Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lambo vrata - Uradi sam

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od CougarXR » subota, 5. jun 2010. u 12:03h

Pre nekog vremena sam gledao kako izgleda i koliko je komplikovano ugraditi Lambo style vrata i da li bih mogao to da odradim sam...

Cisto da ustedim vreme ako nekome zatreba, da se ne muci previse u istrazivanju... ;)

Lambo-vrata

Ljubitelji stajlinga automobila smatraju ovu stvarcicu verovatno najpoželjnijom, odnosno najpotrebnijom u njihovoj dizajnerskoj kreaciji. Naravno, radi se o promeni konvencionalnog nacina otvaranja prednjih vrata – sa horizontalnog se prelazi na vertikalno! Ne postoji granica i ne postoji automobil na koji se ovaj sistem ne može primeniti. Sve je zastupljeno – od Hyundai-ja pa sve do Escalade-a, kakav smo imali prilike da vidimo u spotu 50 Cent-a za numeru >Hate It Or Love It<. U poslednjih godinu dana je primecena velika ekspanzija vertikalnih vrata, koja su pored naziva >Lambo-doors< znana još kao >Butterfly doors< ili >Scissor doors<, i to na podrucju Evrope. Dakle, ovaj novitet je danas dostupan svima jer su proizvodjaci i uvoznici odavno rešili problem homologacije i atesta ovog proizvoda, kako bi Vaš automobil kasnije mogao bez problema da prodje tehnicki pregled.

Pre svega, treba odvojiti i razlikovati nekoliko vrsta >Lambo-vrata< koje se danas prodaju na tržištu. Generalno, postoje dve velike grupe – tipski ili univerzalni sistemi. Dakle, postoji razlika medju proizvodjacima koji se odlucuju ili da prave jedan te isti sistem koji ce biti prilagodjen manje-više svakom automobilu, ili da prave poseban za svaki tip automobila. U ovoj prvoj grupi ipak postoje izvesne razlike, jer nikada necete uspeti da isti sistem primenite na, recimo, maloj Fiat Pandi ili velikom Cadillac-u Escalade. Velika razlika je, pre svega, u materijalu. Vrata malene Pande su otprilike tri puta lakša od prednjih vrata Escalade-a, tako da je njen Lambo-sistem mnogo jednostavniji, manji i lakši od ovog drugog. Materijal >Lambo-vrata<, to jest njihovog sistema je bitno drugaciji kod vecih automobila, jer bi u suprotnom, odnosno primenom uvek jednog te istog sistema, vrata sigurno otpala sa držaca. U prvoj grupi možemo razlikovati tri podgrupe univerzalnih kitova – kit za kompaktna, sportska i terenska vozila. Što se druge grupe >Lambo-vrata< tice, spomenuli smo da su to tipski sistemi koji su maksimalno prilagodjeni svakom automobilu ponaosob. Naravno, razlika izmedju njih po pravilu nije mnogo velika, pa se one uglavnom svode na tacnu, preciznu razmeru postavljenih rupa za šrafljenje sistema za automobil, ili možda razliku u gabaritima kako bi sistem mogao da se podvuce pod krilo… Pored ove podele na tipske i univerzalne sisteme, postoji još jedna generalna podela sistema >Lambo-vrata<. To je podela po samom konceptu sistema, odnosno kako se on koristi. U skladu s tim, podela je na manuelne, automatske i >show-car< sisteme. Naravno, prva grupa je najjednostavnija, ali i najrasprostranjenija. Ona je zasnovana na klasicnom principu otvaranja, to jest na manuelnom podizanju/spuštanju ovih vrata. Takav sistem je i najpovoljniji za nabavku i najlakši za ugradnju, što je u principu najbitnije za potencijalnog kupca. Upravo na ovaj manuelni tip cemo u ovom tekstu staviti akcenat i bliže ga objasniti. Za razliku od njega, automatski tip podrazumeva i primenu dva elektromotora (za leva i desna prednja vrata) koji omogucavaju otvaranje/zatvaranje samo jednim pritiskom na dugme! Spolja cete to uciniti putem daljinskog upravljaca, a unutra na dugme postavljeno u enterijeru po Vašoj želji. Pored izuzetne atraktivnosti, automatski sistem otvaranja >Lambo-vrata< ima i drugu veliku prednost, a to je efikasost i održavanje. Jer, vrata se više ne zatvaraju manuelno i samim tim ce se ona u buducnosti uvek zatvarati na isti, pravilan nacin. Nema opasnosti od nepravilnog rukovanja ovim vratima i time su lakša za održavanje. Ipak, preko njihovog najveceg nedostatka se ipak ne može lako preci, a to je cena koja je basnoslovno velika! Ipak, postoji i skuplji sistem od ovog automatskog… To su specijalno koncipirani sistemi koji predstavljaju nadogradnju na automatski. Dakle, pored toga što se prednja vrata otvaraju uz pomoc tastera, tu su sad i brojne druge opcije, koje su idealne za prave >show-car< modele. Medju opcijama su razne vrste efekata – dim, svetlo, strob, laser itd. Sve to u funkciji što efektnije predstave vlasnikovog modela na tjuning skupovima širom sveta…


Nakon što smo se upoznali sa osnovnim tipovima >Lambo-vrata<, red je i da se bliže upoznamo sa konkretnim principom rada njihovih sistema. Gore smo vec rekli da cemo se zadržati na manuelnim sistemima, jer su najbrojniji i najpristupacniji. Svaki od njih je vrlo jednostavne konstrukcije, pa je tako najveci problem za buduce vlasnike ugradnja istih. Što se evropskog tržišta tice, postoji veliki broj polu-kompanija koje nude >Lambo-vrata< kao svoje proizvode, a u stvari su samo produkt kucne radinosti. Jer ipak, ovo jeste vrlo atraktivan proizvod, ali nije u dovoljnoj meri tražen da bi se pustio u velikoserijsku produkciju. Upravo zbog toga se ljudi odlucuju da sami proizvode ove sisteme, dok im na ruku ide upravo to što sam vec spomenuo – da su izuzetno jednostavni. Takodje, postoji veliki broj >fake< modela, odnosno lažnih kopija vec postojecih dokazanih proizvoda. Sve spomenute bi trebalo zaobici u širokom luku, osim ako sami niste sposobni ili dovoljno dokoni da takav sistem posle održavate. Jer, ipak ne može da bude isto nešto što košta 300 i 1500 evra… Koliko para toliko i muzike. Zato Vam ja danas predstavljam poznatu americku firmu LSD (>Lamborghini-Styled-Doors<), koja je nama interesantna jer ima tri predstavništva u Evropi – u Engleskoj, Nemackoj i Švajcarskoj. Ova kompanija se bavi izradom manuelnih, tipskih >Lambo-vrata< i njihova ponuda obuhvata vrlo široku paletu modela, a svoje proizvode, izmedju ostalog, šalju i poštom! Uzecemo upravo njihove modele prilikom daljeg objašnjavanja principa funkcionisanja >Lambo-vrata<, kao i detaljan prikaz procesa njihove ugradnje u automobil. Svaki manuelni Lambo-sistem u stvari predstavlja novu vezu izmedju vrata i šasije Vašeg automobila. Takva nova veza zapravo donosi promenu pravca otvaranja/zatvaranja prednjih vrata – sa horizontalnog na vertikalno. Uz svaki paket LSD >Lambo-vrata< se isporucuju osnovni delovi poput glavnog držaca, koji s jedne strane nosi vrata, a sa druge je pricvršcen za šasiju preko dva velika šrafa povezanih robusnom metalnom plocom. Zatim, da bi to sve moglo da funcioniše mora postojati i veza koja omogucava slobodno rotiranje izmedju ova dva spomenuta dela glavnog držaca. Prvi, gornji šraf dela koji je pricvršcen za šasiju sadrži još jedan deo, koji je poput malog lagera i tako omogucava da vrata ne idu horizontalno vec vertikalno. Uz sve to postoje još i delovi koji ce zaustavljati otvaranje vrata do odredjenog, propisanog ugla. Medjutim, pored spomenutog lagera postoji još jedan. Ovaj drugi je potreban da bi se vrata ipak do neke mere odvojila, to jest otvorila na konvencionalan (horizontalan) nacin, jer u suprotnom nikako ne bi mogla da se u startu otvore vertikalno. Dakle, kada otvorite >Lambo-vrata<, ona ce do odredjene tacke (~30 stepeni) da se otvaraju standardno, horizontalno, što ce ista vrata u dovoljnoj meri odvojiti od automobila kako bi nesmetano od ove tacke nadalje mogla da se dižu uvis (do nekih 45 stepeni). Dalje što se tice osnovnog paketa, još jedan od osnovnih delova jeste jedna opruga, zapravo gasni amortizer koji pospešuje što lakše otvaranje, odnosno zatvaranje >Lambo-vrata<. Logicno, ovaj amortizer se stavlja izmedju glavnog držaca na spoju sa šasijom i drugom spoju na samim vratima. Izmedju razlicitih modela >Lambo-vrata< postoje izvesne razlike u tipu ovih amortizera – oni sa manjim i oni sa vecim unutrašnjim pritiskom. Naravno, to cini razliku ako su vrata nekih modela lakša/teža od drugih. Takodje, ako ste Vi recimo narucili >Lambo-vrata< za Vaš odredjeni tip automobila, a pritom u prednjim vratima imate naknadno ugradjenu opremu u vidu dosta težih zvucnika ili slicno, koja ce otežavati sama vrata – racunajte na dodatni izdatak narucivanja posebnih amortizera sa vecim pritiskom. Na kraju, ostaje još jedan važan deo svakog LSD paketa. To su posebne ekstenzije za postojece kablove, koji se nalaze izmedju vrata i A-stuba automobila. Dakle, za svaki model automobila je neophodan produžetak elektricnih kablova koji povezuju razne sisteme koji se nalaze u prednjim vratima dalje sa glavnim kompjuterom. Upravo ovaj posao ume da bude najteži prilikom ugradnje, jer svaku malu žicicu iz ovog bunta žica treba odvojiti iz postojeceg konektora, produžiti ekstenzijom i potom izolovati na pravilan nacin. To sve ume da postane vrlo komplikovano kod novijih automobila, koji imaju posebne, napredne CAN-magistrale svuda onaokolo! Zato za njih postoji poseban oprez prilikom rada, jer ako na kraju nepravilno izolujete žice, može doci i do ozbiljnih kvarova nekih sistema u kolima. Pored svih ovih kablova, automobili koji imaju centralno zakljucavanje imaju i dodatni >kabl< pod pritiskom, sa kojim pre svega treba pažljivo rukovati i na kraju ga konektovati na isti nacin kako je bio postavljen i pre ugradnje >Lambo-vrata<.

Kao što sam vec i spomenuo, sam sistem >Lambo-vrata< je vrlo jednostavan, pa je mnogo veci problem njihova ugradnja. Napominjem da je uvek bolja opcija ugradnje ovakvih vrata u nekom od ovlašcenih servisa. Kako u našem regionu, verujem, ovakvih servisa nema – poželjno je da odete kod nekog proverenog servisera/majstora, ili da ste Vi dovoljno tehnicki potkovani za ovakvu vrstu posla. Na kraju, rezultat svakog uloženog truda i novca jesu više nego efektna i atraktivna >Lambo-vrata<, koja se na našim drumovima, ipak, retko srecu. Na kraju ovog teksta Vam dajem i kraci slikovni prikaz nekih od 10 osnovnih koraka prilikom ugradnje ovog sistema.

1. Da bi zapoceli Vašu ugradnju, prvo morate da skinete neke od delova automobila koji Vam zaklanjaju pristup potreban za dalji rad. To su obavezno oba prednja krila, a s obzirom da se skidaju oba – trebalo bi skinuti i prednji branik. Takodje, obavezno je skinuti kleme sa akumulatora zbog daljih >poslova< oko elektrike.

2. Drugi korak je oslobadjanje prednjih vrata. Prvo skinite vezu vrata sa A-stubom – ona koja omogucava da se otvorena vrata ne vracaju nazad. Zatim skinite postojecu zaštitu sa kablova i odvojite konektor citavog bunta. Takodje, skinite i kabl niskog pritiska centralnog zakljucavanja, naravno, ako isto Vaš automobil poseduje. Tek nakon što ste sve ovo odradili, možete preci na skidanje gornjih i donjih glavnih šarki koja drže citava vrata.

3. Za dalji posao ce Vam zasigurno trebati barem još jedna osoba za pomoc. Naime, kako skidate šarke od vrata, tako ce se vrata lagano odvajati iz svog ležišta. Druga osoba ce držati vrata dok Vi odvrcete šarke. Na kraju ce se vrata u potpunosti odvojiti i ista ce te skloniti negde na sigurno. Kablove koje ste ranije odvojili ostaju zajedno sa vratima.

4. Pošto pratimo instalaciju >Lambo-vrata< gorespomenute marke LSD, sada ce na red doci rastavljanje njihovog paketa. Naravno, odvojicete sve što je potrebno i, uostalom, moguce odvojiti – odvojicete amortizer od onog dela koji naleže na šasiju automobila, jer ce nam dalje on biti potreban bez tog amortizera. Tu cete primetiti i dva sigurnosna koji drže ovaj amortizer. I njih, dakle, treba odvojiti. Nakon toga, odvajate i pokretni, rotirajuce deo sa držacem za vrata od onog dela koji naleže na šasiju.

5. Sada treba pricvrstiti taj spomenuti deo za samu šasiju. Kako LSD prodaje manuelne, TIPSKE modele >Lambo-vrata<, trebalo bi da ovaj deo bez problema pogodi postojece fabricke rupe od prethodno skinutih šarki. Uglavnom, potrebno je da ovaj deo stoji idealno vertikalno! Kako ste ovaj deo pricvrstili, prelazimo na onaj drugi deo koji naleže na sama vrata. Sa skinutih vrata (ako vec to niste ucinili) treba skinuti stare šarke i na njihovo mesto, odnosno njihove fabricke rupe pricvrstiti LSD-jev deo.

6. Kablove, koji sada vise sa vrata, za potrebe >Lambo-vrata< obavezno treba produžiti. Rekao sam vec da je ovo uglavnom jedan vrlo delikatan proces, za koji treba mnogo vremena i koji treba pažljivo odraditi! Kabl se produžava tako što cete prvo skinuti postojecu izolacionu traku i zatim preci na secenje žica, i to u delu pred sam konektor. U LSD paketu se, naravno, nalaze sve potrebne stvari za ekstenziju postojecih kablova. A sama ekstenzija se radi na sledeci nacin: krenucete npr. odozdo i seci cete svaku malu žicicu posebno. Zatim isecene krajeve te prve žicice cete spojiti sa dužom žicicom, koja se dobija u LSD paketu. Tek nakon toga prelazite na sledecu malu žicu i tako redom dok ne odradite ekstenziju svake žicice u tom buntu! Ovakav nacin rada pre svega smanjuje verovatnocu da cete pogrešiti i eventualno spojiti dve razlicite žice. To je vrlo moguce, jer nisu sve iste boje… Dakle, bolje ovako nego da odjednom presecete citav bunt žicica.

7. U sledecem koraku cete, takodje uz pomoc jedne ili više osoba, postaviti vrata na svoju poziciju i zatvoriti ih. Sada sledi fino podešavanje sistema – ovo je presudni korak kako se Vaša vrata kasnije normalno zatvarala/otvarala i kako bi normalno dihtovala. Na prethodno spojenim LSD sistemom (na vrata i šasiju) postoje odredjeni šrafovi za fino podešavanje, kojima cete vrlo lako podesiti vrata u normalan položaj. Prvo cete podešavati pravilan položaj vrata – rastojanje od zadnjih vrata, od A-stuba, od krova i od donje sajtne. Nakon što ste to odradili, vrata bi trebala biti idealno i cvrsto pricvršcena za sistem. Sada se podešavaju maksimalni uglovi otvaranja. Za idealno otvaranje ovakvih sistema, potrebno je da se vrata prvo normalno (horizontalno) otvore do nekog ugla od 30 stepeni, a zatim iz te tacke da idu uvis do ugla od otprilike 40-45 stepeni.

8. Nakon što ste uspešno pricvrstili vrata, pivotirajte ih na gore dokle god mogu. S obzirom da amortizer još nije ugradjen, vrata ce usled težine padati na dole bez problema. Sada je trenutak kada treba ugraditi taj amortizer. Njega cete povezati u maksimalno gornjem položaju vrata, kao što vidite na slici. Pošto ste to uspešno odradili, ostaje Vam samo još da stavite i gorespomenute sigurnosne prstenove na rotirajucem delu.

9. Sa ovim smo završili sa ugradnjom >Lambo-vrata<, ali nam još ostaje da vratimo kablove i sve ostale delove od automobila. Produžene kablove treba pažljivo provuci kroz njihovu logicnu putanju i na kraju sam konektor vratiti u odgovarajuci >jack<. Sve kablove cemo ponovo spojiti u bunt, i to uz pomoc priloženih štipaljki i izolir-trake.

10. Na kraju, pre nego što vratimo prednje krilo, njihov unutrašnji deo po pravilu treba biti delom obradjen, kako bi krilo što pravilnije naleglo na šasiju. Ova intervencija uglavnom nije velika i svakako se ne dovode u pitanje oštecenja boje i samog spoljašnjeg dela krila. Ipak, u njegovogm unutrašnjem deli je potrebno iseci odredjeni deo metala, pa se u LSD paketu nalazi i specijalni sprej za zaštitu od rdje, kojim cemo na kraju poprskati sve obradjene površine. Nakon ove intervencije, krila i prednji branik se vracaju nazad, kao i kleme na akumulatoru. Naravno, pod uslovom da smo sve gore receno još jednom primenili i na druga prednja vrata…

A ovako to sve izgleda kad se radi...

[youtube]Zkl5YqNPXLo[/youtube]
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od Markedjani » subota, 5. jun 2010. u 13:04h

Nadam se da ovo nikome neće trebati.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od CougarXR » subota, 5. jun 2010. u 13:20h

@markedjani - pa nemoj tako hahahaha moras priznati da je definitivno stvar ukusa ;)
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od FiestaRS » subota, 5. jun 2010. u 23:06h

Ovo bi na modneu karavanu i sijeri full stojalo!
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od Markedjani » nedelja, 6. jun 2010. u 00:13h

Još bolje na galaxy-ju i buljavom Scorpiu
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od dule0911 » nedelja, 6. jun 2010. u 04:40h

Ma Transit je pravo vozilo za ovo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od CougarXR » nedelja, 6. jun 2010. u 12:00h

I na ovim modelima mnogo lose stoji :D

SlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlikaSlika
Slika
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od FiestaRS » nedelja, 6. jun 2010. u 16:08h

Unakazena kola..
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od van » četvrtak, 10. jun 2010. u 17:25h

Idiotizam

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od Dragomir » četvrtak, 10. jun 2010. u 22:02h

Slazem se da je veoma nukusno ali ukusi su razliciti
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od Djomla » petak, 11. jun 2010. u 13:14h

Markedjani je poznati modni kritichar tjuningovanja auta :P
msm nista negativno, ali ne voli te egzibicionisticke poteze pa to je :P

Sto kaze shibi, uber praktichno posebno na parkinzima.

a i mislim da nije toliko ruzno, mene samo brine koliko je tesko da se udje u automobil koji ima takva vrata...

Ja mislim da lepo stoji futuristickim automobilima i slichnom dizajnu kao sto je novi mondeo, ili nova fiesta ili novi focus, ali ruzno stoji "starijim" modelima kao sto je mustang na pocetku.
Takodje mi deluje fino za automobile sa troja vrata kao recimo onaj cougar.

ne kontam sto se sprdate na racun toga, ali ajd sad :)
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od FiestaRS » petak, 11. jun 2010. u 17:45h

DjomlaMRak piše:Markedjani je poznati modni kritichar tjuningovanja auta :P
msm nista negativno, ali ne voli te egzibicionisticke poteze pa to je :P
Normalan covek....
Slika

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od Taunus 17m » nedelja, 13. jun 2010. u 08:35h

Slika

Uploaded with ImageShack.us
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Lambo vrata - Uradi sam

Poruka od vucki » nedelja, 13. jun 2010. u 09:00h

Normalan covek....
pa i to je relativno,kako ko gleda...

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“