Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

"Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
Wild
Poruka: 42
Član foruma od: utorak, 24. okt. 2017. u 07:06h

"Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Wild » petak, 15. maj 2020. u 01:16h

Koleze,

jel moze neko da provali dal je ovo Zetec S branik za mondea? Lik sa oglasa kaze da jeste, pa da ne pucam bzvz za shabac pa da se smorim.


Slika

Slika


Zahvaljujem

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od 911s [SK] » petak, 15. maj 2020. u 03:19h

Jeste samo što je custom doradjen žicom za ogradjivanje kokošinjca uz pomoć pakovanja vezica na popustu u Lidlu otprilike
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od FM III » petak, 15. maj 2020. u 03:24h

Ne preskači ni "ojačanje" u vidu pop nitni.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Wild
Poruka: 42
Član foruma od: utorak, 24. okt. 2017. u 07:06h

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Wild » petak, 15. maj 2020. u 03:34h

Hvala momci... i meni se cini da nije bas najsrecniji. Mozda zapucam da ga pogledam u Subotu.

Avatar korisnika
Wild
Poruka: 42
Član foruma od: utorak, 24. okt. 2017. u 07:06h

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Wild » petak, 15. maj 2020. u 21:48h

Ju, tek sam sad video u kom pod forumu sam postavio topic, izvinjavam se posto mu ovde nije mesto (moze da se prebaci ako vam nije preveliko cimanje).

Anyway, da ne bih otvarao novu temu, post je opet neko pitanje u vezi branika, tj vise sam hteo da se posavetujem tj cujem vasa misljenja. Moj branik sutra treba da pogleda verovatno poslednji majstor koji ce ga gledati. Problem je sto je vec 'budzen', nosaci (originalni) su izlomljeni i to je... budzeno. Branik je sa jedne strane skoro spao (to 'budzeno' je od aluminijuma, a jasam ga u par navrata kacio posto su nam putevi katastrofa a ponekad i ja hocu da prodjem negde gde nije pametno sa ovako niskim automobilom) i jbg. Plus se farba/akril sta li je (to cu saznati sutra) ljusti u velikim parcicima jer nije nanet primer (ovo su mi tri razlicita lika rekla) kada je branik radjen prosli put (kod pekija dok je jos bio auto). Mozda je zato sav posao izasao 70 jura :/

Elem, posto od tog branika manje vise nema nista, mene interesuje sad sta mi je bolje da uradim. Da ganjam lomljene i lose zetec s branike samo da bi mi auto (subjektivno) malo bolje izgledao mi ne pada na pamet (mozda i bi da ovaj makar 'stoji' normalno). Tako da sad vagam izmedju nekoliko opcija.

Prvi je da potrazim original branik (neku od 'obicnih' varijanti) u boji, pa ako na letim na neki koji valja,

drugi je da uzmem neki koji nije OEM ali je nov (bezbojan) pa da ga farbam.

Nije sve ni u parama, par desetina evra gore dole je razlika sto se tice troska, mene sad interesuje sta je bolje/pametnije uraditi. Sta je bezbednije i sta ce "urednije" (ne atraktivnije) da izgleda kad se stavi na auto.

Hvala

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od 911s [SK] » petak, 15. maj 2020. u 23:47h

Najbolje je uvek originalan branik u odličnom stanju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od mbole » subota, 16. maj 2020. u 09:42h

Moje iskustvo sa aftermarket branicima je lose.
Tanka plastika, lose se uklapaju, nemaju uloske (blok od pene koji je ispod branika)...
Jedina prednost im je da su jeftini.

Sve u svemu, mnogo bolja je opcija ceo polovan, cak i ako sa farbanjem izadje skuplje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Wild
Poruka: 42
Član foruma od: utorak, 24. okt. 2017. u 07:06h

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Wild » subota, 16. maj 2020. u 12:59h

Hvala ljudi, tako ce i biti

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od m_peki » nedelja, 17. maj 2020. u 20:33h

Kao sto vidis vecina ovih branika je " varena" pop nitnama jer branik nije od PVC ili vec kako ga zovu plasticari pa ne moze da se vari. Od nekog " pura" je.
Ja sam imao opciju za taj branik sto je kod tebe, da kupim ili isecem sa nekog skrsenog branika samo vrhove sto idu pod krilo i varim, nitnama naravno, na taj tvoj branik. Ostalo je bilo mane vise ok kad je bio kod mene. E sad ako nadjes citav polovan onda super.
Vidi sa Vuckijem, njemu naleti povremeno.

I nemoj preko dzombi da ga teras :)

Avatar korisnika
Wild
Poruka: 42
Član foruma od: utorak, 24. okt. 2017. u 07:06h

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Wild » ponedeljak, 18. maj 2020. u 11:32h

Gde si Peki :)

Isao sam u subotu do Leshtana da pogleda branik Saletov plasticar (iscimao sam ga za broj posto je jos davno na tvom topicu rekao da ima dobrog majstora). Gotivan lik, kaze da sredjuje to bez problema. Danas cu do Lukasa da uzmem uloske/drzace na koji se inace kaci branik, pa mu sutra teram auto da to odradi. Uzeo sam i neki polovan (restyling) i stavio u podrum (za svaki slucaj) nije u fantasticnom stanju ali je korektan, a cena je bila smesna.... pa ako bude potrebe/hteo da ga kasapi i da krpi ovaj ima i ta varijanta, mada nije nista rekao u tom pravcu :)

Vuckija sam cimao, kaze nije video zetec s branik 2 godine.

Inace, "Deda" fercera kao sat... navozao sam se slatko (i dalje se vozam) :) Osim redovnog odrzavanja i 'potrosne' robe, menjao sam samo levi homokineticki (jbg... dzombe hahaha) i servo pumpa. Puj puj da ga ne ureknem... :)

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od m_peki » ponedeljak, 18. maj 2020. u 12:34h

Sta servo pumpa. Ja stavio novu nedelju dana pre nego sto si ga ti uzeo.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Avatar korisnika
Wild
Poruka: 42
Član foruma od: utorak, 24. okt. 2017. u 07:06h

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Wild » ponedeljak, 18. maj 2020. u 23:57h

Jbmliga, otprilike godinu dana nakon toga je geknula, iz "cista mira" uvece sve ok kad sam dosao sa posla, ujutro servo pumpe kaputt, pocela da se cuje kad se namota PUN (ne bas glasno) i otezao volan. Posle nekog vremena je utihnula ali je otpor ostao isti. Jedno 2 nedelje nakon toga, pri prvom startovanju auta u toku dana radi ok par minuta (taman koliko se isparkiram i krenem) i posle opet jugic fazon. Nakon toga se nije menjalo stanje. Osim sto na dodavanje gasa olaksa.

Nju (servo pumpu) doduse jos nisam zamenio, navikao sam se ali me sad opasno smara a i istripovao sam nesto da ulazem u auto posto sam skontao da (za mene) nema nista sto je bolje a da nije barem 3x skuplje. Imao sam ponudu komsije da ga prodam pre par nedelja, rekao sam mu da cu da razmislim... i otisao gledao neke automobile u rasponu 3-4 soma, razocarao se bas i skontao da je mondisa do jaja. Tu sam i skontao koliko mi 'fali' ispravan servo :D Tako da kad resim branik (sto je u procesu) i ogrebotinu (malo sam ga ocesao, to ce u isto vreme kada budem farbao branik), uzimam novu servo pumpu.

E sad, majstor mi je dao neke brojeve, posto sam ga pitao dal da uzimam polovnu ili novu, rekao mi je novu, i koliko sam ja njega skapirao, ovi likovi izradjuju nove u 'domacoj' radinosti... pa mi sibni privatnu poruku ako si ti uzimao slicnu da ne uzimam na istom mestu xD

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: "Mozda" Zetec S Branik za Mondeo MK3

Poruka od Markedjani » utorak, 19. maj 2020. u 06:33h

ćaskanje nastavite na PP a ovaj višak sa servo pumpom će biti obrisan
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“