Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Gitovanje vrata

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Gitovanje vrata

Poruka od Mire22 » subota, 19. avg. 2023. u 00:54h

Zdravo svima, Nisam siguran da li se kaze gitovanje ili kitovanje... Imam problem sa zadnjim desnim vratima na ford focus mk1, tacnije pre dva meseca sam ih ocesao pa bih to sada malo da sredim da ne cekaju tako zimu i da trule... Gledao sam neke klipove na yt i ne bi trebalo biti problema, imam dosta pitanja oko sitnica za koje nisam nasao odgovore pa se nadam da ce mi neko ovde pojasniti i reci da li da se uopste upustam u sve ovo.

Pre svega zanima me kakav mi je git potreban?
Da li je potrebno samo lepo ocititi limariju, gitovati, osmirgati i ofarbati ili tu ima jos nesto?,
Koje se smirgle koriste?,
Koja je maksimalna debljina gita?,

Posto nemam alat za izvlacenje limarije planiram da iznutra jednostavno izbijem ulubljenje ka spolja ali je problem sto uz sam kraj vrata ne mogu nicim da pridjem jer postoji neko ojacanje sa unutrasnje strane. Kada izbijem sa unutrasnje strane onda cu sa spoljasne strane da vratim da bude priblizno ravno da postavim git i onda smirglanjem dovedem na nivo koji bi trebao biti?


Slika

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 919
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Gitovanje vrata

Poruka od Stefan_93 » subota, 19. avg. 2023. u 01:00h

Zar nije lakse naci vrata u boji auta?

Kapiram da ti hoces da sredis, da to valja i bude lepo, medjutim lakse je naci vrata u boji auta i zameniti samo, pod uslovom da su zdrava.

Послато са SM-A546B помоћу Тапатока


Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Gitovanje vrata

Poruka od Mire22 » subota, 19. avg. 2023. u 01:09h

Jeste i kada stavim na papir mislim da bi mi jeftinije i bilo, ali imam i ispucao branik i neka sitna ostecenja od grada po krovu pa sam mislio ako mi naprave identicnu boju da se ne primeti previse da i to sredim

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 919
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Gitovanje vrata

Poruka od Stefan_93 » subota, 19. avg. 2023. u 01:12h

To je vec druga prica, ako ima tu jos nekog posla.

Iskren da budem, oko farbanja i limarije ne znam bas puno. Moj ti je savet da se raspitas u auto farbari nekoj, sta ti sve treba. Od smirgle, gita, boje, laka i ostalo.


Послато са SM-A546B помоћу Тапатока


Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Gitovanje vrata

Poruka od Mire22 » subota, 19. avg. 2023. u 01:19h

Nasao sam neke info da za grubo smirglanje ide obicna smirgla ne previse gruba ne previse fina a za fino vodena da se izvuce sto bolja glatkoca e sada ne znam koliko ce moci u farbari da naprave identicnu boju da nije bas prevelika razlika, Dosta me muci koja je maksimalna debljina gita da bih znao koliko da peglam a da kasnije ne ispuca. Takodje planiram da koristim siroke spakle da bude sto ravnije za smirglanje

Polako izbijam sa unutrasnje strane ka spoljasnjoj pa planiram da jedan cekic postavim iznutra a da sa spoljne strane lagano kuckam drugim da bih sto vise poravnao povrsinu... Najvecu glavobolju zadaje sam kraj od vrata jer ne moze nikako da mu se pridje :D


Slika

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 919
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Gitovanje vrata

Poruka od Stefan_93 » subota, 19. avg. 2023. u 09:46h

Opet kazem, puno posla i sve to treba napraviti da bude kako treba.

Po meni bolje polovna vrata u boji auta, sve ostalo, ta sitna ostecenja koja imas pregituj malo ako treba, osmirglaj i kupi boju auta u spreju i samo prefarbas svaki delic da se ne poznaje toliko.
Sigurno nisu prevelika ostecenja kao sto si naveo u poruci, ako jesu opet bolje da autolimar to sve odradi. Tako bi ja odradio, na video klipovima to sve deluje lagano sve dok ne krenes da radis.

I bitna stvar, ako nemas kompresor zaboravi na farbanje bilo cega, sa sprejom u boji auta ne ide da farbas vrata.

Послато са SM-A546B помоћу Тапатока


ZeljkoBG
Poruka: 212
Član foruma od: četvrtak, 8. dec. 2022. u 22:03h
Lokacija: Beograd, Banjica

Re: Gitovanje vrata

Poruka od ZeljkoBG » subota, 19. avg. 2023. u 13:54h

Mire22 piše:
subota, 19. avg. 2023. u 01:19h
Najvecu glavobolju zadaje sam kraj od vrata jer ne moze nikako da mu se pridje...
Probaj iznutra sa pajserom za gume/xxx. Probaj da napraviš polugu i polako da guraš. Zeznuto jeste. Ako se ne varam vrata su ti već gitovana pa izvlačenje sa topljenom plastikom neće moći. Kada ugrubo izvučeš probaj sa čekićem upravo kako si napisao da ćeš da radiš.

Šmirglaš sa P240 ugrubo, pa P600 a onda vodena 800 ili 1000. Sa 800 ili 1000 treba da pređeš 7-10cm šire od gita. Celo područje koje farbaš.
Kitovi su brzosušeći ali najbolje sutradan da pređeš s prajmerom (podloga za farbu). Posle sat vremena blago prešmirglaj prajmer sa 1000 ili 1500
Farbanje za 1-2 sata. Ja pre farbanja, pola sata, prebrišem ceo deo sa alkoholom pošto nisam kupio čistač silikona (masnoća).
I na kraju lakiranje.

A ako imaš polirku trebalo bi preći da se ujednači farba
Farbe (prave odlično) i ostalo uzimam kod https://www.mirandre.com/auto-boje-igor-automotive

PS: sigurno će biti greški. Možda i ponavljanja i neće biti idealno.
PS2: sav ovaj materijal će te koštati 3-4 hiljade.
Ford Fiesta Trend 1.25, 2011. godište. BRC plin.

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Gitovanje vrata

Poruka od Mire22 » nedelja, 3. sep. 2023. u 00:13h

Pokusao sam ali ne ide nikako, jednostavno sa mojim alatom je nemoguce ispraviti vrata sa unutrasnje strane... Nije uopste pristupacno mesto plus postoji neki dupli lim i ipak ce morati kod majstora

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“