vase misljenje sta raditi, i neki predlog sa farbara u novom sadu
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od laki » nedelja, 13. mar. 2011. u 22:04h

@ harlekin

Koliko vidim tebi se ljusti lak, moras otici kod nekog farbara pa ce ti on reci da li moze da ti flekuje te delove.

@ knezevic

Po meni ne diraj nista, skoro svaki auto ima tako neku tackicu zakaceno, sto se tice one ogrebotine mozes da probas da ispoliras.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 03:15h

@ harleki, knezevic

Ako vec planirate to da sredite onda lepo farbar da vam ofarba tu gde treba i ostalo samo da usprica, da se ne bi farbali bezpotrebni delovi (komplet vrata,blatobran itd...).

Obojica skoknite do PPG-ija da vam uzmu uzorak boje (njih svi hvale) mogu vam dati br od jednog farbara, cak vam mogu i pokazati kako je drugaru ofarbao BMW-a... A za cenu.. cenkajte sa njim...
Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od fancy » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 07:38h

Dobar a jefitn farbar ne postoji.
Postoje samo skupi i jeftini farbari. I kod jednih i kod drugih ćeš neminovno početi da nalaziš mane u radu, samo ćeš kod jeftinih to otkriti čim preuzmeš kola a kod skupih nešto kasnije (tj. kad ih dovezeš kući :D)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 12:53h

Ne bih se baš složio sa ovim. Postoji limari/farbari koji odlično rade, a nisu preskupi (ne kažem da su jeftini, ali su im cene u razumnim granicama). Jednog poznajem lično.
Kod njega je jedini problem to što ne uzima baš svaki auto da radi. Tamo gde ima puno posla oko sitnica, a ne može to adekvatno da naplati, to neće da radi. Ali, svakako vredi probati. Ja sam se ubeđivao sa njim sa njim, analizirali smo, gledali, na kraju je pristao, ali sam ja posle nešto otezao i na kraju prodao auto.
Video sam kako čovek radi, koliko je profesionalan i pedantan.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od fancy » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 12:58h

Podeli znanje sa kolegama na forumu, pošalji telefon, kontakt, zaista je vredno imati dobrog farbara. :)

Puno preporuka za farbare sam čuo u životu, ali veruj mi, gde god da sam išao rezultat bi bio... tako-tako. Kod skupljih bi jedino frljoke primećivao kasnije, ko što sam već rekao :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
harlekin
Poruka: 23
Član foruma od: nedelja, 6. feb. 2011. u 16:20h
Lokacija: Novi Sad

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od harlekin » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 13:40h

FiestaRS piše:
Obojica skoknite do PPG-ija da vam uzmu uzorak boje (njih svi hvale) mogu vam dati br od jednog farbara, cak vam mogu i pokazati kako je drugaru ofarbao BMW-a... A za cenu.. cenkajte sa njim...
Ako je iz NS-a ili okoline daj telefon. A može i fotke tog BMW-a ako imaš, da vidimo kako radi

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 13:51h

Čovek se zove Zoran Jovanović, Kružna br.18, Kumodraž 1. tel 011/394-6412 ili mob 063/35-20-80.
Nema svoju komoru, već sarađuje sa još jednim likom. Ali, svejedno on radi farbaranje.
U principu je težak pri prihvatanju novih, manjih poslića (tipa ogrebotine, očešana limarija i slično) i da... ne radi stare, trule automobile. Ali, čovek hoće da porazgovara i tu ga treba uhvatiti... što bi se reklo, na priču, omekšati ga. Mislim, razumem ga... pošto je stvarno dobar limar/fabrar, mnogi dolaze kod njega i velika je navala - ne može baš svakoga da primi.
Poslednji put kad sam bio kod njega, radio je neku Fiestu 2008. godište, restajling. Lik je lupio desno krilo i deo suvozačevih vrata. Zoki je sredio Fiesticu, ma šanse nema da se primeti da je bila udarana.
I da, ne radi "krpljenje" i površno sređivanje limarije da bi se auto bolje prodao.
Ono što je Dragomir za mehaniku, to je po meni Zoki za limariju. Na kraju, ne i najmanje bitno, jako pošten čovek, porodičan, radionica mu je odmah pored kuće...

A za one koji imaju problem sa branicima, u mom kraju, na Banjici postoji servis koji radi samo branike. Ne znam kakvi su sa cenama, ali jedino što vidim da kod njega stalno dolaze sa Mercedesima, Audijima, BMW-ima i slično. Rade i oni limariju i farbanje, ali koliko vidim specijalizovani su za branike. Sa njima nemam iskustva, ali ako nekome zatreba - http://www.autodragan.com/

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od knez91 » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 15:53h

pa gledajte ja znam da svakog majstora mrzi ovo da radi, i da se ovo ne moze naplatiti.... ali ovo su mi jedine stvari na autu od rdje i bilo bi mi krivo da se to prosiri...... znaci isao bi i da mi samo to malo raskopaju ociste rdju i zafarbaju, nema veze sto ce se malo videti razlika (mozada ispoliram pa ne bude uocljivo)....
a ovo sto je ogreban, nema smisla da se polira (koliko se ja razumem) jer je farba izlizana ( nije doslo do metala ali se vidi belo, to je verovatno od rdje) pa mislim da se ne moze ispraviti bez farbanja....
nego videcu jos sa ovima sto su mi farbali spojler, pa cu onda odluciti da li cu ista dirati (mada bi voleo da sredim)
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. mar. 2011. u 15:59h

Znam koja je tvoja muka. Ali, problem jeste baš taj, što majstori generalno neće da se cimaju sa sitnim stvarima (u prevodu mnogo vremena izgube), a to ne mogu adekvatno da naplate. Ako ti i kažu neku veću cenu, naravno verovatno ćeš da se okreneš i odeš.
Jedino rešenje za to je da vidiš sa ortacima za nekog majstora u unutrašnjosti, koji se bavi time i ima radionicu. Oni su dosta jeftiniji i imaju manje posla nego ovi po gradovima i hoće da se prihvate (a i njima je veća frka za kintu pa rade skoro sve). Jedini problem je naći dobrog i pouzdanog za koga znaš da radi kako treba. Ako imaš preporuku ili znaš nekoga koje radio već, to bi ti bilo najbolje rešenje.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od FiestaRS » utorak, 15. mar. 2011. u 05:07h

harlekin piše:
FiestaRS piše:
Obojica skoknite do PPG-ija da vam uzmu uzorak boje (njih svi hvale) mogu vam dati br od jednog farbara, cak vam mogu i pokazati kako je drugaru ofarbao BMW-a... A za cenu.. cenkajte sa njim...
Ako je iz NS-a ili okoline daj telefon. A može i fotke tog BMW-a ako imaš, da vidimo kako radi
Iz NS-a je.
064/11-21-908
Mile Vojvodic

Nemam slike bmw-a ali i da ga slikam zaista nemas sta da vidis.. nema nikakve razlike u boji thumbsuph dogovori se sa njim da dodjes do radionice pa da vidis kako covek radi druga kola pa sam presudi...

Drugaru je radio sivu 5icu koja ima extra zajebanu boju i nema sta da primetis da je farbano! a nije polirano!
Slika
branik,felne,krilo,krov i jos par sitnica znaci stvarno perfektno,korektno...
@fancy

Dzabe da prodjes to nikako ne mozes! tako da... jedino sto mozes da ustedis da ti farbar zbog 3 tackice ne farba lupam celu haubu vec samo da usprica boju i to je to...
Slika

Avatar korisnika
Dex84
Poruka: 93
Član foruma od: subota, 19. feb. 2011. u 17:50h
Kontakt:

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od Dex84 » ponedeljak, 5. sep. 2011. u 19:11h

POŠTUJ SAOBRAĆAJNE PROPISE!!!
Slika

Avatar korisnika
Dex84
Poruka: 93
Član foruma od: subota, 19. feb. 2011. u 17:50h
Kontakt:

Re: Sanacija limarije - pomoć

Poruka od Dex84 » petak, 23. sep. 2011. u 18:48h

[youtube][/youtube]
POŠTUJ SAOBRAĆAJNE PROPISE!!!
Slika

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“